جعبه سیاه سانچی در اختیار سازمان بنادر قرار دارد نفت و انرژی

جعبه سیاه سانچی در اختیار سازمان بنادر قرار دارد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - معاون دریایی سازمان بنادر با بیان اینکه هر دو جعبه سیاه سانچی در اختیار سازمان بنادر قرار دارد، گفت: هیچ اطلاعاتی از این جعبه ها پاک نشده است.
به گزارش فصل تجارت ، معاون دریایی سازمان بنادر در بیان توضیحاتی از وضعیت نفتکش سانچی اعلام کرد: هر دو جعبه سیاه نفتکش سانچی در اختیار سازمان بنادر است و هیچ گونه اطلاعاتی از این دو جعبه سیاه حذف نشده است.
هادی حق شناس در بیست و پنجمین همایش ارگان های دریایی با بیان اینکه این همایش متاثر از حادثه نفتکش سانچی بود و 30 نفر از دریانوردانمان را از دست دادیم، گفت: برای مردم سوال بود که چرا سازمان بنادر به این موضوع ورود کرد. ما بر اساس کنوانسیون سولاس جزو ذینفعان این پرونده بودیم که شامل کشور صاحب پرچم کشتی (پاناما)، کشوری که شناور در ساحل یا آب های آن کشور غرق شده (چین)، کشوری که کشته های سانحه در تابعیت آن کشور باشند (ایران و بنگلادش که بنگلادشی ها بررسی پرونده را به ایران واگذار کردند) و کشور صاحب پرچم کشتی مقابل (هنگ کنگ) می شود.
تا چند ماه آینده علت دقیق سانحه تشریح خواهد شد
وی با بیان اینکه هر دو VDR (جعبه سیاه) کشتی های سانچی و کریستال در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد، ادامه داد: هیچ اطلاعاتی از آنها پاک نشده و تا چند ماه آینده علت دقیق سانحه تشریح خواهد شد.
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: همه شرکت های صاحب کشتی از جمله شرکت ملی نفتکش طبق قانون و کنوانسیون های جهانی مکلف هستند تا سوانح و حوادث را به سازمان بنادر و دریانوردی اطلاع دهند. این سازمان نیز سه مرکز تجسس، امداد و نجات در بنادر شمالی، جنوبی و تهران دارد که در این سانحه به کمک شرکت ملی نفتکش آمدند.
توسعه جمعیتی در سواحل الزامی است
حق شناس در بخش دیگری از اظهارات خود به معرفی سواحل مکران ایران پرداخت و گفت: سواحل دریای عمان (مکران) در مقایسه با کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و دریای عمان از توسعه یافتگی کمتری برخوردار است. جمعیت کشور ما از ابتدای انقلاب تاکنون 2.5 برابر شده است اما جمعیت کشورهای مقابل ما در جنوب دریای عمان 6 برابر شده است. از سویی هیچ یک از شهرهای ما در سواحل جنوبی جمعیت بالای یک میلیون نفر ندارند، بنابراین توسعه جمعیتی در این سواحل الزامی است.
جعبه سیاه سانچی
عضو هیات عامل سازمان بنادر یادآور شد: نیروی دریایی ارتش در بندر جاسک در حال احداث زیرساخت هاست که به توسعه سواحل مکران کمک می کند.
وی وجود منطقه آزاد در چابهار و اراضی پس کرانه در این بندر را از نقاط قوت زیرساخت های لازم برای توسعه سواحل مکران عنوان و اظهار کرد: اگر چه هماهنگی ارگان های دریایی در حال افزایش است اما از نقاط ضعف آن عدم وجود ضمانت اجرایی برای اجرای قطعنامه های همایش های پیشین است.
حق شناس با بیان اینکه نهادی که بتواند همگونی و هماهنگی میان بخش های دریایی را ایجاد کند وجود ندارد، پیشنهاد کرد یک نهاد فراگیر برای تحقق اقتصاد دریا پایه زیرمجموعه شورای اقتصاد ایجاد شود تا به هماهنگی میان ارگان های دریایی کمک کند.

ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تولید بنزین پالایشگاه ستاره خلیج فارس به روزانه 40 میلیون لیتر می‌رسد

تامین 95 درصدی سوخت نیروگاه‌ها از گاز طبیعی/ رشد 7 درصدی مصرف سوخت نسبت به سال گذشته

افزایش400 هزار بشکه برای نفت اوپکی‌ها

تامین 95 درصدی سوخت نیروگاه‌های کشور از گاز طبیعی

آخرین وضعیت تامین گاز نیروگاه‌ها در آستانه‌ی زمستان

کارت سوخت در یک قدمی بازگشت

تغییر سیاست‌ها در حوزه بارورسازی ابرها

مقصد میعانات گازی پارس جنوبی در زمان تحریم کجاست؟

اوپک در آزمون تازه نمره قبولی می‌گیرد؟

خبر خوب مجامع بین‌المللی برای ایران؛ قیمت نفت امسال بالا می‌رود

واکنش وزارت نفت به گفتگوی پورابراهیمی با مهر درباره مافیای نفت

بین‌المللی شدن مشکل ایران و عراق بر سر تالاب هورالعظیم پذیرفته نیست

اظهارات متناقض بهارستانی‌ها درباره بنزین

بررسی احیای کارت سوخت روی میز کمیسیون انرژی

اوپک موفق می‌شود بازار نفت را آرام کند؟

دلایل ساخت دایک مرزی در هورالعظیم/ سدسازی‌های گسترده برروی دجله و فرات

چین خرید نفت را افزایش داد

واکنش بازار نفت به تنش‌ها درباره روزنامه نگار سعودی/قیمت جهش کرد

ساخت پالایشگاه سودآوراست/تحقیق و توسعه درصنعت پالایش از92متوقف شد

کاهش 0.02 درصدی حجم آب دریاچه ارومیه در سال آبی جاری / وسعت دریاچه کم‌تر شد + جزئیات

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل تجارت
  • تعرفه آگهی های فصل تجارت
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت
  • اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گاز