سه گانه موثر در تحقق هدف برونگرا بودن اقتصاد کشور گفتگو

سه گانه موثر در تحقق هدف برونگرا بودن اقتصاد کشور

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس توجه به استفاده از تکنولوژی های مدرن،پایین آوردن قیمت بهای تمام شده و ارتقاء کیفیت کالاهای تولیدی را در تحقق هدف برونگرا بودن اقتصاد مهم دانست.

محمد مهدی مفتح در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام درباره لزوم توجه به اقتصاد درون زا و برونگرا گفت:نامگذاری سال 97 به نام سال حمایت از کالای ایرانی نتیجه منطقی خط سیری است که در این سالها مقام معظم رهبری در جهت دادن اقدامات مسئولان برای توسعه اقتصاد مشخص کرده است .
سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:مقام معظم رهبری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را الگویی برای حرکت های اقتصادی جامعه قرار داده اند و سال 96 را سال حمایت از تولید و اشتغال نامگذاری کردند بنابراین اگر بخواهیم از کالاهای تولید داخل حمایت کنیم باید شرایط فروش این کالاها در بازار فراهم شود و از کالاهای ایرانی حمایت شود.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم و مسئولان در حمایت از کالای ساخت داخل مسئولیت دارند، افزود:یکی از محورهای سیاست های اقتصاد مقاومتی، درون زا بودن اقتصاد است همچنین علاوه بر این موضوع،باید به برونگرا بودن اقتصاد نیز توجه جدی شود.
تأکید بر توجه به زنجیره ارزش تولید کالا در کشور
وی افزود:مسئولان کشور باید توجه داشته باشند ظرفیت های داخلی در بخش های مختلف مانند ظرفیت‌های فکری و فیزیکی بکار گرفته شود بنابراین باید از استعدادهای جوان و نیروی انسانی متخصص و از ظرفیت های معدنی کشور استفاده بهینه شود .
مفتح با تأکید بر ضرورت توجه به زنجیره ارزش تولید کالا افزود: با استفاده بهینه از ظرفیت‌های داخلی و ارتقاء بهره وری و همچنین کنترل واردات می توان شرایط پیشرفت اقتصاد کشور را فراهم کرد.
وی همچنین افزود: کالاهای تولید داخل باید با نگاه عرضه در بازارهای بین‌المللی ساخته شود، در راستای برونگرا بودن اقتصاد باید کالاهای ایرانی توان رقابت در بازارهای خارجی را از لحاظ کیفیت و قیمت داشته باشند .
مفتح تصریح کرد: مسئولان باید شرایط را برای تولیدکنندگان به نحوی آماده کنند که آنها بتوانند کالاهایی با کیفیت و با قیمت مناسب بازارهای خارجی عرضه کنند، با استفاده از ظرفیت نیروهای جوان می توان تکنولوژی های جدید و پیشرفته را برای ساخت کالاها ابداع کرد.
سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: استفاده از تکنولوژی های مدرن، پایین آوردن قیمت بهای تمام شده و همچنین ارتقاء کیفیت در زمینه تحقق هدف برونگرا بودن اقتصاد کشور نقش مهمی دارد./
پایان پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

جزئیات همکاری دو سازمان برای بهره‌برداری از تصاویر ماهواره «خیام» در حوزه نقشه‌برداری

خودروها روی دست برزیل ماند

نباید برای کنترل بازار خودرو از روش های غیرمعقول استفاده کرد

مردم علیه زنان

سقوط تولید صنعتی آلمان

رانت‌زدایی به واسطه بورس

خروج خودروهای عرضه شده در بورس از قرعه‌کشی

معجزه نفت شیل

با بحران مدیریت منابع آبی مواجه هستیم/ نگاه ما باید به سمت منابع آب دریا تغییر کند

معادله توافق و فشار اقتصادی بر ایران

قالیباف: واردات خودروهای کارکرده از مناطق آزاد انجام می‌شود/ تا تصویب بودجه باید منتظر ماند

منطقه ویژه اقتصادی لامرد مزیت و فرصتی ارزشمند برای سرمایه‌گذاران

صنعت بازی در سراشیبی سقوط

سه نقطه ضعف «ترانزیت از ایران»

مدل پوتین- مدودف در اتاق ؟

معمای ChatGPT در شرکت‌ها

دو متهم ریزش بورس زمستان

540 روز ماراتن مجوز ساخت

آخرین وضعیت پیشرفت پنجره ملی خدمات دولت هوشمند اعلام شد

لزوم حل‌وفصل حقوقی مصوبه شورای عالی بورس و رقابت در مورد خوردو

رکود دارایی‌های دولت، اقتصاد مقاومتی است یا مولد کردن آنها؟

تداوم عرضه خودرو در بورس/ عرضه ها منظم می شوند

صنعتگران کردستانی افتخار جامعه ایران هستند

ویدیو / امضای تفاهم نامه بین وزیر نفت و ارشاد برای ساخت فیلم

راه آهن اینچه برون به شاهرود دروازه تجارت خارجی/ فایننس صادر شد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.