موفقیت

24 قدم برای 24 ساعت سازندگی در روز

فصل تجارت - “گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی” ضرب المثل معروفی است که می گوید برای رسیدن به بهترین چیزها به زمان نیاز داریم. به دست آوردن یک مهارت یا یک عادت مدت زمان زیادی طول می کشد. اگر می خواهید به موفقیت شغلی برسید یا یک پست مدیریتی در محل کارتان به دست بیاورید و یا این که مخترع یک شبکه اجتماعی بزرگ باشید، برای رسیدن به اهدافتان به یک مسیر گام به گام از لحظه ای که بیدار می شوید تا زمانی که می خوابید نیاز دارید.

ترک تحصیل کردند، اما موفق و ثروتمند شدند

فصل تجارت - اغلب ما معتقدیم راه علم آموزی و پیشرفت از مدرسه و دانشگاه می گذرد اما با خواندن این متن ممکن است کمی نظرمان تغییر کند. در این مطلب قرار است از کسانی صحبت کنیم که به رغم ترک تحصیل، موفق و ثروتمند شده اند. کسانی به واسطه تلاش، انگیزه و استعداد ذاتی، بدون تحصیلات به پیروزی های گوناگون رسیده اند و برخی نیز در مقاطعی به مدرسه بازگشته اند.

شکوفایی خلاقیت، با این کارها

فصل تجارت - حتی اگر فکر می کنید که فرد خلاقی نیستید، باز هم دلیل نمی شود که برای پدیدار کردن خلاقیت درونی تان یا ایجاد قوه خلاقیت در خود تلاشی نکنید.

بهترین جای دنیا برای پول درآوردن کجاست؟

فصل تجارت - پیش از آن که وارد اصل مقاله شوم، بهتر است پرسش مطرح شده در تیتر را دقیق تر بپرسم: بهترین جای دنیا برای پول درآوردن، برای یک «ایرانی» که حداقل دو دهه ابتدای عمرش را در ایران زندگی کرده است، کجاست؟

فکر کردن مانند یک هکر، برای موفقیت در کار

فصل تجارت - شرکت‌هایی که می‌خواهند در زمینه امنیت سایبری به کارمندانشان کمک کنند باید پایشان را از تمارین ساده‌ای مثل امنیت پسوورد و سایر پروتکل‌های پایه‌ای امنیتی فراتر بگذارند. بهترین روش آموزش کارمندان برای دفاع در مقابل هکرها این است که به آن‌ها یاد بدهید که مانند یک هکر فکر کنند.

راه‌هایی برای دلپذیرتر شدن محیط کار

فصل تجارت - اکثر کارمندان مدت طولانی از روز را در محیط کاری می گذرانند که جزئی از بهترین ساعات روزشان محسوب می شود. این زمان بسته به حجم و نوع کار می تواند گاه بی نهایت خسته کننده باشد؛ به طوری که با گذشت زمان باعث می شود افراد دیگر انگیزه و اشتیاق سابق را نداشته باشند و هر چه بیشتر پایان ساعات کاری را انتظار بکشند و تنها از روی اجبار و برای تامین معاش خانواده این ساعات را تحمل کنند.

چگونه بدون تقلید از کسی یک رهبر سازمانی باشید؟

فصل تجارت - به نظر می‌رسد برای راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار موفق در دنیای امروز، «رهبری سازمانی خوب» مورد نیاز است. اما برای رهبرسازمانی که کاریزمای پایینی دارد یا نمی‌تواند قلب و ذهن کارمندان را تسخیر کند، این پایان دنیا نیست. گاهی، برای کارمندان موثرتر است که به‌جای اینکه به رهبر سازمان وفادار باشند، به کارشان وفادار باشند.

امنیت شغلی در کسب و کار امروزی

فصل تجارت - امنیت شغلی مترادف است با امنیت در کسب درآمد؛ لذا امنیت شغلی یکی از مهم ترین دغدغه های افراد شاغل است. کمتر شاغلی را می توان پیدا کرد (جز در مواردی که افراد استخدام رسمی مراکز دولتی و نیمه دولتی هستند) که دغدغه امنیت شغلی نداشته باشد. فرد شاغل دوست دارد جایی کار کند که براساس عاید و درآمدی که دارد برای زندگی اش برنامه ریزی کند.

چگونه یک تعمیرکار حرفه‌ایِ خودرو شویم؟

فصل تجارت - درباره خدمات فنی خودرو جزئیات دقیقی را در سه بخش ارائه می کنیم؛ ابتدا انواع دوره های آموزشی-مهارتی موجود در حوزه انواع حرفه های فنی خودرو را مرور می کنیم، سپس سراغ فرایند شروع کار و دریافت مجوزها می رویم و در نهایت تصویری از وضعیت آینده این مشاغل و همچنین تخمینی از درآمد آن ارائه خواهیم کرد.

اهمیت نوشتن اهداف را می‌دانید؟

فصل تجارت - چه خوب است که انسان رویا داشته باشد و از آن بهتر زمانی است که هدف داشته باشد. رویا، یک هدف بدون دست و پاست. داشتن رویایی که به هدف ختم می شود می تواند انگیزه ای برای زندگی باشد. البته این هدف باید شفاف و قابل دسترس محسوب شود و باید طوری به آن پر و بال دهیم که خود به خود به سمت ما حرکت کند.

10 مهارتی که کمک می‌کند ترفیع بگیرید

فصل تجارت - ارتقاء شغلی، هدفی بزرگ است که برای رسیدن به آن باید تلاش کنید. اگر قصد دارید «ترفیع شغلی» را در لیست اهداف خود برای یک سال آینده قرار دهید، ما به شما کمک می کنیم که در رسیدن به آن موفق شوید.

امنیت شغلی در کسب و کارهای کوچک

فصل تجارت - همه کسانی که در فضای کسب و کار قرار دارند یا مطالعاتی در این خصوص داشته اند، واژه امنیت شغلی را حتما شنیده اند. اصطلاح امنیت شغلی که امروزه در دنیای کسب و کار از آن زیاد استفاده می شود، به معنی حفاظت کارکنان در مقابل از دست دادن شغل و نوسانات درآمد است.

7 کتاب الهام بخش مدیر عامل توییتر

فصل تجارت - جک دورسی، مدیرعامل و مؤسس دو شرکت توییتر و اسکوئر مسئولیت دشواری را در اداره این دو شرکت سهامی عام به عهده دارد. حالا که دورسی به عنوان یک رهبر به بلوغ رسیده، تمرکز بیشتری روی به چالش کشیدن خود پیدا کرده، و کتاب های مورد علاقه وی چشم اندازی به فرایند فکری او ارائه می دهد.

فریلنسر بودن چگونه می‌تواند شما را نجات دهد؟!

فصل تجارت - آیا تا کنون به داشتن یک کار آزاد یا فریلنسر بودن فکر کرده‌اید؟ این ایده‌ای است که بسیاری از اوقات هنگام خسته شدن از کاری که داریم به ذهن‌مان می‌رسد. ولی، آیا باز هم از لحاظ منطقی می‌توان روی انجام این کارها حساب کرد؟ ما این‌جاییم تا دلایلی را به شما بدهیم که آزادکاری یا فریلنسر بودن ارزشش را دارد!

حقوق‌های میلیاردی ستارگان لیگ برتر

فصل تجارت - نشریه دیلی میل به بررسی پردرآمدترین بازیکنان لیگ برتر انگلیس پرداخته است. به گزارش «ورزش سه»، با تمدید قرارداد اوزیل، ستاره آلمانی نیز به جمع پردرآمدترین های لیگ برتر اضافه شد. فهرستی که دیلی میل آن را منتشر کرده، 10 بازیکن پردرآمد لیگ برتر را بررسی می کند که دو نفر اول فهرست در یک هفته اخیر به این رده دست پیدا کرده اند.

خودتان را تغییر دهید، نه صرفا عادات‌تان را

فصل تجارت - زمانی که به پایان سال نزدیک می شویم، دل مان می خواهد به بررسی ماه های گذشته بپردازیم و ببینیم که چه کارهای مفیدی انجام داده ایم و چه کارهایی را می توانستیم بهتر انجام دهیم. بسیاری از مردم در ابتدای هر سال اهدافی را برای خود در نظر می گیرند که البته موضوع جدیدی نیست!

رفتارهای رئیس‌تان را رمزگشایی کنید

فصل تجارت - آیا سعی دارید رفتارهای رئیس‌تان را بیشتر درک کنید؟ اگر برای کسی کار می‌کنید که رفتارها و الزامات و مطالباتش شما را خسته و آشفته کرده، مشکل احتمالا در رفتار او نیست، بلکه در ناتوانی شما برای درک شخصیت و ویژگی‌های اوست که بر رفتارهایش اثر می‌گذارد.

اگر پول اضافی به دست آوردید، با آن چه کنید؟

فصل تجارت - یکی از چیزهایی که در کارم به آن علاقه مندم، این است که می بینم مردم از سمت چپ مربع نقدینگی به سمت راست آن می روند. فرآیند تبدیل زندگی کارمندی به کارآفرینی و مالکیت کسب و کار شبیه به فرآیندی است که در آن کرم ابریشم به پروانه تبدیل می شود. زمان بر است و اغلب به تغییرات زیادی در ذهنیت و نوع رفتار نیاز دارد.

گفت‌و‌گو با جوان‌ترین خلبان زن ایرانی

فصل تجارت - مسافرانی که از دیدن یک بانوی جوان خلبان به شوق می آیند با تشویق و ایستاده کف زدن های خود باعث دلگرمی بانویی می شوند که برای رسیدن به این جایگاه بیش از حد توان خود زحمت کشیده و جنگیده است. فهیمه احمدی دستجردی، بانوی 36 ساله ای که آرزوی پرواز را از کودکی در سر می پروراند و همیشه می خواست همچون پرنده ها بال داشته و با بال هایش پرواز می کرد.

زمان‌بندی درست در زندگی چگونه اتفاق می‌افتد؟

فصل تجارت - حتما خیلی این جمله را شنیده اید که زمان بندی اهمیت زیادی دارد یا زمان بندی مهم ترین عامل در مدیریت زمان و ایجاد نظم در زندگی و کسب و کار است ولی تا به حال در مورد زمان بندی و چگونگی انجام آن توضیح روشنی ارائه نشده است.

داستان های آموزنده افراد موفق

فصل تجارت - در این مطلب 7 داستان کوتاه از افراد بسیار موفق – و ثروتمند – دنیا را برایتان نوشته ایم که می تواند به 7 قانون طلایی برای موفقیت در زندگی هر فرد تبدیل شوند. این افراد کارهایی کرده اند که مردم عادی از انجام آن شانه خالی می کنند.

روش‌هایی برای افزایش شادی و سلامت کارمندان

فصل تجارت - آیا تا به حال به عنوان یک مدیر یا رهبر کسب و کار با چنین شرایطی برخورد کرده اید؟ کارمندان بسیار خوبتان به طور ناگهانی استعفا دهند. یکی از مشتریان کلیدی تان که نقش زیادی بر درآمد شما داشت، دیگر از شما خرید نکند. شرکت جدیدی ظاهر شود و شما را از بازار کنار بزند. در جذب سرمایه ناموفق عمل کنید. دچار مشکل سلامتی شوید.

اولین قدم‌های یک میلیاردر تازه‌کار

فصل تجارت - بیشتر کسب و کارهای کوچک و یا استارتاپ ها براساس دوستی و رفاقت شکل می گیرند. همچنین معمولا در ابتدای کار نه نیازی به بازاریابی گسترده دارند، نه رقیبی در کنار خود می بینند و حتی بسیاری از آنها جای مشخصی هم ندارند. ولی به مرور زمان و موفق تر شدن کسب و کار تمام این اتفاقات رنگ و بوی دیگری گرفته و به شدت کسب و کار را تهدید می کنند.

افراد الهام بخشی که باعث می‌شوند تسلیم نشوید

فصل تجارت - «هرگز تسلیم نشو.» این احتمالاً یکی از معروف ترین جملات کلیشه ای است که در هنگام تلاش برای پیشرفت خواهید شنید. شما هیچ وقت نمی دانید که موفقیت واقعاً چه زمانی در انتظارتان است.

دانشگاه، تا کجا؟

فصل تجارت - برای تمام کسانی که در کشور ما زندگی می کنند یک دغدغه جدی و حیاتی ورود به دانشگاه است. این که چه بخوانیم، در مرحله بعد قرار دارد؛ اما این که تا کجا بخوانیم سوال مهم تری است که پاسخ به آن نیاز به تحلیل های دیگری دارد؟ اگر بخواهم این سوالات را کمی توصیف کنم، باید پرسید، چرا باید به دانشگاه برویم؟

در روز تعطیل چه کارهایی بکنیم و چه کارهایی نکنیم؟

فصل تجارت - آخرین ساعت های نخستین روز تعطیل است اما شما خسته و کلافه هستید. صدای اهل خانه توی سرتان می پیچد. می خواهید همه از خانه بیرون بروند و شما تنها بمانید و برای چند ساعت، صدایی نشنوید. شاید هم در این فاصله تنها بیرون بروید تا کمی آرام شوید. با خودتان فکر می کنید فردا را چه کار کنید؟

افزایش فروش سایت بدون افزایش ترافیک

فصل تجارت - اغلب صاحبان سایت به افزایش فروش سایتشان علاقه دارند، ولی دوست ندارند بر افزایش ترافیک کار کنند. در این مقاله می خواهم شما را با علمی به نام «افزایش نرخ تبدیل» آشنا کنم که کمک می کند بدون افزایش ترافیک، فروشتان را افزایش دهید!

اخبار خواندنی

احمد توکلی از نهادهای کاسب و فساد می‌گوید

چگونه اهداف کاری را پیش ببریم و به نتیجه برسیم؟

مدیران باید چگونه مخارج سازمان را کم کنند؟

کتاب‌های مورد علاقه جف بزوس در زمینه رهبری و مدیریت

چگونه در اینستاگرام ناکام نباشیم؟

با 9 میلیاردر تازه وارد در دنیای فناوری آشنا شوید!

چگونه از موفقیت محصول جدید مطمئن شویم؟

تمرین شجاعت؛ از همین لحظه شروع کنید

آیا اقتصاد گیگ مناسب شماست؟

اینفوگرافی؛ زندگی جف بزوس از بدو تولد تا حال

7 اشتباه حیاتی که کسب و کارتان را نابود می‌کند

ارتباط با کارمندان باید اینطوری باشه

داستان زندگی «جی کی رولینگ»، از فقر تا ثروت

کسب و کارم شکست خورد، حالا چه کار کنم؟

برای تعادل در کار و زندگی، این سه سوال را از خود بپرسید

آیا برای کارمندان‌تان الگو هستید؟

کلماتی که زندگی شما را از این رو به آن رو می‌کنند

چطور با یک میلیون دلار سرمایه، بازنشسته شویم؟

موفقیت به سبک «توماس ادیسون» و چند تن دیگر

کار امروز را به فردا میفکن. یا بیفکن؟!

14 کتاب مورد علاقه و الهام بخش «استیو جابز»

چگونه انگیزه‌مان را برای راه اندازیِ کار جدید بالا ببریم؟

موفقیتِ 10 برابری، به شیوه «گرنت کاردون»

چگونه از دست افراد مسموم در زندگی خلاص شویم؟

شغل‌های تاریخ گذشته

زندگی «پاول جابز»، همسر نیکوکار استیو جابز

وقتی بازار رکود است، سرمایه گذاران چه می‌کنند؟

9 حرفی که افراد باهوش هرگز به زبان نمی‌آورند

کتاب‌های مورد علاقه «ایلان ماسک»

با خجالتی بودنمان چه کنیم؟

بورس؛ بازی شانس یا بازی مهارت؟

11 قانون موفقیت، که اپل به کارمندانش داده!

پذیرش، اولین قدم برای رویارویی با شکست

با ثروتمندترین زنان ایرانی آشنا شوید

سرمایه گذاری در بورس به زبان ساده

سه عادتی که ثروتمندان را از فقرا متمایز می‌کند

10 کتاب مورد علاقه‌ی بیل گیتس

چگونه پول جمع کنیم؟

اگر می‌خواهید ذهن قوی داشته باشید، از این 10 مورد دوری کنید

فهرست کارهای ممنوعه‌ی مدیران

آموزش گام به گام مدیریت مالی شخصی

عادت‌های آنلاینِ بدی که خلاقیت‌تان را نابود می‌کنند

زنانی که بر تبعیض ها غلبه کردند و «اولین شدند»

خاطرات «ریچارد برانسون» از برخورد با افراد مشهور

3 اصل کلیدی برای رشد کسب و کار

7 دلیل تعلل در کار‌ها

مدیران قدرتمند چه کارهایی انجام نمی دهند؟

راهکارهایی برای کاهش اضطراب در محیط کار

روش هایی برای خوشامدگویی به کارمندان جدید

7 شکست بزرگی که «جک ما» بر آن‌ها غلبه کرد

برای موفق شدن، خانه تان را ساده سازی کنید

ثروت آفرینی از نقطه صفر

توصیه‌های علمی برای موفق‌تر بودن در زندگی

عواقب غافل شدن از زمان حال؛ مراقب جلوی پای تان باشید!

25 توصیه‌ شغلی از رهبران موفق به جوانان

میلیاردری که نمی خواهد بمیرد

اینفوگرافی؛ مهارت‌هایی برای پیشرفت در آینده

چه کنیم تا مغزمان دست از نگرانی بردارد؟

از ایده‌های بزرگ‌تان نترسید

چگونه عادت‌های خوب روزانه بسازیم؟

حسرت ما و افتخار «اوبر»

چطور باهوش و تاثیرگذار به نظر برسیم؟

ریسک مبادله کالاهای دست دوم

احمد توکلی از نهادهای کاسب و فساد می‌گوید

چگونه اهداف کاری را پیش ببریم و به نتیجه برسیم؟

مدیران باید چگونه مخارج سازمان را کم کنند؟

کتاب‌های مورد علاقه جف بزوس در زمینه رهبری و مدیریت

چگونه در اینستاگرام ناکام نباشیم؟

با 9 میلیاردر تازه وارد در دنیای فناوری آشنا شوید!

چگونه از موفقیت محصول جدید مطمئن شویم؟

تمرین شجاعت؛ از همین لحظه شروع کنید

آیا اقتصاد گیگ مناسب شماست؟

اینفوگرافی؛ زندگی جف بزوس از بدو تولد تا حال

7 اشتباه حیاتی که کسب و کارتان را نابود می‌کند

ارتباط با کارمندان باید اینطوری باشه

داستان زندگی «جی کی رولینگ»، از فقر تا ثروت

کسب و کارم شکست خورد، حالا چه کار کنم؟

برای تعادل در کار و زندگی، این سه سوال را از خود بپرسید

آیا برای کارمندان‌تان الگو هستید؟

کلماتی که زندگی شما را از این رو به آن رو می‌کنند

چطور با یک میلیون دلار سرمایه، بازنشسته شویم؟

موفقیت به سبک «توماس ادیسون» و چند تن دیگر

کار امروز را به فردا میفکن. یا بیفکن؟!

14 کتاب مورد علاقه و الهام بخش «استیو جابز»

چگونه انگیزه‌مان را برای راه اندازیِ کار جدید بالا ببریم؟

موفقیتِ 10 برابری، به شیوه «گرنت کاردون»

چگونه از دست افراد مسموم در زندگی خلاص شویم؟

شغل‌های تاریخ گذشته

زندگی «پاول جابز»، همسر نیکوکار استیو جابز

وقتی بازار رکود است، سرمایه گذاران چه می‌کنند؟

9 حرفی که افراد باهوش هرگز به زبان نمی‌آورند

کتاب‌های مورد علاقه «ایلان ماسک»

3 تغییر در شبکه‌های اجتماعی که در سال 2018 رخ می‌دهند

کسب درآمد از اینترنت، کلیک کنید پول بگیرید

روش‌های کنترل احساسات در مکالمات سخت کاری

اقتصاد سنگاپور در دستان یک زن مسلمان

شغل هایی برای علاقمندان به کار در منزل

نگاهی به برترین برندهای لوازم خانگی

روند تصمیم گیری اقتصادی در کشورهای قدرتمند دنیا

چگونه با هدف کارآمدی بیشتر، کارمندان را مدیریت کنید؟

راه‌هایی برای افزایش تمرکز در کار کردن از خانه

7 تکنیک ذهنی برای مدیریت زمان

آریانا هافینگتون؛ کامیابی روی نردبان مشکلات

نکات طلایی برای رسیدن به هدف‌هایمان

سادگی کسب و کار در این پیتزا فروشی!

چگونه یک کارمند نمونه باشیم؟

نحوه سرمایه گذاری در بورس

اگر پاسخ‌تان به این 7 سوال مثبت است، موفق و خوشحالید

وقت تلف‌کنی‌های متفاوت در محل کار!

چگونه حاضرجواب شویم ؟

مسائلی که باید در موردشان با رئیس‌ خود صحبت کنید

زنان پیشگام ایرانی (1)

موفقیت نسل هزاره: متولدین 1980 تا 2000

3 نکته برای نوشتن پروفایل‌های حرفه‌ای در لینکدین

زنان پیشگام ایرانی (2)

هیچ گاه برای ثروتمندشدن دیر نیست

زنان پیشگام ایرانی (3)

تمرین کنیم، نبینیم و نشنویم و از اعتیاد نجات یابیم!

4 راه برای تمرکز روی خواسته‌های واقعی‌مان

زنان پیشگام ایرانی (4)

با این عادات، دیگران مجبور می‌شوند به شما احترام بگذارند

اگر به تازگی مدیر شده‌اید، بخوانید

اولین نکته‌ای که راه موفقیت‌تان را می‌گشاید

چگونه از وقت خود بهترین استفاده را کنیم؟

نشانه‌های هوش هیجانی بالا چیست؟

کارمندان به درد نخور!

قوانینی برای رسیدن به موفقیت در زندگی و کسب و کار

نحوه سرمایه گذاری در بورس

چگونه با یک روز بد کاری کنار بیاییم؟

آگهی ها

  • فصل اقتصاد
  • کانال رسمی سایت فصل تجارت
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت
  • معرفی کسب و کار و تبلیغ محصولات
  • گروه تلگرامی باشگاه نخبگان، خبرنگاران و کارآفرینان