پیش بینی جدید بانک جهانی از رشد اقتصادی ایران بانک

پیش بینی جدید بانک جهانی از رشد اقتصادی ایران

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود از منطقه «منا» اعلام کرد پیش بینی می‌شود رشد اقتصادی ایران در سال 2019 میلادی 3.6 درصد کاهش یابد.

به گزارش فصل تجارت به نقل از ترید عربیا، بانک جهانی در گزارش نیم سال اول چشم انداز اقتصاد جهانی اعلام کرد پیش بینی می‌شود رشد اقتصادی در منطقه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا) در سال جاری میلادی به 1.9 درصد افزایش پیدا کند.
همچنین بانک جهانی اعلام کرد علی‌رغم کاهش رشد تجارت جهانی و سفت و سختر شدن شرایط فاینانس خارجی، عوامل داخلی و اصلاحات سیاستی انتظار می‌رود که رشد اقتصادی در این منطقه افزایش یابد.
این نهاد پولی جهان اعلام کرد، انتظار می‌رود رشد اقتصادی در میان صادرکنندگان نفت خاورمیانه در سال 2019 میلادی به تدریج افزایش یابد؛ ضمن اینکه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به دنبال رشد اقتصادی 2.6 درصدی در سال 2019 میلادی هستند؛ در حالی‌که این رقم برای سال 2018 میلادی دو درصد بود.
همچنین بانک جهانی پیش بینی کرد که رشد اقتصادی ایران در سال 2019 میلادی 3.6 درصد کاهش پیدا کند. بانک جهانی پیش بینی خود از رشد اقتصاد جهانی را در سال 2019 میلادی در منطقه ساب ساحاری آفریقا به 3.4 درصد افزایش داد.
بر پایه این گزارش، بانک جهانی چشم انداز خود را برای رشد اقتصاد جهانی با 0.1 درصد کاهش به 2.9 درصد در سال جاری میلادی کاهش داد و علت آن را کاهش در حجم تجارت، تولید و جنگ‌های تجاری دانست.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری