وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست با فعالان بخش خصوصی سوریه تاکید کرد :
بازار سوریه را برای حضور تولیدکنندگان ایرانی فراهم می‌کنیم/ مراودات تجاری با سوریه نباید محدود به بازار دو کشور شود صنعت و معدن

بازار سوریه را برای حضور تولیدکنندگان ایرانی فراهم می‌کنیم/ مراودات تجاری با سوریه نباید محدود به بازار دو کشور شود

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ایران در گسترش روابط با سوریه هیچ محدودیتی برای خود قائل نیست، گفت: نباید مراودات تجاری بین ایران و سوریه را محدود به بازار دو کشور کنیم و باید بازار های عراق، لبنان و حتی جنوب اروپا را هم در گستره مروادات تجاری و اقتصادی خود قرار دهیم.

به گزارش فصل تجارت به نقل از شاتا، رضا رحمانی در نشست مشترک با فعالان بخش خصوصی سوریه و سفیر این کشور در ایران با اشاره به سابقه و روابط تاریخی بین دو کشور اظهار کرد: در سال های اخیر که سوریه با حمله تروریسم روبرو شد، جوانان ایرانی نیز در این کشور فداکاری کردند و رابطه بین دو کشور را با خون خود مستحکم کردند.
او ضمن ابراز خوشحالی از بازگشت ثبات و آرامش به سوریه افزود: توسعه روابط تجاری و اقتصادی دو کشور مورد تاکید مقامات است و این گسترش روابط اقتصادی مجاهدت های نظامی ایرانیان در سوریه را تکمیل می کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت بخش خصوصی در روابط بین دو کشور اظهار کرد:‌ باید پتانسیل ها و نیازهای دو کشور شناسایی شده و به یک برنامه ریزی دقیق ، بلند مدت و راهبردی ختم شود.
او افزود: در گذشته روابط تجاری بین دو کشور بیشتر از میزان فعلی بوده که این زمینه وجود دارد سطح روابط حتی فراتر از گذشته شود.
رحمانی با بیان اینکه صادرات و واردات سوریه نشان می دهد که در تمامی زمینه ها مانند صنعت و کشاورزی پتانسیل خوبی برای همکاری اقتصادی وجود دارد، گفت: نباید مراودات تجاری را محدود به بازار دو کشور کنیم و باید بازار های عراق، لبنان و حتی جنوب اروپا را هم در گستره مروادات تجاری و اقتصادی خود قرار دهیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: ایران با کشورهای آسیای میانه و کشورهایی همچون پاکستان نیز مرز و مراوده تجاری دارد که سوریه می تواند از طریق این ارتباط، تجارت خود را گسترش دهد.
او با اشاره به آمادگی اتاق تعاون ایران و عزم سفیر سوریه در ایران برای شکل گیری همکاری های تجاری گفت: اتاق تعاون ایران، تشکل مردمی، گسترده و پا به کار است که با ساختاری چابک، به دور از بروکراسی اداری حرکت می کند.
رحمانی با اشاره به سفر بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به ایران و دیدار با رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری افزود: از معاونین خود و اتاق تعاون می خواهم از ظرفیت های موجود مثل توافق نامه تجارت آزاد بین دو کشور، کاهش تعرفه های تجاری و... برای گسترش مراودات اقتصادی استفاده کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به پروژه های عمرانی و مهندسی شرکت های ایرانی در سوریه پیش از شروع جنگ در این کشور اظهار کرد: ایران در همه رشته ها، اعم از تولید انواع فلزات در رنکینگ های جهانی دارای رتبه است و تولیدات شرکت های ایرانی با کیفیتی که دارد حتی به اروپا صادر می شود.
رحمانی با تاکید بر اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران در گسترش همکاری با سوریه هیچ محدودیتی قائل نیست، گفت: هفته گذشته نشستی نیز با فعالان اقتصادی عراق داشتیم که در حمل نقل ریلی و زمینی تفاهم های خوبی صورت گرفت و با فراهم شدن زیرساخت های حمل و نقل بین سه کشور مطمئنا شاهد گسترش حجم تجارت خواهیم بود.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

کاری کنید مردم در برابر گرانفروشی احساس بی‌پناهی نکنند

کاری کنید مردم دربرابر گرانفروشی احساس بی‌پناهی نکنند

کاری کنید مردم در مقابل گرانفروشی احساس بی‌پناهی نکنند

هدایت نقدینگی های کوچک به سمت تولید به رونق اقتصاد کمک می کند

صنعت استان قزوین می تواند شاخص های اقتصادی کشور را تغییر دهد

بخشی از اختیارات وزارت صمت به استانها واگذار می شود

رئیس جدید سازمان صمت استان قزوین معرفی شد

حل و فصل موانع واردات در مقابل صادرات

مدیریت بازار شکر با افزایش ذخایر به 500 هزار تن

تعیین تکلیف واردات گروه کالایی 4 براساس سهمیه مشخص شده مناطق آزاد

برگزاری نمایشگاه و حضور در نمایشگاه‌های بین المللی با هدف توسعه صادرات خواهد بود/ برای حضور گسترده و تاثیرگذار در «اکسپو 2020» دبی برنامه‌ریزی کرده‌ایم

خلأهای تولید در استان سمنان/ بهین یاب راهی برای رونق تولید

افزایش 34 درصدی عرضه میوه برای تنظیم بازار شب عید

جزئیات قیمت انواع میوه و صیفی در میدان مرکزی میوه و تره بار

آغاز نهضت تولید کالای ساخت ایران/معدن محور اقدامات سال آینده

مدیریت بازار شکر با افزایش ذخایر به 500 هزارتن

فرآیند اجرایی طرح تاپ اعلام شد

ثبت سفارش در درب خروج کنترل می‌شود

انجام یک روزه بررسی درخواست متقاضیان/حذف سقف و سابقه در ثبت سفارش

مردم از قیمت‎گذاری کالاها سود نبردند/نرخ گذاری نباید رانت آورباشد

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری