اصلاح نحوه محاسبه حق بیمه پیمانکاران و تولیدکنندگان اجراکننده قانون گفتگو

اصلاح نحوه محاسبه حق بیمه پیمانکاران و تولیدکنندگان اجراکننده قانون

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با بیان اینکه ارجاعات لایحه بودجه سال 98 به کمیسیون بررسی و تصویب شد، گفت: نحوه محاسبه حق بیمه پیمانکاران و تولیدکنندگان اجراکننده قانون استفاده حداکثری از توان تولید اصلاح شد.

حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس ، در تشریح نشست روز گذشته کمیسیون متبوعش، گفت : موارد ارجاعی طرح استفاده حداکثری از توان تولید و حمایت از کالای ایرانی از صحن به کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت؛ اگر با موادی از قانون در صحن علنی مجلس موافقت نشود این مواد یا با رای نمایندگان حذف می‌شود یا باید با پیشنهادات اصلاح شود در غیر این صورت به کمیسیون مربوطه ارجاع می‌شود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 7 مورد از قانون استفاده حداکثری از توان تولید در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی اصلاح شد، افزود: براساس قانون، مناطق آزاد از اجرای قانون استفاده حداکثری از توان تولید مستثنی شده است چراکه در این مناطق پروژه‌ها با منابع غیردولتی و سرمایه گذارهای خارجی اجرایی می‌شود اما در جلسه روز گذشته بر اجرای قانون مذکور در مناطق ویژه اقتصادی تاکید شد.
این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: در ماده 5 قانون استفاده حداکثری از توان تولید و خدماتی موارد خاص مستثنی شدن از این قانون ذکر شده است به طور مثال در صورتی که در مناطق ویژه اقتصادی سرمایه‌گذارهای خارجی صورت گیرد یا همه پروژه فایناس شود مشروط بر موافقت شورای اقتصاد پروژه از اجرای قانون مذکور مستثنی می‌شود.
اصلاح نحوه محاسبه حق بیمه پیمانکاران و تولیدکنندگان اجراکننده قانون استفاده حداکثری از توان تولید
وی با بیان اینکه همچنین اصلاحاتی بر روش انجام رتبه‌بندی پیمانکاران انجام گرفت، اظهار کرد: از آنجایی که ماده 11 قانون استفاده از توان داخلی حذف شد مقرر گردید تبصره ماده 12 که در مورد نحوه محاسبه حق بیمه پیمانکاران و تولیدکنندگان اجراکننده این قانون و مربوط به ماده11 است نیز اصلاح شود که این مهم در جلسه روز گذشته محقق شد.
معافیت مالیاتی شرکت هایی که در بخش خصوصی و تعاونی با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی همکاری کرده و کارهای پژوهشی انجام می‌دهند نیز مورد بررسی قرار گرفت و اصلاحی به منظور رفع مغایرت با برنامه‌های توسعه ای انجام گرفت
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: معافیت مالیاتی شرکت هایی که در بخش خصوصی و تعاونی با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی همکاری کرده و کارهای پژوهشی انجام می‌دهند نیز مورد بررسی قرار گرفت و اصلاحی به منظور رفع مغایرت با برنامه‌های توسعه ای انجام گرفت.
تصویب ارجاعات لایحه بودجه سال 98 به کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی
وی همچنین در تشریح نشست امروز کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، گفت: ارجاعات لایحه بودجه سال 98 به کمیسیون بررسی و تصویب و گزارش کمیسیون درباره بندها و تبصره‌های ارجاعی تهیه شد.
رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس خاطرنشان کرد: تبصره های ارجاعی به کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در حوزه اصل 44 قانون اساسی و تولید داخل و فضای کسب و کار بود./
پایان پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

مدیر کل پیشگیری و نظارت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز: علت توقف طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق را باید از استانداری پرسید

بسیاری از اعضای هیات مدیره شرکت ها در چند مجموعه عضو هستند

فریوری مطرح کرد: نرخ ارز باید متناسب مابه التفاوت تورم داخلی و خارجی باشد

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: قیمت واقعی ارز در کشور 8 هزار تومان است

سرنوشت موسسات مالی در انتظار خودروسازان

راه‌اندازی سامانه جامع تجارت الکترونیک مانع احتکار کالا می‌شود

نماینده مردم نیشابور در مجلس: چسبندگی قیمت موجب عدم واکنش بازار به افت قیمت دلار می شود

کالاهای احتکاری کشف شده تنها 2درصد تقاضای بازار را تشکیل می‌دهند

عملیاتی شدن سامانه رفع تعهد ارزی اقدامی مبارک

شهرهای متصل به بنادر ایران بی بهره از اقتصاد بندری

استفاده از منابع صندوق توسعه به دلیل شرایط خاص است

حمل 40 هزار تن پرتقال شب عید به مقصد استانها

جمع‌آوری نقدینگی‌های سرگردان در صورت تسویه بدهی‌های دولت با نفت خام

امکان اجرای گام به گام استانداردهای IFRS توسط بانک ها وجود دارد

اقدامات معاونت اقتصادی وزارت خارجه چنگی به دل نمی زند

حجم صادرات ایران به اروپا گسترده نیست

زربان مطرح کرد: سه طرح جدید دولت برای خانه دار شدن مردم

عملکرد رایزن‌های اقتصادی در بازاریابی و فروش فرآورده‌های نفتی رضایت‌بخش نیست

سرنوشت موسسات مالی در انتظار خودورسازان

برگزاری 3 همایش مشترک تجاری بین ایران و عراق

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک گردشگری
  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل تجارت
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • تعرفه آگهی های فصل تجارت
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت