واکنش بازار سکه و ارز به بودجه 98 طلا و ارز

واکنش بازار سکه و ارز به بودجه 98

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران با افزایش قیمت نسبت به دیروز 3 میلیون و 700 هزار تومان شد.

به گزارش فصل تجارت، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز در بازار به قیمت 3 میلیون و 700 هزار تومان فروخته شد که در قیاس با دیروز افزایشی برابر با 230 هزار تومان را نشان می دهد . امروز سومین روز پیایی است که قیمت سکه افزایش را تجربه می‌کند. این افزایش تحت تاثیر رشد 6 دلاری قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی نیز هست. در عین حال نرخ دلار امروز افزایش یافت . جدا از این دو مولفه ، انتشار جزییات بودجه نیز از سوی صرافان عامل سوم تحرک بازار عنوان می شود.
با انتشار جزییات بودجه، به دلیل تعیین شدن نرخ ارز دولتی و مشخص شدن میزان افزایش آن در سال پیش رو بازار به این موضوع واکنش نشان داده است.که تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت 3 میلیون و 500 هزار تومان در بازار فروخته می شود .
هر قطعه نیم سکه بهار آزادی نیز یک میلیون و 820 هزار تومان، ربع سکه یک ‌میلیون و 100 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 650 هزار تومان فروخته می‌شود.
هر گرم طلای 18عیار هم 326 هزار و 700 تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1270 دلار معامله می‌شود. بهای فروش طلای جهانی نسبت به دیروز 6 دلار افزایش یافته است.
با توجه به افزایش قیمت ها در بازار آزاد، صرافی های دولتی نیز نرخ خرید و فروش ارز را نسبت به قیمت های صبح افزایش دادند. برهمین اساس دلار با 105 تومان افزایش نسبت به صبح، در این صرافی ها با قیمت 10500 تومان فروخته می شود. این صرافی ها دلار را با قیمت 10400 تومان از مردم می خرند.
به نوشته خبرآنلاین،یورو در صرافی های دولتی با قیمت 12200 تومان فروخته و با قیمت 12150 تومان خریداری می شود.
همچنین،یورو در مرکز مبادلات ارزی با افزایش قیمت 4793 تومان،‌ قیمت درهم امارات 1143 تومان و قیمت پوند انگلیس نیز 5335 تومان قیمت خورده و به واجدان شرایط دریافت ارزهای دولتی فروخته می‌شود.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری