عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادعا کرد: الم شنگه آقایان در اتاق بازرگانی/ می خواستند من را کتک بزنند! گفتگو

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادعا کرد:            الم شنگه آقایان در اتاق بازرگانی/ می خواستند من را کتک بزنند!

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس باانتقاد از ادعای فعالان اتاق بازرگانی در نبود کارت بازرگانی یکبار مصرف گفت: آقایان بعدا ادعا کردند کسی نمی تواند از کارت دیگری استفاده کند ولی این مسئله وجود دارد و فاجعه ای در اقتصاد ماست.
محمود شکری در مصاحبه با برنامه "صبح و گفت وگو" اظهار کرد :«زمانی مسئله ممنوعیت صدور کارت های بازرگانی را مطرح کردیم؛ آن زمان آقایان در اتاق بازرگانی و صنایع و... الم شنگه به راه انداختند و کم مانده بود با ما درگیر شوند و ادعا می کردند کارت یکبار مصرف نداریم.»
وی به رادیو گفت وگو گفت: «وقتی یک نفر یکبار با یک کارت بازرگانی واردات میلیاردی انجام می دهد و می رود و دیگر پیدایش نمی شود، در همین شرایط کارت بازرگانی برای یک پیرزن صادر شده است. ما می خواستیم سقفی برای واردات بگذارند یا کارت ها هوشمند شوند.»
شکری افزود: «آقایان بعدا ادعا کردند کسی نمی تواند از کارت دیگران استفاده کند ولی همچنان این مسئله وجود دارد و فاجعه ای در اقتصاد ماست.»
این نماینده مجلس با بیان اینکه فعالان اقتصادی با توجه به ذخایر و دارایی خود باید قادر به دریافت کارت بازرگانی باشند، گفت: «فعالان اتاق بازرگانی کم مانده بود بنده را کتک بزنند و ادعا می کردند کارت یکبار مصرف و کارت یکساله نداریم ولی چرا این اتفاق همچنان در کشور می افتد؟ مردم از این رفتار متضرر می شوند.»
شکری تصریح کرد: «ما مگر قانونی داریم که کارت بازرگانی را می توان به دیگری واگذار کرد که حال آن را ممنوع کنیم؟!»
همچنین مصطفی رناسی، نائب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در این بخش تحلیلی در رادیو گفت وگو اظهار کرد: «مبارزه با فساد باید فراگیر و شبکه ای باشد و اتفاقا کار سختی هم نیست.»
وی افزود: «کد ملی اگر شماره کارت بازرگانی و ثبت سفارش و... افراد باشد، شناسنامه ای پیش رو قرار می دهد و در پایان سال فعالیت های فعالان اقتصادی مورد نظر اظهارنامه مالیاتی قرار گرفته و جلوی بسیاری فسادها گرفته می شود.»
رناسی ادامه داد: «یکسری افراد با قصد سو استفاده کارت بازرگانی دریافت می کنند ولی عده ای از بازرگانان فعالیت اندک دارند و از کارت آن ها استفاده می شود.»
این فعال اقتصادی به رادیو گفت وگو گفت: «اگر اتاق بیش از حد سخت گیری کند، فعالان اقتصادی به خاطر یک عده آدم سو جو دچار بروکراسی شدید می شوند.»
رناسی اظهار کرد: «اتاق های بازرگانی با دقت بیشتری کارت بازرگانی را صادر می کنند ولی این اقدامات فراگیر نیست و اتاق نمی تواند کارت بازرگانی به افرادی که فعالیت بازرگانی اندکی دارند، ندهد!»
وی اضافه کرد: «قانون و سخت گیری باید برای فرد خلافکار صورت گیرد؛ نه برای همه مردم. در 48 هزار کارت صادراتی 10 هزار کارت فعال است و بدین معنا نیست که این افراد خلافکار هستند.»
رناسی بر خلاف اظهارات دیگر مهمان برنامه که به ادعای اعضای اتاق بازرگانی مبنی بر نبود کارت بازرگانی اشاره کرد، گفت: «ممکن است یک خلافکار به یک بازرگان مراجعه کند و [اقدام به سودجویی نماید] و این مسئله مشکل دارد و می خواهد با کارت او اقدام به واردات کند. ما باید جلوی اینگونه پیشنهادات را ببندیم؛ در حالیکه رقم این سوجویی بالاست ولی تعداد آن محدود است.»
عضو کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران افزود: «یک شبکه سراسری بازرگانی را دور زد و راه های فرار را پیدا و کارت های قلابی صادر کرد. این شبکه با همکاری وزارت اطلاعات کشف شد.»ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

اسفنانی در مصاحبه با رادیو گفت و گو: مسئولین نظارت با گران فروشی کاملا قاطع برخورد کنند +صوت

تامین 75 درصد سبد انرژی ایران با گاز طبیعی

بختیاری مطرح کرد: تنها اتفاق مثبت اقتصادی در سال 97 بهبود صادرات بود

ثبت 90 درصد پرونده ها بدون وکیل در دادگاه

ریاست مرکز پژوهش های اتاق اصناف تهران: قوانین کشور در راستای حمایت از تولید نیست

ایجاد خط سبز برای تسهیل واردات مواد اولیه

ایران از نظر ذخایر گازی مقام دوم جهان را دارد

ملکی در مصاحبه با رادیو گفت و گو: استراتژی و ریل گذاری تولید در کشور نامشخص است

شیرینی شب عید بدون افزایش قیمت

توفیقی مطرح کرد: دولت و کارفرما؛ دو منتفع در تکانه های اقتصادی97 +صوت

چهار پروژه بندری در بوشهر کلید خورد

خدمات مبتنی بر فناوری فضایی رو به گسترش

دبیر کارگروه کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد: بازرگانان ارز 4200 تومانی دریافت کردند، اما کاغذ وارد نشد +صوت

بستر سازی کاشت مهمترین عامل برداشت چغندر مطلوب

اجرای طرح کلان مدیرت جامع آبخیز داری در سال 98

در رادیو گفتگو مطرح شد؛ خبر خوش مجلس برای خانه اولی ها +صوت

مدیر هلدینگ کسب و کار کشور: در حوزه بازاریابی بین الملل کم کاری شده است

مصرف بازی های ویدئویی ایرانی رو به افزایش

میر بلوک در مصاحبه با رادیو گفت و گو: سال 97 سال حمایت از تولید ملی نبود

طراحی تحریم ها مبتنی بر نقاط ضعف

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

 • بانک سینا
 • بانک پارسیان
 • بانک اقتصادنوین
 • بانک توسعه و تعاون
 • بانک گردشگری