عدم رعایت استانداردها کاهش بهره‌وری ایرلاین ها را رقم زده است / آزادسازی نرخ ها به مسیر مدنظر ایرلاین ها هدایت شد گفتگو

عدم رعایت استانداردها کاهش بهره‌وری ایرلاین ها را رقم زده است / آزادسازی نرخ ها به مسیر مدنظر ایرلاین ها هدایت شد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه عدم رعایت استانداردها از سوی برخی ایرلاین ها بهره وری آن ها را کاهش داده است، گفت: آزادسازی نرخ ها بلیت هواپیما از مسیر قانونی تعریف شده خارج شده است.

سیداحسن علوی ، با تاکید بر ضرورت نوسازی ناوگان هوایی کشور، گفت: متوسط عمر ناوگان هوایی در ایران 24 سال است در حالی که در بسیاری از کشورهای دنیا 12 سال و در کشورهای اقماری 6 سال است.
رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عمر بالای هواپیماهای مورد استفاده در کشور بر نازل بودن کیفیت آن ها به نسبت میانگین جهانی صحه می گذارد، افزود: متاسفانه بسیاری از حوادثی که برای هواپیماها در داخل کشور رخ می دهد در نتیجه فرسودگی ناوگان هوایی است.
گرانی نرخ بلیت ها دغدغه مردم شده است
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در کنار فرسودگی ناوگان هوایی کشور موضوع گرانی نرخ بلیت دغدغه مردم شده است، تصریح کرد: هر چند نرخ بلیت هواپیما باید متناسب با استانداردهای جهانی باشد اما کیفیت خدمات رسانی نیز نباید دور از این استانداردها باشد.
وی با بیان اینکه مردم از خدمات ارایه شده از سوی ایرلاین ها در قبال دریافت هزینه های گزاف بلیت گله مند هستند، گفت: آزادسازی نرخ بلیت صورت گرفت اما مقدمات این آزادسازی که رشد کیفیت خدمات دهی به مسافران بود از سوی هیچ ایرلاینی رعایت نشد.
عدم نگهداری صحیح هواپیماها به بروز مشکلات فنی برای آن ها دامن می زند
این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: اشکالاتی نیز در حفظ و نگهداری هواپیماها صورت می گیرد که این در بروز مشکلات فنی آن ها دخیل است.
علوی با بیان اینکه عدم رعایت استانداردها از سوی برخی ایرلاین ها بهره وری آن ها را کاهش داده است، گفت: بهترین راهی که پیش روی ایرلاین ها برای افزایش کارایی و در نهایت رضایتمندی مردم وجود دارد کاهش تاخیرهای پروازی و ایجاد تناسب میان نرخ بلیت و خدمات ارایه شده به مردم است.
وی با تاکید بر اینکه برف سال گذشته نشان داد که تجیهزات مقابله با برف و شرایط اضطرار در حوزه هوایی با ضعف های بسیاری مواجه است، افزود: ضعف در پیش بینی شرایط نیز از دیگر انتقاداتی است که به حوزه ناوگان هوایی کشور وارد است.
بازنگری در نرخ بلیت هواپیما متناسب با خدمات ارایه شده به مردم لازم است
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بازنگری در نرخ بلیت هواپیما متناسب با خدمات ارایه شده به مردم لازم است، گفت: هر چند آزادسازی نرخ بلیت با هدف ایجاد رقابت سالم میان ایرلاین ها مصوب و قانونی شد اما متاسفانه رقابتی در فضای رشد هر روزه نرخ ها در زمان اوج تقاضا را رقم زد.
علوی ادامه داد: آزادسازی نرخ بلیت هواپیما آن گونه که در قانون دیده شده در بین 19 شرکت هواپیمایی رقابتی سالم در راستای تعدیل نرخ ها و بهبود کیفیت خدمات رسانی را رقم می زند.
رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: وضعیت ناوگان هوایی کشور باید با اتخاذ تدابیری مناسب و ضربتی از شرایط فعلی خارج شده و وضعیت بهتری را تجربه کند زیرا ادامه این وضعیت پروازهای خارجی را به شدت کاهش خواهد داد./
پایان پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

احداث تراموا و خط 10 مترو غیرقانونی است/ شرط اجرای پروژه‌ها چیست؟

تقدم اصلاح نظام گزینش شایستگان در اصلاحات نهادی

گول آیفون‌های کپی برابر اصل را نخورید

تاثیر مثبت تورم روی بورس

جهش صادرات و تولید نفت ایران

اختیاری بودن خرید کالا در کالابرگ الکترونیکی/سه استان دیگر مشمول طرح شدند

روز سیاه بورس ایران

قاچاق و سوالات بی‌پاسخ؛ تامین‌کنندگان منابع مالی قاچاق چه افرادی هستند؟

برگ برنده فلزات گرانبها به کدام‌ رسید؟

صبر ولوو لبریز شد

اتحادیه گازی روسیه در آسیای مرکزی به کجا رسید؟

مسئولان امنیت سرمایه گذاری را برای فعالان بورس ایجاد کنند

آلارم تشکیل رانت ارزی

5 چالش بزرگ حوزه سنگ‌آهن

تعمیر موتور تولید جهان

کنترل تورم اولویت اصلی است

استقبال از انتخابات اتاق

سه مهارت ضروری مدیر منابع انسانی

16 میلیارد تومان وصولی حقوق دولتی معادن لرستان

بانک چین در مسیر سبز قرار گرفت

243 هزار تن کالا از استان سمنان به کشورهای مختلف صادر شد

42 ماده معدنی در استان سمنان استخراج می‌شود

بیش از 2.5 میلیون قطعه بچه ماهی در تالاب شادگان رهاسازی شد

سامانه یکپارچه اموال تکمیلی باید سال آینده به طور کامل اجرا شود

عملیات حفاری علت قطع شبکه ارتباطی 4 شهر مازندران

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.