رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی استان گلستان: صنعت بسته بندی نیازمند حمایت ویژه دولت است گفتگو

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی استان گلستان:            صنعت بسته بندی نیازمند حمایت ویژه دولت است

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - یوسفی گفت: وقتی که دولت به فکر حمایت های ویژه از صنایع نباشد مطمئناً برنامه هایی که برای بسته بندی کالاها و صادرات محصولات مان داریم منجر به نتیجه مطلوب نخواهدشد.
برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع صادرات محصولات کشاورزی و موانع پیش رو در ارتباط تلفنی با امیر یوسفی رئیس کارگروه بخش کشاورزی اتاق بازرگانی و رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی استان گلستان از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.
یوسفی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: اگر ما بتوانیم تولیدات مان را فرآوری و صادر کنیم قطعاً اشتغال بیشتر و ارزش افزوده بهتری را برای کشورمان ایجاد خواهیم کرد.
وی با بیان این مطلب افزود: البته ورود به این حوزه نیازمند زیرساخت هایی است که باید آن ها را در کشور ایجاد کنیم. با توجه به تنوع آب و هوایی کشور ما، ما در تمام فصل های سال تنوع محصولات کشاورزی را داریم و این یک مزیت است که سایر کشورها فاقد آن هستند.
رئیس کارگروه بخش کشاورزی اتاق بازرگانی تأکید کرد: باید از این ظرفیت استفاده کنیم و همزمان، محصولات تازه و فرآوری شده را به خارج از کشور صادر کنیم.
یوسفی همچنین با اشاره به دلیل عدم برند سازی و بسته بندی مناسب برای محصولات کشاورزی کشورمان گفت: تا وقتی که دولت به فکر حمایت های ویژه از صنایع نباشد مطمئناً برنامه هایی که برای بسته بندی کالاها و صادرات محصولات مان داریم منجر به نتیجه مطلوب نخواهدشد.
این مقام مسئول در ادامه مطلب گفت: نوع بسته بندی کارخانه ها و مجموعه های مرتبط با صنایع بسته بندی باید متناسب با تقاضای بازارهای جهانی باشد. بنابراین اگر قرار باشد بسته بندی ما طبق تکنولوژی نوین انجام شود و این امکانات را هم در داخل کشورمان نداشته باشیم و واردات کنیم، پس باید از سرمایه گذاران در این بخش حمایت کرده و آنها را تاجر نبینیم.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی استان گلستان متذکر شد: تسهیلات بانکی برای بخش بسته بندی در محصولات کشاورزی را باید جدا از بخش تجارت محسوب کنیم. به عنوان مثال پیشرفت کشور ترکیه در بسته بندی محصولات به خاطر حمایت های دولت آن است اما متاسفانه ما حمایت های دولتی را در این رابطه نداریم.
یوسفی ابراز داشت: ایجاد صنعت بسته بندی در کشور ما نیازمند سرمایه گذاری عظیم است. در جذب مشتری، این صنعت بسته بندی است که حرف اول را در دنیا می زند. دولت باید پشت این کار باشد و از این بخش حمایت کند.
رئیس کارگروه بخش کشاورزی اتاق بازرگانی تأکیدکرد: نگاه دولت نباید همیشه به نفت و صادرات آن باشد. ما باید به سراغ محصولاتی برویم که با آن می توان برای کشورمان ارزش افزوده ایجاد کرد. ضمن اینکه باید برای صادرات محصولات مان برنامه ریزی داشته باشیم تا در شرایط کمبود و یا مازاد محصول تصمیمات مقطعی و آسیب زننده اتخاذ نکنیم.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

رئیس کمیسیون اصل90: «رونق تولید» باید از سوی سه قوه پیگیری شود!

لزوم برخورد شدید با تخلفات حادثه ساز

بانگاهی به شعار سال مطرح شد؛ بنگاه های تولیدی؛ یگان های رزمی در جنگ اقتصادی اند!

تحقق شعار «رونق تولید» به دور از شعار زدگی

رئیس اتاق ایران: دولت برای توسعه پایدار تولید، بخش خصوصی را در تصمیم گیری ها شرکت دهد

شرایط سخت خود به منزله یک فرصت است

مصباحی مقدم در مصاحبه با رادیوگفتگو: استفاده اول کالای ایرانی؛ خط مش اول مردم در سال «رونق تولید»

تحقق شعار سال با حمایت از صنایع کوچک

رونق تولید اقتضای منافع جمعی

رئیس اتحادیه کفاشان تهران: دولت بجای حمایت از تولید، برندهای خارجی را وارد بازار کرد

فوت 153 نفر در صحنه تصادف برون شهری

تحرک در تولید مسکن اولویت وزارت راه

آل اسحاق در مصاحبه با رادیوگفتگو: امکانات و سرمایه مالی و اجتماعی برای تحقق «رونق تولید» مهیاست

رونق اقتصادی در پرتو امید و نشاط

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: رشد تولید در فضای گلخانه ای اشتباه است

تولید داخلی با چالش های جدی مواجه است

هم افزایی لازمه تسریع در رفع مشکلات جامعه

حبیب اله انصاری تاکید کرد؛ کارت های اعتباری خرید کالا از الزامات سال «رونق تولید»

تخطی از سرعت مطمئنه عامل 26 درصد تصادفات

استقرار پرونده الکترونیک سلامت تا پایان بهار

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

 • بانک سینا
 • بانک پارسیان
 • بانک اقتصادنوین
 • بانک توسعه و تعاون
 • بانک گردشگری