رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی: مردم و سه قوه حمایت از کالای ایرانی را در اولویت قرار دهند گفتگو

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:            مردم و سه قوه حمایت از کالای ایرانی را در اولویت قرار دهند

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - پور ابراهیمی گفت: مردم و همه مسئولان از جمله دولت، مجلس و قوه قضائیه باید وظایف خود را در این راستا انجام و شعار سال را در اولویت کاری خود قرار دهند.
ویژه برنامه "همگام با شعار سال" رادیو گفت و گو با محوریت تحلیل نام گذاری سال جدید به نام سال حمایت از کالای ایرانی و در ارتباط تلفنی با پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.
پور ابراهیمی در ابتدای مطلب اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوعات اقتصادی و نقش آن در شرایط کنونی کشور سالهاست که مقام معظم رهبری شعارهای مرتبط با آغاز سال جدید را با موضوع اقتصادی و تاکید بر انجام امور اقتصادی به عنوان اولویت اصلی کشور برای مسئولان و مردم مطرح می کنند.
وی با بیان این مطلب افزود: امسال نیز به واسطه اهمیت و جایگاه تولید داخلی کشور تاکید رهبری بر تولید داخل به عنوان شعار سال مطرح شده است.
این مقام مسئول تاکید کرد: مردم و همه مسئولان از جمله دولت، مجلس و قوه قضائیه باید وظایف خود را در این راستا انجام و شعار سال را در اولویت کاری خود قرار دهند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردم نیز همانگونه مقام معظم رهبری بر آن تاکید کردند نقش بسیار مهمی در این زمینه دارند. یعنی همه مردم کشور باید نسبت به کالای ایرانی تعصب داشته باشند و به خرید آن اهتمام کنند.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: انتظار می رود مردم به توسعه و گسترش اشتغال زایی از طریق حمایت از کالای ایرانی به رونق اقتصادی کشور کمک کنند.
وی عنوان کرد: افزایش کیفیت، ایجاد قدرت رقابت در تولیدات داخلی با کالاهای خارجی و قیمت مناسب کالا از سوی تولید کنندگان نیز بسیار موثر خواهد بود.
این مقام مسئول یادآور شد: تمام تلاش ما در سال گذشته در کمیسیون اقتصادی معطوف به این بود که بخشی از مشکلات ناشی از عدم توجه به تولیدات داخلی به دلیل قاچاق کالا بود. ما اصلاحیه ای را مربوط به لایحه دولت به تصویب رساندیم که ظرف یک ماه آینده به اتمام خواهد رسید و می تواند به حمایت از تولیدات داخل کمک کند.
رئیس کمیسیون اقتصادی کشور اظهار داشت: قانون مالیات برای تولید کنندگان نیز به دلیل اجرای ناقص مشکلات متعددی را برای فعالان اقتصادی ایجاد کرده بود که با اصلاحیه ای که ارائه کرده ایم کار نهایی این قانون نیز در اردیبهشت ماه به پایان خواهد رسید و می توان این خبر خوب را به تولیدکنندگان داد که مالیات بر عملکرد با کاهش جدی روبرو باشد.
وی در خاتمه ابراز داشت: تمام تلاش ما در مجلس شورای اسلامی این است که از ظرفیت کشور برای حمایت از کالاهای ایرانی استفاده کنیم.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

نظارت جامع بر اطلاعات کشتی از پل فرماندهی تا «خن» کشتی/رفع چالش مصرف سوخت در شناورها

افزایش سهم بندر چابهار در تجارت خارجی و ترانزیت کالا

دردسرهای قدرت برای گوگل

آمریکا به بحران مالی نزدیک می‌شود

دولت استراتژی ندارد؛ بودجه 1402 با بودجه قبلی دولت سیزدهم تفاوتی ندارد

احداث تراموا و خط 10 مترو غیرقانونی است/ شرط اجرای پروژه‌ها چیست؟

تقدم اصلاح نظام گزینش شایستگان در اصلاحات نهادی

گول آیفون‌های کپی برابر اصل را نخورید

تاثیر مثبت تورم روی بورس

جهش صادرات و تولید نفت ایران

اختیاری بودن خرید کالا در کالابرگ الکترونیکی/سه استان دیگر مشمول طرح شدند

روز سیاه بورس ایران

قاچاق و سوالات بی‌پاسخ؛ تامین‌کنندگان منابع مالی قاچاق چه افرادی هستند؟

برگ برنده فلزات گرانبها به کدام‌ رسید؟

صبر ولوو لبریز شد

اتحادیه گازی روسیه در آسیای مرکزی به کجا رسید؟

مسئولان امنیت سرمایه گذاری را برای فعالان بورس ایجاد کنند

آلارم تشکیل رانت ارزی

5 چالش بزرگ حوزه سنگ‌آهن

تعمیر موتور تولید جهان

کنترل تورم اولویت اصلی است

استقبال از انتخابات اتاق

سه مهارت ضروری مدیر منابع انسانی

16 میلیارد تومان وصولی حقوق دولتی معادن لرستان

بانک چین در مسیر سبز قرار گرفت

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.