یوسف نژاد با تشریح نشست کمیسیون تلفیق بودجه 97:
اتمام کار کمیسیون تلفیق بودجه 97 تا پایان هفته / اختصاص 210 میلیارد تومان برای پرداخت حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری گفتگو

اتمام کار کمیسیون تلفیق بودجه 97 تا پایان هفته / اختصاص 210 میلیارد تومان برای پرداخت حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 از احتمال اتمام کار این کمیسیون و بررسی مصوبات لایحه بودجه سال آینده در صحن  علنی خبر داد.

به گزارش فصل تجارت ، علی اصغر یوسف نژاد با حضور در نشست خبری کمیسیون تلفیق لایحه بودجه و با اشاره به آخرین موضوعات مصوب در این کمیسیون اظهار داشت: تمام تلاش کمیسیون تلفیق این است که تا پایان هفته پیشنهادات مصوب کمیسیون ها و افراد را به جمع بندی برساند و گزارش خود را تا آخر هفته تقدیم صحن علنی مجلس کند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 ادامه داد: صحن علنی مجلس شورای اسلامی آماده است که از هفته آینده به مصوبات کمیسیون تلفیق در خصوص لایحه بودجه سال 97 ورود کند.
اختصاص اعتبار برای احداث خوابگاه های متاهلین
وی گفت: طبق تبصره 9 لایحه بودجه سال 97 به دانشگاه ها، موسسات آموزشی و پارک های علمی و فناوری اجازه داده شد تا سقف عملکرد درآمدهای اختصاصی سال 96 نسبت به اخذ تسهیلات از بانک های اقدام کنند. این تسهیلات جهت تکمیل پروژه های تملک دارایی سرمایه ای و احداث خوابگاه های متاهلین استفاده می شود.
این نماینده مجلس با بیان اینکه درآمدهای وزارت آموزش و پرورش و ادارات آن اختصاصی محسوب می شود، بیان داشت: درآمد اختصاصی یعنی حساب مشخص و خزانه کشور در نظر گرفته می شود به عبارتی 100 درصد اعتبارات تخصیص یافته محسوب می شود.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی افزود: وجوه اداره شده پرداختی به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه آزاد به عنوان کمک جهت افزایش منابع مالی صندوق رفاه دانشجویی تلقی می شود.
یوسف نژاد گفت: وجوه حاصل از پرداخت وام های مذکور و همچنین سایر منابع ناشی از فعالیت صندوق دانشجویی تا سقف یک هزار و 130 میلیارد تومان برای پرداخت صندوق رفاه دانشجویان به مصرف می رسد.
وی اظهار داشت: همچنین به آموزش و پرورش اجازه داده شد برای ساماندهی و بهینه سازی بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی نسبت به احداث، بازسازی و بهره برداری آن ها اقدام کند.
این نماینده مجلس تاکید کرد: تغییر کاربری این املاک از پرداخت عوارض شامل تغییر کاربری، نقل و انتقال املاک و عوارض شهرداری معاف است.
800میلیارد تومان به امور پژوهشی و توسعه فناوری اختصاص یافت
عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 گفت: کاهش اعتبارات برنامه های پژوهشی توسط دستگاه های اجرایی ممنوع شد و همچنین اختصاص حداقل یک درصد از اعتبارات هزینه ای تخصیص یافته به جز فصل یک و 6 به امور پژوهشی و توسعه فناوری اختصاص می یابد.
وی ادامه داد: شورای برنامه ریزی و توسعه استان مجاز است اعتبار مورد نیاز این تبصره را از سرجمع اعتبارات هزینه ای استان به استثناء ادارات کل آموزش و پرورش استان کسر و با هماهنگی دستگاه اجرایی استان و براساس اولویت ها و سیاست های پژوهشی مصوب و نیاز استان با هماهنگی وزارتخانه های آموزش و پرورش و بهداشت و درمان برای امور پژوهشی و توسعه فناوری به دستگاه های اجرایی مشخص کند در واقع 800 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته می شود.
یوسف نژاد در ادامه نشست خبری خود عنوان کرد: شرکت های بیمه ای مکلف هستند 275 میلیارد تومان اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی را در اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، نیروی انتظامی و سازمان اورژانس قرار دهند تا در امور منجر به کاهش تصادفات هزینه شود.
اختصاص 210 میلیارد تومان برای پرداخت حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری
این نماینده مجلس بیان داشت: به منظور تهیه و اجرایی کردن طرح جامع کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با اولویت اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، کودکان کار، مفاسد اخلاقی و حمایت از زنان سرپرست خانوار حدود 450 میلیارد تومان هزینه کنند تا به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه و شورای اجتماعی کشور صرف اقدامات اجرایی موارد مذکور شود.
وی گفت: 210 میلیارد تومان از این اعتبار برای پرداخت حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری در اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار می گیرد.
نحوه تهاتر تعهدات صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد
یوسف نژاد با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 ادامه داد: وزارت امور اقتصاد و دارایی مکلف است از طریق سازمان خصوصی آن قسمت از سهام دارایی های متعلق به موسسه صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد که کنترلی، زیان ده و کم بازده است را مطابق مقررات به فروش برسانند، منابع حاصله را در اختیار صندوق مذکور قرار دهد و دولت موظف است از این درآمد تعهدات مالی صندوق مذکور را تسویه و تهاتر کند.
حمایت کمیسیون تلفیق از دانش آموختگان دوره های کارشناسی ارشد، دکتری و پژوهشگران پسا دکتری
این نماینده مجلس با اشاره به مصوبه ای در خصوص دانشگاه ها گفت: به منظور ارتباط دانشگاه ها و موسسات پژوهشی با بخش های اقتصادی، اشتغال و به کارگیری دانش آموختگان دوره های کارشناسی ارشد، دکتری و پژوهشگران پسا دکتری و جهت دهی پایان نامه های تسهیلات تکمیلی به سمت نیاز آن بخش ها؛ شرکت های سودده، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت موظف هستند علاوه بر درصدهای قانونی مربوط حداقل 40 درصد دیگر از هزینه های امور پژوهشی را در مقاطع سه ماهه به میزان 25 درصد به خزانه داری کل واریز کنند.
یوسف نژاد گفت: این کار در راستای حل مسائل و مشکلات از طریق توافقنامه با دانشگاه ها و موسسات علمی پژوهشی در قالب پروژه های کاربردی، عناوین پایان نامه های تسهیلات تکمیلی، پروژه های تحقیقاتی دانش آموختگان غیرشاغل تسهیلات تکمیلی به مصرف می رسند.
این نماینده مجلس اظهار داشت: حداقل سهم قابل پرداخت به دانشجویان، پژوهشگران و دانش آموختگان پژوهش از مبلغ هر پروژه 60 درصد خواهد بود، آئین نامه اجرایی این تبصره به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه و همکاری وزارتخانه های اقتصاد و دارایی، علوم تحقیقات، بهداشت و درمان و صنعت معدن تجارت به تصویب می رسد.
تشریح مصوبات چهارشنبه عصر کمیسیون تلفیق بودجه
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی مصوبات روز چهارشنبه هفته گذشته را یادآور شد: به منظور جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال در مناطق محروم، شرکت شهرک های صنعتی و صنایع کوچک مکلف است هزینه واگذاری زمین و سایر زیرساخت ها را به صورت حداکثر 10 درصد نقد و مابقی به صورت اقساط از زمان بهره برداری از واحد تولیدی دریافت کند.
وی با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق ادامه داد: دولت مکلف شد 0.27 درصد از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده را براساس قانون در اختیار وزارت آموزش و پرورش به نسبت 30 به 70 نقدی و غیرنقدی قرار دهد.
یوسف نژاد اظهار داشت: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق اسناد رسمی منازل مسکونی و املاک اداری و تجاری در شهرها و روستاهایی که وقف هستند و زیر نظر سازمان اوقاف و امور کل خیریه کشور هستند همانند سندهای معمولی مورد پذیرش بانک ها و موسسات و شرکت ها جهت اعطای تسهیلات و به عنوان ضمانت بانکی و ضمانت محاکم دادگستری مورد قبول واقع می شوند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به دولت اجازه داده شد برای اجرای عملیات تکمیل و احداث شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی و اجرای عملیات آب و خاک کشاورزی، احداث آب بندها و مرمت و بازسازی قنوات که توسط بخش های غیردولتی و تعاونی های تولیدی انجام می شود تا 85 درصد اعتبارات مورد نیاز به عنوان سهم کمک بلاعوض دولت هزینه کند و سهم باقیمانده به عنوان سهم بهره برداران به صورت نقدی یا تامین کارگر و یا نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه های مجاز قابل پذیرش است.
یوسف نژاد با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 افزود: شهرداری تهران و سایر شهرهای آلوده مکلف به اجرای طرح ناحیه کاهش آلودگی هوا ( LEZ ) هستند و نیروی انتظامی موظف است خودروهای فاقد معاینه فنی را از طریق متوقف کردن و صدور قبض جریمه کند و درآمدهای حاصله جهت کاهش آلودگی هوا و توسعه و بهره برداری ناوگان حمل و نقل عمومی به شهرداری آن شهر اختصاص می یابد./
پایان پیام

ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بررسی نحوه تخصیص ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی به واردکنندگان

عملکرد ضعیف سیستم بانکی در مدیریت نقدینگی بر التهابات ارزی دامن زد

قوه قضاییه باید با مفسدان اقتصادی با هر جایگاهی برخورد کند/ مشکلات اقتصادی کشور مدیریتی است

تامین زیرساخت ها کلید بهره مندی از ترانزیت در دریای خزر/بخش خصوصی بازوی تقویت ظرفیت های بندری

نقش عربستان در کمرنگ کردن نظارت اوپک/افزایش فرافکنی های سعودی در بازار نفت

حفر 21 کیلومتر از تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه/افزایش 3 سانتی آب دریاچه نسبت به سال گذشته

دستورالعملی از سوی وزارت صنعت برای بسته شدن سایت ثبت سفارش صادر نشده/امکان بازگشت خودروهای وارداتی وجود ندارد

مردم خواهان اقدامات فساد ستیز و بازدارنده هستند

ضرورت قطع ارز مسافری در سفرهای غیرضرور/دولت مانع دلالی در فروش ارز شود

عملکرد ضعیف سسیتم بانکی در مدیریت نقدینگی بر التهابات ارزی دامن زد

در ضرب سکه مطرح شد؛ دلایل عدم موفقیت برندهای قدیمی ایرانی

نقش 25 درصدی عشایر در تولید گوشت

تامین زیرساخت ها کلید بهره مندی از تزانزیت در دریای خزر/بخش خصوصی بازوی تقویت ظرفیت های بندری

انتقاد از غفلت از ایمنی و بهداشت در محیط کار/قوانین کافی است ضعف در اجرا داریم

بانکها با کسری نقدینگی مزمن مواجه هستند

حمایت مجلس از تشکیل ستاد مبارزه با احتکار کالا/ضرورت رصد توزیع کالاهای وارداتی با دلار 4200 تومانی

لزوم انطباق آموزش های مهارتی با بازار کار

سفیر سابق ایران در چین: هدف آمریکا منزوی کردن چین در شرق آسیاست

تشخیص و نظارت بر تخصیص ارز دولتی از ثبت سفارش مهمتر است

مردم محتکران و گرانفروشان را به تعزیرات حکومتی معرفی کنند

اصلاح آیین‌نامه کارت بازرگانی با سیاست های ارزی و تجاری کشور همخوانی ندارد

وابستگی به دولت مانع شکوفایی خودروسازی

قدیری ابیانه در مصاحبه با رادیو گفت و گو: آمریکایی ها خواستار برهم زدن نظم تجارت جهانی هستند

بررسی صحت و سقم افزایش 6 تا 12 درصدی حقوق کارکنان/دولت تخلف کرده باشد، مجلس اصلاح می کند

بازار سهام در مسیر رشد قیمت ها

دستورالعملی از سوی وزارت صنعت برای بسته شده سایت ثبت سفارش صادر نشده/امکان بازگشت خودروهای وارداتی وجود ندارد

ممانعت از ایجاد قرارداد سفید امضا با سامانه روابط کار

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی خبر داد: رشد 19 درصدی حوزه ی صادرات صنایع دستی کشور

طرح های مجلس کمکی به ساماندهی مسکن نمی کند/دولت لایحه ارایه کند

افزایش سرمایه بانک ها با روش تزریق منابع دولتی امکان پذیر نیست/ بانک ها اموال و املاک مازاد را بفروشند

برای مقابله با احتکار خلاء قانونی نداریم

زنجان جزء 10 استان برتر در تولید گندم

انحراف منابع در مسکن مهر/فقدان امکانات زیرساختی عامل تعلل در تکمیل پروژه

رییس مرکز تجارت جهانی: آمریکا بازنده اصلی جنگ تجاری با چین است

محدودیت در واردات با صدور کارتهای بازرگانی جدید

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

 • بانک شهر
 • بیمه البرز
 • تامین اجتماعی
 • کرمان موتور
 • ایرانسل
 • سامسونگ
 • معرفی کسب و کار و تبلیغ محصولات
 • تعرفه آگهی های فصل تجارت
 • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
 • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت