عضو کمیسیون عمران مجلس: مشکل مسکن منشعب از مشکلات کلان اقتصادی است گفتگو

عضو کمیسیون عمران مجلس:            مشکل مسکن منشعب از مشکلات کلان اقتصادی است

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به دو میلیون و 500 هزار مسکن خالی در کشور، عنوان کرد: این نشانگر مشکلات حوزه مسکن است و البته این مشکلات مربوط به انبوه سازان نیست بلکه مشکل از اوضاع اقتصادی کلان است.
برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع انبوه سازی بی هدف و عدم تاثیرگذاری در بازار مسکن و با حضور مجتبی بیگدلی رئیس انجمن انبوه سازان مسکن و هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی روی آنتن رفت.
بیگدلی در آغاز با بیان اینکه "انبوه سازی بی هدف" عنوان نادرستی است، گفت: سالی یک میلیون ازدواج صورت می گیرد و به همین دلیل یک میلیون مسکن نیاز داریم و در طول دولت یازدهم و دوازدهم حتی به تعداد انگشتان دست نیز هیچ واحد مسکونی ساخته نشده است.
وی با تاکید بر اینکه مجلس باید بر دولت در حوزه مسکن نظارت داشته باشد، عنوان کرد: مجلس باید از وزیر قبلی و فعلی مسکن دولت بپرسد چرا نتوانسته است حتی به اندازه تعداد انگشتان یک دست هم مسکن بسازد و یا چرا وام مسکن تعطیل است. این در حالی است که سالانه نیاز به یک میلیون مسکن در کشور داریم و مسکن هم وارداتی نیست که اگر نسازیم، از خارج وارد کنیم.
رئیس انجمن انبوه سازان مسکن در گفتگو با رادیو گفت و گو با بیان اینکه وزیر سابق مسکن، بارها از ساخت مسکن امید و مسکن اجتماعی گفت اما هیچ وقت عمل نکرد، اظهار داشت: متاسفانه مجلس هیچ گاه از وزیر مسکن سوال نکرد چرا به وعده های خود نکرده است. هیچ کس موافق نیست مسکن دولتی شود زیرا 99 درصد از تولید مسکن مربوط به مردم و انبوه سازان و در مجموع بخش خصوصی است.
در ادامه هادی بهادری در گفتگو با رادیو گفت و گو با بیان اینکه پروژه مسکن مهر در دولت جدید نیز ادامه پیدا کرد، گفت: خیلی از پروژه های مسکن مهری که ساخته شده بود، در دولت های یازدهم و دوازدهم تحویل شد و البته هنوز تعدادی از مسکن های مهر مانده است که این مسکن ها عمدتا یا در مکان های پرت هستند و یا به هر دلیلی متقاضی ندارد!
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به جلسات کمیسیون عمران با سازندگان مسکن و انبوه سازان، تصریح کرد: اگر در وضعیت موجود نقصانی وجود دارد، این دوستان نیز شریک هستند.
وی با اشاره به عملکرد دولت ها در ساخت مسکن، عنوان کرد: دولت فقط سه درصد در طول سنوات گذشته در مسکن سرمایه گذاری کرده است و این در راستای برنامه های کلان کشور است و هیچ وقت نمی خواهیم مسکن را هم دولتی کنیم زیرا در حال حاضر تنها یک بخش خارج از سیستم دولت برنامه ریزی می شود که همین بخش مسکن است.
بهادری با اشاره به دو میلیون و 500 هزار مسکن خالی در کشور، عنوان کرد: این نشانگر مشکلات حوزه مسکن است و البته این مشکلات مربوط به انبوه سازان نیست بلکه مشکل از اوضاع اقتصادی کلان کشور است و برای این موضوع نیاز به برنامه ریزی در حوزه های کلان داریم.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

کارشناس گردشگری مطرح کرد؛ خانه های بوم گردی یا هتل؛ کدام ارزان تر است؟

مدیر مناطق ویژه اقتصادی شورای عالی مناطق آزاد: منطقه ویژه اقتصادی بانه از ابتدای سال 98 کار خود را آغاز می‌کند

بهره برداری از 40 طرح در هرمزگان

تولید 170 میلیون متر مربعی فرش ماشینی در ایران

فروزان فرد: روند خصوصی سازی برخلاف سیاست های ابلاغ شده رهبری است

صادرات متضمن توسعه فعالیت های اقتصادی

ریاست مرکز پژوهش اتاق اصناف: دولت اعتماد و قدرت بخش خصوصی را سلب کرده است

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس: سوابق بیمه کارکنان تعاونی سهام عدالت در سوابق کاری لحاظ می‌شود

لزوم بازگشت قدرت خرید از دست رفته کارگران

رشد بهره وری سال 96 نیروی کار در ایران صفر بود

دبیر کل فدراسیون صادرات انرژی: سازمان خصوصی سازی صرفا به رهاسازی مشغول است تا واگذاری

توسعه پایدار با محوریت دانش بنیان

مبارزه با فساد شالوده اصلی قانون اساسی است

جانشین مرکز راهبردی سازمان بسیج مستضعفین: مبارزه با فساد زمانی محقق می‌شود که بتوانیم فضای اقتصاد کشور را شفاف کنیم

اتاق بازرگانی بزرگترین نهاد نمایندگی بخش خصوصی

تفکیک وزارت بازرگانی به مصلحت کشور نیست

اجرای طرح"صنعت یار" در استان زنجان توسط بسیج

مشکل خاصی در بحث تامین شکر وجود ندارد

قیمت مرغ بر مدار کاهش

توجه به صنایع کوچک؛ تنها راه برون رفت از وضعیت بد اقتصادی

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

 • بانک سینا
 • بانک اقتصادنوین
 • بانک گردشگری
 • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت
 • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل تجارت