با هدف معرفی تاریخچه سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت
گردهمایی تاریخ پزشکی در صنعت نفت ایران برگزار شد نفت و گاز

گردهمایی تاریخ پزشکی در صنعت نفت ایران برگزار شد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - گردهمایی تاریخ پزشکی در صنعت نفت ایران با هدف معرفی تاریخچه سازمان بهداشت و درمان این صنعت، جایگاه و اهمیت آن در توسعه علم پزشکی و ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات درمانی در سطح کشور در فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد.

به گزارش فصل تجارت، این گردهمایی در ادامه سلسله نشست‎های تخصصی در حوزه تاریخ صنعت نفت ایران، از سوی مدیریت موزه‎ها و مرکز اسناد و سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و با همکاری فرهنگستان علوم پزشکی روز دوشنبه (17 دی‎ماه) با حضور مدیران ارشد این مجموعه‎ها، کارشناسان، استادان و پژوهشگران و پیشکسوتان پزشکی نفت برگزار شد.
توسعه پایدار نفت در گرو ارتقای سطح سلامت کارکنان
حبیب‎الله سمیع، مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، به دلایل و عوامل شکل‎گیری مراکز بهداشتی و درمانی در صنعت نفت اشاره کرد و گفت: پیشینه سازمان بهداشت و درمان جزئی جدایی‎ناپذیر از تاریخ صنعت نفت کشور و لازمه تداوم و توسعه آن است.
وی با اشاره به بهره‎مندی و به‌کارگیری ابزارها و فناوری‌های نوین پزشکی در مسجدسلیمان افزود: بیمارستان صنعت نفت مسجدسلیمان، نخستین بیمارستان مدرن کشور است که مقام‌های بلندپایه کشوری برای درمان بیماری‎های خاص به این مرکز مراجعه می‎کنند.
سمیع بر تداوم ارائه خدمات پزشکی پس از انقلاب اسلامی و توسعه شرکت خدمات بهداشتی و درمانی صنعت نفت به سازمان تاکید و تصریح کرد: پس از کشف میدان گازی پارس جنوبی در عسلویه و بوشهر و گسترش فعالیت‎های صنعت نفت در حوزه گازی، همزمان ارائه فعالیت‎های بهداشتی و درمانی با تاسیس بیمارستان جم و ارائه خدمات پزشکی به بومی‌ها آغاز شد.
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت خدمات بهداشتی و درمانی صنعت نفت را سلامت‌محور دانست و اظهار کرد: این نوع فعالیت‎ها قابل خرید و واگذاری نیستند، ما متولی سلامت کارکنان هستیم و هدف‌مان جلب رضایت آنهاست. ما باید مدیران را متقاعد کنیم که توسعه پایدار نفت در گرو سلامت انسان‎های سالم است.
نفت منشأ تحول در حوزه بهداشت و درمان کشور است
اکبر نعمت‎الهی، مدیر موزه‎ها و مرکز اسناد صنعت نفت، این صنعت را منشأ تحولات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی به‌ویژه در حوزه بهداشت و درمان در کشور دانست و گفت: با شکل‎گیری صنعت نفت، مدرنیته به کشور راه یافت و با خود نخستین پدیده‎های اجتماعی، فرهنگی، هنری، علمی و ... را به همراه داشت.
وی تصریح کرد: هدف از ایجاد مجموعه‎ای با عنوان موزه‎ها و مرکز اسناد صنعت نفت، شناسایی و شناساندن ناگفته‎ها و نادیده‎های تاریخی است که به دست فراموشی سپرده شده‎ است. بهداشت و درمان صنعت نفت، هم‎زمان با کشف نفت در مسجدسلیمان عمری 110 ساله دارد و پیشینه آن با وقایع و حوادث اثرگذار تاریخی گره خورده و نقشی بی‎بدیل در حفظ سلامت کارکنان، توسعه بهداشت عمومی، پیشگیری و درمان داشته است.
مدیر موزه‎ها و مرکز اسناد صنعت نفت با تاکید بر مسئولیت‎های کلیدی این مدیریت یعنی شناسایی، گردآوری، ثبت، حفظ و احیای تاسیسات و اماکن قدیمی نفتی و مستندات تاریخی صنعت نفت، همکاری همه‌جانبه سازمان‎های داخلی صنعت نفت و بیرون از آن را با مدیریت موزه‎ها و مرکز اسناد صنعت نفت خواستار شد.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

قیمت سبد نفتی اوپک از 66 دلار فراتر رفت

نقش محوری ملی حفاری در پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت

آمادگی وزارت نفت برای رسیدگی به نگرانی‌های نمایندگان مجلس

دومین عرضه میعانات گازی پارس جنوبی در رینگ بین‎الملل بورس انرژی

مدیران منابع انسانی، سرکشی مستمر از مناطق عملیاتی را در دستور کار قرار دهند

ضرورت حضور فرهنگ توسعه در سایه گازرسانی سراسری

ترمیم تخصصی کارکنان قراردادی مدت موقت نفت پرداخت شد

عقب‌نشینی برنت از اوج 2019

ارتقای جایگاه فناوری اطلاعات وزارت نفت

سومین بازار فناوری و نوآوری صنایع نفت و گاز پارس جنوبى برگزار می‌شود

چاه شماره ٨ پازنان شرکت نفت و گاز آغاجاری تولیدی شد

​فرآیند مناقصات 6 مخزن جدید از طرح نگهداشت و افزایش تولید آغاز شد

گردهمایی سالانه فعالان بخش بالادست صنایع نفت و گاز ایران برگزار می‎شود

وزیر نفت عازم پکن شد

روند افزایشی میانگین هفتگی قیمت سبد نفتی اوپک ادامه یافت

بهداشت، ایمنی و محیط زیست باید به سمت مطالعات تخصصی سوق یابد

گردهمایی سالانه فعالان صنعت بالادست نفت و گاز ایران برگزار می‎شود

فعالیت‌های توسعه‌ای صنعت نفت جای تشکر و قدردانی دارد

برنامه‎های فاوای شرکت ملی نفت در سال 98 تشریح شد

تولید پایدار گاز در نفت و گاز شرق

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری