موفقیت

ارگونومی چیست؟

فصل تجارت - ارگونومی علم مطالعه چگونگی موثر بودن افراد در محیط کاری‌شان است؛ همچنین با عوامل ریز و درشتی مرتبط است که می‌توان آنها را در نظر گرفت تا کارمندان در طول روز بهره‌ورتر باشند

رفتار‌های متفاوتی که «افراد موفق» نسبت به دیگران دارند

فصل تجارت - شاید تصور کنید افراد موفق، ذاتاً موفق هستند یا موفق به دنیا می‌آیند. در حالی که تفکر اشتباهی دارید، زیرا کسب برخی خصوصیات و ویژگی‌ها سبب رشد و موفقیت آن‌ها در زندگی شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا به شما بگوییم افراد موفق چه کارهایی را متفاوت از دیگران انجام می‌دهند.

9 عبارتی که هنگام صحبت کردن، نباید بکار ببرید

فصل تجارت - هر فردی ممکن است برداشت متفاوتی از حرف‌های ما داشته باشد. وقتی نسنجیده صحبت کنید، حرف‌هایتان احساس بدی در اطرافیان به وجود می‌آورد. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که درباره چیزی که اطلاع کافی نداریم اظهار نظر می‌کنیم. در ادامه شما را با جملاتی آشنا می کنیم که افراد باهوش و موفق هیچ گاه در مکالمات خود به کار نمی‌برند.

بهترین نام را برای شرکت خود انتخاب کنید

فصل تجارت - گاهی انتخاب نام برای شرکت می تواند طاقت فرسا و خسته کننده باشد. این تصمیم پیامدهای مهم برندینگ در سال های آینده دارد. بهرحال نام شرکت شما کل داستان سازمان شما را در یک یا دو کلمه خلاصه می کند.

چگونه در محل کار روحیه بهتری داشته باشیم؟

فصل تجارت - پس از پایان یافتن تعطیلات نوروزی، اغلب کارمندان امروز سرکارهای خود حاضر شده و زندگی عادی خود را آغاز کردند. از آنجا که کار کردن یک فعالیت تکراری و روزانه است، برای حفظ روحیه و خلاقیت خود بهتر است به بعضی مسایل توجه بیشتری داشته باشیم و برخی ترفندها را اجرایی کنیم.

10 شگفت انگیز؛ با باهوش‌ترین انسان‌های روی زمین آشنا شوید

فصل تجارت - آیا تابحال با خود فکر کرده اید که باهوش ترین انسان های روی زمین چه کسانی هستند؟ مغز پیچیده ترین و رازآلودترین عضو بدن انسان و مهم ترین بخش از سیستم خارق العاده ماست. اما چه چیزی در مغز وجود دارد که باعث می شود برخی از افراد بسیار باهوش تر از دیگران باشند؟

این افراد موفق رازهایشان را تنها به شما می گویند!

فصل تجارت - هیچ‌کدام از آنها در خانواده‌ای ثروتمند نبوده‌اند اما ایده‌های عالی، پشتکار، هوش و گاهی نبوغ، آنها را به غول‌های بزرگ اقتصادی دنیا بدل کرده است. حالا آنها رازهای موفقیت خود و درس‌هایی را که در کل زمان گرفته‌اند با شما در میان می‌گذارند.

چه کنیم تا بقیه به ما گوش بدهند؟

فصل تجارت - اگر قصد دارید مهارت صحبت در میان عموم را به خوبی یاد بگیرید در این مطلب برخی از بهترین نکات را به شما یادآوری می‌کنیم.

توصیه‌های مدیریتی از زبان «چارلی چاپلین»

فصل تجارت - زمانی که فیلم‌هایم پخش می‌شود به چهره تماشاچیان دقت می‌کنم تا ببینم کجا می‌خندند و کجا نه. از آن پس که نقاط قوت و ضعفم را متوجه شدم با تمام تلاش آن‌ها را بهتر اصلاح می‌کنم.

6 معیار مهم برای انتخاب شغل

فصل تجارت - در این مطلب 6 نشانه‌ای که به شما می‌گوید نباید یک شغل را قبول کنید با شما به اشتراک گذاشته شده است که به شما کمک می‌کند در مورد تصدی یک شغل جدید آگاهانه‌تر عمل کنید.

چگونه از قدرت مغزمان برای یادگیری استفاده کنیم؟

فصل تجارت - کسانی که به طور شنیداری چیزی را فرا می­‌گیرند از شنیدن برای پردازش اطلاعات استفاده می­‌کنند در‌حالی که افراد بصری، برای یادگیری متکی بر دیدن هستند. اگر می‌­خواهید از یک تجربه­‌ی یادگیری، حداکثر استفاده را ببرید بهترین راه این است که استراتژی­‌های یادگیری چند بعدی را پیدا کنید.

نکاتی برای کاهش سطح استرس در محل کار

فصل تجارت - براساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، 25 درصد کارمندان، شغلشان را بزرگ ترین عامل استرس خود می دانند. استرس همیشه بد نیست، بلکه گاهی به عنوان عامل انگیزه بخشی عمل می کند و باعث می شود که کارها به شکل موثرتر و سریع تری انجام شوند.

6 «فعل» نامناسبی که نباید در مکالمات کاری خود استفاده کنید

فصل تجارت - گاهی حرف‌ها و کلمات جزئی هم تأثیر شگفتی روی درک دیگران در محل کار دارد. به جز عنوان شغلی‌تان، کلمات و عباراتی که استفاده می کنید هم در شناخت دیگران از شما بسیار اهمیت دارند. هر آنچه به زبان می آورید برند شخصی، میزان اعتماد به نفس، قدرت و میزان دانشتان را نشان می دهد. با ما همراه باشید.

انعطاف پذیری ذهن، به این 4 عامل بستگی دارد!

فصل تجارت - علاقه به استفاده از علوم اعصاب در کسب‌وکار برای حدود یک دهه است که شدت یافته است. به اعتقاد تارا سوارت، دلیل گرایش به این سمت این است که رهبران ایده بهینه‌سازی کردن ارگان را به رفتار ترجیح می‌دهند.

نکاتی برای تولید محتوای حرفه‌ای در شبکه‌های اجتماعی

فصل تجارت - شبکه های اجتماعی یکی از بزرگ ترین دارایی ها و ابزارهایی است که در اختیار برندها قرار گرفته است. شما به عنوان کارآفرین یا مالک کسب و کار باید این شبکه ها را در بالاترین اولویت خود قرار دهید. همه از مزایای این شبکه ها باخبریم؛ از تبلیغ محصولات گرفته تا ایجاد هویت برند و برقراری ارتباط با مخاطبان. اما در این مقاله نمی خواهیم در مورد مزایای این شبکه ها صحبت کنیم، بلکه روش هایی را به شما یاد می دهیم که بتوانید مخاطبان بیشتری به دست آورید.

10 شغلی که اثر منفی بر شخصیت افراد می‌گذارند

فصل تجارت - طبق پژوهش های جامعه شناختی، هر فرد با 40 ساعت کار در هفته، بیش از یک سوم زندگی اش را صرف کار می کند. بدیهی است که کارهایی که در طولانی مدت انجام می دهیم بر روی ما و ویژگی های روانشناختی مان اثر می گذارند.

راه های کنفرانس دادن خوب (2)

فصل تجارت - نکات کلی که انجام دادنشان در هر نوع سخنرانی می تواند به شما کمک کند...

استعفا، بیراهه است یا راهی به رهایی؟

فصل تجارت - جبران خلیل جبران در کتاب «پیامبر و دیوانه» می‌نویسد: «اگر نمی‌توانی با عشق کار کنی، اگر جز با ملامت و بیزاری کاری از تو بر نمی‌آید، بهتر است کار خود را ترک کنی و بر دروازه معبد بنشینی وصدقات کسانی را که با عشق کار می‌کنند بپذیری، زیرا اگر بی‌عشق پخت کنی، نانی تلخ از تنور به در خواهد آمد که گرسنه را نیم سیر گذارد.»

راه های کنفرانس دادن خوب (1)

فصل تجارت - وقتی قرار است برای اولین بار کنفرانس بدهیم باید حواسمان را جمع چه چیزهایی کنیم؟

طراحی سایت در سال 2018 باید اینگونه باشد

فصل تجارت - نکاتی که در ادامه خواهید خواند توسط دنی دوناوان پیشنهاد شده‌اند و به شما کمک می‌کنند تا اثرگذاری سایت خود را در سال 2018 افزایش دهید.

5 دقیقه‌ای یاد بگیرید و به خاطر بسپارید

فصل تجارت - مایکل نیلسن، از ابزارهای آموزشی مدارس برای تقویت مهارت‌ یادگیری و حفظ و به خاطر آوردن این مهارت استفاده می‌کند.این ابزارها در همه مراکز آموزش موجود است و امروزه از اپ های مربوط به آن‌ها نیز به طور گسترده استفاده می‌شود.

5 راه برای موفقیت شغلی از زبان گوگل

فصل تجارت - رسیدن به موفقیت شغلی دغدغه امروزه تمامی افرادیست که روزانه در حال فعالیت در کسب و کارهای گوناگون هستند .خیلی‌ها فکر می‌کنند که شرکت گوگل همانند باشگاه‌های معروف انگلیسی که بازیکن‌های مطرح را جذب می‌کنند، قصد دارد تمام افراد باهوش و خلاق دنیا را به‌دست بیاورد.

شغل‌تان چیست؟ نویسنده‌ی زندگی خود هستم!

فصل تجارت - امروزه و با مشغولیت های زیادی که اغلب مردم دارند و گله ای که همواره از زمان می کنند و می گویند: «وقت کافی نداریم»، باید این نکته مهم را به یاد داشته باشید که هر یک از ما تنها یک مسوولیت و شغل داریم و آن، «کنترل زندگی و لذت بردن از آن» است.

6 راز افرادی که روی تصمیمات خود مصمم‌اند

فصل تجارت - مطالبی که در ادامه مطالعه خواهید کرد حاصل گفتگو با 6 شخص مختلف است که توانسته‌اند برای دو، سه و یا حتی 10 سال روی اهداف خود متمرکز باقی بمانند. رازهای موفقیت این افراد را در ادامه با هم مرور خواهیم کرد.

چگونه طرح کسب و کارم را بنویسم؟

فصل تجارت - نوشتن طرح کسب و کار ایده های جدیدی را در ذهن شما ایجاد می کند و اگر طرحی اصولی تهیه کنید مسیر راه اندازی کسب و کار مدِنظرتان برای شما ترسیم می شود و علاوه بر این می تواند در قانع کردن سرمایه گذاران و کارشناسان بانک برای دریافت وام بسیار کمک کننده باشد.

جملات بزرگان در مورد موفقیت و انگیزه (4)

فصل تجارت - جملات زیبا و پرمعنی در مورد موفقیت و انگیزه، باعث می شوند که روزها و هفته های سخت را به راحتی و با باور بیشتری پشت سر بگذاریم و شجاعت دنبال کردن اهداف و رسیدن به رویاهایمان را پیدا کنیم.

10 مهارت شغلی که تا سال 2020 نیاز دارید

فصل تجارت - اتومبیل های خودگردان، هوش مصنوعی، پردازش کوانتومی، این ها دیگر خیالات نویسندگان داستان های علمی تخیلی یا کارگردان های هالیوودی نیستند. این واقعیت آینده ماست، و حالا دیگر تقریباً به آینده رسیده ایم.

10 مهارت شغلی که تا سال 2020 نیاز خواهید دارید

فصل تجارت - اتومبیل های خودگردان، هوش مصنوعی، پردازش کوانتومی، این ها دیگر خیالات نویسندگان داستان های علمی تخیلی یا کارگردان های هالیوودی نیستند. این واقعیت آینده ماست، و حالا دیگر تقریباً به آینده رسیده ایم.

روش‌هایی برای حل و فصل اختلافات در محل کار

فصل تجارت - وقتی که می خواهید مدتی طولانی را با عده ای از مردم سپری کنید، بروز اختلاف، مسئله ای غیرقابل اجتناب خواهدبود. کارمندانی که به دقت انتخاب کرده اید نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

اخبار خواندنی

چگونه بدون تقلید از کسی یک رهبر سازمانی باشید؟

امنیت شغلی در کسب و کار امروزی

چگونه یک تعمیرکار حرفه‌ایِ خودرو شویم؟

اهمیت نوشتن اهداف را می‌دانید؟

10 مهارتی که کمک می‌کند ترفیع بگیرید

شخصیت‌هایی که هرگز در کار خود موفق نمی‌شوند

امنیت شغلی در کسب و کارهای کوچک

7 کتاب الهام بخش مدیر عامل توییتر

فریلنسر بودن چگونه می‌تواند شما را نجات دهد؟!

حقوق‌های میلیاردی ستارگان لیگ برتر

خصوصیاتی که زنان را در رهبری، موفق‌تر از مردان می‌کند

خودتان را تغییر دهید، نه صرفا عادات‌تان را

رفتارهای رئیس‌تان را رمزگشایی کنید

اگر پول اضافی به دست آوردید، با آن چه کنید؟

گفت‌و‌گو با جوان‌ترین خلبان زن ایرانی

زمان‌بندی درست در زندگی چگونه اتفاق می‌افتد؟

داستان های آموزنده افراد موفق

روش‌هایی برای افزایش شادی و سلامت کارمندان

اولین قدم‌های یک میلیاردر تازه‌کار

دارایی‌ها و درآمد ستاره باشگاه رئال مادرید، کریستیانو رونالدو

افراد الهام بخشی که باعث می‌شوند تسلیم نشوید

دانشگاه، تا کجا؟

در روز تعطیل چه کارهایی بکنیم و چه کارهایی نکنیم؟

افزایش فروش سایت بدون افزایش ترافیک

«اینستاگرام» محبوب‌ترین «پلتفرم» کسب و کار مجازی در جهان

25 شغل پردرآمد، مناسب افراد خجالتی

عادت‌های غلط را اینطوری فیتیله‌پیچ کنید!

چرا یکی موفق می شود و دیگری، نه؟

نقش ضمیر ناخودآگاه تان در زندگی روزمره

متقاعد کردن آسانسوری چیست و چه اصولی دارد؟

وضعیت ایران در گزارش جهانی کسب و کار

کارهای بدی که به آن‌ها عادت کرده‌ایم

چگونه شغلی متناسب با شخصیت خود پیدا کنیم؟

10 شغل برتر در 10 سال آینده کدام‌اند؟

4 عادت تولیدکنندگان بسیار موفق محتوا

دورکاری و دوران تاجران خانه‌نشین

رضا نیازمند، چهره ماندگار اخلاق و اقتصاد

با تقاضای دورکاری موافقت می‌کنید یا خیر؟

با تقاضای دورکاری موافقت می کنید یا خیر؟

درس‌های کسب و کار از والت دیزنی

ترفندهای خلاقیت در سال 2018

افزایش بهره وری با «ماتریس آیزنهاور»

نگاهی به شغل عطاری و درآمد آن

ریسک‌های مالی و انواع آن

فیلم: چگونه فردی خلاق باشیم؟

به همراه همسرتان کسب و کاری موفق بسازید

اهمیت «کار» و درنگی بر تنبلیِ فرهنگی

تصمیم گیری را به کارمندان واگذار کنید

نشانه‌های «فرسودگی شغلی» و روش‌های اجتناب از آن

اهداف‌تان را با این افراد در میان نگذارید

تمرین خوش‌فکری

قیچی بزنید، پول پارو کنید

فیلم: 20 توصیه مهم برای مدیریت زمان

10 مهارت مدیریت کسب و کار برای داشتن حداکثر کارایی

استارت آپ های موفق ایران

سؤالاتی که باید به سرمایه‌ گذار پاسخ دهید

به جای این جملات، این جملات را به کار ببرید!

فلورنس نایتینگل؛ بنیانگذار پرستاری مدرن

اشتباهاتی که ممکن است در اولین شغل خود انجام دهیم

بانوی فانوس به دست؛ بنیانگذار پرستاری مدرن

با خجالتی بودنمان چه کنیم؟

بورس؛ بازی شانس یا بازی مهارت؟

11 قانون موفقیت، که اپل به کارمندانش داده!

پذیرش، اولین قدم برای رویارویی با شکست

با ثروتمندترین زنان ایرانی آشنا شوید

سرمایه گذاری در بورس به زبان ساده

سه عادتی که ثروتمندان را از فقرا متمایز می‌کند

10 کتاب مورد علاقه‌ی بیل گیتس

چگونه پول جمع کنیم؟

اگر می‌خواهید ذهن قوی داشته باشید، از این 10 مورد دوری کنید

فهرست کارهای ممنوعه‌ی مدیران

آموزش گام به گام مدیریت مالی شخصی

عادت‌های آنلاینِ بدی که خلاقیت‌تان را نابود می‌کنند

زنانی که بر تبعیض ها غلبه کردند و «اولین شدند»

خاطرات «ریچارد برانسون» از برخورد با افراد مشهور

3 اصل کلیدی برای رشد کسب و کار

7 دلیل تعلل در کار‌ها

مدیران قدرتمند چه کارهایی انجام نمی دهند؟

راهکارهایی برای کاهش اضطراب در محیط کار

روش هایی برای خوشامدگویی به کارمندان جدید

7 شکست بزرگی که «جک ما» بر آن‌ها غلبه کرد

برای موفق شدن، خانه تان را ساده سازی کنید

ثروت آفرینی از نقطه صفر

توصیه‌های علمی برای موفق‌تر بودن در زندگی

عواقب غافل شدن از زمان حال؛ مراقب جلوی پای تان باشید!

25 توصیه‌ شغلی از رهبران موفق به جوانان

میلیاردری که نمی خواهد بمیرد

اینفوگرافی؛ مهارت‌هایی برای پیشرفت در آینده

چه کنیم تا مغزمان دست از نگرانی بردارد؟

از ایده‌های بزرگ‌تان نترسید

چگونه عادت‌های خوب روزانه بسازیم؟

حسرت ما و افتخار «اوبر»

چطور باهوش و تاثیرگذار به نظر برسیم؟

ریسک مبادله کالاهای دست دوم

احمد توکلی از نهادهای کاسب و فساد می‌گوید

چگونه اهداف کاری را پیش ببریم و به نتیجه برسیم؟

مدیران باید چگونه مخارج سازمان را کم کنند؟

کتاب‌های مورد علاقه جف بزوس در زمینه رهبری و مدیریت

چگونه در اینستاگرام ناکام نباشیم؟

با 9 میلیاردر تازه وارد در دنیای فناوری آشنا شوید!

چگونه از موفقیت محصول جدید مطمئن شویم؟

تمرین شجاعت؛ از همین لحظه شروع کنید

آیا اقتصاد گیگ مناسب شماست؟

اینفوگرافی؛ زندگی جف بزوس از بدو تولد تا حال

7 اشتباه حیاتی که کسب و کارتان را نابود می‌کند

ارتباط با کارمندان باید اینطوری باشه

داستان زندگی «جی کی رولینگ»، از فقر تا ثروت

کسب و کارم شکست خورد، حالا چه کار کنم؟

برای تعادل در کار و زندگی، این سه سوال را از خود بپرسید

آیا برای کارمندان‌تان الگو هستید؟

کلماتی که زندگی شما را از این رو به آن رو می‌کنند

چطور با یک میلیون دلار سرمایه، بازنشسته شویم؟

موفقیت به سبک «توماس ادیسون» و چند تن دیگر

کار امروز را به فردا میفکن. یا بیفکن؟!

14 کتاب مورد علاقه و الهام بخش «استیو جابز»

چگونه انگیزه‌مان را برای راه اندازیِ کار جدید بالا ببریم؟

موفقیتِ 10 برابری، به شیوه «گرنت کاردون»

چگونه از دست افراد مسموم در زندگی خلاص شویم؟

شغل‌های تاریخ گذشته

زندگی «پاول جابز»، همسر نیکوکار استیو جابز

وقتی بازار رکود است، سرمایه گذاران چه می‌کنند؟

9 حرفی که افراد باهوش هرگز به زبان نمی‌آورند

کتاب‌های مورد علاقه «ایلان ماسک»

با خجالتی بودنمان چه کنیم؟

بورس؛ بازی شانس یا بازی مهارت؟

11 قانون موفقیت، که اپل به کارمندانش داده!

پذیرش، اولین قدم برای رویارویی با شکست

با ثروتمندترین زنان ایرانی آشنا شوید

سرمایه گذاری در بورس به زبان ساده

سه عادتی که ثروتمندان را از فقرا متمایز می‌کند

10 کتاب مورد علاقه‌ی بیل گیتس

چگونه پول جمع کنیم؟

اگر می‌خواهید ذهن قوی داشته باشید، از این 10 مورد دوری کنید

فهرست کارهای ممنوعه‌ی مدیران

آموزش گام به گام مدیریت مالی شخصی

عادت‌های آنلاینِ بدی که خلاقیت‌تان را نابود می‌کنند

زنانی که بر تبعیض ها غلبه کردند و «اولین شدند»

خاطرات «ریچارد برانسون» از برخورد با افراد مشهور

3 اصل کلیدی برای رشد کسب و کار

7 دلیل تعلل در کار‌ها

مدیران قدرتمند چه کارهایی انجام نمی دهند؟

راهکارهایی برای کاهش اضطراب در محیط کار

روش هایی برای خوشامدگویی به کارمندان جدید

7 شکست بزرگی که «جک ما» بر آن‌ها غلبه کرد

برای موفق شدن، خانه تان را ساده سازی کنید

ثروت آفرینی از نقطه صفر

توصیه‌های علمی برای موفق‌تر بودن در زندگی

عواقب غافل شدن از زمان حال؛ مراقب جلوی پای تان باشید!

25 توصیه‌ شغلی از رهبران موفق به جوانان

میلیاردری که نمی خواهد بمیرد

آگهی ها

  • فصل اقتصاد
  • کانال رسمی سایت فصل تجارت
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت
  • معرفی کسب و کار و تبلیغ محصولات
  • تعرفه آگهی های فصل تجارت