یوسف نژاد با تشریح نشست کمیسیون تلفیق بودجه 97:
اتمام کار کمیسیون تلفیق بودجه 97 تا پایان هفته / اختصاص 210 میلیارد تومان برای پرداخت حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری گفتگو

اتمام کار کمیسیون تلفیق بودجه 97 تا پایان هفته / اختصاص 210 میلیارد تومان  برای پرداخت حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 از احتمال اتمام کار این کمیسیون و بررسی مصوبات لایحه بودجه سال آینده در صحن  علنی خبر داد.

به گزارش فصل تجارت ، علی اصغر یوسف نژاد با حضور در نشست خبری کمیسیون تلفیق لایحه بودجه و با اشاره به آخرین موضوعات مصوب در این کمیسیون اظهار داشت: تمام تلاش کمیسیون تلفیق این است که تا پایان هفته پیشنهادات مصوب کمیسیون ها و افراد را به جمع بندی برساند و گزارش خود را تا آخر هفته تقدیم صحن علنی مجلس کند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 ادامه داد: صحن علنی مجلس شورای اسلامی آماده است که از هفته آینده به مصوبات کمیسیون تلفیق در خصوص لایحه بودجه سال 97 ورود کند.
اختصاص اعتبار برای احداث خوابگاه های متاهلین
وی گفت: طبق تبصره 9 لایحه بودجه سال 97 به دانشگاه ها، موسسات آموزشی و پارک های علمی و فناوری اجازه داده شد تا سقف عملکرد درآمدهای اختصاصی سال 96 نسبت به اخذ تسهیلات از بانک های اقدام کنند. این تسهیلات جهت تکمیل پروژه های تملک دارایی سرمایه ای و احداث خوابگاه های متاهلین استفاده می شود.
این نماینده مجلس با بیان اینکه درآمدهای وزارت آموزش و پرورش و ادارات آن اختصاصی محسوب می شود، بیان داشت: درآمد اختصاصی یعنی حساب مشخص و خزانه کشور در نظر گرفته می شود به عبارتی 100 درصد اعتبارات تخصیص یافته محسوب می شود.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی افزود: وجوه اداره شده پرداختی به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه آزاد به عنوان کمک جهت افزایش منابع مالی صندوق رفاه دانشجویی تلقی می شود.
یوسف نژاد گفت: وجوه حاصل از پرداخت وام های مذکور و همچنین سایر منابع ناشی از فعالیت صندوق دانشجویی تا سقف یک هزار و 130 میلیارد تومان برای پرداخت صندوق رفاه دانشجویان به مصرف می رسد.
وی اظهار داشت: همچنین به آموزش و پرورش اجازه داده شد برای ساماندهی و بهینه سازی بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی نسبت به احداث، بازسازی و بهره برداری آن ها اقدام کند.
این نماینده مجلس تاکید کرد: تغییر کاربری این املاک از پرداخت عوارض شامل تغییر کاربری، نقل و انتقال املاک و عوارض شهرداری معاف است.
800میلیارد تومان به امور پژوهشی و توسعه فناوری اختصاص یافت
عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 گفت: کاهش اعتبارات برنامه های پژوهشی توسط دستگاه های اجرایی ممنوع شد و همچنین اختصاص حداقل یک درصد از اعتبارات هزینه ای تخصیص یافته به جز فصل یک و 6 به امور پژوهشی و توسعه فناوری اختصاص می یابد.
وی ادامه داد: شورای برنامه ریزی و توسعه استان مجاز است اعتبار مورد نیاز این تبصره را از سرجمع اعتبارات هزینه ای استان به استثناء ادارات کل آموزش و پرورش استان کسر و با هماهنگی دستگاه اجرایی استان و براساس اولویت ها و سیاست های پژوهشی مصوب و نیاز استان با هماهنگی وزارتخانه های آموزش و پرورش و بهداشت و درمان برای امور پژوهشی و توسعه فناوری به دستگاه های اجرایی مشخص کند در واقع 800 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته می شود.
یوسف نژاد در ادامه نشست خبری خود عنوان کرد: شرکت های بیمه ای مکلف هستند 275 میلیارد تومان اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی را در اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، نیروی انتظامی و سازمان اورژانس قرار دهند تا در امور منجر به کاهش تصادفات هزینه شود.
اختصاص 210 میلیارد تومان برای پرداخت حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری
این نماینده مجلس بیان داشت: به منظور تهیه و اجرایی کردن طرح جامع کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با اولویت اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، کودکان کار، مفاسد اخلاقی و حمایت از زنان سرپرست خانوار حدود 450 میلیارد تومان هزینه کنند تا به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه و شورای اجتماعی کشور صرف اقدامات اجرایی موارد مذکور شود.
وی گفت: 210 میلیارد تومان از این اعتبار برای پرداخت حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری در اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار می گیرد.
نحوه تهاتر تعهدات صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد
یوسف نژاد با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 ادامه داد: وزارت امور اقتصاد و دارایی مکلف است از طریق سازمان خصوصی آن قسمت از سهام دارایی های متعلق به موسسه صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد که کنترلی، زیان ده و کم بازده است را مطابق مقررات به فروش برسانند، منابع حاصله را در اختیار صندوق مذکور قرار دهد و دولت موظف است از این درآمد تعهدات مالی صندوق مذکور را تسویه و تهاتر کند.
حمایت کمیسیون تلفیق از دانش آموختگان دوره های کارشناسی ارشد، دکتری و پژوهشگران پسا دکتری
این نماینده مجلس با اشاره به مصوبه ای در خصوص دانشگاه ها گفت: به منظور ارتباط دانشگاه ها و موسسات پژوهشی با بخش های اقتصادی، اشتغال و به کارگیری دانش آموختگان دوره های کارشناسی ارشد، دکتری و پژوهشگران پسا دکتری و جهت دهی پایان نامه های تسهیلات تکمیلی به سمت نیاز آن بخش ها؛ شرکت های سودده، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت موظف هستند علاوه بر درصدهای قانونی مربوط حداقل 40 درصد دیگر از هزینه های امور پژوهشی را در مقاطع سه ماهه به میزان 25 درصد به خزانه داری کل واریز کنند.
یوسف نژاد گفت: این کار در راستای حل مسائل و مشکلات از طریق توافقنامه با دانشگاه ها و موسسات علمی پژوهشی در قالب پروژه های کاربردی، عناوین پایان نامه های تسهیلات تکمیلی، پروژه های تحقیقاتی دانش آموختگان غیرشاغل تسهیلات تکمیلی به مصرف می رسند.
این نماینده مجلس اظهار داشت: حداقل سهم قابل پرداخت به دانشجویان، پژوهشگران و دانش آموختگان پژوهش از مبلغ هر پروژه 60 درصد خواهد بود، آئین نامه اجرایی این تبصره به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه و همکاری وزارتخانه های اقتصاد و دارایی، علوم تحقیقات، بهداشت و درمان و صنعت معدن تجارت به تصویب می رسد.
تشریح مصوبات چهارشنبه عصر کمیسیون تلفیق بودجه
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی مصوبات روز چهارشنبه هفته گذشته را یادآور شد: به منظور جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال در مناطق محروم، شرکت شهرک های صنعتی و صنایع کوچک مکلف است هزینه واگذاری زمین و سایر زیرساخت ها را به صورت حداکثر 10 درصد نقد و مابقی به صورت اقساط از زمان بهره برداری از واحد تولیدی دریافت کند.
وی با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق ادامه داد: دولت مکلف شد 0.27 درصد از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده را براساس قانون در اختیار وزارت آموزش و پرورش به نسبت 30 به 70 نقدی و غیرنقدی قرار دهد.
یوسف نژاد اظهار داشت: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق اسناد رسمی منازل مسکونی و املاک اداری و تجاری در شهرها و روستاهایی که وقف هستند و زیر نظر سازمان اوقاف و امور کل خیریه کشور هستند همانند سندهای معمولی مورد پذیرش بانک ها و موسسات و شرکت ها جهت اعطای تسهیلات و به عنوان ضمانت بانکی و ضمانت محاکم دادگستری مورد قبول واقع می شوند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به دولت اجازه داده شد برای اجرای عملیات تکمیل و احداث شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی و اجرای عملیات آب و خاک کشاورزی، احداث آب بندها و مرمت و بازسازی قنوات که توسط بخش های غیردولتی و تعاونی های تولیدی انجام می شود تا 85 درصد اعتبارات مورد نیاز به عنوان سهم کمک بلاعوض دولت هزینه کند و سهم باقیمانده به عنوان سهم بهره برداران به صورت نقدی یا تامین کارگر و یا نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه های مجاز قابل پذیرش است.
یوسف نژاد با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 افزود: شهرداری تهران و سایر شهرهای آلوده مکلف به اجرای طرح ناحیه کاهش آلودگی هوا ( LEZ ) هستند و نیروی انتظامی موظف است خودروهای فاقد معاینه فنی را از طریق متوقف کردن و صدور قبض جریمه کند و درآمدهای حاصله جهت کاهش آلودگی هوا و توسعه و بهره برداری ناوگان حمل و نقل عمومی به شهرداری آن شهر اختصاص می یابد./
پایان پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

سه گانه موثر در تحقق برونگرا بودن اقتصاد کشور

سه گانه موثر در تحقق هدف برونگرا بودن اقتصاد کشور

تلفیق طرح نمایندگان و لایحه دولت برای ساماندهی سهام عدالت/حدود 26 هزار میلیارد تومان از سهام در اختیار دولت است

مسئولان با اعتماد به ظرفیت های داخلی گره های اقتصادی را بگشایند

حاجی بابایی: دولت محدودیت واردات کالاهای مشابه داخل را در دستور کار قرار دهد

دولت با اجرای صحیح قوانین حمایت از کالای داخلی را اجرایی کند/لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی رشد درون زا است

نقش اعمال استانداردهای IFRS در ارتقای شفافیت بازارهای مالی چیست؟

کاتب: برندسازی گامی موثر در مسیر حمایت از کالای ایرانی/ لزوم ارتقا کیفیت تولیدات داخلی

کنترل نرخ تورم با فرمول یکسان سازی نرخ ارز / نوسان ارزی در سال 96 برای تولید گران تمام شد

رنجبرزاده: مسئولان باید در مصرف کالای ایرانی پیشتاز و پیشگام باشند

ساز و کار کشف مودیان جدید مالیاتی چیست؟

رضایی: ارتقا کیفی تولیدات ملی راهی برای رونق کالای ایرانی/ لزوم تکمیل پروژه‌های عمرانی با مصالح تولید داخل

گرمابی: دولت روحانی تمایلی بیشتری به اجرای اصل 44 قانون اساسی دارد/ نقش مدیران میانی در طولانی شدن روند خصوصی سازی چیست؟

محمدی: رسیدن به اهداف اقتصادی سند چشم‌انداز نیازمند جهشی انقلابی است/حمایت از کالای ملی، لازمه رشد اقتصاد

راهکارهای رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس برای تحقق شعار سال

سهم مغفول ایران از جاده ابریشم احیا می شود/ جایگزین درآمدهای نفتی در بودجه کشور چیست؟

راهکار تحول در جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور چیست؟

دلخوش: 600 نقطه از سواحل خزر برای واگذاری به بخش خصوصی شناسایی شده است

واردات 12 هزار تنی تخم مرغ/بازار مواد پروتئینی برمدار ثبات

ایران میزبان 51 میلیون نفر گردشگر

تراز منفی 3 میلیونی گردشگری ایران

فولادگر:نقش اساسی فرهنگ سازی در حمایت مردم از کالای ایرانی/همگام با حمایت باید کیفیت کالای داخلی ارتقا یابد

ملکشاهی:حمایت از کالای ایرانی ضامن امنیت ملی/ رونق اقتصادی نزدیک است

سال نو سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق است

اکبریان:دولت برای حمایت از کالای ایرانی وارد میدان شود

پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال 1397

کاهش تقاضا ثمره اقدام دولت در ممنوعیت ثبت سفارش دلاری / ضرورت تلاش مجدد دولت برای اصلاح ارز چندنرخی

نوار ساحلی کشور از تصرف دولتی ها در امان نبود است/ اراده ای برای آزادسازی سواحل وجود ندارد

جابجایی مسافران نوروزی با 242 رام قطار

بی رمقی در بازار میوه شب عید

چه کسانی مقصر ثبت سفارش غیرقانونی خودروهای وارداتی هستند؟

خشکبار صدر جدول صادرات غیر نفتی

سال 97 باید حدود 200 میلیون مترمکعب گاز صادر شود / پروژه FLNG باید در کشور فعال شود

صنعت نفت خودی شده تا ملی /وابستگی 60 درصدی بودجه 97 به درآمدهای نفتی

احتمال تغییر کاربری واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر / بسته شدن پرونده مسکن مهر نزدیک است

پرداخت عیدی 300 هزارتومانی هلال احمر به زلزله‌زدگان کرمانشاه/حضور رئیس جمهور در میان زلزله زدگان در آستانه سال نو

بروکراسی اداری در کشور ایجاد 1میلیون و 33هزار شغل را به خطر می اندازد

دولت 47 درصد نرخ تورم را به کارگران بدهکار است/کارگران یک میلیون و 100 هزار تومان زیر خط فقر حقوق دریافت می کنند

سوال از رئیس جمهور درباره موسسات مالی منتفی نشده است/راستی آزمایی انصراف از سوال دوم در دست بررسی است

ایران شاگرد اول ذخایر گازی در جهان است / توسعه روزانه تبدیل گاز به بنزین در دنیا

صادرات پسته متولی مشخصی ندارد / ارزش افزوده ترکیه از بسته‌بندی پسته ایرانی بیش از سود تولید آن در ایران است

رصد عملکرد دستگاه های اجرایی سفرهای نوروزی/اولتیماتوم لازم برای رعایت ایمنی در حمل و نقل به مسئولان داده شد

دست به گریبانی مردم با خطوط هوایی چه زمانی پایان می یابد؟

عملکرد نوروزی ناوگان مسافربری زیر ذره بین مجلس/برخوردهای قهری در انتظار سوء استفاده کنندگان است

هزینه های جانبی حمل و نقل هوایی از سفر بیشتر است/ضرورت برخورد سازمان بازرسی با گران فروشی بلیت و تاخیرهای پروازی

زارعی مطرح کرد: ضرورت کاهش سالانه 10 درصد از حجم قاچاق کالا و ارز

حسینی صدر در مصاحبه با رادیو گفت و گو: حمایت از نظام تولید قاچاق را ریشه کن می کند

عضو شورای برنامه ریزی و اقتصاد دانشگاهیان: قاچاق انگیزه سرمایه گذاری برای تولید را کاهش داده است

کنترل قیمت کالاها با اعمال سیاست مقطعی به تنظیم بازار منجر نمی شود

عضو کارگری شورای عالی کار بیان کرد: در پیشنهادات نمایندگان کارگری شرایط تولید و کارفرما درنظر گرفته می شود

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • فصل اقتصاد
  • کانال رسمی سایت فصل تجارت
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت
  • معرفی کسب و کار و تبلیغ محصولات
  • تعرفه آگهی های فصل تجارت