روزنامه های اقتصادی

درس زمستانی از شهرداران موفق

فصل تجارت - آناهیتا پولاد شهرداران موفق جهان برای «غافلگیر نشدن» در روزهای برفی و همچنین «دچار نشدن» به توجیه ناکامی‌های احتمالی عوامل برف‌روب، به سبک خاصی از اداره شهرها در فصل زمستان متعهد و پایبند هستند.

رشد منحنی قیمت در بازار خودرو

فصل تجارت - بازار ارز اگرچه این روزها نسبتا آرام شده، با این حال جهش‌هایش در هفته‌های گذشته بالاخره اثر خود را روی خودروهای داخلی گذاشت و منحنی قیمت آنها را صعودی کرد.آن طور که نمایشگاهداران خودروی پایتخت می‌گویند، افزایش نرخ ارز هرچند بیشتر بازار وارداتی‌ها را در تب گرانی فرو برد، اما خودروهای داخلی را هم بی‌نصیب نگذاشت، چه آنکه طی یکی دو هفته گذشته، قیمت‌ها در این بازار نیز رشدی کم سابقه را طی سال‌جاری، به خود دید.

استراتژی اردک لنگان علیه پوتین

فصل تجارت - دو فعال جوان ضد پوتین کاغذهایی در دست دارند که مضمون آن حکایت از این دارد که انتخابات ریاست‌جمهوری ماه بعد در روسیه را مردم بایکوت کنند و خانه به خانه این برگه‌ها را به مردم می‌دهند تا در انتخابات شرکت نکنند. به گزارش رویترز یکی از آنها با استهزای پوتین که نظرسنجی‌ها وی را برنده قطعی انتخابات می‌داند، می‌گوید: این یک انتخابات نیست، این یک حقه است.

وزن‌کشی سهام و بدهی در بازار سرمایه

فصل تجارت - شروین شهریاری بازار سهام در هفته جاری شرایطی راکد داشت و با افت 2/ 0 درصدی شاخص کل و تثبیت حجم داد و ستدهای خرد در سطح روزانه و کمتر از 150 میلیارد تومان، چهره‌ای ضعیف را به نمایش گذاشت.

ماموریت روحانی به وزیر کشور

فصل تجارت - دو روز پس از حوادث خیابان پاسداران تهران، حسن روحانی رئیس‌جمهوری در ماموریتی به وزیر کشور، بررسی این ماجرا را به عبدالرضا رحمانی‌فضلی سپرد. حسن روحانی در پیام تسلیت خود برای شهادت سه تن از ماموران ناجا که در این حادثه به شهادت رسیدند، از وزیر کشور به‌عنوان رئیس شورای امنیت کشور خواست به‌صورت دقیق این حادثه را بررسی و تمامی عوامل ایجاد اخلال در نظم جامعه را شناسایی کرده و گزارش شفاف و دقیقی را در اسرع وقت به افکار عمومی ارائه کند.

ماموریت سال 97 صنعت و تجارت

فصل تجارت - ماموریت‌های بخش صنعت، معدن و تجارت برای سال 97 از سوی متولیان این بخش‌ها تشریح شد. براساس هدف‌گذاری صورت گرفته برای سال آینده، رسیدن به صادرات 53 میلیارد دلاری بدون احتساب میعانات گازی در دستور کار قرار گرفت و در بخش صنعت نیز مقرر شد تا 31 هزار و 500 واحد صنعتی فعال و احیا شوند؛ ماموریت‌هایی که سمت و سوی بخش صنعت و تجارت در سال آینده را به تصویر می‌کشد.

خوراکی‌های‌ پرنوسان بهمن‌

فصل تجارت - گزارش خرده‌فروشی بانک مرکزی در بهمن‌ماه نشان می‌دهد سه گروه تخم‌مرغ، گوشت مرغ و میوه‌های تازه با افزایش تورم ماهانه مواجه بوده‌اند. براساس این گزارش قیمت تخم‌مرغ حدود 17 درصد در بهمن‌ماه رشد داشته است. افزایش قیمت در گروه تخم‌مرغ و گوشت مرغ به‌دلیل شیوع آنفلو‌آنزای پرندگان و از بین رفتن تعداد زیادی از مرغ‌های تخم‌گذار و به‌دنبال آن کاهش عرضه بوده است که به‌نظر می‌رسد تا میانه‌های اسفندماه نیز ادامه داشته باشد. اما در مقابل در یک ماه منتهی به 27 بهمن‌ماه، گروه لبنیات تورم منفی 7/ 2 درصدی داشته است.

بازدهی دلار کاهش یافت

فصل تجارت - در آخرین روز دی‌ماه، دلار و سکه رکوردهای کاهشی جدیدی را ثبت کردند؛ روز دوشنبه، دلار 55 تومان از ارزش خود را از دست داد و با خروج از کانال 4هزار و 600 تومان روی قیمت 4هزار و 565 تومان قرار گرفت. این کمترین قیمت دلار از 8‌ بهمن ماه بود و موجب شد این ارز تنها رشد 4 دهم درصدی را در یازدهمین ماه سال تجربه کند. این اتفاق در حالی رخ داد که ماه اول زمستان، شاخص بازار ارز نزدیک به 9 درصد افزایش قیمت را در کارنامه خود ثبت کرده بود. در آن سو، در بازار سکه، قیمت این فلز گران بها در آخرین روز بهمن‌ماه 8 هزار تومان افت کرد و با قیمت یک میلیون و 495 هزار تومان به کار خود پایان داد. این قیمت به معنای کاهش 5/ 1 درصدی سکه در بهمن‌ماه بود، این اتفاق در حالی رخ داد که سکه در دی‌ماه نزدیک به 10 درصد افزایش قیمت را به ثبت رسانده بود. سکه در اوایل بهمن‌ماه تنها سطوح زیر یک میلیون و 500 هزار تومان را تجربه کرده بود.

همه چیز به کام پوپولیست‌ها

فصل تجارت - مادر 86 ساله روبرتو بیوندی که آلزایمر دارد، به‌دلیل بیماری دیگر قادر به خروج از خانه نیست و پسر خود را هم نمی‌شناسد. این مادر نان‌آور اصلی خانواده نیز هست. حقوق بازنشستگی‌اش 800 یورو (990 دلار) است و این خانواده با این درآمد گذران زندگی می‌کند. خرج و مخارج این حقوق به خودش، پسرش و نوه‌اش تعلق می‌گیرد. این دو نفر نیز جزو خیل بیکاران در ایتالیا به‌حساب می‌آیند. این دو امیدی ندارند که بتوانند شغلی پیدا کنند.

سکوی صنعتی جهش صادرات

فصل تجارت - آخرین آمار منتشر شده از سوی سازمان توسعه تجارت نشان می‌دهد در 10 ماه منتهی به دی سال‌جاری کالاهای صنعتی بیشترین صادرات را به خود اختصاص داده‌اند. با توجه به اینکه صادرات کشور در دی ماه نسبت به آذرماه رشد داشته، به نظر می‌رسد کالاهای صنعتی توانسته‌اند محرک این رشد باشند. چرا که هم به لحاظ وزنی رشد 18 درصدی را تجربه کرده‌اند و هم به لحاظ ارزشی توانسته‌اند رشد 17 درصدی را به نام خود ثبت کنند.

رابطه مستقیم فساد با اقتصاد دولتی

فصل تجارت - معاون اول رئیس‌جمهوری تاکید کرد تا زمانی که برجام در جهت منافع ملی کشورمان باشد حتما از آن حمایت می‌کنیم و نقض‌کننده آن نخواهیم بود. اسحاق جهانگیری در گفت‌وگویی با روزنامه «فایننشال تایمز» به سوالات متعددی پاسخ داد که از آن میان می‌توان به دو موضوع برجام و فساد اشاره کرد.

پیشتازان سرمایه‌گذاری در ایران

فصل تجارت - پیشتازان ورود سرمایه به بخش صنعت، معدن و تجارت ایران معرفی شدند. آمار منتشرشده از روند جذب سرمایه خارجی در 9 ماه منتهی به آذر سال جاری بیانگر آن است که کشورهای «افغانستان، ترکیه، چین، آلمان و فرانسه» رکورددار تزریق پول به بخش‌های صنعت، معدن و تجارت کشور بوده‌اند.

رشد صنعت اپلیکیشن در ایران

فصل تجارت - سیمین عزیزمحمدی دنیای اقتصاد : گسترش صنایع فناوری ارتباطات و اشتغال‌زایی در محیط فناوری اطلاعات از مهم‌ترین راه‌های رونق اقتصاد ایران است. رشد چشمگیر صنعت برنامه‌های موبایل در کشور، سهم قابل توجه آن در رونق حوزه IT و تاثیر محسوس آن بر اشتغال‌زایی نشان می‌‌دهد صنعت اپلیکیشن می‌‌تواند یکی از بازوهای اصلی حل بحران بیکاری در کشور باشد. آمار برآوردی نشان می‌‌دهد تعداد شاغلان مستقیم صنعت برنامه‌های موبایلی در کشور بیش از 20هزار و 700شغل است. در صورتی که اگر تعداد شغل‌های القایی، مشاغلی که در نتیجه تقاضای بیشتر فعالان صنعت برنامه‌های موبایلی برای صنایع محلی ایجاد شده، در این آمار لحاظ شود، این رقم به عدد 31هزار شغل می‌‌رسد. همچنین آمار مربوط به اشتغال غیرمستقیم، افرادی که رشته اصلی فعالیت آنها متفاوت از صنعت برنامه‌های موبایلی بوده و در حال همکاری با این صنعت هستند مانند شاغلان بخش‌های حمل و نقل، حمل بار، غذا و خوراکی‌ها، خدمات منزل و خودرو، خدمات پزشکی، فروشگاه‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی، حاکی از ایجاد 490هزار شغل است.

رمزگشایی از پیشنهاد نفتی به دهلی

فصل تجارت - سفر سه روزه وزیر نفت به همراه‌مقامات سیاسی و اقتصادی کشورمان به هند، نه تنها برای صنعت نفت ایران دستاوردهایی به همراه داشت، بلکه اهمیت دیپلماسی نفتی برای تعمیق روابط سیاسی میان کشورها را بیش از پیش پررنگ کرد.

روایت بخش‌خصوصی از بسته ارزی

فصل تجارت - همزمان با رونمایی از بسته سه‌گانه بانک مرکزی به منظور مدیریت نوسان و مهار سفته‌بازی ارزی، فعالان اقتصادی نیز به ارزیابی آن پرداختند. این بسته که با سه تصمیم مهم همراه بود، قرار است نوسانات اخیر بازار را به حداقل برساند. اما فعالان بخش‌خصوصی بر این باورند که دولت همیشه به‌صورت واکنشی عمل می‌کند و پس از وقوع اتفاق، به فکر راه چاره می‌افتد.

هفته نبرد طلا و دلار

فصل تجارت - روند قیمت اونس طلا در هفته آینده با دو رویکرد متفاوت پیش‌بینی می‌شود. هرچند این دو دیدگاه در یک نقطه تلاقی دارند؛ اما یکی با روند افزایشی طلا و دیگری با کاهش هفتگی فلز زرد توافق دارد. نقطه تلاقی رویکردها وضعیت فعلی تورم و تاثیر آن بر نرخ بهره است. حامیان دیدگاه افزایشی، تاثیر تقویت تورم را نسبت به اثر رشد نرخ بهره ارجح می‌دانند؛ یعنی تقویت سیگنال تورم (در کوتاه‌مدت) باز هم به تضعیف شاخص دلار منجر می‌شود. حامیان دیدگاه کاهشی، نزدیکی دلار به کف حمایتی، قرابت یورو و ین به سقف مقاومتی و اثر رشد نرخ بهره را به ضرر فلز زرد می‌دانند. نشست کمیته بازار آزاد که چهارشنبه شب برگزار خواهد شد، مهمترین رویداد این هفته به‌شمار می‌رود و نتیجه آن دقت دو دیدگاه رایج را نشان خواهد داد.

