با هدف معرفی تاریخچه سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت
گردهمایی تاریخ پزشکی در صنعت نفت ایران برگزار شد نفت و گاز

گردهمایی تاریخ پزشکی در صنعت نفت ایران برگزار شد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - گردهمایی تاریخ پزشکی در صنعت نفت ایران با هدف معرفی تاریخچه سازمان بهداشت و درمان این صنعت، جایگاه و اهمیت آن در توسعه علم پزشکی و ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات درمانی در سطح کشور در فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد.

به گزارش فصل تجارت، این گردهمایی در ادامه سلسله نشست‎های تخصصی در حوزه تاریخ صنعت نفت ایران، از سوی مدیریت موزه‎ها و مرکز اسناد و سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و با همکاری فرهنگستان علوم پزشکی روز دوشنبه (17 دی‎ماه) با حضور مدیران ارشد این مجموعه‎ها، کارشناسان، استادان و پژوهشگران و پیشکسوتان پزشکی نفت برگزار شد.
توسعه پایدار نفت در گرو ارتقای سطح سلامت کارکنان
حبیب‎الله سمیع، مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، به دلایل و عوامل شکل‎گیری مراکز بهداشتی و درمانی در صنعت نفت اشاره کرد و گفت: پیشینه سازمان بهداشت و درمان جزئی جدایی‎ناپذیر از تاریخ صنعت نفت کشور و لازمه تداوم و توسعه آن است.
وی با اشاره به بهره‎مندی و به‌کارگیری ابزارها و فناوری‌های نوین پزشکی در مسجدسلیمان افزود: بیمارستان صنعت نفت مسجدسلیمان، نخستین بیمارستان مدرن کشور است که مقام‌های بلندپایه کشوری برای درمان بیماری‎های خاص به این مرکز مراجعه می‎کنند.
سمیع بر تداوم ارائه خدمات پزشکی پس از انقلاب اسلامی و توسعه شرکت خدمات بهداشتی و درمانی صنعت نفت به سازمان تاکید و تصریح کرد: پس از کشف میدان گازی پارس جنوبی در عسلویه و بوشهر و گسترش فعالیت‎های صنعت نفت در حوزه گازی، همزمان ارائه فعالیت‎های بهداشتی و درمانی با تاسیس بیمارستان جم و ارائه خدمات پزشکی به بومی‌ها آغاز شد.
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت خدمات بهداشتی و درمانی صنعت نفت را سلامت‌محور دانست و اظهار کرد: این نوع فعالیت‎ها قابل خرید و واگذاری نیستند، ما متولی سلامت کارکنان هستیم و هدف‌مان جلب رضایت آنهاست. ما باید مدیران را متقاعد کنیم که توسعه پایدار نفت در گرو سلامت انسان‎های سالم است.
نفت منشأ تحول در حوزه بهداشت و درمان کشور است
اکبر نعمت‎الهی، مدیر موزه‎ها و مرکز اسناد صنعت نفت، این صنعت را منشأ تحولات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی به‌ویژه در حوزه بهداشت و درمان در کشور دانست و گفت: با شکل‎گیری صنعت نفت، مدرنیته به کشور راه یافت و با خود نخستین پدیده‎های اجتماعی، فرهنگی، هنری، علمی و ... را به همراه داشت.
وی تصریح کرد: هدف از ایجاد مجموعه‎ای با عنوان موزه‎ها و مرکز اسناد صنعت نفت، شناسایی و شناساندن ناگفته‎ها و نادیده‎های تاریخی است که به دست فراموشی سپرده شده‎ است. بهداشت و درمان صنعت نفت، هم‎زمان با کشف نفت در مسجدسلیمان عمری 110 ساله دارد و پیشینه آن با وقایع و حوادث اثرگذار تاریخی گره خورده و نقشی بی‎بدیل در حفظ سلامت کارکنان، توسعه بهداشت عمومی، پیشگیری و درمان داشته است.
مدیر موزه‎ها و مرکز اسناد صنعت نفت با تاکید بر مسئولیت‎های کلیدی این مدیریت یعنی شناسایی، گردآوری، ثبت، حفظ و احیای تاسیسات و اماکن قدیمی نفتی و مستندات تاریخی صنعت نفت، همکاری همه‌جانبه سازمان‎های داخلی صنعت نفت و بیرون از آن را با مدیریت موزه‎ها و مرکز اسناد صنعت نفت خواستار شد.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

ذخایر نفت و گاز باید ضامن توسعه و رفاه باشد؛ نه عامل هدررفت انرژی

شرکت نفت خزر معطل شرکت‎های خارجی نمی‎ماند

جزئیات کاهش میزان تولید نفت اوپک و متعهدانش منتشر شد

مدیرعامل شرکت نفت خزر: معطل شرکت‎های خارجی نمی‎مانیم

نشست عادی اوپک در ژوئن 2019 برگزار می‌شود

حوزه شمال همپای جنوب، از اولویت‎های توسعه‎ای شرکت ملی نفت است

تلاش برای توازن بازار نفت باید مضاعف شود

ضرورت استفاده نیروگاه‌ها از انرژی‌های تجدیدپذیر

قیمت نفت‎خام سنگین ایران نزدیک 10 دلار کاهش یافت

جشنواره دانش‎آموزی بهسو برگزار می‎شود

رویکردهای وزارت نفت در راهبری فعالیت‌های پژوهشی و توسعه فناوری تشریح شد

بازار نفت در مسیر بازگشت به توازن است

پنجمین نشست گروه کاری انرژی ایران و اتریش برگزار شد

عملیات گازرسانی به ایلام سال 98 تکمیل می‌شود

تزریق گاز از سکوی ​13B پارس جنوبی به پالایشگاه خشکی آغاز شد

روسیه نمی‌تواند به‌سرعت تولید خود را کاهش دهد

قیمت نفت برای سومین هفته پیاپی افزایش یافت

قیمت سبد نفتی اوپک باز هم کاهش یافت

فارس ظرفیت بالایی برای بومی‎سازی تجهیزات صنعت نفت دارد

نفت‎و‎گاز شرق؛ شریان گاز در شمال کشور

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک گردشگری
  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل تجارت
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • تعرفه آگهی های فصل تجارت
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت