مترجم صهبا صمدی
راهبردهای بازاریابی برای کسب و کار های خانگی تبلیغات

راهبردهای بازاریابی برای کسب و کار های خانگی

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - به قلم: رندی دورمایر
مشاور بازاریابی شبکه های اجتماعی
تعیین راهبردهای بازاریابی یکی از بخش های طرح کسب وکار است که برنامه کلی یک کسب وکار برای پیدا کردن و جذب مشتری را مشخص می کند. بعضی اوقات راهبردهای بازاریابی با طرح کسب وکار اشتباه گرفته می شود، اما این دو کاملاً متفاوت هستند. برنامه راهبردی بازاریابی بر آن چیزهایی که می خواهید از طریق بازاریابی برای کسب وکارتان به دست بیاورید تمرکز می کند، درحالی که طرح کسب وکار جزییات رسیدن به این اهداف را مشخص می کند.
در یک برنامه راهبردی بازاریابی، جایگاه کسب وکار شما در بازار مشخص شده و با تعیین پنج ستون اساسی بازاریابی (محصول، قیمت، محل، ترویج، افراد)، فنون و روش هایی برای رسیدن به اهداف بازاریابی در نظر گرفته می شود.
برنامه راهبردی بازاریابی چه زمانی طراحی می شود؟
برنامه راهبردی بازاریابی باید قبل از اینکه کسب وکارتان را شروع کنید طراحی شود. بدون شناخت جایگاه کسب وکارتان در بازار رقابت و هدف گذاری دقیق برای رسیدن به اهداف مالی تان، نمی توانید بازاریابی مؤثری داشته باشید. پس باید قبل از شروع کسب وکار، یک برنامه بازاریابی داشته باشید.
یک برنامه راهبردی بازاریابی هم مثل طرح کسب وکار می تواند منعطف باشد و به مقتضای شرایط تغییر کند. با آغاز عملیاتی شدن کسب وکار، باید برنامه راهبردی بازاریابی را هر از گاهی بررسی و اصلاح کنید و آن را با شرایط بازار، تغییرات در روند عرضه و سایر عوامل مؤثر بر فروش تطبیق دهید تا فعالیت های بازاریابی با سایر بخش های کسب وکار هماهنگ شوند.
چگونه یک برنامه راهبردی بازاریابی بنویسیم؟
قبل از طراحی یک برنامه راهبردی بازاریابی، باید بدانید که محصول یا خدمات شما برای مشتریان چه سودی دارد و از چه لحاظی منحصر به فرد و با سایر رقبا متفاوت است. علاوه بر این، باید برای شناخت رقبا و بازار هدف به انجام تحقیقات بازار بپردازید و سایر عواملی را نیز که بر توانایی شما در ارتباط با مشتریان و جذب آنها تأثیر می گذارند، در نظر بگیرید.
مطلب مرتبط: روندهای بازاریابی برای کسب وکارهای کوچک
پس از انجام این تحقیقات می توانید با توجه در نظر گرفتن این پنج عنصر اساسی بازاریابی، برنامه راهبردی بازاریابی را تهیه کنید:
محصول : چه چیزی می فروشید؟ مشخصات ظاهری محصول شما و عناصر منحصر به فرد خدمات شما کدامند؟ محصول یا خدمات شما چگونه از محصول یا خدمات رقبا متمایز می شود و مزیت رقابتی آن برای مصرف کننده چیست؟
قیمت : خرید کالا یا خدمات شما چه هزینه ای دارد؟ این هزینه در مقایسه با محصولات یا خدمات رقیب در چه جایگاهی است؟ قیمت فروش کالا یا خدمات، چه حاشیه سودی را برای شما به همراه خواهد داشت؟
محل : محصول یا خدمات شما در چه محلی قابل خریداری است؟ محل فروش، محل اداره کسب وکار نیست، بلکه جایی است که مصرف کننده ها می توانند کالا یا خدمات شما را از آنجا خریداری کنند. اگر مکان های فروش متعدد هستند، باید درصد فروش هر یک از این مکان ها را محاسبه کنید. برای مثال، استراتژی فروش اینترنتی شما چیست؟ استراتژی فروش شما چیست؟ تبادلات مالی شما چگونه انجام می شوند؟ رساندن محصول یا خدمات به دست مشتری چقدر هزینه دارد؟ در زمینه بازپرداخت به مشتری خط مشی شما چیست؟
ترویج : چگونه بازار را از عرضه محصول یا خدمات خود مطلع می کنید؟ چگونه در مورد ویژگی ها و مزایای محصول یا خدمات تان اطلاع رسانی می کنید؟ از چه فنونی برای بازاریابی استفاده می کنید و نتایج هر روش را چگونه پیش بینی می کنید؟
اطلاعات مربوط به هرگونه مشوق مالی یا غیرمالی را که برای جذب مشتری استفاده می کنید هم در این بخش در نظر بگیرید.
افراد : این بخش جدیدا به عناصر اصلی بازاریابی اضافه شده و مهم است که دخیل بودن افراد دیگر در تولید یا فروش محصول یا خدمات را نیز در نظر بگیریم. این افراد چه کسانی هستند (فروشنده، دستیار مجازی) و چه می کنند (فروش تلفنی، خدمات مشتریان)؟ سطح مهارتی و تجربی آنها در رابطه با کسب وکار شما چیست؟
در زمان نوشتن برنامه راهبردی بازاریابی، تا حد ممکن جزییات و بودجه بندی هر مرحله را در نظر بگیرید. تعهدات برند را در ذهن داشته باشید تا راهبرد بازایابی تان با تجربه ای که به مشتری ارائه می کنید تطابق داشته باشد. در جریان کار، به برنامه بازاریابی رجوع کنید و مطابق با شرایط، آن را تحلیل کرده و تغییر دهید.
مطلب مرتبط: 5 روش برای بهینه سازی بازاریابی کسب و کارهای کوچک
اگر از طرح کسب و کار برای دریافت وام یا جذب سرمایه استفاده می کنید، راهبرد بازاریابی و برنامه بازاریابی عناصر اصلی موفقیت طرح شما هستند. منابع تأمین مالی باید علاوه بر کیفیت محصول یا خدمات، از برنامه ریزی شما برای رسیدن به اهداف بازاریابی نیز مطمئن شوند.
منبع: thebalanceارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

5 اکانت برتر توییتر در زمینه بازاریابی

6مثال عالی از بازاریابی مباحثه ای

7 راه طلایی کسب درآمد از اینترنت

وقتی ویدئو حرف اول را می زند / 5 قانون جدید موفقیت در بازاریابی ویدئویی

9 توصیه برای خلق کمپین بازاریابی تاثیرگذار در اینستاگرام

25 نکته مهم درخصوص گوگل داکس که هر بازاریابی باید بداند

بزرگترین اشتباهات در بازاریابی محتوایی کدامند؟

3 تغییر اساسی در دنیای بازاریابی محتوایی

جذب مشتریان جدید توسط فاکتورهای خارج از سایت

5 نمونه از بهترین سازندگان وب سایت

17 کمپین تبلیغاتی و ویدئو بازاریابی که از تماشای آنها لذت خواهید برد

اجرای بازاریابی محتوا به صورت فعالیت گروهی و افزایش تأثیر آن

نگاهی به نکات مهم بازاریابی در سال 2018 / برترین توصیه های بازاریابی شبکه های اجتماعی

تمرکز بر تأثیرگذار نامناسب؛ مشکل اصلی بازاریابی تأثیرگذار

ارزش شهرت و اعتبار شما چقدر است

5 راهکار برای افزایش مشتریان مان در دنیای تجارت آنلاین

برندسازی شخصی با یک روش طلایی / 6 گام برای تولید پادکست شخصی خود

7 افزونه کروم که هر بازاریاب دیجیتال باید بشناسد

شیوه های برندسازی برای خود به عنوان یک سخنران حرفه ای

7 رویه فروش که به شما کمک می کند در صنعت خود غالب باشید

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک گردشگری
  • تعرفه آگهی های فصل تجارت
  • بانک سپه
  • بانک آینده
  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل تجارت
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت