99.48 درصد جمعیت شهر‌ها تحت پوشش شبکه آب‌رسانی/ طول شبکه توزیع آب از مرز 155 هزار کیلومتر گذشت نفت و انرژی

99.48 درصد جمعیت شهر‌ها تحت پوشش شبکه آب‌رسانی/ طول شبکه توزیع آب از مرز 155 هزار کیلومتر گذشت

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - در آستانه چهلمین فجر انقلاب، 99.48 درصد از جمعیت شهر‌ها تحت پوشش شبکه آب شهری قرار گرفته‌اند و این رقم تا پایان دولت دوازدهم به میزان 99.7 درصد افزایش خواهد یافت.


به‌گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، صنعت آب و فاضلاب در طی چهار دهه اخیر توانسته است با توسعه طرح‌های آبرسانی روستایی، شبکه‌های توزیع و خطوط انتقال آب شهری و روستایی، شبکه‌های جمع آوری و انتقال فاضلاب شهری، افزایش تعداد تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب و... نقش مهمی در توسعه، آبادانی و پیشرفت کشور داشته باشد.
بررسی عملکرد حوزه آب شهری نشان می‌دهد از جمعیت 18 میلیون نفری شهر‌های ایران در ابتدای انقلاب اسلامی حدود 74.6 میلیون نفر تحت پوشش خدمات آب و فاضلاب قرار داشتند که با تلاش‌های صورت گرفته از سوی صنعت آب و فاضلاب کشور، هم اکنون از جمعیت 60 میلیون نفری شهر‌های ایران، 99.48 درصد تحت پوشش این خدمات قرار گرفته‌اند؛ این رقم تا پایان سال جاری به 99.5 درصد و تا پایان دولت دوازدهم به میزان 99.7 درصد افزایش خواهد یافت.
همچنین دو هزار و 700 مشترک آب شهری ابتدای انقلاب در اوایل دولت یازدهم به 14 میلیون و 386 هزار مشترک و تا ابتدای دولت دوازدهم به 15 میلیون و 719 هزار مشترک رسیده است که با اقدامات صورت گرفته هم اکنون تعداد مشترکین آب شهری کشور به شانزده میلیون و 516 هزار خانوار افزایش پیدا کرده است که براین اساس طی دولت تدبیر و امید بیش از دو میلیون و 100 هزار نفر به مشترکان آب شهری افزوده شده است.
در این بین به دلیل رشد روزافزون جمعیت و افزایش تقاضای آب در شهر‌ها حدود 26 هزار و 994 هزار کیلومتر خطوط انتقال آب شهری تا ابتدای دولت یازدهم در کشور ایجاد شده بود که این رقم تا ابتدای دولت دوازدهم به حدود 28 هزار و 492 کیلومتر و در حال حاضر به 29 هزار و 843 هزار کیلومتر رسیده است؛ بر این اساس در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید بیش از دو هزار و 849 کیلومتر خطوط انتقال آب شهری در کشور ایجاد شده است.
همچنین طول شبکه توزیع آب شهری در ابتدای انقلاب حدود 24 هزار کیلومتر بوده است که این رقم در ابتدای دولت یازدهم به 141 هزار و 410 کیلومتر و در ابتدای دولت دوازدهم به 147 هزار و 550 هزار کیلومتر رسیده بود. در حال حاضر نیز طول شبکه توزیع آب شهری از مرز 155 هزار کیلومتر گذشته است؛ بنابراین در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید بیش از 14 هزار کیلومتر به طول شبکه‌های توزیع آب شهری کشور افزوده شده است.
براساس این گزارش در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی حدود 27 واحد تصفیه‌خانه آب شهری در کشور فعال بوده که این رقم در ابتدای دولت یازدهم به 124 واحد و در حال حاضر تعداد تصفیه خانه‌های آب شهری کشور به 139 مورد رسیده است.
در حال حاضر تعداد مخازن آب شهری به چهار هزار و 677 مورد رسیده و حجم کل این مخازن نیز به 16 میلیون و 298 هزار مترمکعب افزایش یافته است که این رقم در ابتدای دولت یازدهم حدود 14 میلیون و 821 هزار مترمکعب بوده است.
انتهای پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

صادرات نفت عربستان رکورد زد

بودجه‌ی آب و برق به نحو احسن تامین شد

قراردادهای سوآپ‌ نفت خام تمدید نشده است

98 درصد جمعیت شهری ایران از نعمت گاز بهره مند هستند

افزایش ظرفیت انتقال گاز تا 7 میلیون مترمکعب در روز

عرضه امروز نفت‌خام بدون مشتری ماند/عرضه بعدی حداکثر دو هفته دیگر

اختصاص 17 هزار میلیارد تومان برای گازرسانی به روستاهای کشور

بهره‌مندی 300 روستا و 20 شهر کشور از نعمت گاز در دهه فجر

نفت در بورس مشتری پیدا نکرد!

اجرای 118 طرح ملی آبرسانی در کشور

میزان گوگرد نفت گاز یورو 4 اعلام شد

انتقال روزانه 400 میلیون لیتر نفت و فرآورده‌ نفتی

اعلام موضع وزارت نیرو درباره آب‌های ژرف تا سال آینده/ چاه حفرشده آب نمی‌دهد

مهمترین رویداد صنعت توزیع برق کشور برگزار می‌شود

اجرای 118 طرح ملی آبرسانی در ایران

تصمیمی درباره سهمیه‌بندی بنزین گرفته نشده است

اعلام موضع وزارت نیرو درباره آب‌های ژرف تا سال آینده/ چاه حفر شده آب نمی‌دهد

آغاز سومین عرضه نفت خام در بورس انرژی/یک میلیون بشکه روی رینگ رفت

رشد 266 درصدی ارتفاع کل بارش ها/رشد 1300 درصدی در حوزه شرق

جـزئـیـات طـرح سـهـمـیـه‌بـنـدی بـنـزیـن

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • بانک گردشگری
  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل تجارت
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت
  • تعرفه آگهی های فصل تجارت
  • بانک آینده