روشن‌شدن علل سانحه نفتکش سانچی تا یک ماه آینده نفت و انرژی

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - ایسنا نوشت:مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: انتظار داریم تا یک ماه آینده علل و عوامل سانحه نفتکش سانچی روشن شود.

محمد راستاد در حاشیه بازدید از بندر شهید حقانی بندرعباس، اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به تمهیدات پیش‌بینی شده جهت اشاعه فرهنگ سفر و گردشگری دریایی شاهد افزایش استقبال هموطنان هستیم.
وی با بیان اینکه سعی کردیم شرایطی فراهم کنیم تا از نظر ایجاد امکانات رفاهی و ایمنی شناورها و مسافران در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشیم، تصریح کرد: امروز در بازدید از پایانه شهید حقانی بندرعباس به عنوان مهمترین و پرترددترین پایانه مسافری دریایی کشور داشتم، به وضوح شاهد بودیم اقدامات صورت گرفته مورد رضایت مسافران بوده و روند اقدامات را رو به بهود و پیشرفت قلمداد کردند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور با اشاره به اینکه در حوزه گردشگری دریایی به توجه بیشتری نیاز داریم، اضافه کرد: در ایام نوروز 97 با استقرار 9 فروند اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان گام مهمی برداشته شد و امیدوارم این موضوع در تمامی مبادی گردشگری شمال و جنوب کشور تداوم داشته باشد.
راستاد با بیان اینکه 41 فروند شناور مسافری با 6300 صندلی در پایانه شهید حقانی بندرعباس دایر است، اضافه کرد: خوشبختانه این ظرفیت به خوبی مدیریت شده و شاهد ازدحام و صف های طویل نیستیم و همه موارد با نظم خاصی انجام می شود.
وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره آخرین وضعیت بررسی علت سانحه نفتکش سانچی، خاطرنشان کرد: در خصوص سانحه نفتکش سانچی براساس ضمیمه کنوانسیون ایمنی جان اشخاص در دریا که مرتبط با نحوه بررسی سوانح دریای است، روند کار در حال انجام است.
راستاد با اشاره به اینکه در این زمینه تفاهم نامه‌ای بین کشورهای ذی نفع شامل جمهوری اسلامی ایران، چین، پاناما و هنگ کنگ درباره نحوه رسیدگی به سانحه و گزارش نهایی منعقد شده است، اظهار کرد: چهار کارشناس خبره سوانح دریایی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران به این کمیته معرفی شده و تاکنون این کمیته به چین دو بار سفر کرده و در غالب کمیته مشترک با سه کشور دیگر جلسات رسیدگی تشکیل شده است.
وی ادامه داد: محتویات جعبه ثبت مشخصات سفر (VDR) کشتی‌های سانحه دیده و سایر مستندات رسیدگی شده و تا حد زیادی غالب کلی علل و عوامل بروز سانحه مشخص شده اما به برخی مستندات دیگر نیاز است و اطلاعات تکمیلی مورد نیاز کمیته در حال تکمیل شدن است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور با بیان اینکه انتظار داریم تا یکماه آینده این موضوع روشن شود، افزود: طبق همان زمانبندی که در ابتدا اعلام شد و زمان سه ماهه برای مشخص شدن علت حادثه معین شد، علل و عوامل این موضوع روشن و بتوانیم اطلاع‌رسانی کنیم.
راستاد درباره عملیات جست‌وجو اجساد باقیمانده، اضافه کرد: شرکت ملی نفتکش ایران به عنوان مالک نفتکش سانچی اقداماتی را از زمان غرق شدن هم برای جلوگیری از بروز آلودگی بیشتر و هم برای ارزیابی وضعیت نفتکش و امکان ورود به آن برای کسب اطلاع از پیکرهای شهدای نفتکش در دست اقدام داشته و دارد و در حال دنبال کردن است و امیدوارم این اقدامت سبب نتیجه شود.
3535


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

اتصال همه روستاهای مناطق زلزله زده خوی به اینترنت پرسرعت

تامین امنیت غذایی؛ رسالت وزارت جهاد کشاورزی

کاتالیست‌های ایرانی به کاتالیست‌های اروپایی تنه زده‌اند

ظرفیت 120 میلیون تنی فرآوری محصولات کشاورزی در ایران

علیزاده: احتمالا از شورای رقابت به دیوان عالی کشور شکایت می‌کنیم

پایش سطح سبز کشور

سبد معیشت کارگران را عادلانه محاسبه کنیم

حمایت صندوق تعاون روستایی برای تامین سرمایه در گردش

5 قلوهای تازه متولد شده گنبدی صاحب خانه می‌شوند

افزایش ظرفیت عملکرد بنادر کشور از 19 به 270 میلیون تن

محصولات لبنی شرکت‌های پگاه ارومیه و تبریز برای زلزله‌زدگان خوی ارسال شد

تخصیص 35 میلیارد تومان ردیف اعتباری برای حفاظت از خاک کشاورزی

عرضه خودرو در بورس کالا متوقف می‌شود؟

پیش‌بینی شناسایی 24 همت دارایی برای مولدسازی/ شناسایی 6 هزار موعد جدید که مالیات نمی‌دادند

زارع:‌ جریمه جمع نکردن گازهای فلر مشخص شد

تیک طلایی توییتر برای کسب و کارها 1000 دلار آب می‌خورد

لزوم استفاده از توانمندی‌ بخش خصوصی در اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت

افت 17 هزار واحدی شاخص بورس

رتبه بندی خودروها برای تعیین قیمت/ فروش خودرو از طریق سامانه

بومی سازی 98 درصد کاتالیست‌های صنعت نفت

سیر تا پیاز ماجرای پرداخت عوارض به بهشت زهرا

واردات پیاز به کشور/ قصد داریم صادرات را برنامه‌محور کنیم

تغییرات قیمتی کود در بودجه 1402 و گرانی محصولات کشاورزی در آینده

اصلاح مجدد شاخص کل / تنش دوباره شورای رقابت به بورس

رشد 208 درصدی تعیین تکلیف کالاها/ فروش 8800 میلیارد تومان تا اواخر دی‌ماه

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.