صنایع به نفس نفس افتاده‌اند؟ تولید و تجارت

صنایع به نفس نفس افتاده‌اند؟

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - استاندار سمنان از بانک‌ها خواست در مواجهه با صنایع و تولیدکنندگان با کاستن از سختگیری‌های معمول مانع از نفس افتادن صنایع شوند.

علیرضا آشناگر در جلسه کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان اظهار کرد: بانک‌ها باید ضمن رعایت مقررات با کاهش برخی سختگیری‌های غیرضروری به صنعت و تولید استان در این شرایط کمک کنند.
وی با اشاره به عزم جدی دولت برای کمک به فعالان تولید و خصوصا طرح‌های حمایتی در راستای اشتغالزایی در مناطق روستایی گفت: برخی فعالان تولید و صاحبان طرح های اشتغالزایی روستایی از سختگیری‌های بانک‌ها گلایه دارند که انتظار می‌رود با رفع دغدغه‌های فعالان تولید به بهبود اشتغال و تولید در استان کمک شود.
آشناگر به نشست اخیر خود با صاحبان صنایع استان اشاره و اضافه کرد: این فعالان تولیدی گلایه‌هایی در خصوص برخی قوانین بانک‌ها از جمله "بند و تبصره 16"داشتند لذا انتظار می‌رود بانک ها در اجرای تعهدات خود به صاحبان صنایع با جدیت بیشتری عمل کنند.
وی با اشاره به تاکید دولت در رابطه با حمایت از ایجاد اشتغال در روستاها و مشاغل خانگی تصریح کرد: در این راستا نیز انتظار می‌رود در دریافت وثیقه برای تسهیلات خرد در مناطق روستایی، عشایری و خانگی سختگیری ها کمتر شود، و شیوه‌های اخذ وثیقه مورد بازنگری قرار گیرد.
استاندار با تاکید بر لزوم حفظ و تقویت سرمایه در گردش بانک‌ها در این شرایط تحریم، ضرورت اعتبار سنجی صاحبان صنایع خوشنام را مورد تاکید قرار داد و افزود: ممکن است در این شرایط تحریم سرمایه در گردش صاحبان صنایع کاهش یابد که انتظار می‌رود بانک‌ها در این رابطه تسهیلات بیشتری را برای رونق تولید و صنعت استان به فعالان این بخش اختصاص دهند.
این مقام ارشد اجرایی به نقش مهم بانک‌ها در توسعه صنعت و تولید، اشاره و خاطرنشان کرد: بانک‌ها در شرایط تحریم باید توجه بیشتری به صنایع و تولیدکنندگان که در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند داشته باشند.
وی به عملکرد متفاوت بانک‌ها در پرداخت تسهیلات رونق تولید پرداخت و گفت: برخی بانک‌ها در این بخش عملکرد خوبی داشتند اما برخی نیز کمتر از حد انتظار فعالیت داشتند که باید این رویه پیش از پایان سال مالی جبران شود.
وی به انتقاد از عملکرد ضعیف برخی بانک‌های خصوصی در این ارتباط پرداخت و افزود: بانک‌های استان باید برای کمک بیشتر به توسعه استان به میدان بیایند.
آشناگر بر ضرورت کمک به توسعه صنعت گردشگری و تقویت صنعت و معدن از سوی همه بانک‌های استان، تاکید و تصریح کرد: در این شرایط ویژه هم مردم و هم دولت و صاحبان تولید و اشتغال انتظار دارند که بانک‌ها همراهی بیشتری داشته باشند.
استاندار سمنان ضمن تاکید بر جذب منابع حداکثری از سوی بانک ها ادامه داد: بانک‌های استان باید همه تلاش خود را به کار گیرند که تسهیلات اعطایی در کوتاه ترین زمان به دست متقاضیان برسد.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تشکیل کمیسیون همکاری‌های معدنی ایران و ترکیه

دلاویز: نیمی از خودروها نمی‌توانند استانداردهای لازم را کسب کنند

دولت سکان بازار ارز را به دست می‌گیرد

مناطق آزاد تبدیل به درگاه واردات قاچاق شده است/فشار برخی مقامات برای توقف مبارزه با پوشاک قاچاق

انتقاد نماینده تهران از نحوه قیمت گذاری خودروها

انارکی: اجرای صحیح مصوبه امهال وام کشاورزان مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است

تذکر نماینده ممسنی به چندین وزیر در خصوص مسائل حوزه انتخابیه

تورم 9.8 درصدی قیمت گوشت در دی‌ماه

پژمانفر: نان و غذای مردم روی هواست

موسوی لارگانی: استمهال وام کشاورزان اجرایی نمی‌شود

قیمت طلا، سکه و ارز در 2 بهمن‌ماه

کواکبیان: جمهوری اسلامی در مقابل نشست ورشو مقابله به مثل کند

اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه در ارومیه افتتاح می شود

کالای ایرانی برای رسیدن به روسیه از هند می‌گذرد!/ دستور ویژه پوتین برای گسترش تبادلات با ایران

کشت بهاره شرق اصفهان منوط به نرمال شدن حجم سد زاینده‌رود باشد

قیمت رنو ساندرو در بازار + جدول

چگونه سر پرداخت کنندگان تسهیلات در خراسان شمالی شیره می‌مالند؟

انتظار برخی خانواده‌های اصفهانی در صف خرید گوشت!

مخالفت مجلس با تحقیق و تفحص از سازمان امور عشایر

افزایش 18 درصدی تولید فولاد خام کشور در سال جاری / ایران دهمین کشور صادر کننده فولاد خام است

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک گردشگری
  • تعرفه آگهی های فصل تجارت
  • بانک سپه
  • بانک آینده
  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل تجارت
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت