ساخت راه‌آهن سریع‌السیر تهران ـ اصفهان به «شرکت ساخت» واگذار شد راه و شهرسازی

ساخت راه‌آهن سریع‌السیر تهران ـ اصفهان به «شرکت ساخت» واگذار شد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - وزیر راه و شهرسازی از بازگشت مجدد ساخت پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران ـ قم ـ اصفهان به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل خبر داد.

به گزارش فصل تجارت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی اظهار کرد: در حالی چهلمین سال پیروزی انقلاب را جشن می‌گیریم که دشمنان ایران اسلامی یک جنگ اقتصادی با هدف وجود نداشتن جمهوری اسلامی به پا کرده‌اند، البته این قبیل اقدامات از روز اول پیروزی انقلاب با اَشکال مختلف و با هدف تحمیل هزینه‌های هنگفت به مردم و انقلاب اعمال شده است، اما این اقدامات همواره با عنایت خاصه خداوند، جانفشانی‌های مردم و رهبری امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب ناکام مانده‌اند.
اسلامی با اشاره به تغییر شیوه‌های تحریم علیه نظام در شرایط کنونی گفت: در تحریم‌های جدید، پیگیری آن‌ها با هدف جلوگیری از تحقق اهداف دولت و کشور صورت می‌گیرد.
بودجه عمرانی صرف پرداخت یارانه شد
وی در ادامه با بیان اینکه رشد و پیشرفت، نیاز‌ها را متفاوت می‌کند تصریح کرد: در دهه گذشته بودجه عمرانی کشور صرف مسائل «شبه جاری» مانند یارانه پرداختی شده است و در مقابل اعتبارات و بودجه جاده‌ها و زیربنا‌ها با استفاده از منابع گوناگون و متفاوت تامین می‌شد.
وزیر راه و شهرسازی از پیگیری بند (و) تبصره 5 قانون برای تهاتر مطالبات و بدهی پیمانکاران حوزه راهسازی خبر داد و افزود: 3300 نقطه پر تصادف شناسایی شده و 1700 نقطه در اولویت قرار دارد و باتوجه به درخواست اعتبار 3 هزار میلیارد تومانی به دنبال اقدام جدی برای رفع این نقاط در سال 98 هستیم.
از بحران تخصیص قیر خارج شدیم
اسلامی در ادامه به مشکلات مربوط به تخصیص قیر برای روسازی راه‌ها به ویژه باند‌های دوم اشاره کرد و گفت: متاسفانه طی 6 ماه اول سال قیر تخصیص نیافت، اما یک ماه گذشته قیر از حالت بحران خارج شده و به طور مستمر در حال تخصیص است، اما تاکید ما اجرای روسازی صحیح و درست باتوجه به وضعیت آب و هوا و ماندگاری پوشش جاده‌ها است.
وزیر راه وشهرسازی در خصوص مشکلات فرودگاه اصفهان نیز بیان داشت: از نظر وزارت راه و شهرسازی 435 هکتار مربوطه باید مورد کارشناسی و رفع و رجوع قرار گیرد، اما در ادامه کار توسعه باید از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شود.
کلیه پروژه‌های ریلی از راه آهن منتزع و به شرکت ساخت واگذار شد
این عضو کابینه دوازدهم با اشاره به درخواست‌های نمایندگان مجلس استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی نسبت به تسریع عملیات اجرایی راه‌آهن سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان بیان کرد: تمامی پروژه‌هایی که از شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل به شرکت راه‌آهن واگذار شده بود 15 روز قبل در جلسه هیات دولت مطرح شد تا مجدد به شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل ونقل باز گردد، زیرا معتقدیم شرکت راه‌آهن به عنوان بهره‌بردار مطرح است و اساس تأسیس شرکت ساخت و توسعه نیز برای ساخت و تکمیل پروژه‌های زیربنایی حمل ونقل بوده است.
بودجه بازآفرینی شهری به ساخت مسکن اختصاص یابد نه کار‌های نمایشی
وی در خصوص پروژه‌های قابل اجرا در بافت فرسوده تاکید کرد: اگرچه اختیار امور مربوط به استانداران ابلاغ شده است، اما اجازه نمی‌دهیم یک قران از اعتبارات مربوط به پروژه‌های بازآفرینی شهری و بافت‌های فرسوده صرف کار‌های نمایشی شود، اولویت در بافت‌های فرسوده مسکن است و بازآفرینی در جمعیت آن منطقه خود را نشان می‌دهد که در صورت جمعیت‌پذیری و رشد مناطق، تزئین محلات از طریق مردم همان محل یا منطقه انجام خواهد گرفت.
انتهای پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

پرواز تهران_شیراز در بندر عباس نشست

تردد ناوگان حمل و نقل بار ممنوع شد

فرانسه پرواز هواپیمایی ماهان را ممنوع کرد

8 پرواز فرودگاه مهرآباد کنسل شد

جابجایی3.2میلیون مسافر با ناوگان عمومی در دور نخست سفرهای نوروزی

فعالیت شناورهای تفریحی در اروند و کارون تا اطلاع ثانوی ممنوع است

دریاچه کوه گل متفاوت از دیگر دریاچه‌ها

بسیج امکانات قرارگاه سازندگی‌ خاتم‌الانبیا برای امدادرسانی و نجات سیل‌زدگان

پروازهای فرودگاه مهرآباد لغو شده یا با تاخیر انجام می‌شود

هشدار وقوع سیل در 12 استان کشور در 3 روز آینده

ستاد فرماندهی سیلاب در تمامی استان‌های کشور فعال خواهد شد

شروع عملیات ساخت یک‌هزار واحد مسکونی در شهر جدید بینالود در سال 98

واحدهای مسکونی مهر پردیس تا پایان سال 98 تحویل می‌شوند

تشکیل ستاد بحران در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران

ضرورت همکاری وزارتخانه‌های نیرو و نفت برای تکمیل مسکن‌های مهر پردیس

38 هکتار از فرودگاه گرگان زیر آب قرار دارد/ انجام 316 پرواز امدادی هلی‌کوپتر در فرودگاه گرگان

آب 60 روستای استان لرستان قطع شده است

خسارت 262 میلیارد ریالی به تاسیسات آبرسانی روستا‌ها

هشدار وقوع سیل در 12 استان کشور در سه روز آینده

آمادگی کامل سد دز برای مهار سیلاب‌های رودخانه/ خالی بودن 700 میلیون متر مکعب از سد دز

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری