لزوم تعامل صنعتگران با جامعه دانشگاهی گفتگو

لزوم تعامل صنعتگران با جامعه دانشگاهی

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر ضرورت تعامل و هم افزایی بیش از پیش صنعتگران، تولیدکنندگان و کار آفرینان در سال حمایت از کالای ایرانی با جامعه دانشگاهی کشور تاکید کرد.
منصور غلامی در برنامه «اقتصاد به وقت بهار» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به نامگذاری سال 97 به نام سال «حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری افزود: تولید کالای با کیفیت و استفاده از دانش روز در عرصه تولید از جمله بنیان های حمایت از کالای ساخت داخل است.
وی در ادامه اظهارداشت: امسال سال بسیار مهمی به لحاظ توجه به مبانی اقتصادی در کشور است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: همانطوری که مقام معظم رهبری در طلیعه سال نو در جهت حمایت از کالاهای ایرانی تاکید فرمودند طبق قاعده دانشگاهیان و نخبگان بیش از گذشته باید در کنار تولیدکنندگان قرارگیرند تا به مدد علم و فناوری کالاهای ساخت داخل از حیث کیفیت و قیمت حرفی برای گفتن در سطح بازارهای داخلی و خارجی داشته باشند.
وی همچنین افزود: مصرف کنندگان داخلی با وجود کالاهای کیفی رقابت پذیر و قیمت مناسب به یقین تولیدات ایرانی را بر اجناس خارجی ترجیح و در عین حال روند صادرات کالاهای ساخت داخل از رونق روز افزونی برخوردار خواهد شد.
غلامی به رادیو اقتصاد اظهارداشت: ایران اسلامی امروز به لحاظ توان علمی و فنی از جایگاه برجسته ای در سطح دنیا برخوردار است بنابراین می طلبد تولیدکنندگان ضمن اعتماد، تعامل و ارتباط بیشتر با جامعه دانشگاهی از ظرفیت های علمی و فنی دانشگاهیان و نخبگان در جهت بهبود بخشی به محصولات و همینطور کاهش هزینه های تولید به نحو احسن استفاده کنند.
وی در ادامه از استادان دانشگاه، محققان، پژوهشگران و نخبگان خواست امسال بیش از گذشته به بحث تولیدات داخلی و همینطور ارتباط بیشتر با بدنه صنعت کشور داشته باشند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تاکید بر ایجاد ارتباط قوی به معنی واقعی کلمه بین صنعت و دانشگاه گفت: تعامل دو طرفه بین جامعه دانشگاهی و صنعتی نتایج و برکات زیادی برای کشور به همراه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: اگر تولیدکنندگان، نخبگان و دانشگاهیان دست به دست هم دهند به یقین بهبودی کیفیت کالاهای ایرانی در کوتاه ترین زمان ممکن تسریع خواهد شد.
غلامی گفت: تقویت پیوند بین صنعت و دانشگاه بیش از گذشته از جمله برنامه های مهم این وزارتخانه در سال حمایت از کالای ایرانی است.
وی همچنین افزود: این ارتباط در شرایط فعلی به نسبت خوب ارزیابی می شود ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب نظر جای کاربسیاری دارد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: برای تحقق شعار سال عرصه صنعتی کشور را باید با جامعه دانشگاهی به صورت درست و هدفمند گره زد و از این رهگذر تولید داخلی را در بازارهای رقابتی سربلند کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تولیدکنندگان همواره به دانشگاه ها اعتماد کنند، گفت: برای افزایش رغبت بیشتر مردم نسبت به مصرف کالای ایرانی باید کیفیت اجناس به معنای واقعی کلمه ارتقا یابد که این امر مستلزم استفاده از دانش روز ،توان متخصصان و دانشمندان ایرانی است.
غلامی در ادامه افزود: صنعتگران داخلی هیچ وقت خود را بی نیاز از جامعه دانشگاهی ندانند و باور داشته باشند تنها راه افزایش کیفیت و رقابت پذیر کردن محصولات در عرصه داخلی و بین المللی همکاری و همراهی با جامعه عظیم دانشگاهی کشور است.
برنامه «اقتصاد به وقت بهار» کاری از گروه اقتصاد و جامعه شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا جمعه هر روز ساعت 16 به مدت دو ساعت و 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با آیتم های متنوع به همراه موسیقی از استان های مختلف کشور در هر روز بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت رادیو اقتصاد مراجعه کنند.
دریافت فایل


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

وعده وزیر نفت برای تحقق یک آرزوی دیرینه

مهلت سه‌ماهه بهبود کیفیت اینترنت رو به پایان است / وزیر می‌تواند از دومین کارت زرد عبور کند؟

بانک‌های سود‌ساز 1401

پیشنهادی برای احیای بازار موبایل

شکاف دخل و خرج «بکام»

نوروز در کیش با 5/ 2 برابرعیدی

باخت معنادار مسکن دوپینگی

«بَد زَخم»؛ روایت مناقشه سنت و مدرنیته

کشنده‌ها توان جلو بردن حمل‌ونقل ریلی را دارند؟

رکورد ثبت‌نام در انتخابات اتاق

صنایع‌دستی امروز ما میراث‌فرهنگی دیروز ماست

تولید نهاده‌ای با ارزش غذایی بالا برای دام در شرکت نیشکر خوزستان

موسوی: طرح صیانت از دستور کار مجلس خارج شده است

با وجود محدودیت‌های اعتباری کشور افتتاح این تعداد پروژه افتخار آفرین است

مولدسازی از وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و آموزش و پرورش آغاز می‌شود

اربیل: صادرات نفت به ترکیه با پایان عملیات آواربرداری مناطق زلزله زده از سر گرفته می‌شود

تجار ایرانی در راه آفریقا!

اتصال پیام‌رسان‌های بانکی ایران و 106 بانک در 13 کشور

موافقت رهبری با عفو محکومان حوادث اخیر نشان از همدلی حاکمیت با جامعه دارد

روند افزایشی صدور پروانه‌ احداث ساختمان در کشور

شاخص و متوسط قیمت آپارتمان­‌های مسکونی شهر تهران در دی ١٤٠١

شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در پاییز ١٤٠١ مشخص شد

بودجه سازمان بهزیستی و وظایف محوله همخوانی ندارد

تشکیل کمیته مشترک کمیسیون اقتصادی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری/احکام مربوط به اقتصاد دانش‌بنیان در برنامه توسعه بررسی می‌شود

آخرین وضعیت خط‌لوله‌های نفت‌ ترکیه پس از زمین‌لرزه/ توقف جریان گاز در 3 استان ترکیه

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.