تدوین برنامه توسعه اقامتگاه های بومگردی در گیلان گفتگو

تدوین برنامه توسعه اقامتگاه های بومگردی در گیلان

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان از تدوین برنامه عملیاتی توسعه اقامتگاه های بوم گردی در سطح استان خبر داد.
مازیار سیدنژاد در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: این برنامه طی سال گذشته با دستور استاندار گیلان و با حضور و مشارکت دستگاه های ذی مدخل مانند فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری تهیه و تدوین شده است.
وی همچنین اظهارداشت: مولفه های اساسی همچون قابلیت های طبیعی، آب و هوای معتدل، سنت غذایی متنوع و خاص، فرهنگ غنی، معماری بومی واجد ارزش، وجود راه های مواصلاتی مناسب و بسیاری ویژگی های دیگر بستر توسعه اقامتگاه های بوم گردی در عرصه های روستایی استان را به خوبی فراهم کرده است.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت: توسعه اقامتگاه های بوم گردی علاوه بر رونق گردشگری برای تقویت اقتصاد خانوارهای روستایی یک فرصت استثنایی است.
وی در ادامه ضمن اشاره به انتخاب نزدیک به 500 روستا به عنوان روستاهای اولویت دار برای توسعه اقامتگاه های بوم گردی در سطح استان افزود: سایر روستاهای واجد شرایط لازم هم می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.
سید نژاد همچنین با اشاره به صدور 600 موافقت اصولی مرتبط با اقامتگاه های بوم گردی در استان اظهارداشت: برای ایجاد این واحدها تسهیلات اشتغال روستایی کم بهره به روستائیان پرداخت می شود.
وی گفت: توسعه اقامتگاه های بوم گردی باید دارای چهار شاخص از قبیل بهره گیری از معماری بومی، رعایت اصول زیست محیطی و دفع بهداشتی فاضلاب، پذیرایی از گردشگران مستقر با غذاهای محلی و اقامت خانواده روستایی در همان ساختمان و یا خانه و محوطه پیرامونی باشد.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان افزود: جمعیت ساکن در مناطق روستایی استان بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 به تعداد 930 هزار نفر است.
وی اضافه کرد: این تعداد جمعیت در دو هزار و 600 روستا و آبادی سطح استان استقرار دارند.
سیدنژاد ضمن اشاره به وجود یک هزار و 820 روستای دارای دهیاری در استان یادآورشد: اقتصاد روستاهای گیلان مرکب از کشاورزی، گردشگری، صنعت و خدمات است.
برنامه «روستای ما» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که هر روز از شنبه تا پنجشنبه ساعت 18:30 به مدت 30 دقیقه با هدف هویت بخشی به زندگی روستایی و رونق اقتصادی روستاها در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی: مصوبه راهبردها و اقدامات فرهنگی حمایت از کالای ایرانی؛ راهگشای مسیری مستند برای پیگیری توسط دستگاه های نظارتی

پرش 2700 واحدی شاخص کل بورس

افزایش 36.5 درصدی حقوق کارگران

افزایش ظرفیت در حمل و نقل ریلی

پرداخت 7800 میلیارد تومان وام اشتغال روستایی

قیمت جهانی نفت در مدار صعودی

آمادگی ناوگان مسافری دریایی در نوروز

144 فروند هواپیما در خدمت مسافران نوروزی

مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی و مسافربری خبر داد: فروش 80 درصد بلیط اتوبوس های نوروزی +صوت

امینی مطرح کرد: ورود بسیج سازندگی به عرصه اقتصاد مقاومتی باید تداوم یابد

نسل اول و دوم انقلاب باید با هم کار کنند

مدیرعامل اجرایی اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران: هتل های تهران تا 50 درصد به مسافران نوروزی تخفیف می دهند +صوت

محمدی پیش بینی کرد: افزایش 15 تا 20 درصدی آمار سفر نسبت به سال 97 +صوت

مدیر اقتصاد مقاومتی سازمان بسیج سازندگی: بسیج سازندگی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی نقشی تسهیل گرانه دارد

توزیع میوه شب عید در 60 واحد صنفی تهران

بخش مسکن نیازمند حرکت جهادی است

ممتاز در مصاحبه با رادیو گفت و گو: دولت در عمل به اقتصاد مقاومتی در حوزه کشاورزی موفق بوده است

نقش فروشگاه زنجیره ای درنظام خرده فروشی

اسفنانی در مصاحبه با رادیو گفت و گو: مسئولین نظارت با گران فروشی کاملا قاطع برخورد کنند +صوت

تامین 75 درصد سبد انرژی ایران با گاز طبیعی

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری