17 مورد قاچاق انسان در گمرک ایران کشف شد اقتصاد کلان

17 مورد قاچاق انسان در گمرک ایران کشف شد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - 17 مورد قاچاق انسان در گمرک ایران کشف شد کشفیات قاچاق انسان در سال جاری به 196 نفر رسید.

به گزارش فصل تجارت به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، با هوشیاری و رصد ماموران گمرک بازرگان 17 مورد قاچاق انسان طی چند عملیات جداگانه در روز‌های اخیر، شناسایی و کشف شد و بدین ترتیب کشفیات قاچاق انسان از ابتدای سال جاری تا کنون به 196 تن رسید.
بر اساس این گزارش این ماموران در یک عملیات با رصد یک محموله صادراتی به مقصد ترکیه پس از مشکوک شدن به کامیون با استفاده از ایکس ری به بازرسی محموله اقدام کردند و متوجه مخفی شدن چند نفر در بار این کامیون شدند. بر اساس این گزارش ماموران گمرک بازرگان در یک عملیات با رصد یک کامیون به مقصدترکیه و پس از تطبیق اطلاعات محموله، به آن مشکوک شدند و با استفاده از دستگاه ایکس ری محموله را که بار آن روده گاوی بود، اسکن کرده و به بازرسی آن اقدام کردند. ماموران این گمرک موفق شدند در این عملیات 3 نفر را که در میان بار، در کامیون مخفی شده بودند، شناسایی کنند. این افراد تبعه یکی از کشور‌های همسایه بودند.
ماموران گمرک بازرگان هم چنین در یک عملیات دیگر با رصد یک محموله ترانزیتی از مبدا ازبکستان موفق به کشف قاچاق 3 انسان شدند که با مخفی شدن در میان کامیون قصد داشتند از مرز ایران خارج شوند، این کامیون حامل پوست گاو به مقصد ترکیه بود.
این ماموران همچنین در عملیات دیگری با هوشیاری کامل ورصد محوطه خروجی و کنترل دقیق محل خروج کامیون‌ها متوجه چندین نفر شدند که با پنهان شدن در لا به لای تریلی‌های خروجی قصد داشتند، غیرقانونی از کشور خارج شود. این 5 نفر نیز تبعه یکی از کشور‌های همسایه بود که در این عملیات دستگیرشد.
بر اساس این گزارش ماموران گمرک بازرگان هم چنین در عملیات مشابه دیگری یک فرد ایرانی را شناسایی و دستگیر کردند که با پنهان شدن در لا به لای تریلی‌های خروجی قصد داشت از کشور خارج شود.
ماموران این گمرک هم چنین در یک عملیات دیگر با کمک تجهیزات گمرکی و دستگاه ایکس ری موفق به کشف و شناسایی دو مورد قاچاق انسان شدند. این دو نفر که تبعه یکی ازکشور‌های همسایه هستند با مخفی شدن در بار کشمش یک کامیون به مقصد ترکیه قصد خروج از کشور را داشتند. بر اساس این گزارش ماموران این گمرک هم چنین در بار یک دستگاه تریلر خروجی به مقصد ترکیه با محموله شیشه موفق به کشف یک مورد قاچاق انسان شدند. این فرد که تبعه پاکستان است قصد داشت به صورت غیر مجاز از ایران خارج شود.
آخرین عملیات کشف ماموران توانمند گمرک بازرگان در روز‌های اخیر کشف دو مورد قاچاق انسان دریک کامیون خروجی به مقصد ترکیه بود. این دو نفر که تبعه ایران هستند با مخفی شدن دریک محموله سنگ معدن قصد خروج از مرز را داشتند که با هوشیاری و رصد ماموران گمرک شناسایی و دستگیرشدند. تمامی این افراد پس از دستگیری از سوی گمرک ایران به مراجع قضایی تحویل داده شد.
بر اساس آخرین آمار‌ها از کشفیات قاچاق انسان در مرز‌های گمرکی، کشفیات قاچاق انسان از ابتدای سال جاری تا کنون به 197 نفر رسیده است. گمرک بازرگان یکی از گمرکات پیشتاز کشور در کشفیات قاچاق انسان است.
انتهای پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

احتمال عرضه 3 شرکت جدید در بورس تهران

تورم حداکثر 27.8 و رشد اقتصادی منفی 2.5 درصد برای سال جاری

هزینه تحریم‌ها بر اقتصاد روسیه

400 میلیارد تومان اعتبار به اشتغال پایدار روستایی خوزستان تخصیص داده شد

52 طرح تا پایان دولت باید در سیستان و بلوچستان به اتمام برسد

شاخص با رشد بیش از 2 هزار واحدی به مدار بازگشت/ ادامه کمبود نقدینگی در معاملات+نمودار

هزینه وام مسکن زوج‌های تهرانی چقدر است؟

نوبخت: بالغ بر 5.6 هزارمیلیارد تومان سهم توسعه سیستان و بلوچستان شد

نرخ تورم سالانه 23.5 درصد؛ ماهانه 42.3 درصد

صعود بورس‌های جهانی به قله چهار ماهه

نرخ تورم بهمن‌؛ 23.5 درصد

دستمزدها در انگلیس به بالاترین سطح 7 سال اخیر می‌رسد

رشد 35 درصدی درآمد دولت از مالیات فروش سیگار+ جزئیات

ثروتمندان آسوده بخوابند!

دولت درباره اقتصاد مقاومتی فقط جلسه می‌گذارد/راهکار اصلاح ساختارهای اقتصادی

واکنش رئیس بانک مرکزی به نوسانات نرخ ارز

اعلام اسامی بازنشسته‌های فعال در ابهام ماند

نرخ تورم بهمن ماه 23.5 درصد رشد کرد/ افزایش تورم نرخ خوراکی‌ها

دولت درباره اقتصاد مقاومتی فقط جلسه می‌گذارد/اصلاح ساختارهای اقتصادی راهکار دارد

واردات لوبیا چیتی 21 میلیاردی شد + جدول

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک گردشگری
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت
  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل تجارت