معاون سازمان بورس
انتظار رشدهای هیجانی از بازار سرمایه نباید داشت بانک و بیمه

انتظار رشدهای هیجانی از بازار سرمایه نباید داشت

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - معاون سازمان بورس و اوراق بهادار پیرامون تاثیر نوسان نرخ ارز بر تحولات بازار سرمایه گفت: روند تولید و فروش شرکت ها قیمت سهام را تعیین می کند؛ اکنون گزارش های میان دوره ای و ماهانه شرکت ها مناسب است، اما نباید انتظار رشدهای هیجانی از بازار داشت .
به گزارش فصل تجارت ، حسن امیری در ارتباط با عوامل موثر بر بازار سرمایه در 9 ماهه امسال، افزود: همه جای دنیا تغییرات نرخ ارز عملکرد شرکت ها و بنگاه های اقتصادی را تحت تاثیر قرار می دهد و در کشور ما با توجه به تحریم شدت تاثیر تغییرات نرخ ارز بیشتر است، بنابراین مهمترین مساله اقتصاد کشور امسال تغییرات نرخ ارز است .
به گفته وی، بخش مهمی از عملکرد شرکت ها وابسته به نرخ ارز است و اکنون در بازار سرمایه صنایع مختلفی حضور دارند و میزان تاثیرپذیری این صنایع از تغییر نرخ ارز متفاوت است .
امیری تصریح کرد: عملکرد مالی شرکت های صادرات محور با شرکت هایی که بخش عمده فعالیت آنها داخل کشور است، تفاوت دارد و در تکانه های ارزی و محدودیت ها، انتقال پول برای هر دو گروه، چگونگی تامین مواد اولیه برای شرکت های واردات محور و نحوه فروش و حمل کالا برای شرکت های صادرات محور اهمیت دارد .
معاون نظارت بر بورس‌ ها و ناشران گفت: با توجه به شرایط ایجاد شده و محدودیت ها در 6 ماهه نخست امسال، وضعیت سودآوری شرکت ها مناسب بود .
وی اضافه کرد: نوسان های نرخ ارز موجب شد تا بازار سرمایه رشد خوبی را از نظر حجم و ارزش معاملات تجربه کند و بر همین اساس مشاهده شد که بخشی از پول های سرگردان وارد بازار سرمایه شد .
امیری در ارتباط با عوامل مثبت تاثیر گذار بر بازار هم اظهار داشت: تنوع ابزارها مخاطبان مختلفی را جذب بازار سرمایه کرده و در سال های گذشته تلاش لازم در حوزه ابزارهای اسلامی و ابزارهای نوین مالی، انجام شد که منجر به نوآفرینی و تحول در بازار سرمایه شده است .
به گفته وی، سعی سازمان بورس این است که تنوع ابزارها به عنوان یک فرایند دایمی و پیوسته انجام شود و برای ورود ابزارهای متنوع و جدیدتری نیز به بازار سرمایه تلاش می شود و در حال حاضر همه ابزار های کلاسیک بازار سرمایه در دسترس فعالین این بازار قرار دارد .
به گفته عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار هر چه تعاملات بین المللی در عرصه اقتصاد کشور بیشتر باشد، شرایط برای بازار سرمایه نیز بهتر می شود .
وی اضافه کرد: تغییر جایگاه ایران در نهادهای بین المللی بورسی نیز یکی از اقدامات مهم در عرصه بین المللی است که در آینده نتایج مثبت آن بیشتر نمایان می شود .
معاون نظارت بر بورس‌ ها و ناشران به دو اقدام مهم در دستور کار سازمان اشاره کرد و گفت: اکنون بازنگری دستورالعمل نحوه پذیرش، افشا و معاملات بازار پایه فرابورس در حال انجام است و بازنگری کاملی در این رابطه صورت گرفته و این دستورالعمل نهایی شده و در انتظار تصویب هیات مدیره بسر می برد .
وی یادآور شد: بحث بازنگری دستورالعمل پذیرش در بورس و فرابورس در مرحله کارشناسی قرار دارد و احتمالا در ترکیب هیات های پذیرش و همچنین فرایندهای مربوط به پذیرش بازنگری هایی انجام می شود .
امیری این راهم گفت: موضوع بازنگری اینکه چه شرکتی می تواند در تابلوی فرابورس و چه شرکتی می تواند بر تابلوی بورس قرار بگیرد، در دستور کار است .
به گزارش ایرنا، شاخص بورس دیروز (دوشنبه) با افزایش یک هزار و 47 پله ای نسبت به روز یکشنبه به رقم 162 هزار و 323 واحدی صعود کرد .
براساس معاملات دیروز 2 میلیارد و 49 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش پنج هزار و 931 میلیارد ریال در 161 هزار نوبت دادوستد شد .
-->ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

همتی در تلویزیون: در روزهای کنترل بازار ارز خواب نداشتیم/حرفی نمی‌زنم که نتوانم آن را اجرا کنم/سخن غیرواقعی نمی‌گویم/ وضع منابع ارزی ما خوب است/ در جنگ اقتصادی هستیم و الان زمان خرید وسایل لوکس نیست

اضافه برداشت ٥٠هزار میلیارد تومانی بانکها از بانک مرکزی

بر نوسانات بازار ارز غلبه کردیم/وضعیت ذخایر ارزی کشور مطلوب است

بر نوسانات بازار ارز غلبه کردیم/وضعیت مطلوب ذخایر ارزی کشور

بر نوسانات بازار ارز غلبه کردیم

خبر خوش از اروپا/سوئیس ساز و کار مالی مستقل خود با ایران را آماده کرد/ انتقال پول اروپا از طریق یکی از دو بانک «هریتیج» یا «بی‌سی‌پی»

افزایش 800واحدی شاخص کل بورس/شاخص‌های بورسی به مدار رشد بازگشتند

درخواست شورای پول و اعتبار از صادرکنندگان/برگرداندن ارز صادراتی

تأکید اعضای شورای پول و اعتبار بر بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد

بازگشت معاملات آتی سکه در انتظار تصمیم بانک مرکزی

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه خرم‌آباد؛ دستگیری یکی از لیدرهای گرانی دلار

مرجع تقلید شیعیان: دریافت 20 درصد حق الزحمه بانک‌ها از مردم نوعی رباخواری است

افت بهای سکه و ارز + جدول

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی؛ تاریخ درباره عملکرد سیف قضاوت می کند

مخالفت دولت با بازپرداخت اقساط تسهیلات صندوق توسعه به نرخ رسمی ارز

خدمات رسانی بیمه درمان تکمیلی وارد فازاجرایی شد

توقف ارائه خدمات بانکی به 2.7 میلیون نفر از اتباع خارجی بدون اطلاع قبلی

مسدودسازی 6923 پایانه متخلف/1273 کدملی در لیست سیاه قرار گرفت

دادستان تهران: سلطان سکه، سکه نداشت/آخرین وضعیت پرونده‌های خاوری و عراقچی

رئیس ­کمیسیون تخصصی طلا و جواهر؛ حباب سکه باز هم بزرگتر شد

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک گردشگری
  • تعرفه آگهی های فصل تجارت
  • بانک سپه
  • بانک آینده
  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل تجارت
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت