وضعیت بازار طلا و سکه عادی است طلا و ارز

وضعیت بازار طلا و سکه عادی است

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف در مورد تاثیر کاهش قیمت طلا و سکه بر میزان فروش طلافروشان گفت: این کاهش تاثیر زیادی بر خرید نداشته است چون همچنان قیمت طلا فراتر از قدرت خرید مصرف کنندگان است و در واقع بازار هنوز در رکود است.

به گزارش فصل تجارت،محمد کشتی‌آرای درباره آخرین وضعیت بازار سکه و طلا گفت: وضعیت بازار کاملا عادی است و شاهد نوسانات جزئی در دو روز اخیر بوده‌ایم. همچنین به دلیل کاهش میل به خرید تقریبا عرضه و تقاضا با هم متناسب هستند و حباب سکه نیز کاهش یافته و در حال حاضر سیصد و هفتاد هزار تومان است.
وی ادامه داد: با اینکه اونس جهانی بدون تغییر است اما شاهد کاهش اندک نرخ‌ها در بازار هستیم به طوری که نرخ هر قطعه سکه تمام طرح قدیم سه میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان، سکه تمام طرح جدید سه میلیون چهارصد و سی و پنج هزار تومان است. همچنین قیمت نیم سکه یک میلیون و هفتصد و پانزده هزار تومان و نیم سکه یک میلیون و بیست هزار تومان است.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف در مورد آزاد شدن واردات طلا گفت: شاید صرف واردات طلا تاثیر آنچنانی نداشته باشد اما وقتی واردات ارز نیز همراه آن آزاد شد یکی از بهترین اتفاقات روی داد و به نوعی عرضه و تقاضای ارز متعادل شد و تاثیر مثبت خود را در بازار طلا و سکه گذاشت.
وی در مورد تاثیر کاهش قیمت طلا و سکه بر میزان فروش طلافروشان گفت: البته این کاهش تاثیر زیادی بر خرید نداشته است چون همچنان قیمت طلا فراتر از قدرت خرید مصرف کنندگان است و در واقع بازار هنوز در رکود است. این وضعیت بیشتر مربوط به سیاست‌های کلان کشور است که بخش کسب و کار به مشکل برخورد کرده است.
کشتی آرای تصریح کرد: از ابتدای سال جاری 25 درصد از واحدهای تولیدی و توزیعی تعطیل شده‌اند و انتظار می‌رود تا پایان سال جدید این افزایش یابد.
به نوشته ایلنا، در حال حاضر نرخ هر دلار آمریکا نه هزار و نهصد و نود تومان و هر یورو یازده هزار و ششصد و چهل تومان است.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری