سکونت 47 درصد جمعیت گلستان در روستا گفتگو

سکونت 47 درصد جمعیت گلستان در روستا

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: هم اکنون 871 هزار و 546 نفر معادل 47 درصد جمعیت این استان در روستاها ساکن هستند.
علی نصیبی در گفتگو با رادیو اقتصاد ضمن اشاره به اینکه 935 روستای گلستان بالای 20 خانوار جمعیت است، افزود: این افراد در 60 دهستان استان استقرار دارند.
وی همچنین اظهارداشت: استان گلستان با توجه به تنوع جغرافیایی، اقلیمی و فرهنگی از قابلیت های گوناگونی در حوزه روستایی برخوردار است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: این استان در حوزه باغات، صنایع تبدیلی وگیاهان دارویی از ظرفیت های خاصی بهره مند است.
وی افزود: جدا از این استان در بخش گردشگری به جهت اقلیم ها و فرهنگ های گوناگون و همینطور وجود روستاهای تاریخی با بافت های ارزشمند و مثال زدنی هرساله گردشگران و مسافران زیادی را بسوی خود فرا می خواند.
نصیبی اظهارداشت: روستاهای استان در حوزه صنایع دستی از قبیل فرش، گلیم، جاجیم، گبه و سوزن دوزی نیز دارای قابلیت های بسیار بالایی هستند.
وی ضمن اشاره به اینکه 922 روستای استان گلستان دارای دهیاری است، گفت: هم اکنون 827 روستای این منطقه معادل 93 درصد جمعیت از نعمت گاز بهره مند و همینطور 792 روستا زیرپوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارد.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان افزود: این پوشش با توجه به تلاش های صورت گرفته در حال افزایش بوده و امید می رود طی یک یا دو سال آینده عمده روستاهای استان زیر پوشش خدمات شرکت مزبور قرار گیرند.
وی در ادامه یادآورشد: روستاها به عنوان کانون تولید و اشتغال در کشور شناخته می شوند از اینرو به جهت افزایش تولید، جلوگیری از مهاجرت بی رویه به مناطق شهری، کاهش جمعیت حاشیه نشینی، نرخ بیکاری و بسیاری موارد دیگر توجه به روستاها و حمایت از کسب و کارهای روستایی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
برنامه «روستای ما» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که هر روز از شنبه تا پنجشنبه ساعت 18:30 به مدت 30 دقیقه با هدف هویت بخشی به زندگی روستایی و رونق اقتصادی روستاها در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

رئیس اتاق بازرگانی تهران خواستار شد؛ دولت در سال "رونق تولید" مشوق های صادراتی را افزایش دهد!

لزوم ایجادپیوستگی در حلقه های زنجیره تولید

تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت کشور

موسوی لارگانی: تحقق "رونق تولید"؛ ایستادگی در مقابل واردکنندگان سودجوست

بخش عمده اتلاف منابع مربوط به سوء مدیریت

پژوهشگر تاریخ معاصر: فدائیان اسلام سدهای پیش روی صنعت نفت را درهم شکستند

پیام نوروزی رهبر انقلاب به مناسبت آغاز سال 1398

جلوگیری از بروز حادثه رانندگی با رعایت قوانین

اتفاقات اقتصادی سال 97 در کشور خوشایندنبود

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی: مصوبه راهبردها و اقدامات فرهنگی حمایت از کالای ایرانی؛ راهگشای مسیری مستند برای پیگیری توسط دستگاه های نظارتی

پرش 2700 واحدی شاخص کل بورس

افزایش 36.5 درصدی حقوق کارگران

افزایش ظرفیت در حمل و نقل ریلی

پرداخت 7800 میلیارد تومان وام اشتغال روستایی

قیمت جهانی نفت در مدار صعودی

آمادگی ناوگان مسافری دریایی در نوروز

144 فروند هواپیما در خدمت مسافران نوروزی

مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی و مسافربری خبر داد: فروش 80 درصد بلیط اتوبوس های نوروزی +صوت

امینی مطرح کرد: ورود بسیج سازندگی به عرصه اقتصاد مقاومتی باید تداوم یابد

نسل اول و دوم انقلاب باید با هم کار کنند

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری