بهترین استراتژی شبکه های اجتماعی در سال 2018 تبلیغات

بهترین استراتژی شبکه های اجتماعی در سال 2018

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - شبکه های اجتماعی از ابزارهای رایگان و مهم بازاریابی هستند و کافی است برندها استراتژی و ابزار مناسبی برای استفاده، مدیریت و ارزیابی آنها داشته باشند.
همانطور که می دانید شبکه های اجتماعی هنوز هم یکی از بهترین راه ها برای رشد و توسعه برند در دنیای اینترنت به شمار می روند. اما فعالیت کردن در آنها ساده نیست و نیازمند استراتژی، صرف زمان و هزینه بالا است. امروزه بیش از 2میلیارد نفر در سراسر جهان از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و یک نفر به تنهایی نمی تواند امور مرتبط با بازاریابی شبکه های اجتماعی برند را به دست بگیرد. درنتیجه استفاده از بهترین ابزارها و منابع نه تنها به مدیریت و ارزیابی فعالیت برند در شبکه های اجتماعی کمک می کند، بلکه بخشی از کار را به صورت اتوماتیک انجام می دهد و در زمان صرفه جویی می کند. چهار استراتژی که در ادامه این مقاله بررسی می کنیم به مدیریت، رشد و ارزیابی بهتر شبکه های اجتماعی هر برند کمک می کنند.
1- کیفیت محتوای تولیدی را بالا ببرید
این روزها اغلب مخاطبان بعد از آشنایی با برند جدید در شبکه های اجتماعی به تعداد فالوئرهای آن توجه می کنند. شاید منطقی به نظر نرسد اما تعداد فالوئرها نشان دهنده ی بالا بودن سطح کیفیت خدمات است و نقش پررنگی در موفقیت برند دارد. درنتیجه بسیاری از برندها اقدام به خرید فالوئر می کنند که ممکن است از طرف کارشناسان شناسایی شده و پروفایلشان برای همیشه بسته شود. چگونه می توان تعداد فالوئرها را به شکل طبیعی افزایش داد؟ خودتان را جای مخاطب بگذارید و به این فکر کنید که چه عواملی باعث می شوند پروفایل برند را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
مطلب مرتبط: آینده استراتژی های بازاریابی در شبکه های اجتماعی
تولید محتوا همیشه نقش کلیدی در افزایش تعداد فالوئرها داشته است اما بهتر است از ابزارهای دیگری نیز استفاده شود. ابزارهایی مانند narrow.io که کلمات کلیدی پرطرفدار را پیشنهاد می دهند و با ارزیابی هر پست به تحلیل موضوع و هشتگ های استفاده شده کمک می کنند. نکته ی دیگری که باید به آن توجه شود این است که هر برندی باید شبکه های اجتماعی مرتبط با کار خود را پیدا کند. به عنوان مثال اینستاگرام برای برندهایی مناسب است که می خواهند تصویر محصولات، محیط رستوران یا غذاهای خود را به کاربر نشان دهند.
2- ارزیابی و مشارکت را فراموش نکنید
فعالیت در شبکه های اجتماعی یعنی حرف زدن با مخاطبان و گوش دادن به صحبت های آن ها. اینکه ببینید دیگران چقدر نام شما را توییت کرده اند کافی نیست و تمام جوانب باید به طور همزمان در نظر گرفته شود. وب سایت، فروم ها، شبکه های اجتماعی و سایر ابزارهای برقراری ارتباط باید به طور دقیق بررسی شوند. ابزارهایی مانند Sentione به افراد، کسب و کار ها و برندها کمک می کند مدیریت بهتری روی فعالیت های آنلاین خود داشته باشند و به پرسش مخاطبان یا نظراتشان پاسخ دهند. البته نظارت کردن به تنهای کافی نیست و پاسخ تک تک کاربران باید به صورت جداگانه داده شود. بسیاری از مشتری ها نظرشان را با منشن کردن برند در پست های خود بیان می کنند. این پست ها نیز باید به طور دقیق بررسی شده و پاسخ داده شوند.
3- نام کاربری خود را در تمام پلت فرم ها ثبت کنید
خیلی مهم است که نام هر برند در تمام شبکه های اجتماعی مانند توییتر، فیسبوک و اینستاگرام یکسان باشد اما برخی نام های کاربری پرطرفدار و ساده قبلا توسط دیگران ثبت شده است. ابزارهایی مانند Know"em کمک می کنند موجودیت نام کاربری در شبکه های اجتماعی مختلف بررسی شده و در صورت تمایل رزرو شود. البته منظور از ثبت کردن نام کاربری این نیست که لزوما در آن فعالیت داشته باشید. زیرا همان طور که پیش تر گفتیم هر برند بهتر است در شبکه های اجتماعی مرتبط با صنعت خود فعالیت داشته باشد. مهم این است که نام دامنه ی وب سایت با نام کاربری شبکه های اجتماعی یکسان باشد تا مخاطبان مشکلی برای پیدا کردن آن ها نداشته باشند.
از طرفی ممکن است برند بعد از گذشت مدتی جهت کاری خود را عوض کند یا فعالیت های خود را گسترش دهد بنابراین بهتر است از قبل در تمام شبکه های اجتماعی ثبت نام کرده باشد. پس بعد از ثبت هر دامنه، نام کاربری مورد نظر را در شبکه های اجتماعی نیز ثبت کنید تا در صورت نیاز مشکلی بابت این موضوع پیدا نکنید.
4- از ابزارهای زمان بندی و اتوماتیک سازی استفاده کنید
همه می دانیم فعالیت کردن در شبکه های اجتماعی چه اندازه زمان بر است. مخصوصا زمانی که قرار باشد پست ها در ساعات مشخص و در پلت فرم های مختلف گذاشته شوند. علاوه براین هر پست باید به طور دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرد و اگر تعداد شبکه های اجتماعی زیاد باشد به زمان زیادی احتیاج دارد. پس بهتر است از ابزارهای انجام این کار کمک گرفته شود.
MeetEdgar یکی از ابزارهای مدیریت و به روزرسانی شبکه های اجتماعی است. امکان زمان بندی این ابزار کمک می کند پست های قدیمی و مهم دوباره با کاربران به اشتراک گذاشته شود. مطالبی که مرجع هستند و زمان زیادی برای تولید آن گذاشته شده بهتر است چندین بار مورد استفاده قرار بگیرند. به عنوان مثال می توانید هر بار بخش متفاوتی از متن اصلی را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید و سپس به متن کامل لینک دهید. پست های شبکه های اجتماعی باید پیوسته و مداوم باشند حتی اگر به مطالب قدیمی سایت لینک دهند. همچنین گاهی اوقات موضوع های قدیمی دوباره به بحث داغ روز تبدیل می شوند که با یک به روزرسانی ساده دوباره مورد استفاده قرار می گیرند.
مطلب مرتبط: چگونگی استراتژی در شبکه های اجتماعی برای فروشگاه
در سال 2018 بسیاری از روش های قدیمی بازاریابی از بین رفته اند اما شبکه های اجتماعی هنوز هم به عنوان یکی از عوامل اصلی رشد برند شناخته شده و روزبه روز به اهمیت آن ها افزوده می شود. فعالیت در این شبکه های اجتماعی رایگان بوده و تنها کافی است از استراتژی مناسبی استفاده شود. ابزارهای مدیریت و اتوماتیک سازی نیز کمک می کنند نرخ بازگشت سرمایه (ROI) بهتری در استفاده از شبکه های اجتماعی داشته باشد.
منبع: FORBES/zoomit

ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

فروش واقعی

همه آنچه در مورد شناخت مخاطب هدف باید بدانیم

شرکت شما چه رنگی است / از قدرت رنگ ها در برندسازی و تبلیغات بهره بگیرید

کاربران موبایلی، چه نوع محتوایی را می‌پسندند؟

5 علت اصلی از دست دادن مشتری

6 ابزار ضروری برای بازاریابی در کسب وکارهای کوچک/ وقتی تکنولوژی به کمک بازاریاب ها می آید

بهترین روش برای کاشت بذر

حوزه نوظهور بازاریابی محتوا و 5 تغییر ضروری برای برندها

بازاریابی موبایل محور برای کسب وکارهای کوچک

4 ایده برای بازاریابی ویدئویی

تعریفی جدید

شبکه اجتماعی قوی/ خصیصه مشترک همه مدیران موفق

اعتمادسازی در دنیای سرشار از اخبار دروغین

خطرناک ترین کلمه

بلاک چین در حوزه بازاریابی چه کاربردهایی خواهد داشت

از نتفیلیکس گرفته تا جنگ ستارگان و بی بی سی / برندهای بزرگ چگونه در حوزه روابط عمومی موفق ظاهر می شوند؟

چیز‌هایی که بازاریابان باید در مورد نسل Z بدانند

خلاقیت در تبلیغات/ چالش خلاقانه - طراحی طنازانه

5 اصل اولیه برندسازی شخصی

ابزار تبلیغات

در مورد طراحی لوگو چه می‌دانید؟

ویدئوی خون آشام

بهترین استراتژی شبکه های اجتماعی در سال 2018

چرا اپل در شبکه های اجتماعی فعال نیست

آینده «بازاریابی محتوا»، تحت تاثیر این 5 مورد

ادعای خون آشام

اینفوگرافی: 5 راه ارتقای کسب و کار با استفاده از اینستاگرام

گام‌های بریان تریسی در یک چرخه فروش

تکراری تا چه اندازه تکراری است؟

درس هایی مهم برای راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی با اثرگذاری مناسب / 6 درس از مشاهیر تبلیغات

4 روش برای اصلاح عادات مربوط به بررسی ایمیل ها

تغییرات سئو تحت تأثیر هوش مصنوعی

خوب و افتضاح

افزایش فروش با بهره گیری از روش های جدید پرداخت

7 نشانه که برندتان دیگر در مرکز قرار توجه ندارد

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

آگهی ها

  • کانال رسمی سایت فصل تجارت
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت
  • معرفی کسب و کار و تبلیغ محصولات
  • تعرفه آگهی های فصل تجارت