ترامپ می گوید نگران اپل نیست گزارش

ترامپ می گوید نگران اپل نیست

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - دونالد ترامپ در جمع خبرنگاران از این گفت که نگران کاهش ارزش سهام اپل در بازار بعد از اعلام پیش بینی کاهش ارزش سهام این شرکت در فصل اول سال نیست. به گفته رییس جمهور ایالات متحده امریکا اصلی ترین ذی نفع اپل چین است چراکه این شرکت محصولاتش را در چین تولید می کند. ترامپ هم چنین برنامه اپل برای ساخت یک مجموعه تولیدی در خانه را تحسین کرده است.
یک روز پس از اعلام خبر پیش بینی کاهش درآمد اپل در سه ماه آینده، ترامپ در گفت وگو با خبرنگاران از این گفت که درباره اپل و تاثیرپذیری اقتصاد آمریکا از آن نگرانی ندارد. ترامپ گفت: «اپل به درآمد باورنکردنی رسید و آن ها به خوبی ادامه می دهند. اپل یک کمپانی عالی است.» او در کنفرانس خبری که در باغ رز کاخ سفید در روز جمعه برگزار شد از این گفت که اعتبار سهام اپل از زمانی که او رییس جمهور شده بیش از 100 درصد است اما این گفته او درست نیست چراکه از زمان سوگند یاد کردن ترامپ در ژانویه 2017 سهام اپل تنها 18.5 درصد رشد کرده است. ترامپ هم چنین از این گفته که درباره اثرگذاری سهام اپل بر اقتصاد آمریکا نگرانی ندارد چراکه اپل بیشتر محصولاتش را در چین تولید می کند و این نکته محل مناقشه است. ترامپ گفت:« من به تیم کوک(مدیر عامل اپل) که از دوستان من است و او را خیلی دوست دارم گفتم که محصولات اپل را در آمریکا تولید کند. چین بزرگترین ذی نفع اپل است. خیلی بیشتر از ما چراکه اپل محصولاتش را در این کشور تولید می کند».
در مقابل، تیم کوک در گفت وگویی با ام اس ان بی سی در مارس 2018 از این گفت که بیشتر قطعات اپل در آمریکا تولید می شود حتی اگر محصول اپل در چین مونتاژ شود. تیم کوک در این باره گفت: «قطعات آیفون در ایالات متحده آمریکا ساخته می شود. مردم در این باره روی جایی که محصول مونتاژ شده تمرکز می کنند و این آن ها را دچار سو تفاهم کرده است. آن ها می بینند که محصول در چین مونتاژ شده برای همین می گویند اوه نه! این کالا آمریکایی نیست. این در حالی است که در جهان امروز شما فرایند تولید را در کشورهای مختلفی دنبال می کنید. منابع تجهیزات شما یک جای دنیاست، از جای دیگری تجهیزات دیگری می گیرید و جای دیگری از دنیا هم محصول را سرهم می کنید و پس از آن کالای شما به همه جای جهان صادر می شود. این روشی است که اکنون دنیا با آن کار می کند».
ترامپ اپل را برای سرمایه گذاری 350 میلیون دلاری در آمریکا تحسین کرده است و به نظر می رسد این سرمایه گذاری مربوط به اعلامیه این شرکت در ژانویه گذشته دارد. اعلامیه ای که در آن به بازگشت سرمایه اپل طی پنج سال آینده براساس قوانین جدید مالیاتی آمریکا اشاره دارد. او هم چنین برنامه های اپل برای توسعه فعالیت هایش در آمریکا را تایید کرده است که طی آن سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری در مجتمع جدید آستین انجام خواهد شد. اپل واکنش فوری به این حرف ترامپ نشان نداده است.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

گفت‌وگو؛ سلاح برقراری امنیت نرم

اینستکس و اتحادیه پرداخت‌های اروپایی (EPU)؛ مرور یک تجربه تاریخی

چشم‌انداز افزایش سهم فروش آنلاین در حوزه محصولات فرهنگی

به پهنه شفاف در حوزه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی ‏نیاز داریم

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته چهارم اسفند 1397

از استعدادهای درخشان تا قهرمان های اجتماعی

دلار در کانال 12 هزار تومان باقی ماند

دزدی اجباری!

بهشت مهاجرتی برای استارت آپ ها

تلطیف مستندهای معدنی با وارد کردن روح انسانی به آنها

85 درصد از نیاز انرژی مصرفی خانوارها در داخل کشور تولید می‌شود

در اقتصاد دبی چه می‌گذرد؟

تغییر ساعت تابستان و زمستان مفید است؟

چطور به ایمنی استارت آپ در مقابل ویروس شکست کمک کنیم؟

اقتصاد ترکیه پس از یک دهه گرفتار رکود شد

تحکیم وحدت مکرون و مرکل

روزنامه‌های جهان چطور با بحران گرانی کاغذ مواجه شدند؟

بلاتکلیفی سرمایه گذاران و سهامداران با ادغام بانک ها

تولید نفت امریکا کاهش پیدا کرد

پیشنهاد مدل ممیزی پس از ترخیص گمرک

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری