اشتغالزایی 15 هزار نفری در صنعت لاستیک صنعت و معدن

اشتغالزایی 15 هزار نفری در صنعت لاستیک

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - فرشاد مقیمی با اشاره به مزیت توسعه صنعت لاستیک در کشور و ضرورت حمایت از داخلی سازی و افزایش ظرفیت تولید ملی گفت: تایر به عنوان زنجیره صنایع پایین دستی پتروشیمی و پایین دستی خودرو بوده و این صنعت توانایی تولید در حد تأمین حدود70درصد نیاز تایر کشور را دارا می باشد.

به گزارش فصل تجارت به نقل ازشاتا، معاون صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در چهاردهمین همایش ملی صنعت لاستیک ایران صیانت از صنعت داخلی را از اولویت های وزارت صنعت اعلام کرد و گفت: حمایت از صنایع ملی به ویژه صنعت لاستیک علاوه برایجاد اشتغالزایی در توسعه صنعت کشور بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
مقیمی در ادامه به بررسی چالش ها و مشکلات صنایع در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اشاره و خاطر نشان کرد: این ستاد در راستای حمایت از داخلی سازی و کمک به صنعت کشور تشکیل شده و دغدغه های صنایع که عمدتا در حوزه سیستم بانکی ، گمرک ، مالیات و... می باشد، مورد پیگیری قرار می گیرد.
وی اظهارداشت: ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید به صورت هفتگی برگزار و مسایل و مشکلات صنعتگران در سطح کلان دسته بندی و به شکل کلان شناسایی و رسیدگی می‌شود.
مقیمی با اشاره به چالش های پیش روی صنعت خاطر نشان کرد: این ستاد آمادگی شنیدن تمام نظرات صنعتگران را دارد و مشکلات در ستاد با حضور وزرا و نهادهای مربوطه و نیز نمایندگانی از تشکل های تخصصی پیگیری می‌شود.
معاون امور صنایع وزارت صمت موضوع نخستین جلسه این ستاد را مربوط به مشکلات گمرکی واحدهای تولیدی عنوان کرد و گفت: در نخستین جلسه ستاد ملی تسهیل که این هفته برگزار شد مشکلات و چالش تولیدکنندگان در حوزه گمرک مطرح و مورد بررسی قرار گرفت ومقرر شد این موضوع در هفته آینده نیز به بحث گذاشته شود.
مقیمی عنوان کرد: از تمام تولیدکنندگان دعوت می‌شود تا نظرات و مشکلات موجود خود را در حوزه‌های عنوان شده را در اختیار این ستاد قرار دهد.
وجود ظرفیت اسمی 426 هزار تن لاستیک در کشور
وی در بخش دیگری از سخنانش اشاره ای به وضعیت صنعت لاستیک در کشور داشت و گفت: در منطقه خاورمیانه حدود 27 کارخانه تایر سازی وجود دارد که از این تعداد در حال حاضر 11 واحد تولید کننده انواع تایر و تیوب در داخل کشور ایران به ظرفیت اسمی 426 هزار تن دارای پروانه بهره برداری هستند.
مقیمی ظرفیت اسمی انواع تایر های سواری را برابر با 164.5 هزار تن و ظرفیت اسمی انواع تایر باری(سبک و سنگین) حدود 187 هزار تن اعلام کرد و افزود: صنعت تایر دارای ارزش افزوده اقتصادی مناسبی بوده و علاوه بر وجود متخصصین و مهندسین مجرب و تأمین کادر مورد نیاز سبب اشتغال بیش از 15 هزارنفر شده است.
معاون امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: گسترش و توسعه صنعت تایر سازی در ایران نشاندهنده روند رشد تولید برخی از تایر ها از جمله انواع تایر های رادیال سواری و باری بوده که این امر در آینده پیشرفت بالایی را در زمینه تأمین نیاز تایر های مذکور را خواهد داشت.
مقیمی تاکید کرد: با توجه به منابع موجود در زمینه تأمین مواد اولیه (از جمله توسعه صنعت پتروشیمی کشور، دوده، منسوج استخوانبندی تایر ) امکان تامین حدود 73 درصد مواد اولیه صنعت تایر در داخل کشور می باشد.
بازدید از نمایشگاه بین‌المللی زنجیره تامین صنعت لاستیک
گفتنی است مقیمی معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت در ادامه از نمایشگاه بین‌المللی زنجیره تامین صنعت لاستیک که با هدف معرفی نیازمندیهای صنعت تایر با هدف تعمیق بخشی ساخت داخل درحال برگزاری است نیز بازدید کرد. در این نمایشگاه دستاوردهای ایرانی در حوزه صنعت تایر به نمایش گذاشته شده استارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بخشنامه معافیت مالیات شرکت‌های تولید نرم‌افزار ابلاغ شد

جزئیات نامه‌نگاری تشکل‌های پوشاک با وزیر کشور

پیشنهاد افزایش سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در بودجه سال 98

سفر یک روزه وزیر صمت به استان اصفهان

بررسی مشکلات‌گمرکی صنایع درکارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید‌/ فرآیند ترخیص کالا تسهیل می شود

باید الگوهای موفق بخش خصوصی در فعال‌سازی معادن کوچک و واحدهای فرآوری در مقیاس کوچک را مدل‌سازی کنیم

دو راهکار تبادل مالی ایران با دنیا در شرایط تحریم

معاون صنایع وزیر صنعت: فرآیند ترخیص کالا تسهیل می شود

اروپا تعرفه واردات کالا از ایران را صفر کند

غول‌های خودروسازی خواستار پایان آشفتگی تجاری دولت ترامپ شدند

رئیس هیات مدیره سایپا به عنوان مدیر نمونه جهادی انتخاب شد

امضای تفاهم نامه مشارکت ایدرو برای اجرای یک طرح سرمایه‌گذاری صنعتی در استان گلستان

فرار مالیاتی 25 هزار میلیاردتومانی با کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای

واردات مواد اولیه و قطعات ضروری تولید بدون انتقال ارز ممکن شد

طراحی روش‌های نوین برای پوشش ریسک صادرکنندگان

SPV یعنی هیچ!/کونلون بررسی پرونده‌های 30اکتبر به بعد را متوقف کرد

مخالفت همتی با مصوبه خودرویی/واردات خودروبدون انتقال ارزممنوع

ثبت ٣٢٥٠٠ استاندارد در ایران/بازنگری استانداردها دستور کار سال98

مقیمی در نشست مشترک با تشکل های صنایع پایین دستی پتروشیمی تاکید کرد:

کونلون بررسی پرونده‌های 30اکتبر به بعد را متوقف کرد/SPV یعنی هیچ!

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک گردشگری
  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل تجارت
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • تعرفه آگهی های فصل تجارت
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت