قیمت اقلام خوراکی شب عید چقدر افزایش یافت؟ اقتصاد کلان

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - متوسط قیمت یک کیلوگرم برنج ایرانی (هاشمی) درجه یک در اسفند ماه سال ١٣٩٦، حدود 13 هزار و599 تومان بوده است که با توجه به این اطلاع در بهمن ماه 1.02 درصد افزایش داشته است

بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران متوسط قیمت یک کیلوگرم برنج ایرانی (هاشمی) درجه یک در اسفند ماه سال مورد بررسی 13 هزار ‌و 599 تومان بوده است که با توجه به این اطلاع در بهمن ماه 1.02 درصد افزایش داشته است . درماه مذکور متوسط قیمت یک کیلوگرم برنج خارجی درجه یک 7185 تومان بوده است که نسبت به ماه قبل (6503 ریال)، 10.48 درصد افزایش داشته است.
گروه گوشت قرمز و سفید و فرآورده های آن‌ها
متوسط قیمت یک کیلوگرم گوشت گوسفند در این ماه به 41 هزار و 96 تومان رسیده است که نسبت به ماه قبل تغییر محسوسی نداشته است. متوسط قیمت یک کیلوگرم گوشت گاو یا گوساله (در اسفند ماه 39 هزار و 55 تومان بوده که نسبت به بهمن ماه تغییر محسوسی نداشته است. در این گروه متوسط قیمت یک کیلوگرم مرغ ماشینی با افزایش ٣.04 درصدی مواجه بوده است.
گروه شیر، پنیر و تخم مرغ
متوسط قیمت یک لیتر شیر پاستوریزه 2824 تومان و یک کیلوگرم ماست پاستوریزه 3914 تومان است که نسبت به ماه قبل به ترتیب 0.06 و ٠.٤١ درصد افزایش قیمت داشته اند.
در این ماه قیمت یک بسته ٥٠٠ گرمی پنیر ایرانی پاستوریزه 5922 تومان است که نسبت به ماه قبل تغییر محسوسی نداشته است. همچنین متوسط قیمت یک کیلوگرم تخم مرغ ماشینی در اسفند ماه برابر 9088 تومان است که نسبت به ماه قبل (8160 تومان) با افزایش ١١.٣٧ درصدی مواجه بوده است.
گروه روغن ها و چربی ها
متوسط قیمت یک بسته ١٠٠ گرمی کره پاستوریزه (کره حیوانی نسبت به بهمن ماه 0.54 درصد افزایش داشته است. در این گروه متوسط قیمت یک بطری ٩٠٠ گرمی روغن مایع 5398 تومان است که تغییر محسوسی نسبت به ماه قبل نداشته است.
گروه میوه و خشکبار
متوسط قیمت یک کیلوگرم موز در اسفند ماه 6511 تومان بوده است که نسبت به ماه قبا با افزایش 4.2 درصدی مواجه شده است. متوسط قیمت یک کیلوگرم سیب درختی زرد در اسفند ماه 3756 تومان بوده که نسبت به ماه قبل تغییر محسوسی نداشته است. متوسط قیمت پرتقال محصول داخل در اسفند ماه 3353 تومان است که نسبت به ماه قبل تغییر محسوسی نداشته است .
گروه سبزیجات
متوسط قیمت یک کیلوگرم خیار در اسفند ماه 2659 تومان و یک کیلوگرم گوجه فرنگی 1906 تومان بوده که نسبت به ماه قبل به ترتیب ٦.36و ١٦.٠٦ درصد کاهش داشته اند. متوسط قیمت یک کیلوگرم سیب زمینی 1817 تومان که نسبت به ماه قبل ٢.١٣ درصد افزایش داشته است. متوسط قیمت یک کیلوگرم پیاز 2249 تومان بوده که نسبت به ماه قبل ١١.٧٣ درصد کاهش داشته است.
گروه قند، شکر، شیرینی ها و چای
متوسط قیمت یک کیلوگرم قند در اسفند ماه 4102 نومان است که نسبت به ماه قبل 0.51 درصد افزایش داشته است. متوسط قیمت یک بسته ٥٠٠ گرمی چای خارجی در اسفند ماه 21535 تومان است که نسبت به ماه قبل افزایش ١.٤١ درصدی داشته است.
گروه محصولات خوراکی طبقه بندی نشده درجای دیگر
متوسط قیمت یک کیلوگرم رب گوجه فرنگی در اسفند ماه 5779 تومان است که نسبت به ماه قبل 2.1 درصد افزایش داشته است.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

دولت حمایت از جامعه معلولان کشور را در صدر برنامه‌های اجتماعی خود قرار دهد/ حذف ردیف بودجه حمایت از حقوق معلولان استنکاف دولت از اجرای قانون است

106 هزار واحد مسکونی نهضت ملی وارد فاز اجرا شد

چرا مدیران راضی اند اما کارکنان غر می زنند؟

بازدید استاندار خوزستان از مسکن مهر هندیجان/ تاکید بر رفع مشکلات مردم منطقه

دستور رئیس جمهور برای رفع صف کامیون‌ها در گمرک آستارا/ تشکیل کارگروه ویژه برای مشکلات مرزی آستارا

رفع تعهد ارزی صادرکنندگان محصولات غیرخام و نیمه خام با واردات طلا

کاهش نرخ بیکاری در دو سوم کشور

سامانه «مدیریت دانش شهرداری تهران» راه‌اندازی شد

چه خبر از گوشت گرم وارداتی؟

دعوت استاندار خوزستان از سرمایه‌گذاران برای پرورش ماهی در قفس

خودرویی‌ها همچنان در سراشیبی

عقب‌نشینی 11875 واحدی شاخص بورس تهران

پیشتازی ایران در راه‌اندازی پروژه‌های نفت و گاز خاورمیانه

تولید خودرو از مرز یک میلیون دستگاه گذشت

اروپا: راه مصادره اموال روسیه را پیدا کردیم

بانک جهانی: درآمدزایی در افغانستان رشد 90 درصدی داشته است

رفع ایرادات طرح ساماندهی کارکنان دولت در نشست کمیسیون اجتماعی/بررسی تبصره‌های مربوط به کمیسیون اجتماعی در قانون بودجه 1401

بحران کم آبی/ 700 لیتر بر ثانیه به ظرفیت پساب شهری صنایع اضافه شد

چگونه اقتصاد جهانی باثبات‌تر و انعطاف‌پذیرتر ممکن خواهد شد؟

عرضه خودرو در بورس بهترین نسخه در شرایط فعلی

هشدار سازمان ملل نسبت به تورم در ترکیه/خانه در ترکیه چقدر گران شد

نشان امید

40 درصد ظرفیت تولید مبلمان خالی است

ایران، ترکیه و مغولستان رکورددار مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها/تولید واکسن ذات‌الریه و مننژیت در کشور

پرونده پالایشگاه‌های پارس‌جنوبی بسته می‌شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.