تولید ملی نیازمند حمایت ملی گفتگو

تولید ملی نیازمند حمایت ملی

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - یک کار آفرین برتر کشور گفت: شکوفایی تولید ملی مستلزم تلاش همه جانبه تمامی ارکان نظام و عموم مردم در جامعه است.
علی نقیب در برنامه «سکه تمام بهار» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به نامگذاری سال 97 به نام سال «حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری اظهار امیدواری کرد که تولید داخلی دراین سال با همیاری، همکاری و هم افزایی دولت و ملت قله های رفیع بالندگی را فتح کند.
وی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر محصولات خوبی در کشور تولید می شود، اظهارداشت: سابقه صنعتی شدن در ایران به بیش از 100 سال می رسد.
این پیشکسوت در حوزه صنعت کشور گفت: ایران از توان تولید بسیار بالایی در تمامی شاخه های صنعتی برخوردار است.
وی در ادامه افزود: بدون شک با برداشتن موانع از پیش پای تولیدکنندگان و صنعتگران داخلی چرخ تولید ملی با شتاب هرچه تمامتر خواهد چرخید.
نقیب تصریح کرد: گذر اشتغال، صادرات، قدرت آرزآوری، تولید ناخالص داخلی همه و همه از مسیر رونق تولید ملی می گذرد.
وی در بخش دیگری از این مصاحبه رادیویی گفت: تولیدکنندگان داخلی امروز با مشکلات عدیده ای از قبیل قاچاق، واردات بی رویه، نرخ بالای سود تسهیلات بانکی، مالیات، بیمه، تامین اجتماعی و بسیاری موارد دیگر مواجه هستند.
این کارآفرین نمونه کشوری ضمن اشاره به این جمله که هزینه تولید در ایران متاثر از عوامل مختلف به شدت بالاست، افزود: صنعتگران داخلی با قیمت تمام شده بالا به هیچ وجه قدرت رقابت با محصولات خارجی را نخواهد داشت چرا که تولید رقابتی و صادرات محور با هزینه های منطقی امکان پذیر است.
وی در ادامه اظهارداشت: در حال حاضر کالای قاچاق با برندهای تقلبی و واردات بی حساب و کتاب ضربه مهلکی به ساختار اقتصادی مملکت وارد کرده است.
نقیب تصریح کرد: کمر بسیاری از تولیدکنندگان ایرانی متاثر از پدیده مخرب قاچاق خم شده است بنابراین می طلبد مسئولان بصورت جدی در این حوزه ورود پیدا کنند.
وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد تاکید کرد: شکوفایی تولیدداخلی امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند حمایت های همه جانبه دولتمردان و تمامی آحاد مردم است.
پیشکسوت حوزه صنعت با بیان این جمله که ظرفیت تولید در کشور بسیار بالاست، اظهارامیدواری کرد که در سال پیشرو بازارهای خارجی از دست رفته کالاهای ایرانی دوباره احیا وچشم انداز بازار 300 میلیون نفری برای تولیدات داخلی محقق شود.
وی با تاکید بر اینکه رونق تولید ملی نیازمند همدلی و عزم جدی است، گفت: دولت، مجلس و قوه قضائیه باید بصورت یکپارچه و سیستمی از کالاهای ایرانی حمایت و پشتیبانی کنند چرا تولید اساس اقتصاددر هر کشوری است.
نقیب در پایان یادآورشد: تولیدکنندگان داخلی باید همواره به بحث کیفیت، تولیدمبتنی براستانداردهای روز دنیا، قیمت رقابتی و غیره توجه جدی داشته باشند و دربرابر مصرف کنندگان جهت اشتغال، رشد اقتصادی، رونق صادرات و بسیاری موارد دیگر با خرید کالاهای ایرانی از صنعتگران و کار آفرینان داخلی حمایت کنند.
برنامه «سکه تمام بهار» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا جمعه هر روز ساعت 10 صبح به مدت 180 دقیقه به تهیه کنندگی «الهام مصطفوی» با هدف ارزشگذاری به شروع سال جدید بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت رادیو اقتصاد مراجعه کنند.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

لزوم ارائه الگوهای جدید در حوزه حسابرسی عملکرد و تهیه بانک جامع اطلاعاتی با رویکرد نظارت برخط

بررسی افزایش کارمزد خدمات بانکی/ ارائه تسهیلات خرد به صورت مجازی

رهاسازی 2 میلیون و 550 هزار قطعه بچه ماهی در تالاب شادگان

نظارت جامع بر اطلاعات کشتی از پل فرماندهی تا «خن» کشتی/رفع چالش مصرف سوخت در شناورها

افزایش سهم بندر چابهار در تجارت خارجی و ترانزیت کالا

دردسرهای قدرت برای گوگل

آمریکا به بحران مالی نزدیک می‌شود

دولت استراتژی ندارد؛ بودجه 1402 با بودجه قبلی دولت سیزدهم تفاوتی ندارد

احداث تراموا و خط 10 مترو غیرقانونی است/ شرط اجرای پروژه‌ها چیست؟

تقدم اصلاح نظام گزینش شایستگان در اصلاحات نهادی

گول آیفون‌های کپی برابر اصل را نخورید

تاثیر مثبت تورم روی بورس

جهش صادرات و تولید نفت ایران

اختیاری بودن خرید کالا در کالابرگ الکترونیکی/سه استان دیگر مشمول طرح شدند

روز سیاه بورس ایران

قاچاق و سوالات بی‌پاسخ؛ تامین‌کنندگان منابع مالی قاچاق چه افرادی هستند؟

برگ برنده فلزات گرانبها به کدام‌ رسید؟

صبر ولوو لبریز شد

اتحادیه گازی روسیه در آسیای مرکزی به کجا رسید؟

مسئولان امنیت سرمایه گذاری را برای فعالان بورس ایجاد کنند

آلارم تشکیل رانت ارزی

5 چالش بزرگ حوزه سنگ‌آهن

تعمیر موتور تولید جهان

کنترل تورم اولویت اصلی است

استقبال از انتخابات اتاق

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.