فروشگاه اینترنتی با 500 هزار نوع کالا گزارش

فروشگاه اینترنتی با 500 هزار نوع کالا

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - سال اول در شتاب‌دهنده شریف بودیم، در دوره شتاب‌دهی مبلغ بیست میلیون تومان سرمایه در اختیار ما قراردادند و با همین سرمایه یک سال اول را پیش بردیم. بعدازآن یک سرمایه‌گذار حقیقی جذب کردیم و حدود یک سال و نیم است که با همین سرمایه‌گذار کار می‌کنیم.
خرید آنلاین با سرعت خیلی زیادی در ایران در حال گسترش است و دراین‌بین تعداد زیادی سایت، استارت آپ، اپلیکیشن و.. راه‌اندازی شده‌اند تا جایی که دیگر استارت آپ هایی با موضوع « موتور جست‌وجوی هوشمند» راه‌اندازی شده‌اند تا شما در خریدهای آنلاین یاری‌رسان باشند و فروشگاه‌های جدید و معتبر اینترنتی را به شما معرفی کنند. استارت آپ ترب یکی از همین موتورهای جستجوی هوشمند است که با هدف معرفی فروشگاه‌های جدید و معتبر اینترنتی و ارائه شفاف قیمت‌ها به کاربران از سال 1394 تأسیس‌شده است. این سرویس در قالب وب‌سایت اینترنتی، مرورگرهای اینترنتی و اپلیکیشن موبایل در دسترس کاربران قرار دارد. به نوشته سایت این مجموعه:« در حال حاضر موتور جستجوی هوشمند ترب، اطلاعات لحظه‌ای قیمت بیش از 500 هزار نوع محصول را از بین بیش از هفتاد فروشگاه آنلاین در اختیار کاربران قرار می‌دهد» درواقع ترب یک «هایپر» فروشگاه‌های اینترنتی است که اطلاعات و داده‌های همه را یکجا در اختیار کاربران قرار می‌دهد و کار جستجو برای خرید آنلاین را بسیار راحت می‌کند.
مجید رحیمی نژاد، مدیر فنی ترب درباره راه‌اندازی این استارت آپ دریکی از مصاحبه‌هایش گفته است:« قبل از راه‌اندازی «ترب» حدود یک سال در حوزه استارت ‌آپ‌ها تجربه داشتیم، با توجه به مشکلاتی که در این مدت با آن‌ها مواجه شدیم، تصمیم گرفتیم ایده‌ای را دنبال کنیم که در آن تخصص داریم. اعضای اولیه تیم ترب از دانشجویان رشته کامپیوتر بودند و در زمینه‌های فنی مهارت کافی را داشتند. ایده‌های مختلفی را موردبررسی قراردادیم و متوجه شدیم که «ترب» با توجه به تخصصی که داریم برای شروع کردن بسیار مناسب است. درواقع ما از میان ایده‌های مختلف، با بررسی متوجه شدیم که ترب بهترین گزینه برای ما است. البته پیش از راه‌اندازی ترب ما شاهد وجود مدل‌های مشابه دیگری بودیم و می‌دانستیم که نیاز بازار است، ازاین‌رو ایده این استارت‌آپ خیلی برای ما مبهم و ناشناخته نبود. تقریباً یک ماه ایده‌ها را موردبررسی قراردادیم، دلیلی که باعث شد متوجه شویم که ایده ما خوب است این بود که کشور‌هایی که ازلحاظ اقتصادی شبیه به ایران بودند را بررسی کردیم. با این تحقیقات متوجه شدیم که بسیاری از کشورها روند اقتصادی مشابه ایران دارند که در برهه‌ای از زمان فروشگا‌ه‌های اینترنتی در آن کشورها بسیار رایج می‌شود و بعدازآن هم موتورهای جستجو برای این فروشگاه‌ها شکل می‌گیرند.»
او درباره رویکرد این استارت آپ و جستجوی هوشمند کالا می‌گوید:« رویکرد ما این بود که محصول را متناسب با نیاز مشتری طراحی و ایجاد کنیم، در اولین گام یک اپلیکیشن آزمایشی با اسمی دیگر را به بازار عرضه کردیم تا متوجه شویم مشتریان چه نیازی دارند، با این کار ما بازخوردهای بسیار خوبی از سمت کاربران دریافت کردیم و توانستیم اپلیکیشن خودمان را بهبود بدهیم. ادامه کار را هم با همین رویکرد ادامه دادیم یعنی اپلیکیشن را عرضه کردیم و با توجه به بازخوردهای مشتریان آن را ارتقا دادیم.» مجید رحیمی نژاد همچنین درباره سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته می‌گوید:« سال اول در شتاب‌دهنده شریف بودیم، در دوره شتاب‌دهی مبلغ بیست میلیون تومان سرمایه در اختیار ما قراردادند و با همین سرمایه یک سال اول را پیش بردیم. بعدازآن یک سرمایه‌گذار حقیقی جذب کردیم و حدود یک سال و نیم است که با همین سرمایه‌گذار کار می‌کنیم. در حال حاضر هم ما به درآمد‌زایی رسیده‌ایم و مشکل مالی نداریم و اگر در آینده سرمایه‌گذار هم جذب کنیم فقط برای کارهای تبلیغاتی است.»ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

گفت‌وگو؛ سلاح برقراری امنیت نرم

اینستکس و اتحادیه پرداخت‌های اروپایی (EPU)؛ مرور یک تجربه تاریخی

چشم‌انداز افزایش سهم فروش آنلاین در حوزه محصولات فرهنگی

به پهنه شفاف در حوزه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی ‏نیاز داریم

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته چهارم اسفند 1397

از استعدادهای درخشان تا قهرمان های اجتماعی

دلار در کانال 12 هزار تومان باقی ماند

دزدی اجباری!

بهشت مهاجرتی برای استارت آپ ها

تلطیف مستندهای معدنی با وارد کردن روح انسانی به آنها

85 درصد از نیاز انرژی مصرفی خانوارها در داخل کشور تولید می‌شود

در اقتصاد دبی چه می‌گذرد؟

تغییر ساعت تابستان و زمستان مفید است؟

چطور به ایمنی استارت آپ در مقابل ویروس شکست کمک کنیم؟

اقتصاد ترکیه پس از یک دهه گرفتار رکود شد

تحکیم وحدت مکرون و مرکل

روزنامه‌های جهان چطور با بحران گرانی کاغذ مواجه شدند؟

بلاتکلیفی سرمایه گذاران و سهامداران با ادغام بانک ها

تولید نفت امریکا کاهش پیدا کرد

پیشنهاد مدل ممیزی پس از ترخیص گمرک

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری