مدیرعامل هلدینگ آذین خودرو: سیاست زدگی، صنعت خودروسازی را به خاک سیاه نشاند گفتگو

مدیرعامل هلدینگ آذین خودرو:            سیاست زدگی، صنعت خودروسازی را به خاک سیاه نشاند

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مهندس رضایی گفت: متاسفانه در کشور ما از همان ابتدا این صنعت سیاسی شد و ورود سیاست به آن، این صنعت را به خاک سیاه نشاند.
برنامه "مناظره اقتصادی" رادیو گفت و گو پیرامون موضوع افزایش قیمت خودرو، بایدها و نبایدها و با حضور مهندس رضا رضایی مدیرعامل هلدینگ آذین خودرو و قطعه ساز روی آنتن رفت.
مهندس رضایی در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: مسئله صنعت و قطعات خودرو امروز جزو صنایع استراتژیک کشورها محسوب می شود، چراکه حدود 10درصد تولید ناخالص ملی کشورها را تشکیل داده و شاغلین زیادی را به خود جذب کرده است.
وی افزود: صنعت قطعه سازی یکی از حلقه های پیچیده صنعت خودروسازی است و دولت ها برای این صنعت قوانینی را وضع می کنند و به قراردادهای دو جانبه تن می دهند. زیرا در توسعه کلان اقتصادی کشورها نقش بسیار پررنگی را ایفا می کند.
مدیرعامل هلدینگ آذین خودرو گفت: متاسفانه در کشور ما از همان ابتدا این صنعت سیاسی شد و ورود سیاست به آن، این صنعت را به خاک سیاه نشاند. مسئولان ذیربط باید قیمت متعادلی را به خودروسازان بدهند و یا اینکه دولت ورودکند تا مردم برای خرید خودرو کمتر هزینه کنند.
این قطعه ساز همچنین بیان داشت: خودروسازان یک قیمت تمام شده ای دارند زیرا 80 درصد آنها با قطعه سازان، طرف هستند. در شش ماه اخیر به خاطر عدم تصمیم گیری صحیح از سوی دولت240 هزار نفر در این صنعت بیکار شده اند.
مهندس رضایی در ادامه تأکیدکرد: حاکمیت و وزارتخانه ها نباید اجازه دهند صنعت استراتژیک خودروسازی و قطعه سازی بیش از این دچار از هم پاشیدگی شود.
مدیرعامل هلدینگ آذین خودرو یادآور شد: وضعیت فعلی خودرو در ایران به برنامه ها و هدف گذاری غلط بیست سال قبل حاکمیت و نمایندگان مجلس برمی گردد. الان افزایش قیمتی در کار نیست، وقتی قیمت مواد اولیه برای خودروسازی سه برابر شده است تکلیف چیست؟ طبیعتاً باید قیمت خودرو را به روز رسانی کرد اما در کنار آن باید نظارت حاکمیتی هم وجود داشته باشد.
وی اذعان کرد: ما می دانیم که این خودروها شایسته ملت ایران نیست و کیفیت آن ها هم پایین است. اما الان در شرایط جنگ اقتصادی به سر می بریم دولت به جای اینکه به تولید کمک کند مدیرعامل بانک مرکزی هرروز بخش نامه صادر می کند و سد راه تأمین نقدینگی تولیدکنندگان می شود.
این قطعه ساز عنوان کرد: در شرایط فعلی چاره ای جز به روزرسانی قیمت خودرو نیست اما برای رعایت عدالت، دولت و مجلس باید ناظر قرار دهند و قیمت ها را مشخص کنند. در حال حاضر قطعه سازان در حال نابودی اند و اگر تا دو ماه آینده قیمت ها به روز نشود بیش از یک میلیون نفر در این صنعت مضمحل خواهندشدارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

مدیر کل پیشگیری و نظارت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز: علت توقف طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق را باید از استانداری پرسید

بسیاری از اعضای هیات مدیره شرکت ها در چند مجموعه عضو هستند

فریوری مطرح کرد: نرخ ارز باید متناسب مابه التفاوت تورم داخلی و خارجی باشد

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: قیمت واقعی ارز در کشور 8 هزار تومان است

سرنوشت موسسات مالی در انتظار خودروسازان

راه‌اندازی سامانه جامع تجارت الکترونیک مانع احتکار کالا می‌شود

نماینده مردم نیشابور در مجلس: چسبندگی قیمت موجب عدم واکنش بازار به افت قیمت دلار می شود

کالاهای احتکاری کشف شده تنها 2درصد تقاضای بازار را تشکیل می‌دهند

عملیاتی شدن سامانه رفع تعهد ارزی اقدامی مبارک

شهرهای متصل به بنادر ایران بی بهره از اقتصاد بندری

استفاده از منابع صندوق توسعه به دلیل شرایط خاص است

حمل 40 هزار تن پرتقال شب عید به مقصد استانها

جمع‌آوری نقدینگی‌های سرگردان در صورت تسویه بدهی‌های دولت با نفت خام

امکان اجرای گام به گام استانداردهای IFRS توسط بانک ها وجود دارد

اقدامات معاونت اقتصادی وزارت خارجه چنگی به دل نمی زند

حجم صادرات ایران به اروپا گسترده نیست

زربان مطرح کرد: سه طرح جدید دولت برای خانه دار شدن مردم

عملکرد رایزن‌های اقتصادی در بازاریابی و فروش فرآورده‌های نفتی رضایت‌بخش نیست

سرنوشت موسسات مالی در انتظار خودورسازان

برگزاری 3 همایش مشترک تجاری بین ایران و عراق

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

 • بانک گردشگری
 • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل تجارت
 • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
 • تعرفه آگهی های فصل تجارت
 • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت