علیزاده: اقدامات غیرکارشناسی شعارهای سال را در سمینار و همایش خلاصه می‌کنند/ چرخ اقتصاد با درآمد حاصل از تولید حرکت می‌کند گفتگو

علیزاده: اقدامات غیرکارشناسی شعارهای سال را در سمینار و همایش خلاصه می‌کنند/ چرخ اقتصاد با درآمد حاصل از تولید حرکت می‌کند

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: زمانیکه کلی گرایی صورت بگیرد شعارهای سال در سمینارها، همایش‌ها، شعارها و بنرها خلاصه می‌شوند و عملا اقدام عملیاتی انجام نمی‌شود.

رضا علیزاده ، در خصوص اهمیت استفاده از کالای ایرانی، اظهار داشت: نامگذاری سال دید در امتدات تاکیدات مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته بود که موکدا در بحث تولید، اشتغال، اقتصاد و تولید ملی تاکید داشتند و نهایتا سال جدید تاکید فوق‌العاده‌ای به استفاده کالاهای داخلی داشتند که حکایت از حساسیت ایشان به بحث معیشت، اقتصاد و تولید دارد.
چرخ اقتصاد با درآمد حاصل از تولید حرکت می‌کند
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر باید تمام دستگاه‌ها، مردم و مسئولین دست به دست هم دهند و از تولید ملی حمایت کنند، گفت: تنها علاج مشکلات اقتصادی کشور در این است که تولید داخلی رونق پیدا کند، درآمد واقعی برای کشورها از محل تولید ایجاد می‌شود که می‌تواند چرخ اقتصاد را به حرکت بیاندازد بدون اینکه آسیب‌هایی به بخش‌های دیگر اقتصادی وارد کند.
درآمدهای غیر تولیدی باعث ایجاد تورم و معضلات اقتصادی می‌شوند
نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: درآمدهای غیر تولیدی گاها باعث ایجاد تورم می‌شوند و در کنار خود چندین معضل را بر اقتصاد کشور تحمیل می‌کند، سالم‌ترین و بهترین نوع درآمد برای کشور درآمدی است که از محل تولید و ارزش و افزوده به دست می‌آید و اقتصاد کشور را به سمت سلامت و توسعه پیش می‌برد.
وی با تاکید بر اینکه شعارهای مطرح شده توسط مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته علی رغم تلاش‌های مسئولین اجرایی و نظارتی در حد قابل قبولی اجرایی نشده‌اند، عنوان کرد: امیدواریم در سال جدید با برنامه‌ریزی و کار کارشناسی بتوانیم در عمل حمایت از کالاهای ایرانی را داشته باشیم.
اقدام غیر کارشناسی شعارهای سال را در حد سمینار و همایش خلاصه می‌کند
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه مسئولین ، ارگان‌ها و واحدهای اجرایی به دنبال تحقق این امر هستند اما گاها مسیر به درستی انتخاب نمی‌شود، تصریح کرد: زمانیکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند حمایت از کالای ایرانی، تولید ملی و اشتغال صورت بگیرد وظیفه دستگاه‌های مختلف این است که موارد مطرح شده را با کارکارشناسی پیش ببرند زمانیکه کلی گرایی صورت بگیرد موارد مطرح شده در سمینارها، همایش‌ها، شعارها و بنرها خلاصه می‌شوند و عملا اقدام عملیاتی انجام نمی‌شود.
علیزاده با اشاره به اینکه در برخی موارد دیده می‌شود تصورات و نظرات متناقض و یا متفاوت هستند، اضافه کرد: نظرات متفاوت باید در دستگاه‌های مختلف بررسی شوند و اینگونه نباشد به‌عنوان حمایت از تولید و کالای داخلی بر پیکر آن ضربه وارد کنیم.
نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نهایت راه نجات اقتصاد کشور، برون رفت از بحران بیکاری و اقتصادی این است که تولید ملی تقویت شود و برای این موضوع باید از کالاهای ایرانی استفاده کنیم، گفت: تولیدکنندگان داخلی نیز باید بر روی مسئله کیفیت و قیمت تمام شده دقت کنند و همگی ما باید خرید کالای ایرانی را در اولویت قرار دهیم.
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها و بخش‌های مصرف کننده محصولات نیز باید از محصولات صنعتی تولید کشور استفاده کنند و خرید آن را در اولویت قراردهند تا چرخ اقتصاد و صنعت کشور حرکت کند./
پایان پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

مهلت سه‌ماهه بهبود کیفیت اینترنت رو به پایان است / وزیر می‌تواند از دومین کارت زرد عبور کند؟

بانک‌های سود‌ساز 1401

پیشنهادی برای احیای بازار موبایل

شکاف دخل و خرج «بکام»

نوروز در کیش با 5/ 2 برابرعیدی

باخت معنادار مسکن دوپینگی

«بَد زَخم»؛ روایت مناقشه سنت و مدرنیته

کشنده‌ها توان جلو بردن حمل‌ونقل ریلی را دارند؟

رکورد ثبت‌نام در انتخابات اتاق

صنایع‌دستی امروز ما میراث‌فرهنگی دیروز ماست

تولید نهاده‌ای با ارزش غذایی بالا برای دام در شرکت نیشکر خوزستان

موسوی: طرح صیانت از دستور کار مجلس خارج شده است

با وجود محدودیت‌های اعتباری کشور افتتاح این تعداد پروژه افتخار آفرین است

مولدسازی از وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و آموزش و پرورش آغاز می‌شود

اربیل: صادرات نفت به ترکیه با پایان عملیات آواربرداری مناطق زلزله زده از سر گرفته می‌شود

تجار ایرانی در راه آفریقا!

اتصال پیام‌رسان‌های بانکی ایران و 106 بانک در 13 کشور

موافقت رهبری با عفو محکومان حوادث اخیر نشان از همدلی حاکمیت با جامعه دارد

روند افزایشی صدور پروانه‌ احداث ساختمان در کشور

شاخص و متوسط قیمت آپارتمان­‌های مسکونی شهر تهران در دی ١٤٠١

شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در پاییز ١٤٠١ مشخص شد

بودجه سازمان بهزیستی و وظایف محوله همخوانی ندارد

تشکیل کمیته مشترک کمیسیون اقتصادی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری/احکام مربوط به اقتصاد دانش‌بنیان در برنامه توسعه بررسی می‌شود

آخرین وضعیت خطوط لوله‌ نفت‌ ترکیه پس از زمین‌لرزه/ توقف جریان گاز در 3 استان ترکیه

آخرین وضعیت خط‌لوله‌های نفت‌ ترکیه پس از زمین‌لرزه/ توقف جریان گاز در 3 استان ترکیه

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.