اصلاح نحوه محاسبه حق بیمه پیمانکاران و تولیدکنندگان اجراکننده قانون گفتگو

اصلاح نحوه محاسبه حق بیمه پیمانکاران و تولیدکنندگان اجراکننده قانون

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با بیان اینکه ارجاعات لایحه بودجه سال 98 به کمیسیون بررسی و تصویب شد، گفت: نحوه محاسبه حق بیمه پیمانکاران و تولیدکنندگان اجراکننده قانون استفاده حداکثری از توان تولید اصلاح شد.

حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس ، در تشریح نشست روز گذشته کمیسیون متبوعش، گفت : موارد ارجاعی طرح استفاده حداکثری از توان تولید و حمایت از کالای ایرانی از صحن به کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت؛ اگر با موادی از قانون در صحن علنی مجلس موافقت نشود این مواد یا با رای نمایندگان حذف می‌شود یا باید با پیشنهادات اصلاح شود در غیر این صورت به کمیسیون مربوطه ارجاع می‌شود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 7 مورد از قانون استفاده حداکثری از توان تولید در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی اصلاح شد، افزود: براساس قانون، مناطق آزاد از اجرای قانون استفاده حداکثری از توان تولید مستثنی شده است چراکه در این مناطق پروژه‌ها با منابع غیردولتی و سرمایه گذارهای خارجی اجرایی می‌شود اما در جلسه روز گذشته بر اجرای قانون مذکور در مناطق ویژه اقتصادی تاکید شد.
این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: در ماده 5 قانون استفاده حداکثری از توان تولید و خدماتی موارد خاص مستثنی شدن از این قانون ذکر شده است به طور مثال در صورتی که در مناطق ویژه اقتصادی سرمایه‌گذارهای خارجی صورت گیرد یا همه پروژه فایناس شود مشروط بر موافقت شورای اقتصاد پروژه از اجرای قانون مذکور مستثنی می‌شود.
اصلاح نحوه محاسبه حق بیمه پیمانکاران و تولیدکنندگان اجراکننده قانون استفاده حداکثری از توان تولید
وی با بیان اینکه همچنین اصلاحاتی بر روش انجام رتبه‌بندی پیمانکاران انجام گرفت، اظهار کرد: از آنجایی که ماده 11 قانون استفاده از توان داخلی حذف شد مقرر گردید تبصره ماده 12 که در مورد نحوه محاسبه حق بیمه پیمانکاران و تولیدکنندگان اجراکننده این قانون و مربوط به ماده11 است نیز اصلاح شود که این مهم در جلسه روز گذشته محقق شد.
معافیت مالیاتی شرکت هایی که در بخش خصوصی و تعاونی با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی همکاری کرده و کارهای پژوهشی انجام می‌دهند نیز مورد بررسی قرار گرفت و اصلاحی به منظور رفع مغایرت با برنامه‌های توسعه ای انجام گرفت
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: معافیت مالیاتی شرکت هایی که در بخش خصوصی و تعاونی با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی همکاری کرده و کارهای پژوهشی انجام می‌دهند نیز مورد بررسی قرار گرفت و اصلاحی به منظور رفع مغایرت با برنامه‌های توسعه ای انجام گرفت.
تصویب ارجاعات لایحه بودجه سال 98 به کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی
وی همچنین در تشریح نشست امروز کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، گفت: ارجاعات لایحه بودجه سال 98 به کمیسیون بررسی و تصویب و گزارش کمیسیون درباره بندها و تبصره‌های ارجاعی تهیه شد.
رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس خاطرنشان کرد: تبصره های ارجاعی به کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در حوزه اصل 44 قانون اساسی و تولید داخل و فضای کسب و کار بود./
پایان پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

رئیس کمیسیون اصل90: «رونق تولید» باید از سوی سه قوه پیگیری شود!

لزوم برخورد شدید با تخلفات حادثه ساز

بانگاهی به شعار سال مطرح شد؛ بنگاه های تولیدی؛ یگان های رزمی در جنگ اقتصادی اند!

تحقق شعار «رونق تولید» به دور از شعار زدگی

رئیس اتاق ایران: دولت برای توسعه پایدار تولید، بخش خصوصی را در تصمیم گیری ها شرکت دهد

شرایط سخت خود به منزله یک فرصت است

مصباحی مقدم در مصاحبه با رادیوگفتگو: استفاده اول کالای ایرانی؛ خط مش اول مردم در سال «رونق تولید»

تحقق شعار سال با حمایت از صنایع کوچک

رونق تولید اقتضای منافع جمعی

رئیس اتحادیه کفاشان تهران: دولت بجای حمایت از تولید، برندهای خارجی را وارد بازار کرد

فوت 153 نفر در صحنه تصادف برون شهری

تحرک در تولید مسکن اولویت وزارت راه

آل اسحاق در مصاحبه با رادیوگفتگو: امکانات و سرمایه مالی و اجتماعی برای تحقق «رونق تولید» مهیاست

رونق اقتصادی در پرتو امید و نشاط

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: رشد تولید در فضای گلخانه ای اشتباه است

تولید داخلی با چالش های جدی مواجه است

هم افزایی لازمه تسریع در رفع مشکلات جامعه

حبیب اله انصاری تاکید کرد؛ کارت های اعتباری خرید کالا از الزامات سال «رونق تولید»

تخطی از سرعت مطمئنه عامل 26 درصد تصادفات

استقرار پرونده الکترونیک سلامت تا پایان بهار

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری