ایرانی باید به کالای ایرانی تعصب و غیرت داشته باشد صنعت و معدن

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - تسنیم نوشت: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه مصرف کالای خارجی یعنی بیکاری جوانان این مرز و بوم گفت: مردم برای تحقق پذیری شعار سال باید در مصرف کالای ایرانی تعصب و غیرت داشته باشند.

عبدالرضا مصری با تاکید بر خرید و حمایت از کالای ایرانی گفت: خرید کالای ایرانی به منزله فعال سازی چرخه تولید و اشتغال در کشور است.
وی با ابراز اینکه جهش بزرگ اقتصادی در مملکت مستلزم حمایت همه جانبه از تولید ملی است گفت: بدون شک با خرید و مصرف کالای داخلی به یقین حجم تولید بالا و به تبع میزان اشتغال نیز بر مدار افزایشی خواهد بود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامیافزود: مصرف کالاهای خارجی باعث ایجاد اشتغال در سایر کشورها و در برابر ضریب نرخ بیکاری در این مرز و بوم هر روز نسبت به گذشته بیشتر و بیشتر خواهد شد.
وی با بیان اینکه سال حمایت از کالای ایرانی سالی بسیار نیکو خواهد بود به شرط این که تمامی ارکان مردم به وظایف خود به نحو احسن عمل کنند گفت: برای تحقق شعار سال حاکمیت، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان هر یک به نوبه خود وظایفی برعهده دارند.
مصری با ابراز اینکه حاکمیت بستر را باید به نحوی برای تولیدکنندگان داخلی فراهم کند که شرایط تولید برای صنعتگر داخلی و خارجی برابر باشد گفت: رقابت پذیری تولیدات داخلی در مصاف با اقلام خارجی زمانی در جامعه نمود عملی پیدا می کند که هر دو از شرایط و امتیازات مساوی برخوردار باشند.
وی باتصریح اینکه مسئولان در راستای حمایت از کالای ایرانی ضمن مقابله جدی با پدیده قاچاق، جلوگیری از سیل واردات اقلام مشابه ساخت داخل به کشور باید در راستای ثبات قوانین و مقررات و در عین حال نرخ ارز گام های موثری بردارند گفت:در حال حاضر تغییرات عمده قوانین و مقررات کلافی سردرگمی برای تولیدکنندگان داخلی تبدیل شده است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم قطعیت در ثبات بازار ارز و بی ثباتی در حوزه قوانین و مقررات می‌تواند به فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در مملکت لطمه شدیدی وارد کند گفت: صنعتگران داخلی برای تولید باید مواد اولیه از خارج وارد کنند بنابراین اگر هر روز مواجه با جهش های تفاوت قیمت ارز باشند بدون شک ورشکسته و از چرخه تولید حذف خواهند شد.
وی در ادامه وظایف تولیدکنندگان را در خصوص حمایت همه جانبه از تولید ملی را ارتقای کیفیت، اطمینان بخشی و روز آمد کردن تولیدات برشمرد و افزود: بدون شک با تولید اجناس با کیفیت و قیمت مناسب مصرف کنندگان داخلی کالای ایرانی را به اقلام خارجی ترجیح می دهند.
مصری با اشاره به اینکه مردم نیز تحقق پذیری شعار سال باید در مصرف کالای ایرانی تعصب و غیرت داشته باشند و بدانند گفت:نتیجه و رفتار عمل آنان منجر به اشتغال، رشد اقتصادی، پویایی تولید، صادرات، قدرت ارزآوری و بسیاری موارد مهم دیگر در جامعه می شود.
35225


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

لزوم اهتمام به توسعه روابط اقتصادی و کار با کشورهای آفریقایی

بازدید وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از اماکن گردشگری و تاریخی شهر داراب

ناوگان حمل و نقل شرکت سنگ آهن نوسازی می شود

افزایش اعزام و پذیرش مسافران هوایی در 9 ماهه سال جاری

پروازهای ایران و قزاقستان افزایش می‌یابد

اقدامات مثبت اقتصادی دولت سیزدهم

بهینه‌سازی مصرف انرژی در لایحه بودجه 1402 مغفول مانده است

رشد سرمایه‌گذاری در ماشین‌آلات و تجهیزات تولیدی در دو 6 ماه متوالی

رشد سرمایه‌گذاری در ماشین‌آلات و تجهیزات تولیدی در دولت سیزدهم

تشریح برنامه‌های هجدهمین اجلاس همکاری‌های اقتصادی ایران و قزاقستان

تداوم گرانی گوشت قرمز در آستانه عید نوروز و ماه رمضان قابل قبول نیست

اجرای عملیات ساخت تقاطع غیرهمسطح روی بزرگراه آیت الله سعیدی

آزادسواری اتوبوس‌ها خارج از پایانه‌های مسافری تخلف است

افزایش سطح مبادلات تجاری 3 میلیارد دلاری هدفگذاری روسای جمهوری ایران و قزاقستان

افزایش مطلوبیت و رقابت‌پذیری برای کشت فراسرزمینی

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در طرح مردمی کاشت درخت بین سازمان‌ منابع طبیعی و آبخیزداری و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور

تاثیر هوش مصنوعی بر روی سئو در 2023

ادای احترام وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به شهدای والامقام داراب

اختلال در سایت بازار متشکل ارزی

خطر قاچاق معکوس سوخت جدی است/ تامین کنندگان شناسایی شوند

دولت حمایت از جامعه معلولان کشور را در صدر برنامه‌های اجتماعی خود قرار دهد/ حذف ردیف بودجه حمایت از حقوق معلولان استنکاف دولت از اجرای قانون است

106 هزار واحد مسکونی نهضت ملی وارد فاز اجرا شد

چرا مدیران راضی اند اما کارکنان غر می زنند؟

بازدید استاندار خوزستان از مسکن مهر هندیجان/ تاکید بر رفع مشکلات مردم منطقه

دستور رئیس جمهور برای رفع صف کامیون‌ها در گمرک آستارا/ تشکیل کارگروه ویژه برای مشکلات مرزی آستارا

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.