مشکلات صنایع کوچک و متوسط با بسته‌های حمایتی برطرف نمی‌شود/ صنایع توان بازاریابی خارجی را ندارند گفتگو

مشکلات صنایع کوچک و متوسط با بسته‌های حمایتی برطرف نمی‌شود/ صنایع توان بازاریابی خارجی را ندارند

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،گفت: صنایع کوچک و متوسط به دلیل کوچک بودن توان بازاریابی خارجی را ندارند، باید از طریق تشکیل کنسرسیوم‌هایی،آنها را تجمیع تا در این قالب کار صادرات را انجام دهند.

حمید گرمابی ، درخصوص توجه دولت به صنایع کوچک و تبدیلی در سال گذشته، اظهار داشت: در صنایع تبدیلی و صنایع کوچک و متوسط اشتغال قابل توجهی وجود دارد و اگر قرار است ایجاد اشتغال صورت بگیرد باید به این بخش توجه ویژه‌ای شود.
مشکلات صنایع کوچک و متوسط با بسته‌های حمایتی برطرف نمی‌شود
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت کمک‌های داشته و در سال 95 و 96 بسته‌های حمایتی را برای آنها در نظر گرفته است، گفت: اما مشکلات این صنایع آنقدر زیاد است که بیشتر بسته‌های حمایتی که به آنها تعلق می‌گیرد صرف رفع مشکلات مالی گذشته، بدهی‌های و به روز کردن وام‌ها شده است.
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عملا تسهیلات و بسته‌های حمایتی را که دولت به صنایع کوچک و متوسط تخصیص داده نتوانسته حرکتی را در این بخش از صنعت ایجاد کند، ادامه داد: صنایع کوچک، متوسط و تبدیلی کماکان در گیر مشکلات فراوان مالی خود هستند.
شرایط صنایع کوچک و متوسط مناسب نیست
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این مشکل صنایع کوچک و متوسط را اگر در کنار سایر مشکلات آنها قرار دهیم متوجه می‌شویم که وضعیت این بخش از صنعت اصلا خوب نیست، عنوان کرد: از سوی دیگر دو نوع مالیات بر درآمد و بر ارزش افزوده از آنها دریافت می‌شود که هزینه سنگینی برای آنها است.
وی با بیان اینکه علاوه بر هزینه‌های مالیاتی باید هزینه‌های بانکی شامل سود تسهیلات، جریمه دیرکرد و هزینه بیمه‌ای را نیز اضافه کرد، ادامه داد: با در کنار هم قراردادن مشکلات این صنایع و علی رغم تلاش‌های صورت گرفته توسط دولت همچنان شاهد رکود در این بخش از صنعت هستیم.
گرمابی، گفت: اگر قرار باشد این بخش از صنعت حرکت داشته باشد باید بیشتر از اکنون به آنها توجه شود و در جهت رفع مشکلات آنها تلاش کنیم و همچنین شاهد باشیم سرمایه‌های که در اختیار آنها قرار می‌گیرد در بخش تولید و اشتغال صرف می‌شود در این صورت می‌توان امید داشت تا شاهد تحول صنایع کوچک و متوسط باشیم.
صنایع کوچک و متوسط توان بازاریابی خارجی را ندارند
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نکته دیگر که باید در این بخش از صنعت به آن توجه داشت مبحث صادرات آنها است، واحدهای تولیدی این بخش از صنعت کوچک هستند و خود آنها به تنها نمی‌توانند بازاریابی خارجی را داشته باشند، ادامه داد: باید از طریق تشکیل کنسرسیوم‌های آنها را تجمیع و در این قالب کار صادرات را انجام دهند زیرا در داخل کشور به دلیل کمبود تقاضا در برخی از صنایع حتی اگر عرضه صورت بگیرد خریدار داخلی وجود ندارد و باید به بازرهای صادراتی روی بیاوریم تا از آن بازارها استفاده و تولید را به حرکت در آوریم.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید براینکه اگر فکر عاجلی طی یکی دو سال آینده برای آنها نشود ممکن است کاهش میزان تولید و تعطیلی آنها ادامه پیدا کند و این مسئله موجب از دست دادن تولید و اشتغال می‌شود،خاطرنشان کرد: توصیه اکید دارم که به صنایع کوچک و متوسط در جهت اشتغال که مورد توجه دولت است و افزایش تولید توجه ویژه‌ای شود. /
پایان پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

نظارت جامع بر اطلاعات کشتی از پل فرماندهی تا «خن» کشتی/رفع چالش مصرف سوخت در شناورها

دردسرهای قدرت برای گوگل

آمریکا به بحران مالی نزدیک می‌شود

دولت استراتژی ندارد؛ بودجه 1402 با بودجه قبلی دولت سیزدهم تفاوتی ندارد

احداث تراموا و خط 10 مترو غیرقانونی است/ شرط اجرای پروژه‌ها چیست؟

تقدم اصلاح نظام گزینش شایستگان در اصلاحات نهادی

گول آیفون‌های کپی برابر اصل را نخورید

تاثیر مثبت تورم روی بورس

جهش صادرات و تولید نفت ایران

اختیاری بودن خرید کالا در کالابرگ الکترونیکی/سه استان دیگر مشمول طرح شدند

روز سیاه بورس ایران

قاچاق و سوالات بی‌پاسخ؛ تامین‌کنندگان منابع مالی قاچاق چه افرادی هستند؟

برگ برنده فلزات گرانبها به کدام‌ رسید؟

صبر ولوو لبریز شد

اتحادیه گازی روسیه در آسیای مرکزی به کجا رسید؟

مسئولان امنیت سرمایه گذاری را برای فعالان بورس ایجاد کنند

آلارم تشکیل رانت ارزی

5 چالش بزرگ حوزه سنگ‌آهن

تعمیر موتور تولید جهان

کنترل تورم اولویت اصلی است

استقبال از انتخابات اتاق

سه مهارت ضروری مدیر منابع انسانی

16 میلیارد تومان وصولی حقوق دولتی معادن لرستان

بانک چین در مسیر سبز قرار گرفت

243 هزار تن کالا از استان سمنان به کشورهای مختلف صادر شد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.