روزنامه های اقتصادی

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 26تیر 97

فصل تجارت - روزنامه های اقتصادی امروز به موضوعاتی چون جزئیات واردات با ارز رسمی ، دلار فروشی وزارت صنعت و تحقق بیش از 99 درصدی در آمد های مالیاتی پیش بینی شده پرداخته است.

دو مسیر حفظ ارتباط خارجی خودروسازان

فصل تجارت - دنیای‌اقتصاد : خودروسازان فرانسوی هنوز بسته‌های همکاری خود را با شرکای ایرانی پس از بازگشت تحریم‌های آمریکا، اعلام نکرده‌اند و این در شرایطی است که گفته می‌شود ادامه همکاری‌ها (به هر شکل) منوط به توافق نهایی میان ایران و اتحادیه اروپا است.

نسخه جهانی برای قیمت برق

فصل تجارت - چرایی تشدید خاموشی‌ها در دو هفته اخیر و سناریوهای تدوین شده برای برون‌رفت از بحران تامین برق مشترکان در تابستان در کوتاه مدت و بلندمدت، مهم‌ترین سرفصل‌های نشست خبری روز گذشته معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی کشور بود. استدلال متولیان نیرو در مورد وقوع خاموشی‌های سراسری در کشور این است که استمرار درجه بالای حرارت در شهرها، کاهش بارندگی‌ها و به دنبال آن کاهش سطح آب پشت سدها و در نهایت انتقال پیک مصرف برق از شب به روز به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی، شاخص‌ترین متهمانی هستند که می‌توان قطعی‌های سراسری نامنظم این روزهای برق را به آنان نسبت داد.

برخورد بزرگان بورسی به کف قیمتی؟

فصل تجارت - فاطمه اسماعیلی دنیای اقتصاد : بعد از 6 روز افت متوالی، روز گذشته شاخص کل بورس تهران با رشد اندکی همراه شد. به این ترتیب شاخص سهام با رشد 38 واحدی (معادل 03/ 0 درصد) در سطح 108 هزار و 110 واحدی قرار گرفت. در شرایط کنونی قرار گرفتن قیمت سهام شرکت‌های بزرگتر بازار در سطوح حساس پس از اصلاح چند روزه، مهم‌ترین‌ عامل کاسته‌شدن از فشار عرضه در بازار سهام عنوان می‌شود. با این حال ریسک‌های اثرگذار همچون روند قیمت فلزات در بازارهای جهانی، ریسک‌های سیستماتیک و سیاست‌های ارزی دولت همچنان علل فشار بر قیمت سهام مزبور به شمار می رود.ارزش معاملات نسبت به دوره اوج بورس، همچنان در محدوده نازلی قرار دارد. ارزش معاملات حدود دو هفته پیش ارقام نزدیک به 600 میلیارد تومان را تجربه کرد، اما در شرایط کنونی به کمتر از 150 میلیارد تومان رسیده است.

بررسی مشکلات ساختار نظام بانکی با حضور کمیسیون اقتصادی مجلس

فصل تجارت - گروه بنگاه‌ها : نشست هم‌اندیشی مدیران عامل بانک‌های دولتی و بانک‌های مشمول اصل 44 قانون اساسی با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و حجت‌الاسلام حسین‌زاده بحرینی رئیس کمیته پولی و بانکی کمیسیون اقتصادی مجلس به میزبانی بانک تجارت برگزار شد.

علائم علاقه ترامپ برای مذاکره با ایران

فصل تجارت - سخنگوی وزارت امورخارجه ایران گفت شاید روزی ترامپ به تهران زنگ بزند و تقاضای مذاکره داشته باشد. بهرام قاسمی در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ترامپ در حاشیه اجلاس ناتو گفته است که بالاخره مقامات ایرانی به وی زنگ خواهند زد، تاکید کرد: «رفتار ترامپ نسبت به ایران خصمانه است. این رفتار خصمانه در ابعاد مختلف کاملا دیده می‌شود، شاید ایشان شوخی کرده‌اند، البته ممکن است یک روزی ایشان به تهران زنگ بزنند و تقاضای مذاکره داشته باشند، این موضوع بیشتر محتمل است و شاید علائمی هم در گذشته وجود داشته باشد.»

پایگاه‌ درآمد خانوار ایرانی

فصل تجارت - بانک مرکزی در یکی از جدیدترین گزارش‌های خود به بررسی مختصات سفره خانوار در سال گذشته پرداخته است. این گزارش نشان می‌دهد که سال گذشته درآمدهای متفرقه بر منوال سال‌های قبل بیشترین سهم را در درآمد خانوارهای ایرانی داشته است. درآمدی که از کانال‌هایی مانند سود سپرده‌گذاری و دریافت حقوق بازنشستگی حاصل می‌شود. همچنین این گزارش نشان می‌دهد که در مقایسه با سال گذشته سهم بخش خصوصی از مجموع درآمد توزیع شده در کشور افزایش یافته ‌است. این تغییر می‌تواند نشانه‌ای از تقویت بخش خصوصی در برابر بخش دولتی در اقتصاد سال‌گذشته ایران باشد. نکته جالب توجه در بررسی هارمونی درآمد توزیع شده در کشور این است که سهم درآمد بخش کشاورزی از مجموع درآمد شهروندان کمتر از پولی است که شهروندان از فروش کالاهای دست دوم دریافت کرده‌اند. بخش کشاورزی همچنین تنها بخشی است که سهم درآمدی آن در سال گذشته کاهش پیدا کرده ‌است.

رفرم رفتاری برای حمایت از کالای ایرانی

فصل تجارت - سازمان مدریت صنعتی در آخرین شماره ماهنامه " تدبیر " به موضوع رفرم رفتاری برای حمایت از کالای ایرانی پرداخته است.

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 25تیر 97

فصل تجارت - روزنامه های اقتصادی امروز به موضوعاتی چون7 توصیه اقتصادی به دولت،تخلف ثبت سفارش واردات با ارز رسمی و تکمیل سامانه جامع تجارت با همکاری وزارت اطلاعات پرداخته است.

نبرد غول‌های تکنولوژی غرب و شرق

فصل تجارت - ندا لهردی این روزها دو رقابت بزرگ بر سر حاکمیت جهانی در جریان است؛ یکی از آنها در زمین‌های فوتبال روسیه و بین بزرگانی مانند «نیمار» و «هری کین» و دیگری در نمایشگرهای موبایل کاربران در هندوستان، اندونزی، برزیل و دیگر اقتصادهای در حال توسعه. در این نبرد سوپراستارهای آنلاین آمریکایی مانند گوگل، فیس‌بوک و آمازون با تیم رویایی چین به رهبری علی‌بابا و Tencent رقابت می‌کنند. این تجارت ژئوپلیتیکی به معنای آن است که بزرگ‌ترین شرکت‌های تکنولوژی جهان آنقدر رشد کرده‌اند که بدون رویارویی مستقیم و واقعی با هم، مجموع سرمایه بازار آنها به بیش از 4 تریلیون دلار رسیده است. چین فعالیت گوگل در این کشور را با دیواره آتشین عظیمش متوقف و مسدود کرده است و اجازه نمی‌دهد در کشورش شرکت‌های آمریکایی بر رقبای چینی خودشان غلبه کنند (البته اپل استثنای آشکاری در این مورد است). غول‌های چینی هم از بازار آمریکا بیرون مانده‌اند. اروپا هم پیش از اینکه صنعت تکنولوژی چین تا این حد رشد کند، زیر سایه سنگین سیلیکون‌ولی بوده است.

تناقض دو سیاست در قبال سفرهای خارجی

فصل تجارت - نوید شکراللهی دولت در سال جاری با هدف تعدیل میزان سفرهای خارجی مسافران ایرانی اقدام به افزایش نرخ عوارض خروج از کشور کرد؛ اما این درحالی است که بنا به اظهارات کارشناسان پرداخت ارز مسافرتی به نرخ دولتی به این مسافران خروجی موجب شده که بسیاری از مردم از موهبت سفر خارجی بسیار ارزان و در بعضی موارد رایگان بهره‌مند شوند.

زوایای پیدا و پنهان 1900 پرونده تخلفاتی خودرو

فصل تجارت - دستور رئیس‌جمهوری به چهار نهاد دولتی در زمینه پیگیری تخلف واردات خودرو و همچنین درخواست وی از رئیس قوه‌قضائیه برای مجازات متخلفان را بسیاری از کارشناسان گام بلند دولت، برای ریشه کنی فساد در دستگاه‌های مختلف تعبیر می‌کنند حال آنکه به‌نظر می‌رسد اصلاح قوانین و مقررات فسادزا نیز باید به نوعی در دستور کار قرار گیرد.

قاضی اجازه پخش مستند را نداده بود

فصل تجارت - غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه‌قضائیه روز گذشته در یک نشست خبری به پخش مستند بیراهه از صدا‌وسیما واکنش نشان داد و گفت: پخش این مستند با اجازه قاضی نبوده است؛ بلکه وقتی موضوع اصلی به دست قاضی می‌رسد به معاونت اجتماعی نیروی انتظامی می‌گوید که گزارش‌هایی را حتما بیاورید تا ببینم و از رسانه‌ قوه‌قضائیه هم کمک بگیرید. او همچنین گفت: مطلقا از مرکز رسانه قوه‌قضائیه کمک نمی‌گیرند و در ساختن و پخش به قاضی هم گزارش نمی‌دهند و این مستند از طریق صدا‌وسیما پخش می‌شود.

پروژه‌های برد-برد در پایتخت

فصل تجارت - شکل جدید توسعه شهر تهران از طریق اجرای یک مدل برد- برد برای جبران عقب‌ماندگی‌ سرانه‌های خدماتی- تفریحی پایتخت استارت خورد.

«تیم امید» اقتصاد ایران

فصل تجارت - در نخستین جشنواره پژوهشگر جوان اقتصاد ایران «تیم امید اقتصاد کشور» با آرای استادان اقتصادی برگزیده شد. در این جشنواره، از میان 5 نامزد مرحله نهایی، سیدعلی مدنی‌زاده و حسین توکلیان به‌طور مشترک با ارائه مقالات خود در حوزه اقتصاد کلان توانستند نظر مثبت 19 استاد اقتصاد را جلب کنند. کارشناسان معتقدند در صورت تبدیل شدن این جشنواره به یک روند پیوسته، این تیم می‌تواند پشتوانه علمی برای حل چالش‌های اقتصادی فراهم سازد تا در آینده نزدیک به مرور جایگزین تیم بزرگسال اقتصادی کشور شود.

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 24تیر 97

فصل تجارت - روزنامه های اقتصادی امروز به موضوعاتی چون تدوین 12 بسته اجرایی برای مقابله باتحریم ها،ضرورت آمادگی در برار طوفا تحریم دارویی و صدور فرمان مبارزه با محتکران کالا پرداخته است.

مسیر پایان سلطه غیرخصوصی‌ها بر بازار هتل

فصل تجارت - دنیای‌اقتصاد : آمارها نشان می‌دهد نیمی از هتل‌های 5 ستاره ایران که کمتر از 35 عدد هستند تحت مدیریت بخش غیرخصوصی قرار دارند. این موضوع حاکی از آن است که یکی از مهم‌ترین منابع درآمدی اقامت مسافران و گردشگران در اختیار بخش خصوصی نیست؛ چون رقبای سرسخت دولتی یا حاکمیتی دارد. این در حالی است که موضوع واگذاری هتل‌ها و اقامتگاه‌های دولتی از سال 87 با ابلاغ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی به جریان افتاد؛ اما تاکنون با وجود گذشت یک دهه از این تاریخ محقق نشده‌است.

آغاز روند نزولی تولید خودرو؟

فصل تجارت - وزارت صنعت،معدن و تجارت آمار تولید سه ماه نخست خودروهای داخلی را اعلام کرد و طبق آن مشخص شد با وجود روند صعودی تولید مدل‌های سواری در مقایسه با بهار سال گذشته، تیراژ خودروسازان در خرداد و نسبت به اردیبهشت‌ماه، رو به نزول رفته است.

عهدشکنی مجدد سعودی‌ها در اوپک

فصل تجارت - سعودی‌ها به قرائت جدیدی از آنچه در نشست اخیر اوپک روی آن توافق شده، دست زده‌اند تا بیش از پیش برای مقابله با ایران با ترامپ همراهی کنند. خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی در آخرین اظهارات خود اعلام کرده کمیته نظارت مشترک وزیران اوپک و غیراوپک(JMMC) از این پس پایبندی هر کشور به سهمیه تولید را رصد نمی‌کند؛ چراکه این توافق در حال حاضر بر یک سقف تولید مشترک اعتبار دارد. این موضع سعودی‌ها قویا توسط مقامات کشورمان نفی شده است. یک منبع آگاه در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» درخصوص اظهارات الفالح گفت: «اوپک هرگز چنین تصمیمی اتخاذ نکرده و هر گونه افزایش تولید بیش از سهمیه تا زمانی که به تایید کنفرانس اوپک نرسیده نقض توافق جاری است.» او اظهارات وزیر نفت عربستان را نظر کمیته ویژه نظارت بر اجرای توافق که تنها صدای عربستان از آن شنیده می‌شود دانست و بر متضاد بودن آن با نتیجه کنفرانس اوپک تاکید کرد.

طلا نزدیک به قعر یکساله

فصل تجارت - فروش دارایی‌های مبتنی‌بر طلا منجر به سقوط بهای اونس به آستانه قعر یک سال اخیر شده است. فلز زرد از ابتدای سال 2018 میلادی تاکنون، افت 5 درصدی را تجربه می‌کند که بخش اعظم آن در ماه ژوئن ثبت شده بود. بازدهی منفی 5/ 3 درصدی ظرف ماه ژوئن از نوامبر سال 2016 میلادی بی‌سابقه محسوب می‌شود که با توجه به صف فروش شلوغی که در بازار آتی نیویورک وجود داشت، قابل‌توجیه است.

افزایش سه ساعته بازه خاموشی‌ها

فصل تجارت - شرکت توزیع نیروی برق تهران به‌دنبال افزایش اعتراضات مشترکان مبنی بر عدم انطباق زمان قطعی‌های برق با جداول انتشار یافته، سهمیه خاموشی پایتخت‌نشینان را در جداول جدید دیگری منتشر کرد. مقایسه روند خاموشی‌ها در دو جدول جدید و قدیم حاکی از آن است که نه‌تنها بازه خاموشی‌های تهرانی‌ها سه ساعت افزایش پیدا کرده، بلکه برنامه احتمالی مدیریت بار اضطراری نیز به‌صورت روزانه و منطقه‌ای تدوین شده است.

دلایل تلاطم ارزی از نگاه بانک مرکزی

فصل تجارت - بانک مرکزی دیدگاه خود را به قلم سردبیر نشریه «روند» درخصوص التهابات ارزی در پاییز سال گذشته تشریح کرد. به اعتقاد معاون اقتصادی بانک مرکزی، افزایش مقطعی نرخ ارز مانند سال‌های قبل به‌دلیل افزایش تقاضای فصلی بود، اما افزایش نااطمینانی درخصوص خروج ایالات‌متحده آمریکا از برجام و به‌دنبال آن احتمال کاهش درآمدهای ارزی حاصل از صادرات نفتی و بازگشت تحریم‌ها، باعث شد روند افزایشی نرخ ارز در فصل چهارم نیز تداوم یابد.

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 23تیر 97

فصل تجارت - روزنامه های اقتصادی امروز به موضوعاتی چون تغییر رفتار پول در زمستان ، کاهش فشار مالیاتی برتولید کنندگان و برنامه های ضد تحریم و گرانی پرداخته است.

شب فغانی

فصل تجارت - دیدار رده‌بندی جام‌جهانی روسیه امشب برگزار می‌شود تا تیم سوم این رقابت‌ها مشخص شود. در این دیدار دو تیم‌ملی بلژیک و انگلیس از ساعت 18:30 درحالی در سن‌پترزبورگ برابر هم قرار می‌گیرند که هیچ‌کدام از این دو تیم تاکنون عنوان سومی در جام‌جهانی را تجربه نکرده‌اند.

عیارسنجی وعده 50 میلیارد دلاری

فصل تجارت - توانایی شرکت‌های نفتی روسیه برای سرمایه‌گذاری حدودا 50 میلیارد دلاری در توسعه صنعت نفت ایران، در جریان سفر مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل به مسکو، از سوی ولادیمیر پوتین مورد تاکید قرار گرفت. این رقم پیش از این و در اولین روزهای سال‌جاری، از سوی یوری اوشاکوف، مشاور پوتین نیز اعلام شده بود و حالا علی‌اکبر ولایتی حامل این پیام به ایران است. اوشاکوف در فروردین‌ماه سال‌جاری اعلام کرده بود «انرژی امیدوارکننده‌ترین حوزه برای همکاری میان روسیه و ایران است؛ شرکت‌های پیشتاز نفت و گاز روسیه، همچون گازپروم، گازپروم نفت، روسنفت، لوک اویل، زاروبژنفت و تاتنفت به‌طور ساختارمند توسعه میدان‌ها را در ایران بررسی می‌کنند؛ حجم مورد انتظار سرمایه‌گذاری بیش از 50 میلیارد دلار است.»

فرصت بازار دوم ارز برای بورس

فصل تجارت - شروین شهریاری بازار سهام در هفته گذشته در ادامه روند دو هفته پیش از آن نشانه‌های کاهش تب و تاب و تمایل به رکود را نشان داد که این مساله هم در حجم معاملات خرد و هم در افت شاخص محسوس بود. به این ترتیب، با عقب‌نشینی بیش از 50 درصدی ارزش معاملات خرد به کمتر از 200 میلیارد تومان از اوج اوایل تیر ماه و کاهش 7/ 2 درصدی شاخص در هفته مورد گزارش، بازار سهام وارد فاز استراحت شده است. در مقیاس بلندمدت‌تر، رشد 7/ 13 درصدی شاخص از ابتدای سال هنوز از ارز و سکه و حتی مسکن کمتر است و تنها توانسته رقیب سنتی یعنی سود بانکی را پشت سر بگذارد. در همین حال، انتشار خبرهای ضد و نقیض از نتایج مذاکرات با اروپاییان درخصوص بسته پیشنهادی اقتصادی برای حفظ برجام، فضایی از بلاتکلیفی و ابهام را به لحاظ عوامل غیراقتصادی بر بورس تهران حکمفرما کرده است. انتظار می‌رود این شرایط تا زمان شفاف‌سازی چشم‌انداز سیاسی یا انعطاف دولت در عرضه ارز صادرکنندگان بزرگ به نرخ توافقی ادامه یابد.

3 دروغ تجاری کاخ سفید

فصل تجارت - با گذشت 500 روز از آغاز ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، اظهارات وی فاصله محسوسی با حقایق دارد و در مواردی به‌طور تصادفی همخوانی قابل مشاهده است. ترامپ حتی ناخواسته به نداشتن علاقه به دانستن حقیقت نیز اقرار کرد؛ اعتراف ترامپ زمانی که درخصوص کسری تراز تجاری آمریکا با کانادا خطاب به نخست‌وزیر این کشور جملاتی بر زبان آورد، فاش شد: صحبت از «کسری تجاری 100 میلیارد دلاری»، در حالی که رقم واقعی نزدیک به 20 میلیارد دلار است، نشان داد ترامپ آگاهی خاصی نسبت به کسری تجاری کشورش ندارد. سیاست‌های اقتصادی کاخ سفید زمانی ناسنجیده‌تر از پیش به نظر رسید که در رابطه با وضعیت تجارت آمریکا بدون توجه به حقایق کمی و کیفی موجود، ضمن کتمان واقعیت‌ها به دروغ‌‌پردازی در این باره نیز مشغول شد. در واقع، 3 دروغ در این خصوص وجود دارد که تا به حال تلاشی برای اصلاح آنها از سوی مقامات کاخ سفید انجام نشده است.

دو هفته بحرانی برق با سه رکورد

فصل تجارت - رکورد مصرف برق در کشور برای سومین بار متوالی در تابستان سال 97 شکسته شد. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد روزهای 20، 19 و 11 تیرماه امسال، به‌ترتیب بیشترین رکورد مصرف برق طی بازه 10 روزه را از آن خود کرده‌اند. پیک مصرف برق در حالی 20 تیرماه رکورد بی‌سابقه 57 هزار و 97 مگاوات را ثبت کرد که ظرفیت تولید برق تابستان امسال 57 هزار مگاوات است و به‌گفته متولیان نیرو ادامه روند هشداردهنده فعلی، شبکه برق را در معرض خاموشی سراسری قرار خواهد داد.

بازندگان شهرداری بدحساب

فصل تجارت - بدحسابی شهرداری تهران در پرداخت اصل و سود اوراق مشارکتی که چهار سال قبل برای مترو منتشر کرد از یکسو و حجم انبوه بدهی بابت تسهیلاتی که در دوره‌های گذشته حداقل از شش بانک مختلف دریافت کرده، موجب شده پروژه‌های حمل و نقل عمومی پایتخت و شارژ اعتباری شبکه مترو اکنون با مشکل تامین اعتبار از سوی بانک‌ها مواجه شود. بدهی بانکی شهرداری تهران بابت تسهیلاتی که به منظور اجرای پروژه‌های گوناگون شهری در دوره‌های گذشته مدیریت شهری دریافت کرده اکنون حدود 20 هزار میلیارد تومان است.

اخبار خواندنی

غفلت اقتصاد از رونق بورس

غربال صنایع آسیب‌پذیر

بازیگردان اصلی تورم

آخرین ماموریت ژنرال

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 7 تیرماه

به جای نگرانی، از هوش مصنوعی کمک بگیریم

نقطه سر خط!

زلزله در حزب دموکرات

جدایی مسیر ین از طلا

طرح جدید برای مجوز تجارت

خواب نفتی ترامپ برای ایران

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 6 تیر 97

چراغ سبز به اکران فیلم‌های خارجی

نمره مردودی نوسازی پایتخت

تعامل با جایگزین غول‌های اروپا

حمایت 4 کشور عربی از طرح صلح ترامپ

رتبه جذب سرمایه در حوزه‌های بکر

طراحی بسته هدایت نقدینگی

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 5 تیر 97

سه خوانش ازتصمیم جدید اوپک

ابزار اقتصادی چین علیه آمریکا

دبل تولید در کارگاه‌های بزرگ

تونل عرضه برای «خانه‌اولی»‌ها

وعده معرفی دریافت‌کنندگان‌ارز‌دولتی

تشکیل جلسه شورای تامین

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی چهارم تیر 97

شب جاویدان صعود

پیشتازی سریال تکراری «پایتخت 4» در ماه رمضان

یک رویکرد نوظهور در حوزه منابع انسانی

زایش رانت با ممنوعیت واردات خودرو

رالی بدون توقف بورس تهران

بی‌محلی دلار به مقاومت‌های فنی

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی سوم تیر 97

مقصر نابسامانی قیمتی در بازار

مواجهه 2 نگاه درباره ترمیم کابینه

صعود تورم با طعم خوراکی

کاهش شتاب صعود بورس

اقتصاد اروپا پس از «برگزیت»

محک جهانی طرح رصد مالیاتی

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی دوم تیر 97

مچ‌اندازی ین و دلار

حامی مستاجرها در 34 کشور

پیگیری CFT بعد از اخذ نظر رهبری

ارزیابی تلفات جنگ تجاری

تنفر جهانی از عربستان

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 31 خردادماه

بازتاب جهانی تعلیق پژو و ماندن رنو در ایران

ارقام جدید در بازار ارز

مانور ارزی چین علیه آمریکا؟

ترکیه در آستانه انتخابات دومرحله‌ای

دو پیش نیاز برای ثبات مالی

تعیین سفیر ایران در سوئیس

گزارش « المانیتور» از کمک ایران به گردشگری ترکیه

جا‌به‌جایی «بحران» در بازار خودرو

هراس بازارها از جنگ تجاری

سومین سفر «اون» به چین

تشکیل ستاد مقابله با جنگ روانی آمریکا

موضع فرمانده سپاه درباره مذاکره با آمریکا

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 29 خرداد 97

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 30 خرداد1397

عناوین نخست روزنامه های اقتصادی 28 خردادماه 1397

تثبیت فروش در بازار بهاره سینما

خداحافظی با تک‌ستاره‌ها

خشم و هیاهو در آتن

بازگشت تعادل به بازارها؟

برگزاری مناظره درباره لایحه CFT در مجلس

سرنوشت اردوغان و آینده روابط تهران-آنکارا

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 27 خرداد 97

رونق واقعی مسکن پس‌از 5 سال

صدرنشین‌ها در مازاد و کسری تجاری

طرح ملی پوشاک کلید خورد

احتمال سقوط دولت ائتلافی آلمان

دو قطبی انتظارات معامله‌گران سکه

2 سیگنال متضاد پولی

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی کشور که صبح امروز پنجشنبه (24 خرداد) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.

صعود برجامی رتبه جهانی تهران

روایت جدید از مذاکرات برجامی آمریکا و اروپا

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 23 خرداد 97

نفع اقتصاد گردشگری از میزبانی جام‌جهانی

تعریف جدید از کار در عصر هوش مصنوعی

جهش قیمت خودرو؛ معلول تورم انتظاری

صحنه گردان اصلی ثبت‌سفارش

ایران هسته‌ای؛ مدل ژاپنی یا کره‌شمالی؟

انتشار کارنامه سال دوم مجلس

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 22 خردادماه 97

تحول بزرگ در بازار دیتای سلامت

واکنش معکوس به تحریم نفتی ترامپ

متعهدان ارزی به سامانه «نیما»

4 تخلف رایج در پروژه‌های ساختمانی

دو نیمه متفاوت در بازار‌ها

توصیه هسته‌ای ایران به کره شمالی

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 21 خردادماه 97

عطش خرید نفت از آمریکا؟

«1+2» سناریو از اولین انتصاب افشانی

مشتریان کالاهای ایرانی

دیدار با مرموزترین سیاستمدار

استارت فاز دوم کنترل قاچاق

چهار نما از روز منفی بورس

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی; 20 خرداد 1397

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی; 20 خرداد 1396

غایبان نشست بانکی شهردار تهران

سهم کوچک‌ها از سبد صادراتی

میان‌برهای فروش نفت در دوران تحریم

اپوزیسیون غیرمنتظره

هفت شاخص امنیتی چک صیادی

تغییر فاز ریسک در بورس تهران

عناوین روزنامه های اقتصادی شنبه 19 خرداد

کمک دومنظوره به چرخه تولید

تصمیم‌های تجاری برای مرزنشینان

پژو دوباره رفت

نوسان‌گیری در فضای نیمه تعطیل

2 گام عملی اروپا مقابل تحریم

بزرگ‌ترین مقاصد سرمایه در 2017

عناوین روزنامه های اقتصادی یکشنبه 13 خرداد

دلایل کاهش وفاداری مشتریان

مثلث حمایت از کالای ایرانی

برگزاری راهپیمایی روز قدس در 900 شهر

رمز انحصارزدایی از مبادی وارداتی

خروج نیروهای هم‌پیمان از جنوب سوریه

لمس مجدد شاخص 96 هزار

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 12 خردادماه

پیشرفت در مذاکرات چول و پمپئو

حرکت حلزونی در نوسازی صنایع

تکرار یک درخواست از روحانی

واکنش‌ها به انتخابات متفاوت هیات‌رئیسه مجلس

توییت رانتی ترامپ برای بورس‌بازان

پیشرفت‌ اروپا در محافظت از تجارت با ایران

عناوین نخست روزنامه های اقتصادی 10 خردادماه

افت سرعت صعود هفتگی بورس

اصرار ترامپ به تعرفه‌های ضدچینی

نبرد تمام عیار در عروس دریای سرخ

حمایتگری، کابوس خودروسازان آمریکا

سه روایت از ورود ایران به پروسه صلح یمن

فرود سکه از اوج

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 9 خردادماه

داستان افطاری حاشیه‌ساز

رونق بازار موبایل‌های دست‌ دوم

گام اول اصلاح مصرف بنزین

دست راست «اون» در کاخ سفید

13 برند تجاری دختر ترامپ در چین

افشای راز جذابیت واردات

بورس امروزعناوین روزنامه های اقتصادی امروز؛ از حبابی شدن بازار خودروهای خارجی تا بحران صنعت دارو

آغاز دو‌دستگی در بازار نفت

مذاکرات تاریخی آمریکا در پیونگ‌یانگ

تکانه«رم» به اقتصاد اروپا

سه اولویت اقتصادی دولت دوازدهم

استثنای مذاکرات ایران و اروپا

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 7خرداد97

نسخه دولت برای فین‌تک‌ها

سرنوشت مبهم استانداردهای 85‌گانه خودرو

آگهی ها

  • بیمه البرز
  • تامین اجتماعی
  • کرمان موتور
  • ایرانسل
  • سامسونگ
  • معرفی کسب و کار و تبلیغ محصولات
  • تعرفه آگهی های فصل تجارت
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • آگهی و تبلیغات در فصل تجارت