فولادگر: تولید محصولات صادرات‌گرا اولویت تولیدکنندگان باشد گفتگو

فولادگر: تولید محصولات صادرات‌گرا اولویت تولیدکنندگان باشد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس گفت: تولید محصولات صادارت‌گرا باید در اولویت تولیدکنندگان قرار گیرد.

حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس ، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی‌شان بر این نکته تأکید کردند برای حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی به مردم امید بسته‌اند که مردم در این بین می‌توانند با خرید کالاهای ایرانی و تکلیف کردن این موضوع برای خودشان از کالای ایرانی حمایت کنند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: عمده مردم به عنوان مصرف‌کننده کالای ایرانی شناخته می‌شوند، اما بخشی از مردم به عنوان تولیدکننده کالای ایرانی و بخش دیگری نیز به عنوان حاکمیت هستند که در مجلس، دولت و دیگر نهادها مسئولیت دارند که طبعا هر کدام از آنها وظیفه‌ای در حمایت از کالای ایرانی بر عهده دارند.
فولادگر با تأکید بر اینکه برای گسترش استفاده از کالای ایرانی از سوی مردم باید باید فرهنگ استفاده از کالای ایرانی فرهنگ‌سازی شود، اظهار داشت: باید عزم ملی و اعتماد عمومی نسبت به کالای ایرانی در بین آحد مختلف مردم ایجاد شود تا حمایت از کالای ایرانی محقق شود؛ حمایت از کالای ایرانی در گروی مصرف کالای داخلی است.
وی به وظایف تولیدکنندگان به عنوان بخشی از مردم در قبال حمایت از کالای ایرانی اشاره و تأکید کرد: آن بخش که بر عهده تولیدکننده است، این است که در جهت مشتری‌مداری و رضایت مشتری، مرغوبیت کالا را افزایش دهد و برنامه‌ای برای ارتقای کیفیت محصولا‌ت تولیدی‌شان داشته باشند، زیرا امروز، کیفیت در امر صادرات و فروش، حرف اول را می‌زند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: قیمت متناسب با کیفیت نیز می‌تواند در ترغیب مصرف‌کننده ایرانی برای استفاده از این محصولات تأثیرگذار باشد، البته در اجناسی که خدمات پس از فروش دارند، باید خدمات پس از فروش رقابتی باشد تا مصرف‌کننده ایرانی نسبت به خرید کالای ایرانی رغبت بیشتری داشته باشد.
رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس وظایف مسئولان در قبال حمایت از کالای ایرانی در دو دسته تقسیم‌بندی کرد و گفت: مسئولین در وهله اول باید حمایت‌های بیمه‌ای، مالیاتی؛ بانکی، تسهیلاتی و در وهله بعدی که معتقدم از مرحله اول مهم‌تر است، نسبت به رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار و نیز زدودن مقررات اضافی و دست و پاگیر از پیش پای تولیدکنندگان اقدام کنند.
فولادگر اضافه کرد: باید تلاش کرد که حمایت‌های لازم از کالاهای ایرانی صورت گیرد تا شعار امسال محقق شود؛ قطعا نامگذاری امسال به نام «حمایت از کالای ایرانی» از سوی معظم‌له موجب افزایش اشتغال و کاهش بیکاری و تقویت عزم ملی و نیز ارتقای روحیه خودباوری بین مردم می‌شود و نشاط در مردم ایجاد می‌کند و از طرفی صادرات را هم رونق می‌دهد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه اگر ما واقعا کیفیت‌ کالاهای تولیدی خود را رقابت‌پذیر کرده و کالاها صادرات‌گرا باشد، با افزایش بهره‌وری و کیفیت محصول، موجب رونق بازار تولید و ایجاد اشتغال بیشتر می‌شود، افزود: باید تلاش کنیم که کیفیت محصولات را نیز ارتقا دهیم، حمایت از کالای ایرانی زنجیره به هم پیوسته‌ایایجاد می‌کند که به افزایش بهره‌وری، ارتقای کیفیت محصولات صادراتی و ایجاد اشتغال کمک می‌کند.
فولادگر در ادامه، اظهار داشت: امیدواریم با نامگذاری‌های مقام معظم رهبری با اولویت مسائل اقتصادی، حرکت خوبی در سال‌های آینده صورت گیرد، البته کم‌کاری‌هایی در حمایت از تولید داخل از سوی همه دستگاه‌ها صورت گرفته که باید این خلاء‌ها جبران شود.
رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مجلس در جهت رفع موانع دست و پاگیر در ارتقای سطح بهره‌وری و حمایت از کالای ایرانی به دولت و دستگاه‌های اجرایی کمک می‌کند، البته این وظیفه ذاتی قانون‌گذاری مجلس است که آن را در سال جدید مدنظر قرار می‌دهیم.
پایان پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

رفع ایرادات طرح ساماندهی کارکنان دولت در نشست کمیسیون اجتماعی/بررسی تبصره‌های مربوط به کمیسیون اجتماعی در قانون بودجه 1401

بحران کم آبی/ 700 لیتر بر ثانیه به ظرفیت پساب شهری صنایع اضافه شد

چگونه اقتصاد جهانی باثبات‌تر و انعطاف‌پذیرتر ممکن خواهد شد؟

عرضه خودرو در بورس بهترین نسخه در شرایط فعلی

هشدار سازمان ملل نسبت به تورم در ترکیه/خانه در ترکیه چقدر گران شد

نشان امید

40 درصد ظرفیت تولید مبلمان خالی است

ایران، ترکیه و مغولستان رکورددار مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها/تولید واکسن ذات‌الریه و مننژیت در کشور

پرونده پالایشگاه‌های پارس‌جنوبی بسته می‌شود

مصرف کنسرو ماهی 50 درصد کاهش یافت/ تعیین قیمت سلیقه ای ماهی

سازوکار توثیق سهام شرکت‌های دولتی مشمول واگذاری نزد مؤسسات مالی در لایحه بودجه 1402 بررسی می‌شود

شرکت های دانش بنیان وارد عرصه پروش ماهی در قفس شوند

افزایش قیمت‌های چندباره دسترسی گروهی را به هواپیما قطع می‌کند

9 پروژه شاخص عمرانی در منطقه 4 تهران به بهره‌برداری می‌رسد

نقش اساسی زنبور عسل در افزایش تولید محصولات زراعی در کشور

بارانداز شهید رجایی دریچه مهم در حوزه تجارت قزاقستان با کشورهای جنوب

6 راهکار برای کاهش ضرر و زیان مرغداران/‌ جوجه‌ریزی باید متناسب با نیاز بازار باشد

افزایش نسبی دما در نواحی غربی کشور

ششمین هفته افزایشی طلا ثبت شد

ممنوعیت تیک‌تاک در آمریکا به رای گذاشته می‌شود

حریم گسل کرج و شهرهای واقع درشعاع 30 کیلومتری آن مشخص شد

مازندران استان پایلوت مبارزه بیولوژیک در شمال کشور است

"پویش ملی هر سیاه‌چادر یک پرچم" در دهه فجر امسال برگزار می‌شود

همکاری دوجانبه ایران و قزاقستان در زمینه خدمات فنی و مهندسی کشاورزی

سامانه مدیریت پنجره واحد زمین در 21 استان کشور عملیاتی شد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.