دکتر ربیعی : منطقه ویژه اقتصادی لامرد نقش موثری در توسعه زیربنایی اقتصاد کشور دارد کار و تعاون

دکتر ربیعی : منطقه ویژه اقتصادی لامرد نقش موثری در توسعه زیربنایی اقتصاد کشور دارد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : روند تکمیل زیرساخت ها و احداث صنایع در منطقه ویژه اقتصادی لامرد امیدوار کننده و منشا تحولات مثبت در عرصه صنعت و اقتصاد کشور خواهد بود.

به گزارش فصل تجارت به نقل از مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی علی ربیعی امروز دوشنبه 6 فرودین ، در بیست و دومین سفر استانی خود در دولت دوازدهم ، در بازدید از سایت انرژی‌بر لامرد افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری بارها تاکید داشته اند استفاده مطلوب از معادن نقش ارزنده ای در توسعه زیربنایی اقتصاد کشور دارد که این منطقه در فرآیند بهره برداری از معادن نقش بارزی دارد.
وی اضافه کرد: با توجه به مجموعه موانع فرارو به نظر می رسد که مدیران این منطقه مدیریت مناسبی را برای استفاده حداکثری از امکانات موجود بکار بسته اند که در جای خود قابل تقدیر است و امیدواریم همین روند با شدت بیشتری ادامه یابد.
وزیر تعاون ، کار ورفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش در جمع خبرنگاران در سایت منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: ایجاد فرصت های شغلی و سوق دادن سرمایه ها در مسیر تولید صنایع مادر باعث می شود که مراکز میزبان این صنایع از وضعیت مناسب اقتصادی برخوردار شوند و در کنار ایجاد رونق اقتصادی روند مهاجرت به مراکز بزرگ جمعیتی نیز متوقف شود.
وی با اشاره به اهمیت صنایع پایین دست آلومینیوم افزود: احداث بزرگترین کارخانه شمش آلومینیوم کشور که از نظر فناوری نیز منطبق بر آخرین متدهای فنی در این صنعت است، ضمن کاهش نرخ بیکاری سبب فراهم شدن زمینه های اشتغال فراوانی می شود که این امر در صنایع پایین دست آلومینیوم آثار بیشتری دارد.
ربیعی همچنین به آثار سازنده ایجاد خوشه های صنعتی مرتبط با صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد اشاره کرد و افزود: ایجاد بستر برای تامین آسایش و رفاه بیشتر ساکنان در نواحی پیرامونی این مطقه در چارچوب اهداف نظام اسلامی و برنامه های دولت تفسیر می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به اهمیت این منطقه پیگیر حل و فصل برخی چالش ها در ابعاد گوناگون خواهیم بود تا هر چه سریع‌تر شاهد بهره برداری از صنایع مختلف در این منطقه باشیم.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد نیز در جریان بازدید وزیر کار گزارشی از اهم اقدامات انجام شده توسط ایمیدرو در این منطقه ارایه کرد.
محمد آشفته آج بیشه گفت: بسیج منابع و امکانات برای شکل گیری این قطب عظیم اقتصادی و صنعتی در جنوب کشور مصداق اهتمام مدیران و کارشناسان و تجلی روحیه بسیجی در اجرای طرح های بزرگ است.
این مقام مسئول همچنین با برشمردن صنایع در حال احداث از پیگیری و رایزنی برای جذب سرمایه گذاران جدید بمنظور تکمیل پازل صنعتی در منطقه متبوعش شد.
در این بازدید ربیعی از روند فعالیت کارخانه آلومینیوم جنوب و سایر مراکز صنعتی در این منطقه از نزدیک آشنا شد و ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدامات بر سرعت عمل برای تحقق اهداف این مجموعه تاکید کرد.
گفتنی است ، لامرد واقع در جنوب استان فارس است.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

نظارت جامع بر اطلاعات کشتی از پل فرماندهی تا «خن» کشتی/رفع چالش مصرف سوخت در شناورها

افزایش سهم بندر چابهار در تجارت خارجی و ترانزیت کالا

دردسرهای قدرت برای گوگل

آمریکا به بحران مالی نزدیک می‌شود

دولت استراتژی ندارد؛ بودجه 1402 با بودجه قبلی دولت سیزدهم تفاوتی ندارد

احداث تراموا و خط 10 مترو غیرقانونی است/ شرط اجرای پروژه‌ها چیست؟

تقدم اصلاح نظام گزینش شایستگان در اصلاحات نهادی

گول آیفون‌های کپی برابر اصل را نخورید

تاثیر مثبت تورم روی بورس

جهش صادرات و تولید نفت ایران

اختیاری بودن خرید کالا در کالابرگ الکترونیکی/سه استان دیگر مشمول طرح شدند

روز سیاه بورس ایران

قاچاق و سوالات بی‌پاسخ؛ تامین‌کنندگان منابع مالی قاچاق چه افرادی هستند؟

برگ برنده فلزات گرانبها به کدام‌ رسید؟

صبر ولوو لبریز شد

اتحادیه گازی روسیه در آسیای مرکزی به کجا رسید؟

مسئولان امنیت سرمایه گذاری را برای فعالان بورس ایجاد کنند

آلارم تشکیل رانت ارزی

5 چالش بزرگ حوزه سنگ‌آهن

تعمیر موتور تولید جهان

کنترل تورم اولویت اصلی است

استقبال از انتخابات اتاق

سه مهارت ضروری مدیر منابع انسانی

16 میلیارد تومان وصولی حقوق دولتی معادن لرستان

بانک چین در مسیر سبز قرار گرفت

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.