تبدیل 12 هزار میلیارد تومان اعتبار به شغل روستایی در 97 کار و تعاون

تبدیل 12 هزار میلیارد تومان اعتبار به شغل روستایی در 97

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از تبدیل 12 هزار میلیارد تومان اعتبار به شغل در روستاهای کشور در نیمه اول سال 97 خبر داد.

به گزارش فصل تجارت به نقل از صدا و سیما، علی ربیعی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال اولویت اول دولت در سال جدید است، افزود: متوسط اختصاص اعتبار برای ایجاد شغل در روستاها 50 تا 70 میلیون تومان است.
وی گفت: در سال گذشته برنامه مرتبط با رشته فناوری و ارتباطات و اطلاعات در اسفند ماه سال 96 ارائه کردیم امسال نیز رشته کشاورزی، ایرانگردی و صنایع دستی برنامه ریزی خواهد شد که این رشته‌ها در جهت ایجاد شغل خواهند بود. چرخش پول در داخل کشور و خرید کالای ایرانی و گرایش مردم به این سمت می‌تواند مانع از تبدیل پول به دلار و خروج آن از کشور شود که این رویه، کاهش فقر را به دنبال دارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد شغل در صنعت کفش، پوشاک و لوازم خانگی در سال 97 را دارای جهشی قابل توجه دانست و افزود: ما در صنعت پوشاک، امسال 500 هزار شغل جدید ایجاد خواهیم کرد.
ربیعی با اشاره به اینکه سال 97 در بخش موانع کسب و کار رسته ای، برنامه ریزی مناسبی شده است، ادامه داد: ما در صنعت نساجی و کنده کاری هم اکنون 200 هزار زمینه شغلی داریم. تغییر ذائقه شهرنشین‌ها به خرید کالایی که دارای نام و نشان معروف باشد به عاملی برای افتخار تبدیل شده که این رویه باید تغییر بکند؛ ما باید عرق ملی به تولیدات داخلی خود داشته باشیم.
وی گفت: ما در سال‌های گذشته سیاست جایگزینی واردات را عملیاتی کرده ایم در دوره‌ای هم توسعه صادرات را انجام داده ایم، اما باید به فکر سیاست ترکیبی باشیم تا با ایجاد یک اجماع عمومی از این سیاست‌ها بتوان به نتیجه مناسب رسید.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مصرف تولیدات داخلی را سبب کاهش فقر و افزایش رفاه در کشور دانست و افزود: چرخش پول در داخل کشور و خرید کالای ایرانی و گرایش مردم به این سمت می‌تواند مانع از تبدیل پول به دلار و خروج آن از کشور شود که این رویه، کاهش فقر را به دنبال دارد.
ربیعی مقابله با قاچاق کالا را بسیار ضروری دانست و گفت: تغییر ذائقه شهرنشین‌ها به خرید کالایی که دارای نام و نشان معروف باشد به عاملی برای افتخار تبدیل شده که این رویه باید تغییر بکند همانگونه که بطور مثال در سنگاپور از سال 1950 جنبشی اجتماعی برای خرید کالای داخلی اتفاق افتاد ما نیز باید عرق ملی به تولیدات داخلی خود داشته باشیم. به نظر خیلی‌ها افزایش 20 درصدی دستمزد سبب بالا رفتن هزینه کارفرمایی می‌شود در حالی که به نظر من این اتفاق سبب افزایش خرید کالای ایرانی خواهد شد.
وی با اشاره به تولید برخی از کالاهای دارای برندهای معروف خارجی در ایران ادامه داد: ما علاوه بر بازار 80 میلیونی کشور خود بازار 400 میلیونی منطقه را داریم که اگر بتوانیم در پوشاک، صادرات داشته باشیم در بحث اشتغال می‌توانیم به عددی قابل توجه برسیم.
ربیعی با اشاره به مخالفت‌های انجام شده با افزایش 20 درصدی دستمزد گفت: به نظر خیلی‌ها این افزایش دستمزد سبب بالا رفتن هزینه کارفرمایی می‌شود در حالی که به نظر من این اتفاق سبب افزایش خرید کالای ایرانی خواهد شد که این چرخه در نهایت به کارفرما کمک می‌کند.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

وعده وزیر نفت برای تحقق یک آرزوی دیرینه

مهلت سه‌ماهه بهبود کیفیت اینترنت رو به پایان است / وزیر می‌تواند از دومین کارت زرد عبور کند؟

بانک‌های سود‌ساز 1401

پیشنهادی برای احیای بازار موبایل

شکاف دخل و خرج «بکام»

نوروز در کیش با 5/ 2 برابرعیدی

باخت معنادار مسکن دوپینگی

«بَد زَخم»؛ روایت مناقشه سنت و مدرنیته

کشنده‌ها توان جلو بردن حمل‌ونقل ریلی را دارند؟

رکورد ثبت‌نام در انتخابات اتاق

صنایع‌دستی امروز ما میراث‌فرهنگی دیروز ماست

تولید نهاده‌ای با ارزش غذایی بالا برای دام در شرکت نیشکر خوزستان

موسوی: طرح صیانت از دستور کار مجلس خارج شده است

با وجود محدودیت‌های اعتباری کشور افتتاح این تعداد پروژه افتخار آفرین است

مولدسازی از وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و آموزش و پرورش آغاز می‌شود

اربیل: صادرات نفت به ترکیه با پایان عملیات آواربرداری مناطق زلزله زده از سر گرفته می‌شود

تجار ایرانی در راه آفریقا!

اتصال پیام‌رسان‌های بانکی ایران و 106 بانک در 13 کشور

موافقت رهبری با عفو محکومان حوادث اخیر نشان از همدلی حاکمیت با جامعه دارد

روند افزایشی صدور پروانه‌ احداث ساختمان در کشور

شاخص و متوسط قیمت آپارتمان­‌های مسکونی شهر تهران در دی ١٤٠١

شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در پاییز ١٤٠١ مشخص شد

بودجه سازمان بهزیستی و وظایف محوله همخوانی ندارد

تشکیل کمیته مشترک کمیسیون اقتصادی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری/احکام مربوط به اقتصاد دانش‌بنیان در برنامه توسعه بررسی می‌شود

آخرین وضعیت خط‌لوله‌های نفت‌ ترکیه پس از زمین‌لرزه/ توقف جریان گاز در 3 استان ترکیه

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.