سیاه و سفید استاندارد‌های جدید خودرو

فصل تجارت - خودروسازان داخلی در شرایطی به ارتقای استاندارد محصولات خود ملزم شده‌اند که با توجه به اعتراضات اخیر آنها و همچنین عدم ارائه برنامه‌ای مدون برای اجرای الزامات و معرفی محصولات جایگزین، به‌نظر می‌رسد اجرای استانداردهای جدید در خودروهای داخلی عملا به محاق رفته است.دنیای اقتصاد: خودروسازان داخلی در شرایطی به ارتقای استاندارد محصولات خود ملزم شده‌اند که با توجه به اعتراضات اخیر آنها و همچنین عدم ارائه برنامه‌ای مدون برای اجرای الزامات و معرفی محصولات جایگزین، به‌نظر می‌رسد اجرای استانداردهای جدید در خودروهای داخلی عملا به محاق رفته است.

دو روند متفاوت نرخ بیکاری

فصل تجارت - بررسی آمارهای مرکز آمار نشان می‌دهد که نرخ بیکاری پاییز سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 4/ 0 درصدی را ثبت کرده، اما نسبت به تابستان سال‌جاری 2/ 0 درصد رشد کرده است. این روند در حالی است که در دو سال گذشته، نرخ بیکاری پاییز نسبت به نرخ بیکاری تابستان همان سال کاهش یافته است. براساس آمارهای این گزارش نرخ بیکاری در پاییز سال‌جاری 9/ 11 درصد ثبت شده است، همچنین میانگین نرخ بیکاری در سه فصل نخست رقمی حدود 12 درصد بوده است.

سفر بیش از 5/ 3 میلیون ایرانی به 4 کشورهمسایه

فصل تجارت - امیر شاملویی بررسی گزارش‌های آماری مراکز معتبر جهانی حاکی از آن است که حدود 3 میلیون و 691 هزار ایرانی در سال 2017 از 4 مقصد ترکیه، دبی، جمهوری آذربایجان و گرجستان بازدید کرده‌اند. از این میان حدود 5/ 2 میلیون نفر گردشگران بازدیدکننده از ترکیه بوده‌اند که موجب شده‌اند ایران به‌عنوان مبدا سوم گردشگری ترکیه جایگاه خاصی در این صنعت داشته باشد. بررسی‌های مربوط به گزارش‌های آماری دبی نیز نشان می‌دهد که ایرانیان ورودی به این امیرنشین در سال 2017 به بیش از نیم میلیون نفر رسیده‌اند و در رتبه دهم مبادی گردشگری این شهر قرار گرفته‌اند. همچنین حدود 363 هزار ایرانی در سال 2017 از جمهوری آذربایجان بازدید کرده بودند و این آمار، ایران را در رتبه سوم مبادی گردشگری این کشور قرار می‌دهد. افزون بر این موارد، حدود 323 هزار گردشگر از ایران به گرجستان رفته‌اند و کشورمان با ثبت این تعداد گردشگر از مجموع گردشگران وارد شده به گرجستان رتبه پنجم را در مبادی آن کشور در اختیار داشته است. این بررسی‌ها همچنین نشان می‌دهد در سال 2016 میلادی تعداد گردشگران خروجی ایران به این 4 مقصد، حدود 2 میلیون و 534 هزار گردشگر بوده؛ امری که به معنای افزایش یک میلیون و 157 هزار نفری گردشگران خروجی در سال 2017 یا به عبارتی رشد بیش از 66/ 45 درصدی در این 4 مقصد برتر گردشگری ایرانیان است.

عناوین روزنامه های اقتصادی 29 بهمن

فصل تجارت - روزنامه های اقتصادی یکشنبه 29 بهمن به مسائل مختلفی همچون امضای 15 سند همکاری اقتصادی و محیط زیست بین ایران و هند و اظهارات رئیس بانک مرکزی درباره برخورد با اخلالگران ارزی پرداختند.

تخریب‌چی‌های پوتین در ایالت‌های بنفش

فصل تجارت - حالا دیگر برای ترامپ سخت است که پرونده دخالت روسیه در انتخابات ایالات‌متحده را یک «فریب تمام‌عیار» بخواند. به گزارش سی‌ان‌ان روز جمعه گزارشی منتشر شد که محرز شده است روسیه در نتیجه انتخابات ایالات‌متحده تاثیرگذار بوده است.در این راستا، کمیته تحقیق درباره نفوذ و مداخله روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا گزارشی حاوی جزئیات اقدامات روس‌ها در مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 آمریکا را منتشر کرده است.

راه نجات از معضل نیمه‌تمام‌ها

فصل تجارت - بررسی‌ها نشان می‌دهد هرگونه تلاش برای توسعه مشارکت بخش خصوصی در حوزه زیرساخت‌ها، نیازمند ایجاد ساختار قانونی، نهادی و اعمال انواع حمایت‌ها است. اما روند اجرای طرح‌های عمرانی ایران طی سال‌های گذشته حاکی از آن است که دولت به‌عنوان بازیگر اصلی در تامین زیرساخت‌ها، از توانایی مالی، مدیریتی و فنی لازم در این زمینه برخوردار نیست.

کارآفرینی از حرف تا عمل

فصل تجارت - نویسنده: سیدمعین هاشمی مدیرکل توسعه تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آنچه امروز نقشه راه کشور در مسیر توسعه پایدار است اهدافی است که در سند چشم‌انداز افق 1404 پیش‌بینی شده است؛ در این سند تصویری از کشور برای سال1404 به تصویر کشیده شده که دستیابی به آن مستلزم تلاش، استفاده بهینه از دانش، نیروی انسانی و منابع داخلی کشور است. برای اینکه بتوانیم به این چشم‌انداز برسیم، نیازمند فراهم آوردن مسیری هستیم که بتواند ما را از کوتاه‌ترین و مطمئن‌ترین راه به مقصد برساند. به نظر می‌رسد راهی که می‌تواند کشور رادر مسیر دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز نزدیک کند، کارآفرینی است.

طرح جدید تنظیم بازار ارز کلید خورد

فصل تجارت - در اولین روز هفته، سیاست‌گذار ارزی از طرح جدید خود برای تنظیم بازار ارز رونمایی کرد. روز شنبه، یکی از صرافی‌های منتخب بانکی اعلام کرد«فروش اسکناس یورو به صورت عمده تا سقف 50 هزار توسط صرافی‌های منتخب بانکی به صرافی‌های مجاز به‌عنوان طرح جدید تنظیم بازار ارز آغاز شده است». روز گذشته، تحت‌تاثیر آغاز عرضه یورو، قیمت این ارز در بازار آزاد به زیر مرز 6 هزار تومان رفت. روز شنبه، یورو 80 تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای 5 هزار و 998 تومان رسید.

جزئیات بسته ضدالتهاب ارزی

فصل تجارت - بانک مرکزی جزئیات بسته ضدالتهاب ارزی را در قالب یک بخشنامه، منتشر کرد. بر اساس ضوابط اعلام شده، شباهت‌ها و تفاوت‌هایی بین انتشار اوراق ریالی و اوراق مبنای ارزی وجود دارد. نحوه محاسبه نرخ سود، موعد پرداخت سود، نرخ شکست و مهلت انتشار اوراق، مهم‌ترین تفاوت‌های این دو نوع اوراق محسوب می‌شود. در مقابل، ممنوعیت بازفروش اوراق بازخرید شده، عدم امکان انتقال به غیر و امکان فروش قسمتی از اوراق، شباهت‌های بین اوراق مشارکت ارزی و ریالی است.

مبنای دستگیری اخلال‌گران ارزی

فصل تجارت - ورود نیروی انتظامی به بازار ارز، دو بازخورد متفاوت را درباره این نوع برخورد در پی داشت. گروهی این حرکت را به‌دلیل اعمال غیرقانونی و اخلال در بازار مثبت ارزیابی می‌کردند، اما گروهی دیگر معتقد بودند امنیتی کردن فضای بازار، بدون انجام اصلاحات اساسی در بازار، راه به جایی نخواهد برد. رئیس‌کل بانک مرکزی، در نخستین واکنش به ورود نیروی انتظامی و دستگیری اخلالگران ارزی تاکید کرد که برخورد با اخلالگران اقتصادی در دنیا یک عرف و هنجار پذیرفته شده است و در هیچ کشوری بدون شناسایی دقیق مشتری، خدماتی ارائه نمی‌شود. سیف معتقد است که این امر با امنیتی کردن فضای اقتصادی، تفاوت دارد.

عناوین روزنامه های اقتصادی 28 بهمن

فصل تجارت - روزنامه های اقتصادی شنبه 28 بهمن به مسائل مختلفی همچون ورود بانک مرکزی به بازار ارز، سفر حسن روحانی به هند و افزایش روابط تجاری با آن کشور و پس لرزه های گرانی دلار در معاملات مسکن پرداختند.

بلاتکلیفی سرمایه‌گذاران با نوسان نرخ ارز

فصل تجارت - از پژو 2008 به‌عنوان میوه نوبرانه پسابرجام یاد می‌شود، این در شرایطی است که تولید، قیمت و داخلی‌سازی این خودرو طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سوی مسوولان صنعتی کشور و همچنین وعده سرمایه‌گذاران ایکاپ (شرکت مشترک ایران‌خودرو و پژو) پیش نرفت؛ به‌طوری‌که قیمت 75 میلیون تومانی این خودرو که از سوی ایران خودرو در روز قرارداد اعلام شد هم‌اکنون به 104 میلیون تومان رسیده و تولید نیز روند مطلوبی ندارد.

کشتی ایران ضربه فنی می‌شود؟

فصل تجارت - کشتی ایران به‌دلیل باخت مصلحتی یکی از ملی‌پوشان کشتی آزاد در مسابقات امیدهای جهان باید تاوان و هزینه سنگینی را پرداخت کند. فریاد‌های واضح «باید ببازی» علیرضا رضایی، مربی تیم‌ملی کشتی ایران خطاب به علیرضا کریمی در مسابقات زیر 23 سال جهان درمقابل حریفی از روسیه که برای عدم تقابل با حریفی از رژیم صهیونیستی اتخاذ شده بود فدراسیون جهانی کشتی را حساس کرد.تقدیرها و تشکر‌هایی هم که از علیرضا کریمی شد مهر تایید دیگری بود بر رفتار کشتی‌گیر ایرانی و باخت تعمدی او. یعنی همه می‌دانستند که او نمی‌خواسته با حضور روی تشک به رژیم غاصب صهیونیستی وجهه بدهد.

اخبار خواندنی

عناوین روزنامه های اقتصادی 14 بهمن

5/ 2 میلیون ایرانی، مسافران ترکیه 2017

عبور از تباهیدگی به بالندگی

تقویت رانت‌طلبی در تصمیمات محدود‌کننده

نمای واقعی از فاینانس فرانسوی

اهدای شصت‌ویکمین بورسیه لی‌کوان‌یو به ‌علی طیب‌نیا

ناکامی آمریکا در ارجاع ایران به شورای امنیت

استارت سه نسل از فیلمسازان برای سیمرغ

پیشروی اپل در سیستم‌عامل موبایل

عقب‌نشینی بورس از مرز روانی

سخنرانی آشتی‌جویانه ترامپ

عبور بودجه از پیچ بهارستان

عناوین روزنامه های اقتصادی 11 بهمن

هر 31 روز، یک بحران!

هراس آمریکایی آل‌سعود

مشتریان از کیفیت کدام خودرو راضی بودند؟

فهرست‌بهای طرح ترافیک 97

زمان انتظار پول در بستر الکترونیکی

هجو ترامپ در گرمی 2018

زیرپوست کم‌رمقی بورس

تفاهم 8 بندی برای رونق کوچک‌ها

پنج اصلاح بودجه‌ای در کمیسیون تلفیق

جغرافیای «اقتصاد سایه» در دنیا

خرابکاری برجامی نتانیاهو در مسکو

بهترین تولیدکنندگان چه رویکردی در پیش گرفته‏اند؟

پاسخ زنگنه به 13 پرسش نفتی

مسیر سرمایه‌گذاری تا نیمه پاییز

تحولات تجارت از دو نما

افزایش شکاف تورم تولید و مصرف

3 خبر ارزی سیف

عناوین روزنامه های اقتصادی 8 بهمن

نقشه 97 متروی تهران

رونق کوچک‌ها به روایت آمار

اعداد کلیدی در بازار نفت

آدرس دولت از پول‌های نفتی

رفتار دوگانه در بورس تهران

کمپین تازه آمریکا علیه ایران

لیست پرفروش‌ها در بازار کتاب

جنگ استعدادها در عصر دیجیتال

ساماندهی 99درصد سپرده‌گذاران تعاونی اعتبار افضل توس

طلا در قله 17ماهه قرار گرفت

دو علامت رفاهی از تورم

رکوردهای تاریخی در اسکار 2018

چشم‌انداز صنعت خودرو در سال 2018

پاسخ ایران به احتیاط «ایرباس»

دوراهی بازسازی کرمانشاه

سکان پولی آمریکا در دست «پاول»

دو ابهام بزرگ بودجه 95

عناوین روزنامه های اقتصادی 4 بهمن

حذف سرمایه‌گذاری VC از پرتفوی بانک‌ها

سه سرعت‌گیر ورود سرمایه نفتی

مصونیت خوراکی‌ها از نوسان دلار

بازنده مداخله قیمتی دولت

خودروهای مانده در گمرک ترخیص می‌شوند

از اصلاحات اقتصادی عقب‌نشینی نمی‌کنیم

اظهارات سیف درباره «نخریدن دلار» تیتر یک اکثر روزنامه ها شد

شروع مثبت نفت با سیگنال اوپک

اسکن 12 ساله شهر تهران

کارنامه داخلی سازی خودروسازان

تلاقی دو نگاه به ارز دیجیتالی

روایت عراقچی از استراتژی برجامی اروپا

اقتصاد آمریکا در «عصر ترامپ»

اقتصاد ایران از نگاه جراید

عناوین روزنامه های اقتصادی 2 بهمن

مرور مطالب اقتصادی جراید کشور

عناوین اقتصادی روزنامه های کشور در 2 بهمن

سوار بر موج داده‌های بزرگ سازمانی

ویترین هنر معاصر ایران در بازارهای جهانی

افتتاح فاز اول بزرگ‌ترین گلخانه هیدروپونیک کشور در استان مرکزی

مطالبه استارت‌آپ‌ها از دولت

ریشه تغییر مقررات واردات خودرو

سه متهم نقشه مخدوش توسعه

استراتژی ترامپ و موازنه قدرت در خاورمیانه

عناوین روزنامه های اقتصادی 1 بهمن

تبدیل پیچیدگی‏های استراتژی به راهکاری ساده

روندهای سفر موبایلی در سال 2018

خریدار اصلح سهام خودروسازان

بازدهی 10 ماهه بازارها

9 مطالبه صنفی از شهردار پایتخت

آغاز گفت‌و‌گوهای بانکی با اروپا

تعیین مصادیق رجل سیاسی و مذهبی

اشتباه اصلی در مدیریت تغییر کجاست؟

تجربه جهانی در ابزار تجارت

نگاه بورس به 100 هزار واحد

خروج سکان پولی از دست فدرال رزرو؟

ردپای چین در قاچاق نفت به کره‌شمالی

هدف‌گیری جدید تسهیلات بانکی

پیشکسوتان حاضر در جشنواره فجر

گسترش اقتدار در صدر

شوک در بازار ارزهای دیجیتالی

دژ قیمتی بازار ارز

خط قرمز خریداران دولتی کالا

جادوی ثروتمندان فروتن

روایت رسمی از حادثه «سانچی»

رکوردشکنی بدون توقف بورس

منطقه ممنوعه معامله‌گران دلار

اشتباه در گزارش «سهولت کسب‌و‌کار»

پروژه آمریکا برای تجزیه شام

دکترین دیپلماسی ایران در جهان اسلام

عناوین روزنامه های اقتصادی 26 دی

عقب‌ماندگی تجاری در منطقه

نسخه جهانی سیاست‌ کنترل‌ واردات خودرو

دلار در کف و یورو در سقف 3ساله!

بازگشت به مسیر صعودی

لاوروف: حفظ برجام اولویت مسکو در سال 2018 است

فصل صعودی بهای صادرات

عناوین روزنامه های اقتصادی 25 دی

رتبه‌بندی گذرنامه‌های جهان

دو عامل فزاینده قیمت خودرو در سال 97

چهار محرک تغییر فاز بورس

سایه نگاه سوسیالیستی بر حوزه سلامت

دوئل شاهزاده با دست‌های بسته

منافع برجام دائمی است

عناوین روزنامه های اقتصادی 24 دی

7 ثانیه حیاتی در فرآیند خرید

نیمه پنهان افزایش وام ازدواج

تقابل دو نیرو در بازار «زمین»

کانال ارزی مرمت تجارت

رسوایی جدید پرزیدنت

کروکی پول خارجی در صنایع کوچک

عناوین روزنامه های اقتصادی 23 دی

نمره ضعیف خودروسازان چینی در داخلی‌سازی

مرکل بدون مرکلیسم

8 نارسایی دروازه تجاری

اظهارات متفاوت سعد حریری درباره ایران

دو انتخاب سیاست صنعتی در ایران

کاهش دمای سیاست پولی اروپا

مثلث خطر طرح ترافیک

رشد 11 دلاری طلا ظرف یک ‌ساعت

خواب آشفته بدهی‌ها در ونزوئلا

دستور ویژه برای مشاغل مزاحم

ماموریت برجامی ظریف در روسیه و اروپا

ژئواکونومیک جدید خاورمیانه

مثلث خطر طرح ترافیک

رشد 11 دلاری طلا ظرف یک ‌ساعت

خواب آشفته بدهی‌ها در ونزوئلا

دستور ویژه برای مشاغل مزاحم

ماموریت برجامی ظریف در روسیه و اروپا

پاسخ منفی سازمان استاندارد به خودروسازان چینی

تجربه جهانی تعرفه خودرو

راند دوم بازی ترامپ

نقطه مقاومت دلار کجاست؟

فاز احتیاط در بازارها

حرکت نفت و طلا در اوج

عناوین روزنامه های اقتصادی 20 دی

عناوین روزنامه های اقتصادی 21 دی

کوچ شرکت‌های تجاری ایرانی از دبی به عمان

نظام ارزی مناسب

پیام بودجه به اقتصاد 97

ریسک و فرصت بورس در کوتاه‌مدت

آگهی ها

  • فصل اقتصاد
  • کانال رسمی سایت فصل تجارت
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت
  • معرفی کسب و کار و تبلیغ محصولات
  • گروه تلگرامی باشگاه نخبگان، خبرنگاران و کارآفرینان