تفکر لیبرالی اقتصادی غربی برای مردم مشکل ایجاد می‌کند گفتگو

تفکر لیبرالی اقتصادی غربی برای مردم مشکل ایجاد می‌کند

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: آنچه که برای قدرت دفاعی و دفاع از مردم، تمامیت ارزی و امنیت کشور نیاز داشتیم تاکنون تامین کرده‌ایم و این به دلیل همان تفکر انقلابی بوده است.

حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به اینکه هر کجا که عناصر تصمیم‌گیر عناصری برآمده از افکار انقلاب بودند و با تلاش مجاهدانه، جهادگرانه و روحیه ایثار و از خودگذشتگی و دور از فساد کاری انجام دادند، پیشرفت‌های بسیار خوبی بدست آمده است گفت: برعکس این قضیه نیز وجود دارد یعنی هر کجا که افراد و عناصری که تفکر انقلابی نداشتند و میز و صندلی‌ها را برای خود خواستند، در هر جایگاهی که بودند، به آن قسمت ضربه زدند.
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه دفاعی علی‌رغم فشارها و مشکلاتی که برای مباحث مربوط به امنیت بوده و محاصره اقتصادی و تحریم‌ها را نیز داشتیم اما آنچه که برای قدرت دفاعی و دفاع از مردم، تمامیت ارزی و امنیت کشور نیاز داشتیم تاکنون تامین کرده‌ایم و این به دلیل همان تفکر انقلابی بوده است.
درگیر مشکلات در حوزه هایی که تفکر انقلابی وجود ندارد هستیم
وی ادامه داد: در بخش اقتصادی می‌بینیم که در بخش‌هایی که یک عنصر دلسوز و انقلابی حضور داشته به همان میزان نیز موفقیت داشتیم اما در هر بخشی که عناصر آن نخواستند کار و تلاش کنند و یا برخی از روی عمد خواستن به مردم بفهمانند که کشور نمی‌تواند روی پای خود بایستد و استقلال لازم را داشته باشد، متاسفانه در آن بخش مشکلاتی ایجاد شده است.
هر کجا که عناصر تصمیم‌گیر عناصری برآمده از افکار انقلاب بودند و با تلاش مجاهدانه، جهادگرانه و روحیه ایثار و از خودگذشتگی و دور از فساد کاری انجام دادند، پیشرفت‌های بسیار خوبی بدست آمده است
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در 3 ماه گذشته وضعیت ارز و طلا نشان داده که همت مسئولان بر حل مشکل این حوزه بوده تصریح کرد: در این حوزه یک عنصری تلاش می‌کند که با حفظ استقلال بانک مرکزی قیمت ارز را از 19 هزار تومان به 9 هزار تومان کاهش می‌دهد و در وضعیت طلا نیز همین روند کاهشی را داشتیم و یک ثبات به این بازار داده می‌شود اما در بخش‌های دیگر هنوز در ابتدای کار هستیم و مردم توقع دارند که یک حرکتی انجام شود چراکه مردم در فشار هستند.
در بحث تولید و توزیع آن همتی که باید وجود داشته باشد نیست
حاجی دلیگانی با انتقاد از اینکه نظارت تعزیرات بسیار ضعیف است گفت: یک شهر و چندین نرخ شده اما کسی نظارت نمی‌کند. در بحث تولید و توزیع، رصد هوشیارانه و هوشمندانه صادرات و واردات و آن همتی که باید در این زمینه صورت می‌گرفت، نشد لذا فشار آن به مردم وارد آمده است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی دستاوردهای عظیمی از جمله استقلال، آزادی توسعه علمی، پزشکی و عمرانی داشته که در گذشته قابل تصور نبوده به طوری‌که اگر عکسی از شهرها و روستاها در حوزه خدمات عمرانی و زیربنایی گرفته شود می‌بینیم با زمان اکنون کاملا متفاوت است البته ممکن است در جاهایی بنا به دلایلی باز هنوز آن‌طور که باید اتفاقی نیفتاده اما باید گفت که در بخش اقتصادی که مشکل مردم است، حاصل تفکر و اعتقاد لیبرالی اقتصادی غربی که متاسفانه به نام اسلام مطرح می‌شود، حاصل آن این مشکلاتی است که مردم دارند./
پایان پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

توقف خط تولید خودروهای کم تیراژ پس از تحریم

مدیرعامل سایپا به دلیل افزایش بی‌رویه قیمت خودرو تغییر کرد

هفته آینده، بررسی عملکرد وزارت نفت در توزیع قیر رایگان/پاسخگویی وزیر راه به سوالات تعدادی از نمایندگان مجلس

کشت حدود 25 هزار هکتار برنج در سه استان کم آب کشور

بررسی جزییات طرح تاسیس بانک توسعه جمهوری اسلامی ایران/خرید و فروش اوراق توسعه مجاز است

وضعیت تولید خودرو روز به روز بهتر می‌شود

اعطای تسهیلات ارزی برای توسعه میادین مشترک و جمع‌آوری گازهای فلر در سال آینده

ممانعت از ساخت سدهای نیمه تمام خلاف قانون است

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری: فرسودگی نیمی از ناوگان هوایی واقعیت ندارد

مقررات کاهش مالیات معاملات سهام دائمی شود

واریز بسته حمایتی تامین اجتماعی از سوی 15 بانک

جمیلی در مصاحبه با رادیو گفت و گو: بانک ها مقصر اصلی ایجاد معوقات بوده اند

قاسمی مطرح کرد: عدم وجود مهندسی، از مشکلات حوزه اشتغال است

تعطیلی و بیکاری قطعه سازان اهرمی برای سوءاستفاده خودروسازان است

حدود 10 میلیارد دلار وام ارزی هنوز وصول نشده است

هفته آینده؛ گزارش تعهدات مربوط به دریافت کنندگان منابع ارزی تقدیم رییس مجلس می شود

یوسفی مطرح کرد: بیش از 70 درصد مطالبات معوق مربوط به بانک های دولتی است

تعطیلی و بیکاری قطعه سازان؛ اهرمی برای سواستفاده خودروسازان است

حدود 10میلیارد دلار وام ارزی هنوز وصول نشده است

توزیع قیر استانی شد

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • بانک گردشگری
  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل تجارت
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت
  • تعرفه آگهی های فصل تجارت
  • بانک آینده