ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با احدی تعارف ندارد اقتصاد کلان

ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با احدی تعارف ندارد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - ظهر امروز، علی مویدی خرم‌آبادی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سفر به لرستان، با حضور در قرارگاه نوروزی فرمانده انتظامی لرستان، گفت: در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز با احدی تعارف نداریم.
به گزارش فصل تجارت ؛ رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سفر به لرستان، با حضور در قرارگاه نوروزی فرمانده انتظامی این استان، گفت: در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز با احدی تعارف نداریم.
علی مویدی خرم‌آبادی که در جمع فرماندهان انتظامی لرستان سخن می‌گفت، ادامه داد: اگر امروز افتخار می‌کنیم در منطقه و دنیا اثرگذار هستیم به این دلیل است که مردم پای کار هستند اما اگر امروز در حوزه اشتغال با مشکل مواجه هستیم به دلایل مختلفی بوده و همه ما معتقدیم که امروز امنیت، اقتصاد و حوزه اجتماعی به هم گره خورده، لذا توجه به این موضوعات جز اولویت‌های ما در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.
علی مویدی
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد: اکنون وحدت نظر برای ارتقای اشتغال کشور و حل و فصل مشکلات وجود دارد و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تلاش خواهد کرد تا بتواند به صورت هدفمند و با برنامه‌ریزی و استفاده از ظرفیت همه اعضای عضو بتواند گام‌های مناسبی را بردارد.
سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب و رئیس جمهور را عملی می‌کنیم
وی، تصریح کرد: تاکید داریم در سال‌جاری با انسجام‌بخشی بین دستگاه‌ها ذیل سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و تدابیر ریاست جمهور حرکت کرده و گام‌های موثر و تازه‌ای را برداریم، قاچاق به صورت سازمان‌یافته در کشورمان وجود دارد و با توجه به تجربیات گذشته، قاچاق صرفا در مرز نیست، لذا باید تمرکزمان بر ضربه زدن به افکاری باشد که به دنبال قاچاق است.
مویدی خرم‌آبادی، گفت: تا نگاه ما، فکر و فرهنگ ما به سمت استفاده مطلوب از کالای داخلی نباشد، قاچاق به صورت تهدید است و تنها راه مبارزه با مشکلات کنونی وجود عرق و تعصب مردم برای خرید کالای تولید داخلی است.
وی، در ادامه با اشاره به اینکه امسال در جهت فرهنگ‌سازی برای خرید کالای تولید داخل تلاش خواهیم کرد، افزود: یکی از مهمترین برنامه‌های این ستاد معرفی محصولات داخلی به مردم و فرهنگ‌سازی بوده تا شاهد افزایش خرید کالای ایرانی باشیم.
مشکل قاچاق کالا با بستن مرزها حل نمی‌شود
علی مویدی خرم‌آبادی ، تاکید کرد: صرفا با بستن مرزها قاچاق کالا حل نمی‌شود و تلاش می‌کنیم با تمرکز بر فرهنگ استفاده از کالای ایرانی به عنوان یک اولویت گام برداریم و قطعا همه مردم در تولید و ایجاد این فرهنگ می‌توانند نقش بزرگی را ایفا کنند.
وی، افزود: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جهت تحقق شعار سال و حمایت کالای داخلی از تمام توان استقاده می‌کند و امیدواریم کارنامه قابل قبولی داشته باشیم.
برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، عزم ملّی لازم است
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تصریح کرد: برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید با بسیج همگانی ضربات لازم را به کانون‌های قاچاق وارد کنیم، سهم و ماموریت هر دستگاه را تعیین کرد و توضیحات لازم را آنها خواهیم گرفت تا هم‌افزایی و انسجام بخشی در جهت رسیدن به یک نکته قابل قبول و در خور توجه حرکت کرد و در این راستا متعهد می‌شویم از کوتاهی هیچ دستگاهی نخواهیم گذشت.
وی، گفت: به عنوان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در بخش برنامه‌ریزی و نظارت تکالیف خود را نسبت به دستگاه‌های عضو که همه قوا در آن نقش دارند انجام خواهیم داد.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز با احدی تعارف نداریم
سردار مویدی خرم آبادی در ادامه با اشاره به اینکه وجود فساد حتی به هر میزان که باشد غیرقابل تحمل است، افزود: با هیچ فرد و دستگاهی رودربایستی نخواهیم داشت و اگر دستگاه و شخصی بخواهد سو استفاده کند نام آن فرد یا دستگاه را اعلام خواهیم کرد.
وی، گفت: اجزای دولت به لحاظ تدابیر رئیس جمهور عزم و اراده لازم برای حمایت از کالاهای داخلی را دارند و ما در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کنترل لازم را بر روی کالاهای تولیدی داخل خواهیم داشت.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

لزوم اهتمام به توسعه روابط اقتصادی و کار با کشورهای آفریقایی

بازدید وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از اماکن گردشگری و تاریخی شهر داراب

ناوگان حمل و نقل شرکت سنگ آهن نوسازی می شود

افزایش اعزام و پذیرش مسافران هوایی در 9 ماهه سال جاری

پروازهای ایران و قزاقستان افزایش می‌یابد

اقدامات مثبت اقتصادی دولت سیزدهم

بهینه‌سازی مصرف انرژی در لایحه بودجه 1402 مغفول مانده است

رشد سرمایه‌گذاری در ماشین‌آلات و تجهیزات تولیدی در دو 6 ماه متوالی

رشد سرمایه‌گذاری در ماشین‌آلات و تجهیزات تولیدی در دولت سیزدهم

تشریح برنامه‌های هجدهمین اجلاس همکاری‌های اقتصادی ایران و قزاقستان

تداوم گرانی گوشت قرمز در آستانه عید نوروز و ماه رمضان قابل قبول نیست

اجرای عملیات ساخت تقاطع غیرهمسطح روی بزرگراه آیت الله سعیدی

آزادسواری اتوبوس‌ها خارج از پایانه‌های مسافری تخلف است

افزایش سطح مبادلات تجاری 3 میلیارد دلاری هدفگذاری روسای جمهوری ایران و قزاقستان

افزایش مطلوبیت و رقابت‌پذیری برای کشت فراسرزمینی

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در طرح مردمی کاشت درخت بین سازمان‌ منابع طبیعی و آبخیزداری و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور

تاثیر هوش مصنوعی بر روی سئو در 2023

ادای احترام وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به شهدای والامقام داراب

اختلال در سایت بازار متشکل ارزی

خطر قاچاق معکوس سوخت جدی است/ تامین کنندگان شناسایی شوند

دولت حمایت از جامعه معلولان کشور را در صدر برنامه‌های اجتماعی خود قرار دهد/ حذف ردیف بودجه حمایت از حقوق معلولان استنکاف دولت از اجرای قانون است

106 هزار واحد مسکونی نهضت ملی وارد فاز اجرا شد

چرا مدیران راضی اند اما کارکنان غر می زنند؟

بازدید استاندار خوزستان از مسکن مهر هندیجان/ تاکید بر رفع مشکلات مردم منطقه

دستور رئیس جمهور برای رفع صف کامیون‌ها در گمرک آستارا/ تشکیل کارگروه ویژه برای مشکلات مرزی آستارا

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.