رنجبرزاده: مسئولان باید در مصرف کالای ایرانی پیشتاز و پیشگام باشند گفتگو

رنجبرزاده: مسئولان باید در مصرف کالای ایرانی پیشتاز و پیشگام باشند

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - عضو هیئت رییسه مجلس، گفت: مسئولان باید برای مصرف کالای ایرانی گوی سبقت را از مردم بربایند و برای مصرف کالاهای داخلی پیشتاز و پیشگام باشند.

اکبر رنجبرزاده ، با اشاره به نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، گفت: طرح شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری ویژگی ممتاز و برجستگی خاصی نسبت به شعار های سال های گذشته داشت، چراکه در شعارهای سال‌های گذشته تاکید ایشان برای عملیاتی کردن شعار سال بیشتر متوجه مسئولان بود، اما در سال جاری حضرت آقا مخاطب خود را مردم قرار داده و مسئولان و مردم را برای تحقق شعار سال یعنی مصرف کالای ایرانی دعوت کرده اند.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مصرف کالای ایرانی باید فرهنگ عمومی و ملی شود، افزود: ملت ایران باید خود را موظف و مکلف به مصرف کالای ایرانی بدانند و برای ایجاد اشتغال و بیکاری مداخله کنند و موضوع مصرف کالای ایرانی باید برای همه ما یک برنامه مشخصی در طول سال باشد تا همه امورات و مایحتاج زندگی خود را به مصرف کالاهای داخلی وصل کنیم.
باید فرهنگ استفاده از کالای خارجی را تغییر دهیم
وی ادامه داد: تا مردم از مصرف کالاهای داخلی استقبال و حمایت نکنند و مصرف کالاهای خارجی تقبیح نشود، رفع معضل بیکاری و حمایت از تولید محقق نمی شود.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تا به امروز مصرف کالاهای خارجی در جامعه ارزش تلقی می شد و فرهنگ آن در جامعه جا افتاده بود، یادآور شد: باید این فرهنگ را تغییر دهیم و به حالتی برگردانیم که مصرف کالای خارجی که مشابه داخلی دارد تقبیح شود و به نوعی ساماندهی و برنامه ریزی صورت گیرد که اگر کسی خارج از دایره کالاهای ایرانی مصرف کند، به گونه ای نشانه گذاری شود که یعنی این فرد به بیکاری کمک کرده و به نیازهای اساسی خانواده ها پشت می کند.
مصرف کالای ایرانی تکمیل کننده زنجیره اشتغال
وی افزود: مردم باید بدانند که نمی توان تولید داخلی و اشتغال داشت و از آن سو از مصرف تولید داخلی حمایت نکرده و انتظار داشت چرخه تولید بچرخد و جوانان ایرانی سر کار باشند.
رنجبرزاده ادامه داد: یکی از بندها برای اینکه چرخه، سیکل و حلقه برای تولید، اشتغال و رفع معضل بیکاری تکمیل شود، حلقه مصرف کالاهای داخلی و حمایت از کالاهای ایرانی است.
80 میلیون جمعیت باید برای مصرف کالای ایرانی مشارکت داشته باشند
وی با بیان اینکه اگر این کالاها مصرف نشوند هیچ وقت این سیکل تکمیل نشده و چرخه شکل نمی‌گیرد و همچنان آمار بیکاران افزایش می‌یابد، اظهار داشت: اگر برای تولید داخلی بازار مصرف وجود نداشته باشد، به هر میزان مورد حمایت پولی، مالی و امتیازات ویژه قرار گیرد باز نمی تواند با تولیدات خارجی رقابت کند و چرخه تولید و ایجاد اشتغال پایدار شکل نمی‌گیرد و مردم آسیب می بینند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه باید برای تک تک خانواده ها مسجل شود که مصرف کالای خارجی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود پشت پا زدن به اشتغال و بی‌توجهی به آمار بیکاران است،افزود: همه باید مشارکت کنند تا مشکل بیکاری رفع شود و 80 میلیون جمعیت باید در این زمینه مشارکت داشته باشند، اگر این 80 میلیون نفر مشارکت کنند طبیعتا حلقه تولید، اشتغال و بیکاری شکل گرفته و تکمیل می‌شود و به نتیجه مطلوب می‌رسد.
افرادی که خلاف مصرف کالای ایرانی حرکت می‌کنند تقبیح شوند
وی با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی، نیز وظایف خود را در راستای تشویق و ترغیب مردم انجام می دهد، ادامه داد: کمیسیون فرهنگی نیز می‌تواند برنامه‌های مشخص و مدونی برای حمایت از کالاهای ایرانی داشته باشد و مجلس نیز باید در برنامه ریزی های خود حمایت از تولید داخلی و کیفی سازی محصولات را در نظر می گیرد و باید امتیازات ویژه برای سرپا نگه داشتن تولیدات داخلی در نظر گرفته شود.
رنجبرزاده با بیان اینکه نمایندگان مردم باید به صورت مستمر موضوع مصرف کالاهای داخلی را در حوزه‌های انتخابیه خود به صورت اولویت‌دار و محوری در برنامه های خود قرار دهند، بیان کرد: صداو سیما، رسانه ها و تک تک نهادها باید دست به دست هم دهند، تا اینکه موضوع مصرف کالاهای ایرانی به عنوان اولویت اول کشور تلقی شود و افرادی که خلاف مصرف کالای ایرانی حرکت می‌کنند تقبیح شوند، تا در پایان سال کسی به خود جرأت و جسارت ندهد که عنوان کند برند خارجی مصرف می‌کند و این موضوع خلاف مصلحت کشور تلقی شود.
مسئولان برای مصرف کالای ایرانی گوی سبقت را از مردم بربایند
وی با اشاره به اینکه مردم باید برای مصرف کالای ایرانی ترغیب و تشویق شوند، افزود: حلقه مفقوده کشور در ایجاد اشتغال و حمایت از تولید با اتصال حلقه مصرف کالای ایرانی و داخلی باید شکل بگیرد تا موضوع اقتصاد مقاومتی نیز ریشه بدواند.
عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مسئولان باید در مصرف کالای ایرانی پیشتاز و پیشگام باشند، تصریح کرد: هدف گذاری مقام معظم رهبری در جامعه و مسئولان بوده است اما مسئولان باید در این زمینه گوی سبقت را از مردم بربایند و برای مصرف کالاهای داخلی پیشتاز باشند./
پایان پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

وعده وزیر نفت برای تحقق یک آرزوی دیرینه

مهلت سه‌ماهه بهبود کیفیت اینترنت رو به پایان است / وزیر می‌تواند از دومین کارت زرد عبور کند؟

بانک‌های سود‌ساز 1401

پیشنهادی برای احیای بازار موبایل

شکاف دخل و خرج «بکام»

نوروز در کیش با 5/ 2 برابرعیدی

باخت معنادار مسکن دوپینگی

«بَد زَخم»؛ روایت مناقشه سنت و مدرنیته

کشنده‌ها توان جلو بردن حمل‌ونقل ریلی را دارند؟

رکورد ثبت‌نام در انتخابات اتاق

صنایع‌دستی امروز ما میراث‌فرهنگی دیروز ماست

تولید نهاده‌ای با ارزش غذایی بالا برای دام در شرکت نیشکر خوزستان

موسوی: طرح صیانت از دستور کار مجلس خارج شده است

با وجود محدودیت‌های اعتباری کشور افتتاح این تعداد پروژه افتخار آفرین است

مولدسازی از وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و آموزش و پرورش آغاز می‌شود

اربیل: صادرات نفت به ترکیه با پایان عملیات آواربرداری مناطق زلزله زده از سر گرفته می‌شود

تجار ایرانی در راه آفریقا!

اتصال پیام‌رسان‌های بانکی ایران و 106 بانک در 13 کشور

موافقت رهبری با عفو محکومان حوادث اخیر نشان از همدلی حاکمیت با جامعه دارد

روند افزایشی صدور پروانه‌ احداث ساختمان در کشور

شاخص و متوسط قیمت آپارتمان­‌های مسکونی شهر تهران در دی ١٤٠١

شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در پاییز ١٤٠١ مشخص شد

بودجه سازمان بهزیستی و وظایف محوله همخوانی ندارد

تشکیل کمیته مشترک کمیسیون اقتصادی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری/احکام مربوط به اقتصاد دانش‌بنیان در برنامه توسعه بررسی می‌شود

آخرین وضعیت خط‌لوله‌های نفت‌ ترکیه پس از زمین‌لرزه/ توقف جریان گاز در 3 استان ترکیه

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.