یافتن سریع کتاب های دست دوم و نفیس گزارش

یافتن سریع کتاب های دست دوم و نفیس

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - شلفی، یک استارت آپ ایرانی است که با ایده رساندن کتاب های دست دوم و کلکسیونی به دست خوانندگانش شکل گرفته است.
راسته کتاب فروش های میدان انقلاب پر است از مردهای پلاکارد به دستی که فروش کتاب های نایاب، کم یاب و دست دوم را تبلیغ می کنند. مغازه های فروش این کتاب ها شبیه به انبار است تا مغازه و به طور معمول هیچ ویترینی ندارد. کتاب های دست دوم و قدیمی تا سقف روی هم چیده شده است و یافتن آنچه می خواهید کار سختی به نظر می رسد. شلفی، یک استارت آپ ایرانی است که با ایده رساندن کتاب های دست دوم و کلکسیونی به دست خوانندگانش شکل گرفته است. سایت شلفی می تواند شما را از قبول زحمت پیاده روی در راسته کتابفروش های میدان انقلاب و گشتن در مغازه های دست دوم فروشی بی نیاز کند.
رضا نصیری سوادکوهی یکی از موسسات استارت آپ شلفی در گفت وگو با سایت خبری اتاق تهران می گوید:«از نوجوانی در میدان انقلاب و مغازه خرید و فروش کامیپوتر و نرم افزار کار می کردیم و با دوستانی که در زمینه خرید کتاب های دست دوم کار می کردند ارتباط داشتیم. این آشنایی باعث شد در راه اندازی استارت آپ به بازاری ورود کنیم که کمتر کسی در آن کار می کند. بیشتر سایت ها واسطه ای عمل می کنند و نقش کتاب یاب را دارند، یعنی مشتری سفارش کتاب می دهد و آن ها کتاب را خریداری می کنند اما تمام کتاب هایی که در سایت شلفی موجودی شان اعلام شده، انبار شده است».
نصیری ادامه داد:«ایده فروشگاه اینترنتی در همه جای دنیا پیاده شده است. مهم ترین فروشگاه اینترنتی در سطح جهان یعنی آمازون کارش را از فروش کتاب آغاز کرده است. ایده فروش کتاب تکراری است اما در ایران کمتر کسی به آن ورود کرده است با وجود اینکه در دنیا فروش کتاب کلکسیونی سابقه دارد. پیش از شلفی سایت هایی مدعی بودند که کتاب کلکسیونی و دست دوم می فروشند اما شفاف عمل نمی کردند. خوبی شلفی این است که شفاف عمل می کند و معلوم است که کتاب به دست شما می رسد یا خیر».
شلفی در سال 96 ایجاد شده است. این استارت آپ در یک ماه اخیر برای بازارسنجی موجودی انبار را اعلام کرده است. در شلفی می توانید کتاب ها را در دسته های ادبی، تاریخی، کلکسیونی، مرجع، نفیس، هنری و رمان پیدا و خریداری کنید. شلفی هم چنین امکانی را ایجاد کرده که دارندگان و فروشندگان حرفه ای کتاب های کلکیسیونی و نفیس بتوانند در شرایط منصفانه، کتاب هایشان را به فروش برسانند.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

کدام شهرهای جهان بیشترین میلیاردرها را دارند؟

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته نخست فروردین 1398

پاشنه آشیل اقتصاد چین کجاست؟

گفت‌وگو؛ سلاح برقراری امنیت نرم

اینستکس و اتحادیه پرداخت‌های اروپایی (EPU)؛ مرور یک تجربه تاریخی

چشم‌انداز افزایش سهم فروش آنلاین در حوزه محصولات فرهنگی

به پهنه شفاف در حوزه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی ‏نیاز داریم

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته چهارم اسفند 1397

از استعدادهای درخشان تا قهرمان های اجتماعی

دلار در کانال 12 هزار تومان باقی ماند

دزدی اجباری!

بهشت مهاجرتی برای استارت آپ ها

تلطیف مستندهای معدنی با وارد کردن روح انسانی به آنها

85 درصد از نیاز انرژی مصرفی خانوارها در داخل کشور تولید می‌شود

در اقتصاد دبی چه می‌گذرد؟

تغییر ساعت تابستان و زمستان مفید است؟

چطور به ایمنی استارت آپ در مقابل ویروس شکست کمک کنیم؟

اقتصاد ترکیه پس از یک دهه گرفتار رکود شد

تحکیم وحدت مکرون و مرکل

روزنامه‌های جهان چطور با بحران گرانی کاغذ مواجه شدند؟

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری