حمایت از کالای ایرانی مهمترین محور اقتصاد مقاومتی /مردم برای تحقق شعار امسال منتظر دولتمردان نمانند اقتصاد کلان

حمایت از کالای ایرانی مهمترین محور اقتصاد مقاومتی /مردم برای تحقق شعار امسال منتظر دولتمردان نمانند

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - استاد دانشگاه صنعتی شریف با تأکید بر اینکه حمایت از کالای ایرانی یکی از مهم‌ترین محورهای اقتصاد مقاومتی است، گفت: نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری به نام حمایت از کالای ایرانی بسیاری دقیق و هوشمندانه بود.

علی عباسپور تهرانی فرد در گفت‌ وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در خصوص نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری با نام «حمایت از کالای ایرانی»، گفت: قطعاً یکی از مهمترین محورهای اقتصاد مقاومتی حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی است.
وی با اشاره به اینکه نامگذاری سال 97 به نام «حمایت از کالای ایرانی» دقیق و هوشمندانه بود، اظهار داشت: حمایت از کالای ایرانی برای تمام آحاد مردم قابل فهم است و پیچیده نیست پس باید اذعان کرد این شعار یکی از مهمترین محورهای اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری به خوبی آن را برای سال 97 انتخاب کردند.
عباسپور با تأکید بر اینکه حمایت از کالای ایرانی دارای جنبه‌های مختلفی است و تنها بُعد اقتصادی ندارد، افزود: بُعد فرهنگی در شعار سال 97 (حمایت از کالای ایرانی) به خوبی نهفته است چرا که یکی از اهداف و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی بحث ریشه‌کن کردن بیکاری است که قطعاً با حمایت از کالای ایرانی محقق خواهد شد.
استاد دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به اینکه کشوری مثل ژاپن در طول دهه‌های گذشته به خوبی بر روی حمایت از کالای داخلی برنامه‌ریزی کرد، گفت: این کشور با برنامه‌ریزی مناسب از کالای تولید داخل حمایت و در حال حاضر کیفیت کالاهای تولیدی این کشور زبانزد خاص و عام است.
عباسپور ادامه داد: پس اگر به خوبی اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی اجرا شود کشور و تولید در مسیر بسیار صحیحی قرار خواهد گرفت و این مسئله منجر به این خواهد شد که کیفیت کالاها نیز ارتقاء پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه خرید کالاهای بی‌کیفیت وارداتی تنها به اقتصاد کشورهای واردکننده کمک می‌کند، گفت: این شعار برنامه‌ریزان کشور را موظف می‌کند که در برنامه‌ریزی‌های خود به سمتی حرکت کنند که از تولیدکنندگان حمایت و امکانات لازم را برای آنها ایجاد کنند.
استاد دانشگاه صنعتی شریف افزود: مجلس باید به خوبی در تصویب قانون مناسب برای حمایت از تولید داخل قدم بردارد تا علاوه بر افزایش تولید کالاهای داخلی کیفیت کالاها نیز ارتقاء یابد.
وی اضافه کرد: تمام افراد جامعه در قبال شعار سال 97 مسئول هستند و باید در پیاده شدن نه در سال جاری بلکه در طول سال‌های آتی به آن کمک کنند.
عباسپور افزود: بُعد فرهنگی این موضوع نیز بسیار مهم و حیاتی است و مردم نباید منتظر دولتمردان برای تصمیم‌گیری در این خصوص بمانند و هر فردی در حیطه وظایف خود به شعار حمایت از کالای ایرانی کمک کند.
استاد دانشگاه صنعتی شریف تأکید کرد: قطعاً با حمایت از این شعار کارخانه‌های تولید داخل رونق گرفته و کیفیت آنها ارتقاء خواهد یافت.
انتهای پیام/ک


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

وعده وزیر نفت برای تحقق یک آرزوی دیرینه

مهلت سه‌ماهه بهبود کیفیت اینترنت رو به پایان است / وزیر می‌تواند از دومین کارت زرد عبور کند؟

بانک‌های سود‌ساز 1401

پیشنهادی برای احیای بازار موبایل

شکاف دخل و خرج «بکام»

نوروز در کیش با 5/ 2 برابرعیدی

باخت معنادار مسکن دوپینگی

«بَد زَخم»؛ روایت مناقشه سنت و مدرنیته

کشنده‌ها توان جلو بردن حمل‌ونقل ریلی را دارند؟

رکورد ثبت‌نام در انتخابات اتاق

صنایع‌دستی امروز ما میراث‌فرهنگی دیروز ماست

تولید نهاده‌ای با ارزش غذایی بالا برای دام در شرکت نیشکر خوزستان

موسوی: طرح صیانت از دستور کار مجلس خارج شده است

با وجود محدودیت‌های اعتباری کشور افتتاح این تعداد پروژه افتخار آفرین است

مولدسازی از وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و آموزش و پرورش آغاز می‌شود

اربیل: صادرات نفت به ترکیه با پایان عملیات آواربرداری مناطق زلزله زده از سر گرفته می‌شود

تجار ایرانی در راه آفریقا!

اتصال پیام‌رسان‌های بانکی ایران و 106 بانک در 13 کشور

موافقت رهبری با عفو محکومان حوادث اخیر نشان از همدلی حاکمیت با جامعه دارد

روند افزایشی صدور پروانه‌ احداث ساختمان در کشور

شاخص و متوسط قیمت آپارتمان­‌های مسکونی شهر تهران در دی ١٤٠١

شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در پاییز ١٤٠١ مشخص شد

بودجه سازمان بهزیستی و وظایف محوله همخوانی ندارد

تشکیل کمیته مشترک کمیسیون اقتصادی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری/احکام مربوط به اقتصاد دانش‌بنیان در برنامه توسعه بررسی می‌شود

آخرین وضعیت خط‌لوله‌های نفت‌ ترکیه پس از زمین‌لرزه/ توقف جریان گاز در 3 استان ترکیه

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.