خدمتکاران هوشمند؛ بهترین ربات‌های تمیزکننده ٢٠١٨ دیجیتال

خدمتکاران هوشمند؛ بهترین ربات‌های تمیزکننده ٢٠١٨

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - روزنامه شهروند - مهرنوش گرکانی: ربات‌های هوشمندی که کار جاروبرقی را انجام می‌دهند، دیگر تنها همان طبقه را تمیز نمی‌کنند، همچنین آنها به شما اجازه می‌دهند با یک برنامه روی گوشی هوشمندتان یا یک دستیار شخصی مثل آمازون الکسا یا گوگل هوم آنها را از دور کنترل کنید.
بعضی از آنها حتی می‌توانند از کاری که انجام می‌دهند، تصویر بگیرند و برای شما بفرستند، بنابراین درحالی‌که شما در خارج از کشور هستید، می‌توانید خانه خود را تحت نظر داشته باشید.
اما این سوال برای همه وجود دارد که واقعا آنها کار می‌کنند؟ برای آن‌که ثابت شود این روبات‌های هوشمند کار می‌کنند یا برای آن‌که خلأهای آنها مشخص شود، آنها را در آزمایشگاه کمبریج ماسا مورد آزمایش قرار داده‌اند.
این ربات‌ها از این نظر مورد ارزیابی قرارگرفتند که آیا برنامه‌های آنها آسان یا عملکردشان واقعا هوشمندانه است و همچنین آیا واقعا آنها می‌توانند خانه را تمیز کنند یا نه؟
ما می‌دانیم که همه به دنبال فناوری‌های جدید هستند و این را هم می‌دانیم که هر نوع از جاروبرقی می‌تواند خانه را تمیز کند، اما کدام‌یک آسان‌تر است؟
تکنولوژی پیشرفت می‌کند تا کیفیت زندگی ما را بالا ببرد. همه می‌دانیم عواملی مانند کیفیت، سبک، قیمت و عملکرد؛ عناصر مهمی در شکار تکنولوژی‌های هوشمند هستند.
باید این را بدانیم که زندگی مهمتر از تمیز کردن صرف است و تکنولوژی هم این را دریافته است و گویا تکنولوژی ماموریتش آن است که به ما کمک کند زندگی ساده‌تری داشته باشیم.
اگر شما به دنبال خرید یکی از این ربات‌های هوشمند هستید، در این‌جا بهترین مکانیسم‌های این ربات‌ها را بررسی کردیم. این محصولات مورد بررسی قرار گرفته‌اند تا به شما در هنگام خرید کمک کنند و آن‌چه شما به آن نیاز دارید را پیشنهاد دهند.
LG Hom-Bot Turbo+ CR5765GD
به نظر می‌رسد بهترین ربات هوشمند برای جارو کردن LG Hom-Bot Turbo+ CR٥٧٦٥GD است. می‌توانید آن را از طریق گوشی هوشمند خود کنترل کنید و به آن بگویید کجا و چه زمانی باید تمیز شود.
برخلاف بسیاری از ربات‌های هوشمند تمیز‌کننده HomeGuard می‌تواند تصاویر و ویدیو را منتقل کند.
این بدان معنی است که شما می‌توانید این ربات را جلوی ورودی اصلی پارک کنید و هر زمان چیز بیشتری از یک حیوان خانگی وارد خانه شد، از آن عکس یا فیلم بگیرد و برای شما ارسال کند.
اگر شما همیشه نگران ایمنی خانه خود بوده‌اید و نمی‌خواهید خانه خود را مجهز به دوربین کنید یا فقط می‌خواهید بدانید وقتی در خانه نیستید، چه اتفاقی در خانه‌تان ممکن است بیفتد، یک Hom-Bot بخرید تا خیالتان از بابت تمیزی و ایمنی راحت باشد.
خوشبختانه Hom-Bot Turbo + همچنین یک جاروبرقی عالی است، حتی اگر خانه‌تان مدت‌ها خالی بوده و کلی خاک روی زمین و و سایل‌تان نشسته و می‌‌خواهید قبل از ورودتان به خانه برایتان تمیز کند، به راحتی می‌تواند تمام خاک‌ها را جمع‌آوری کند.
در آزمایش‌ها هم نشان داده است که حتی می‌تواند توده‌ای از خاک و آوار را نیز در مدت یک هفته کاملا تمیز کند.
تنها مشکل این ربات هوشمند این است که هنوز با الکسا سازگاری ندارد، اما با گوگل هوم به خوبی کار می‌کند و برنامه گوشی هوشمند آن هم بسیار قوی و کارآمد است.
شما می‌توانید به آن یک نقشه برای تمیز کردن بدهید یا از راه دور آن را به اتاق‌های دیگر راهنمایی کنید.
وقتی به ویژگی‌های این دسته از ربات‌های هوشمند نگاه می‌کنیم، می‌توان گفت LG Hom-Bot Turbo+ CR٥٧٦٥GD یکی از بهترین ربات‌های هوشمند جارو است، هوش برتر، قدرت تمیزکنندگی بسیار بالا، طراحی خوب و ظاهر زیبا از ویژگی‌های آن است.
قیمت: ٦١٥ دلار
eufy boostiq robovac 30c
به آبنده خوش آمدید
eufy boostiq robovac 30c گویی با شما زندگی می‌کند. کسانی که به خانه‌های هوشمند علاقه دارند و آن را خریداری کرده‌اند، بسیار راضی هستند.
با توجه به نمونه قبلی که این شرکت ساخته بود، پیشرفت‌های خوبی داشته و همچنان کار با آن بسیار ساده است و برنامه آن روی موبایل‌های هوشمند اجرا می‌شود.
شما می‌توانید از راه دور برنامه تمیز کردن آن را تنظیم و وضع باتری آن را چک کنید و به آن دستور دهید چه مکان‌هایی را تمیز کند.
اگر هم با تلفن هوشمندتان نمی‌خواهید این کارها را انجام دهید، از طریق دستیار شخصی الکسا یا گوگل هوم می‌توانید برنامه‌های آن را تنظیم کنید.
Eufy همچنین شامل دو نوار مرزی مغناطیسی است که می‌تواند برای نگه داشتن ٣٠C و جلوگیری از سرگردان شدن آن در مناطق حساس کمک کند.
این ربات می‌تواند انواع زباله‌ها و خاک‌ها را جمع کند. البته باید بدانید که این ربات‌ها نمی‌توانند جعبه‌های پیتزای شما را از روی زمین جمع کنند.
قیمت: ٣٠٠ دلار
EcoVacs Deebot Ozmo 930
به آبنده خوش آمدید
آزمایش‌ها نشان می‌دهد EcoVacs Deebot Ozmo 930 از بسیاری از رقبای خود جلوتر است. اکثر این ربات‌ها به شما اجازه می‌دهند از راه دور آنها را کنترل کنید و به آنها فرمان تمیزکردن یا متوقف‌شدن بدهید، اما این ربات می‌تواند با صدای شما کار کند.
صدایی که با الکسا و گوگل هوم شما در منزل سازگار باشد. شما همچنین می‌توانید موانعی برای آن ایجاد کنید که نمی‌خواهید ربات وارد آن‌جا شود و به آن دستور دهید که به این مکان‌ها نرود.
این ویژگی باعث می‌شود سرعت عمل این ربات بالا رود و زودتر خانه شما را تمیز کند. پس از اتمام یک مرحله تمیزکردن کل خانه باید زمانی طولانی استراحت کند تا بتواند دوباره کار کند.
قیمت: ٥٦٣ دلار
EcoVacs Deebot N79
به آبنده خوش آمدید
EcoVacs Deebot N79 از اکتبر ٢٠١٧ پرفروش‌ترین ربات هوشمند جارو در آمازون بوده است. این ربات با قیمتی کمتر از ٢٠٠ دلار به فروش می‌رسد، اما قیمت پایین آن از شگفت‌انگیزبودنش کم نمی‌کند.
قیمت پایین این محصول، این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که N79 پایه این مدل از جاروها در دوران ما بوده است.
N79 از راه دور با گوشی هوشمند قابل کنترل و کار با برنامه آن بسیار ساده است، اما با الکسا و گوگل هوم و دیگر دستیارهای شخصی سازگار نیست.
N79 در آزمایش‌ها هود را خوب نشان داد. این ربات خوب تمیز می‌کند و لکی باقی نمی‌گذارد، اما در برخی اوقات زیر مبلمان گیر می‌کند یا از روی فرش‌های با پرز زیاد نمی‌تواند رد شود.
نکته بعدی این است که هیچ راهی برای آن‌که بتوان آن را در یک اتاق نگه داشت، وجود ندارد. با این حال باید گفت که این ربات هوشمند به خوبی کار و تمیز می‌کند.
قیمت: ١٩٩ دلار
Samsung POWERbot R7070
به آبنده خوش آمدید
Samsung POWERbot R7070 یک نماد از ویژگی‌های نوآورانه است. مانند یک شاتر عمل و خیلی سریع همه چیز را تمیز می‌کند. برنامه‌های سامسونگ واقعا دوست‌داشتنی هستند.
شما می‌توانید از طریق برنامه آن را مدیریت، خاموش، روشن و برای آن برنامه‌ریزی کنید، همچنین به آن نقشه تمیز کردن بدهید و ببینید کجای خانه‌تان وجود دارد. این ربات با الکسا نیز سازگار است.
با این حال در آزمایش‌ها یک نقص مهم از خود نشان داده است؛ بارها و بارها تلاش شد تا روی فرش بماند و آن را به خوبی تمیز کند، اما نتوانست و به اطراف اتاق می‌رفت.
به نظر می‌رسد نقص مکش خودکار آن با به‌روزرسانی برنامه Samsung POWERbot R7070حل شود.
قیمت: ٤٩٨ دلار


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

10 اشتباه رایج در عکاسی با موبایل

نشانه‌هایی که حکایت از هک شدن کامپیوتر شما دارد

6 پیش‌بینی عجیب‌وغریب برای آینده گوشی‌های هوشمند

گلکسی اس 10 سامسونگ و حدس و گمان‌هایی در مورد آن

برترین اسمارت‌فون‌هایی که این ماه معرفی می‌شوند

8 توصیه برای افزایش طول عمر دوربین عکاسی

نوآوری‌های گوشی در سال 2019

گوشی‌های جدید 2019؛ منتظر چه گوشی‌هایی باشیم؟

در سال 2019 باید منتظر چه گوشی‌هایی باشیم؟

بهترین کنسول‌های بازی ٢٠١٨

نکات مهم خرید گوشی ارزان‌قیمت

خدمتکاران هوشمند؛ بهترین ربات‌های تمیزکننده ٢٠١٨

5 ویژگی برتر رابط کاربری OxygenOS

آیا فناوری واقعیت مجازی به پایان خط رسیده است؟

لپ تاپ جدید با ساختار ویژه «Stabilizer Flap»

آیا واقعا به بیش از سه دوربین در گوشی‌ها نیاز داریم؟

نوآوری‌های تاثیرگذار در دوربین گوشی‌ها

6 قابلیت گوشی‌ها که در لپ‌تاپ‌ها وجود ندارند

گلکسی نوت 9 سامسونگ، سلطان جدید دنیای بازی

انواع دستبند‌های سلامتی؛ پرطرفدارترین‌ها کدامند؟

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل تجارت
  • تعرفه آگهی های فصل تجارت
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت
  • اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گاز