کشف میدان نفتی جدید در بحرین گزارش

کشف میدان نفتی جدید در بحرین

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - درآمد بحرین از محل فروش نفت و گاز از سال 2013 تا 2016، 43 درصد کاهش داشته است.
بحرین کوچکترین تولیدکننده انرژی در خلیج فارس است که حالا بزرگترین میدان نفتی خود را کشف کرده است. بزرگترین میدان نفتی اش از سال 1932، یعنی سالی که تولید نفت را آغاز کرد. به مناسبت این کشف، بلومبرگ گزارشی منتشر کرده است.
طبق این گزارش، نفت شیل و گاز طبیعی در بحرین کشف شده است. مشاوران شرکت های امریکایی این میدان را بررسی کرده اند اما آمار و ارقامی درباره این میدان نفتی تازه اعلام نشده است. به گزارش خبرگزاری بحرین، روز چهارشنبه جزییات بیشتری در مورد اندازه و قابلیت استخراج این میدان نفتی منتشر خواهد شد.
صنعت انرژی بحرین، توسط بزرگترین تولیدکنندگان نفت و گاز جهان محاصره شده است. این کشور بین عربستان سعودی، بزرگترین صادرکننده نفت دنیا و قطر بزرگترین صادرکننده گاز طبیعی مایع جهان قرار دارد.
به گزارش سازمان اطلاعات امریکا، ذخایر نفتی بحرین 124.6 میلیون بشکه –کمتر از لهستان- است و این کشور 92.03 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی دارد. این میزان از ذخایر در مقایسه با ذخایری که عربستان و قطر دارند، تقریبا هیچ است. عربستان سعودی 266.5 میلیارد بشکه ذخایر نفت خام دارد و میزان ذخایر گاز طبیعی قطر هم 24.3 تریلیون متر مکعب است.
به گفته احسان خمان، رییس تحقیقات خاورمیانه و شمال آفریقا در موسسه Mitsubishi UFJ، این کشف می تواند باعث تقویت حساب های مالی بحرین شود. او گفت: در حال حاضر خیلی زود است که افزایش درآمد از محل فروش هیدروکربن ها پیش بینی شود و باید در این زمینه اطلاعات بیشتری منتشر شود.
میدان های نفتی بحرین
این کشور روزانه حدود 45 هزار بشکه نفت از میدان نفتی اش پمپ می کند. اما در حال حاضر تولیدکنندگان عمده نفت جهان، برسر محدود کردن تولید نفت توافق کرده اند.
شیخ محمدبن خلیفه آل خلیفه، وزیر نفت بحرین در گفتگو به خبرگزاری بحرین گفته است: تجزیه و تحلیل های اولیه نشان می دهد این کشف، در سطوح قابل توجهی است و استخراج طولانی مدت نفت و گاز را به همراه خواهد داشت.
طبق آخرین اطلاعات موجود وزارت دارایی بحرین، با کاهش 77 درصدی قیمت نفت خام، درآمد بحرین از محل فروش نفت و گاز از سال 2013 تا 2016، 43 درصد کاهش داشته است.
با فروش انرژی که 87 درصد از درآمد کل دولت بحرین در سال 2016 را تشکیل داده است، این کشور در تلاش است تا اقتصاد خود را متنوع تر سازد.
سی ان ان مانی هم در گزارشی از میدان های نفتی بحرین نوشته است: در حال حاضر بحرین یک میدان نفتی تحت کنترل کامل خود دارد. درآمد حاصل از میدان نفتی ابوصفا هم با شرایط قرارداد 1954، با عربستان سعودی تقسیم می شود.
اگرچه بحرین عضو اوپک نیست، اما این کشور با دیگر تولیدکنندگان اصلی نفت دنیا در توافق نامه ای به محدود کردن تولید نفت و حمایت از قیمت نفت پیوسته است. موافقت نامه ای که تا پایان سال 2018 ادامه خواهد داشت.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

اتحادیه گازی روسیه در آسیای مرکزی به کجا رسید؟

مسئولان امنیت سرمایه گذاری را برای فعالان بورس ایجاد کنند

آلارم تشکیل رانت ارزی

5 چالش بزرگ حوزه سنگ‌آهن

تعمیر موتور تولید جهان

کنترل تورم اولویت اصلی است

استقبال از انتخابات اتاق

سه مهارت ضروری مدیر منابع انسانی

16 میلیارد تومان وصولی حقوق دولتی معادن لرستان

بانک چین در مسیر سبز قرار گرفت

243 هزار تن کالا از استان سمنان به کشورهای مختلف صادر شد

42 ماده معدنی در استان سمنان استخراج می‌شود

بیش از 2.5 میلیون قطعه بچه ماهی در تالاب شادگان رهاسازی شد

سامانه یکپارچه اموال تکمیلی باید سال آینده به طور کامل اجرا شود

عملیات حفاری علت قطع شبکه ارتباطی 4 شهر مازندران

ارتباط مستقیم بین بانک‌های ایران و روسیه برقرار شد

ساعت کار بازار متشکل ارزی اعلام شد

ارز پیش‌بینی شده برای واردات خودرو در 1402 بیشتر از امسال است

جزئیات تورم خوراکی ها در دی ماه/ گوشت قرمز 15 درصد گران شد

وام نداریم، سوال نکنید!

نشست شورای اطلاع‌رسانی وزارت اقتصاد به میزبانی بانک صادرات ایران

ضرورت تعیین دامنه نوسان برای سکه‌های بورسی/ عرضه در قیمت‌های پیشنهادی غیرمتعارف متوقف شود

جزو قشر خاکستری هستم و به آن افتخار می‌کنم/ باید آداب امر به معروف و نهی از منکر را بیاموزیم/ نباید عمل به سفارش رهبری در همراهی با مردم هزینه داشته باشد

تلاش اعضای کمیسیون برای ارتقا یا رساندن بودجه قوه قضائیه به 2.9 درصد/ تشکیل کمیته تخصصی در تلفیق برای تحقق این موضوع

قهر چینی‌ها از بازار گوشی موبایل

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.