تغییر مسیر ثروت از اروپا و آمریکا به آسیا اقتصاد کلان

تغییر مسیر ثروت از اروپا و آمریکا به آسیا

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - افزایش تعداد افراد فوق ثروتمند در آسیا بیش از سایر نقاط جهان بوده است و شهرهای آسیایی در حال گرفتن جای شهرهای اروپایی و آمریکایی به عنوان گرانترین شهرها هستند.

به گزارش فصل تجارت به نقل از بیزینس تایمز، صندوق بین‌المللی پول در گزارش جدید خود از رشد سال 2018، پیش بینی کرده است که رشد جهان به 3.7 درصد برسد که اگر این طور باشد، بالاترین نرخ رشد از سال 2011 تاکنون خواهد بود. برای بسیاری از سرمایه‌گذاران آسیایی، این رشد در ورای سال درخشان 2017 خواهد بود که طی آن بازارهای سهام و املاک نیرومند باعث شد بتوانند سبد دارایی ثروت خود را به رخ بکشند.
با این حال دورنمای بلند مدت، چندان واضح نیست و صندوق و سایر صاحب نظران موانعی شامل تبعات افزایش نرخهای بهره و تنش‌های تجاری در سراسر جهان برای رشد اقتصادی جهان در آینده نه چندان دور پیش بینی می‌کنند. اما این روند صعودی محتمل محدود، برای جمعیت فوق ثروتمند جهان به چه معنا خواهد بود؟ آمارهای فراهم شده برای موسسه " ولث ایکس" نشان می‌دهد تعداد افرادی که بالای 50 میلیون دلار ثروت دارند در سال 2017، 10 درصد افزایش یافته است و به این ترتیب 129 هزار و 730 نفر از مردم جهان، ثروتی معادل 26.4 تریلیون دلار در اختیار دارند.
تعداد افراد فوق ثروتمند آسیا تا پایان سال 2017 با 15 درصد افزایش به 35 هزار و 880 نفر رسیده است و بدین ترتیب آسیا جای اروپا را در مقام دوم گرفته است. جمعیت فوق ثروتمندان اروپایی با 10 درصد افزایش به 35 هزار و 180 نفر رسیده است. تنها در چین، تعداد این افراد در 5 سال گذشته بیش از 2 برابر شده و به 17 هزار و 980 نفر رسیده‌اند. تعداد افراد فوق ثروتمند در ژاپن 51 درصد، هند 71 درصد، اندونزی 66 درصد و مالزی 65 درصد افزایش یافته است.
علاوه بر این، چشم انداز اقتصادی آسیا به دلیل بازارهای مصرفی رو به رشد و افزایش بهای کالا که منجر به افزایش صادرات خواهد شد، خوش بینانه است. هنگامی که به تعداد افراد فوق ثروتمند به ازای هر 100 هزار نفر نگاه کنیم، هنگ کنگ با 70 و سنگاپور با 25 نفر، در رده‌های دوم و چهارم جهان قرار دارند. موناکو با 129 فرد فوق ثروتمند به ازای هر 100 هزار نفر در رده نخست و سوئیس با 44 نفر، در رده سوم قرار دارند.
همچنین طبق شاخص ثروت معرفی شده که به اندازه‌گیری ثروت، سرمایه‌گذاری، سبک زندگی و تعداد فوق ثروتمندان احتمالی در آینده می‌پردازد، سه شهرآسیایی در رده های نخست 10 شهر اول جهان قرار دارند که به ترتیب عبارتند از: سنگاپور، توکیو و هنگ کنگ.
در شاخص اقامتی بین‌الملل موسسه " نایت فرانک" که ارزش املاک در 100 منطقه جهان را اندازه می‌گیرد، شهر "گوانگژو" از چین با افزایش 27 درصدی در قیمت املاک در صدر قرار دارد. با این حال برخلاف شاخص سال 2016 که سه شهر از چین در بین 10 شهر بودند، این شهر تنها شهر چینی در بین 10 شهر است، اما کماکان شهرهای سئول و هنگ کنگ در بین 10 شهر قرار دارند.
مانند سال‌های گذشته، گزارش ثروت به رابطه بین ثروت شخصی و طبقات مختلف سرمایه‌گذاری نیز توجه کرده است. نظرسنجی سال 2018 از 500 بانکدار برتر جهان که به 50 هزار فرد فوق ثروتمند با ثروتی معادل سه تریلیون دلار مشاوره می‌دهند نشان می‌دهد اشتهای سرمایه در بخش مسکن در آسیا کماکان بالاست و در سال 2017 افزایشی 43 درصدی یافته است. 23 درصد از مشتریان آسیایی اعلام کردند خواهان خرید املاک در خارج از کشور خود نیز هستند و انگلیس و آمریکا، مقصد اصلی بسیاری از خریداران آسیایی است.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

نظارت جامع بر اطلاعات کشتی از پل فرماندهی تا «خن» کشتی/رفع چالش مصرف سوخت در شناورها

افزایش سهم بندر چابهار در تجارت خارجی و ترانزیت کالا

دردسرهای قدرت برای گوگل

آمریکا به بحران مالی نزدیک می‌شود

دولت استراتژی ندارد؛ بودجه 1402 با بودجه قبلی دولت سیزدهم تفاوتی ندارد

احداث تراموا و خط 10 مترو غیرقانونی است/ شرط اجرای پروژه‌ها چیست؟

تقدم اصلاح نظام گزینش شایستگان در اصلاحات نهادی

گول آیفون‌های کپی برابر اصل را نخورید

تاثیر مثبت تورم روی بورس

جهش صادرات و تولید نفت ایران

اختیاری بودن خرید کالا در کالابرگ الکترونیکی/سه استان دیگر مشمول طرح شدند

روز سیاه بورس ایران

قاچاق و سوالات بی‌پاسخ؛ تامین‌کنندگان منابع مالی قاچاق چه افرادی هستند؟

برگ برنده فلزات گرانبها به کدام‌ رسید؟

صبر ولوو لبریز شد

اتحادیه گازی روسیه در آسیای مرکزی به کجا رسید؟

مسئولان امنیت سرمایه گذاری را برای فعالان بورس ایجاد کنند

آلارم تشکیل رانت ارزی

5 چالش بزرگ حوزه سنگ‌آهن

تعمیر موتور تولید جهان

کنترل تورم اولویت اصلی است

استقبال از انتخابات اتاق

سه مهارت ضروری مدیر منابع انسانی

16 میلیارد تومان وصولی حقوق دولتی معادن لرستان

بانک چین در مسیر سبز قرار گرفت

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.