صنایع به نفس نفس افتاده‌اند؟ تولید و تجارت

صنایع به نفس نفس افتاده‌اند؟

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - استاندار سمنان از بانک‌ها خواست در مواجهه با صنایع و تولیدکنندگان با کاستن از سختگیری‌های معمول مانع از نفس افتادن صنایع شوند.

علیرضا آشناگر در جلسه کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان اظهار کرد: بانک‌ها باید ضمن رعایت مقررات با کاهش برخی سختگیری‌های غیرضروری به صنعت و تولید استان در این شرایط کمک کنند.
وی با اشاره به عزم جدی دولت برای کمک به فعالان تولید و خصوصا طرح‌های حمایتی در راستای اشتغالزایی در مناطق روستایی گفت: برخی فعالان تولید و صاحبان طرح های اشتغالزایی روستایی از سختگیری‌های بانک‌ها گلایه دارند که انتظار می‌رود با رفع دغدغه‌های فعالان تولید به بهبود اشتغال و تولید در استان کمک شود.
آشناگر به نشست اخیر خود با صاحبان صنایع استان اشاره و اضافه کرد: این فعالان تولیدی گلایه‌هایی در خصوص برخی قوانین بانک‌ها از جمله "بند و تبصره 16"داشتند لذا انتظار می‌رود بانک ها در اجرای تعهدات خود به صاحبان صنایع با جدیت بیشتری عمل کنند.
وی با اشاره به تاکید دولت در رابطه با حمایت از ایجاد اشتغال در روستاها و مشاغل خانگی تصریح کرد: در این راستا نیز انتظار می‌رود در دریافت وثیقه برای تسهیلات خرد در مناطق روستایی، عشایری و خانگی سختگیری ها کمتر شود، و شیوه‌های اخذ وثیقه مورد بازنگری قرار گیرد.
استاندار با تاکید بر لزوم حفظ و تقویت سرمایه در گردش بانک‌ها در این شرایط تحریم، ضرورت اعتبار سنجی صاحبان صنایع خوشنام را مورد تاکید قرار داد و افزود: ممکن است در این شرایط تحریم سرمایه در گردش صاحبان صنایع کاهش یابد که انتظار می‌رود بانک‌ها در این رابطه تسهیلات بیشتری را برای رونق تولید و صنعت استان به فعالان این بخش اختصاص دهند.
این مقام ارشد اجرایی به نقش مهم بانک‌ها در توسعه صنعت و تولید، اشاره و خاطرنشان کرد: بانک‌ها در شرایط تحریم باید توجه بیشتری به صنایع و تولیدکنندگان که در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند داشته باشند.
وی به عملکرد متفاوت بانک‌ها در پرداخت تسهیلات رونق تولید پرداخت و گفت: برخی بانک‌ها در این بخش عملکرد خوبی داشتند اما برخی نیز کمتر از حد انتظار فعالیت داشتند که باید این رویه پیش از پایان سال مالی جبران شود.
وی به انتقاد از عملکرد ضعیف برخی بانک‌های خصوصی در این ارتباط پرداخت و افزود: بانک‌های استان باید برای کمک بیشتر به توسعه استان به میدان بیایند.
آشناگر بر ضرورت کمک به توسعه صنعت گردشگری و تقویت صنعت و معدن از سوی همه بانک‌های استان، تاکید و تصریح کرد: در این شرایط ویژه هم مردم و هم دولت و صاحبان تولید و اشتغال انتظار دارند که بانک‌ها همراهی بیشتری داشته باشند.
استاندار سمنان ضمن تاکید بر جذب منابع حداکثری از سوی بانک ها ادامه داد: بانک‌های استان باید همه تلاش خود را به کار گیرند که تسهیلات اعطایی در کوتاه ترین زمان به دست متقاضیان برسد.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

کاهش 5 میلیونی قیمت محصولات سایپا در روزهای پایانی سال

آغاز گشت‌های حفاظتی در اراضی ملی/ سامانه 131 برای گزارش زمین‌خواری

40 درصد نیاز بازار خودرو تامین شد

ویدئو / جشنواره بیدمشک در ارومیه

آخرین نرخ ارز در بازار 1397

40 درصد نیازبازار خودرو تامین شد

نگاهی به بخش صنعت و تولید در سال 97

بالا و پایین بازار آجیل شب عید و خریدهای متفاوت

کاری کنید مردم در مقابل گرانفروشی احساس بی پناهی نکنند

فرصت‌ها و بحران‌های صنعت خودروسازی در سال 97

افزایش فروش قطعات قلابی آسانسور در بازار

نظارت قوی بر روی میوه تنظیم بازار/قیمت‌ها در هر استان متفاوت است

درخواست هندی‌ها برای کنترل دامپینگ فولاد ایران

ایجاد فضای رانتی در صنعت خودروسازی با واگذاری سهام متقاطع شرکت‌ها

خرید و فروش چه محصولاتی در چهارشنبه سوری مجاز است؟

الحاق بنادر و شهر چابهار به منطقه آزاد

قیمت پالادیم رکورد زد/ طلا صعود کرد

ویدئو / تکلیف افزایش حقوق‌ها در سال 98 چه می‌شود؟

رشد 45 درصدی صادرات کالا به عراق/ نگرانی بابت حضور رقبا نداریم

واردات بیش از 3 میلیون دلار شیرخشک صنعتی به کشور+جدول

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری