رئیس اتاق ساری در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان
میزان صادرات مازندران نسبت به مدت 9 ماه سال قبل 13 درصد رشد یافته است بازرگانی

میزان صادرات مازندران نسبت به مدت 9 ماه سال قبل 13 درصد رشد یافته است

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - عبداله مهاجر دارابی، رئیس اتاق ساری می گوید، ظرفیت صادرات مازندران در برنامه ششم توسعه سه میلیارد دلار است و رسیدن به این اهداف قابل تحقق خواهد بود.

همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه مازندران با حضور مدیران ارشد استان به همت اتاق ساری و سازمان صنعت، معدن و تجارت در قالب کارگروه توسعه صادرات استان در سالن همایش بانک صادرات استان برگزار و از 36 صادرکننده نمونه استان در سال های 96 و 97 تجلیل شد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ساری در این همایش با بیان اینکه صادرکنندگان سربازان گمنامی هستند که برای ارتقاء خدمات و تولید تلاش می کنند، گفت: میزان صادرات کالا در استان 13 درصد رشد داشته است. ظرفیت صادرات مازندران در برنامه ششم توسعه سه میلیارد دلار است و رسیدن به این اهداف قابل تحقق خواهد بود.
عبداله مهاجر دارابی افزود: بخش خصوصی در حوزه های مختلف، پیشنهادات و راهکارهایی به دستگاه های مختلف برای توسعه صادرات داده است. برای صادرات باید به حوزه های مختلف توجه داشته و اگر از همه ظرفیت ها استفاده شود، به نتیجه خواهیم رسید.
مهاجر دارابی یادآور شد: امسال 15 درصد ظرفیت برنامه ششم برای صادرات استان درنظر گرفته شده است و اکنون از برنامه صادرات عقب نیستیم.
وی افزود: در سال جاری میزان صادرات استان نسبت به مدت 9 ماه سال قبل 13 درصد رشد یافته است. سال قبل 420 هزار تن کالا از مازندران صادر شده است که 300 میلیون دلار مربوط به 9 ماه سال قبل بود ولی امسال در 9 ماهه 340 هزار تن کالا صادر شده است.
رئیس اتاق ساری بیان کرد: با کمک جهاد کشاورزی صادرات برنج مازندران به کانادا صورت گرفت و این نشان می دهد که می توان با همدلی بخش های مختلف به اهداف صادراتی رسید.
وی با عنوان اینکه استان در حوزه طیور و آبزیان ظرفیت بالایی دارد، خواستار بهره گیری از ظرفیت ها و تعامل بخش های مختلف شد. سال قبل 32 قلم کالا از استان صادر شد و این میزان امسال به 62 قلم افزایش یافته است.
میزان صادرات مرکبات در مازندران 1100 درصد رشد یافت
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران هم در این همایش گفت: میزان صادرات مرکبات استان در 9 ماه امسال هزار و 100 درصد رشد یافته است.
محمد محمدپور عمران با اشاره به رشد 13 درصدی میزان صادرات سال جاری در استان اظهار داشت: میزان صادرات استان به 340 میلیون دلار رشد یافته و این درحالی که 100 میلیون دلار مرکبات و کیوی از دیگر گمرکات کشور صادر شده است.
وی افزود: باید پروژه محور، کالا محور و بازار محور در صادرات پیش رویم و برای این منظور برنامه ریزی داشته باشیم تا به رشد صادراتی مدنظر دست یابیم.
محمدپورخواهان تثبیت و منطقی شدن قیمت ارز شد و گفت: هدف اول صادرات، اشتغال است. آوردن ارز هدف اصلی صادرات نیست و باید به اشتغال توجه اساسی شود. ارز باید تثبیت باشد و عدم تثبیت به آن معنا است که به واردات یارانه پرداخت کرده ایم، این امر به ضرر صادرات و تولیدات داخل خواهد بود.
وی امضاء قرارداد اوراسیا را فرصت طلایی برشمرد و گفت: 500 کد تعرفه ای برای کشور با امضای این قرارداد درنظر گرفته می شود تا از فرصت طلایی کشورهای همسایه برای صادرات بهره گیریم و با بازارشناسی، ظرفیت شناسی و فهم حقوقی از صادرکنندگان حمایت کنیم.
تنوع سازی صادرات مازندران پیگیری می شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مازندران نیز در این همایش گفت: در راستای تحقق برنامه صادرات سه میلیارد دلاری این استان در برنامه ششم، باید تنوع سازی صادراتی پیگیری شود.
حسن خیریانپور یکی از برنامه های استاندار جدید مازندران را حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی به ویژه صادرکنندگان بیان کرد و اظهار داشت: تمامی دستگاه های اجرایی استان مازندران در حمایت از سرمایه گذاری و صادرات یکپارچه عمل می کنند تا بتوانیم برنامه صادراتی استان را محقق کنیم.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

کشورهای اروپایی خواهان پیوستن به اینستکس هستند

نتایج انتخابات نهمین دوره اتاق های سراسر کشور از سوی انجمن نظارت تایید شد

برقراری کانال مالی میان ایران و بنگلادش پیگیری می‌شود

طرح توسعه روستایی در روستاهای گناباد اجرا می‌شود

تسهیل مبادلات مالی و حمل‌ونقل لازمه توسعه روابط تجاری ایران و نیکاراگوئه

4 موسسه رتبه‌بندی دیگر به مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران پیوستند

بررسی روند ادوار تجاری در بازار مسکن

قوانین حوزه مشاغل سخت و زیان‌آور باید اصلاح شود

کالاهای انباشت شده در گمرک آبادان تعیین تکلیف شود

عبور از شرایط خاص اقتصادی در سال 98 استراتژی ویژه می‌طلبد

شوراهای گفت‌وگوی استانی بر اثرگذاری خود در سطح ملی بیفزایند

سرمایه‌گذاری مشترک، توافق تازه کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان

ایران دروازه ورود جمهوری آذربایجان به آب‌های گرم

سیزدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان افتتاح شد

سازوکار ویژه مالی هند برای تجارت با ایران، طی 6 ماه گذشته فعال بوده است

فراخوان برای ارسال دیدگاه‌های ذی‌نفعان حوزه آب

راهکارهای چهارگانه بخش خصوصی برای بهبود رتبه ایران در شاخص دریافت مجوزهای ساخت‌وساز

ضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی منسجم برای جلوگیری از صادرات کالاهای بی‌کیفیت

فعالان اقتصادی ایران در دوران ناامنی هم کنار ملت عراق بودند

اتاق را به‌عنوان سازمانی برای رشد بهره‌وری به رسمیت بشناسید

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری