موج بدبینی به نفت بیشتر شد نفت و انرژی

موج بدبینی به نفت بیشتر شد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - گروه گلدمن ساکس با اشاره به شکل گیری مجدد مازاد عرضه و تداوم رشد تولید شیل آمریکا، قیمت مورد پیش‌بینی برای نفت در سال 2019 را کاهش داد.

تحلیلگران گلدمن ساکس در یادداشت تحقیقاتی جدیدی نوشتند: میانگین بهای معاملات آتی نفت برنت امسال به 62.20 دلار در هر بشکه خواهد رسید که کمتر از برآورد قبلی 70 دلار است. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز به 55.50 دلار می‌رسد که کمتر از پیش‌بینی قبلی 64.50 دلار است.
بانک فرانسوی "سوسیته جنرال" نیز دورنمای قیمت نفت در سال 2019 را بازبینی کرده و به میزان 9 دلار در هر بشکه کاهش داده است و اکنون انتظار دارد در سال 2019 میانگین قیمت نفت برنت 64.25 دلار و وست تگزاس اینترمدیت 57.25 دلار باشد.
طبق یادداشت گلدمن ساکس، افزایش تولید نفت اوپک در اواخر سال 2015 به معنای آن است که بازار امسال نسبت به سال 2018 از عرضه بهتری برخوردار است. از سوی دیگر، محدودیتهای خطوط لوله انتقال نفت در منطقه پرمیان باسین سریع‌تر از حد انتظار رفع خواهند شد. پروژه‌های بزرگی که سال‌ها در برزیل و کانادا در دست توسعه بودند امسال تولیدشان را آغاز خواهند کرد. این عرضه بالاتر به معنای آن است که به تولید پرهزینه کمتری برای تامین رشد تقاضای جهانی در سال 2019 نیاز خواهد بود.
تحلیلگران گلدمن ساکس انتظار دارند با توجه به سطح بالای ذخایر نفت در ابتدای سال 2019 و تداوم رشد نفت شیل در بحبوحه پایین ماندن تورم و رشد کمتر از حد انتظار تقاضا، بازار نفت با هزینه کمتری متعادل شود.
به گفته تحلیلگران "سوسیته جنرال"، قیمت نفت که در اکتبر سال گذشته به بیش از 86 دلار در هر بشکه صعود کرده بود، سال 2018 را با 42 درصد کاهش به پایان برد. بازار نفت از ریسک گریزی سرمایه‌گذارانی که از کندی رشد اقتصادی و جنگ تجاری آمریکا و چین و همچنین رشد نرخ‌های بهره و کاهش نقدینگی به وحشت افتاده بودند، آسیب دید.
بر اساس گزارش بلومبرگ، با این حال تحلیلگران هر دو بانک گلدمن ساکس و "سوسیته جنرال" بر این باورند که کاهش قیمت نفت بیش از حد بوده و ناشی از بدبینی مضاعف به رشد کمتر اقتصاد جهانی بوده است.
موسسه اعتبارسنجی "اس اند پی گلوبال ریتینگز" نیز هفته گذشته با اشاره به وخامت وضعیت تقاضا برای کالاها، دورنمای قیمت نفت برنت در سال 2019 را از 65 به 55 دلار و وست تگزاس اینترمدیت را از 60 به 50 دلار در هر بشکه کاهش داده بود.
بانک آمریکایی مورگان استنلی نیز هشدار داده است اگر اوپک کاهش تولید نفت را آن طور که وعده داده است، حفظ نکند قیمت نفت برای مدت طولانی پایین خواهد ماند. جی پی مورگان پیش از نشست دسامبر اوپک اعلام کرده بود اگر این گروه تولیدش را بیش از 1.2 میلیون بشکه در روز کاهش ندهد و اگر این کاهش تنها برای نیمه اول امسال و نه کل سال باشد، در این صورت قیمت نفت برنت برای کل سال 2019 حدود 55 دلار در هر بشکه خواهد بود.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

از ایستادگی تا فرصت سوزی صنعت نفت ایران

دوره سدسازی به سر آمده است

مطالبه 30 هزار میلیارد تومانی صنعت برق از دولت

جایگاه‌هایی که نتوانند سوخت یورو 4 تهیه کنند باید لاین مربوطه را تعطیل کنند

تحقیق و تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کلید خورد

بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت ملی پالایش در کمیسیون انرژی

نصب برچسب استانداردشیرآلات اجباری می‌شود

انسداد 14 حلقه چاه غیرمجاز در تهران

کره شمالی با وجود پیوستن به CFT و پالرمو از لیست سیاه FATF خارج نشده است+ سند

عرضه سوم نفت در بورس طی هفته جاری/تهاتر نفت با بدهی،طرح دولت نیست

آزمایش ایزوتوپ 14 روی آب ژرف سیستان انجام شد/آب ژرف تجدیدپذیر است

کاهش تعداد کشورهای معاف از تحریم نفت و تنها اقدام ایران برای افزایش فروش

کاهش کشورهای معاف از تحریم نفت و تنها اقدام ایران برای افزایش فروش

اجرای 1000 کیلومتر خط جدید انتقال و فوق توزیع تا تابستان 98

کاهش 70 درصدی فلرینگ فاز‌های 9 و 10 در حال بررسی است

برنامه جدید غول نفتی انگلیس در دریای خزر

افزایش 2 برابری توان ذخیره‌سازی فرآورده‌ تاسیسات مشهد در شرایط اضطراری

اجرای مسئولیت‌های اجتماعی در خطوط لوله و مخابرات منطقه خوزستان

حضور نمایندگان 12کشور جهان در نمایشگاه انرژی کیش

مطالبات 30 هزار میلیارد تومانی صنعت برق از دولت/رسوب 1700 میلیارد در سازمان هدفمندی

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • بانک گردشگری
  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل تجارت
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت
  • تعرفه آگهی های فصل تجارت
  • بانک آینده