معاونت فن‌آوری اطلاعات بانک ایران زمین مطرح کرد:
سرمایه گذاری بانک ایران زمین روی فین تک بانک و بیمه

سرمایه گذاری بانک ایران زمین روی فین تک

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - در بانک ایران زمین یک مفهوم دیجیتالی خلق شده به عنوان پوینت دیجیتالی که امکان مبادله ی این پوینت ها در درگاه دیجیتال این بانک فراهم شده است .
به گزارش فصل تجارت ، فرهاداینالوئی، معاونت فن‌آوری اطلاعات بانک ایران زمین درباره بانکداری الکترونیک و ارزهای دیجیتال گفت:ارزهای دیجیتال و بلاک چین مفاهیم جدیدی هستند که می تواند کاربردهای وسیعی داشته باشد، در عین حال که با توجه به این موضوع که هنوز قوانین و مقررات مربوط به این مقوله را نداریم، مخاطراتی را نیز به همراه داشته باشد اما در نهایت معماری بلک چین در سیستم بانکی با توجه به توزیعی که در حوزه ی اطلاعات انجام می دهد میتواند برای بسیاری از افراد مفید باشد؛ مثلاً برای احراز هویت و یا برای موضوعاتی این چنین اگربخواهیم از سیستم های متمرکز روی سیستم توزیع شده منتقل شویم، معماری بلاک چین می تواند مفید باشد .
وی ادامه داد: در حال حاضر در بانک ایران زمین یک مفهوم دیجیتالی خلق شده به عنوان پوینت دیجیتالی و حتی امکان مبادله ی این پوینت ها در درگاه دیجیتال این بانک فراهم شده است. این مفهوم دیجیتالی بودن یا یک چیزی که ارزش افزوده داشته باشد، است. فرض کنید که شما در باشگاه مشتریان ایران زمین حضور دارید و بر اساس این یک سری پوینت و امتیاز می گیرید. این امتیازات قاعدتاً بر اساس قوانین کشور ما و بر اساس قوانین بانک مرکزی امکان تبدیل شدن به نقد را ندارند اما ما یک مفهومی را ایجاد کردیم مثل درگاه دیجیتال مشتریان باشگاه ما این امکان را دارند که محصولاتی را که خودشان دارند را بین هم دیگر به اشتراک بگذارند و به هم دیگر بفروشند و در مقابل آن این پوینت های دیجیتالی را که ما ایجاد کردیم با هم مبادله کنند. به این شکل کهبه درگاهی می روند و خرید انجام می شود و به جای پول پوینت دیجیتالی رد و بدل می شود و این محصول در جشنواره مرحوم نوربخش معرفی شد. این مفهوم با کاربرد وسیعی که می تواند پیدا کند و این پوینتی که ما ایجاد کردیم و یا دیگران ایجاد می کنند اگر با هم دیگر مبادله شوند و در باشگاه های مختلف و در یک اکوسیستم بزرگ تر با هم دیگر مبادله شوند،ارزش بیشتری پیدا می کنند و همان طور که می بینید بیت کوئین نیز فقط به خاطر پذیرشش است که با رشد قیمت همراه شده و در جریان عرضه و تقاضا کاهش نرخ پیدا می کند.پس هر چه زمینه ی پذیرش این ارزها بیشتر شود و در جاهای بیشتری مورد پذیرش قرار بگیرد حتماً ارزش آن نیز افزوده خواهد شد .
اینالوئی افزود:در شبکه ی بانکی غیر از این پوینتی که ما ایجاد کردیم،مفهوم ارز دیجیتال می تواند خلق شود و در ثبت نام دانشگاه ها، در خرید جنس و در خیلی از کارها در پرداخت مالیات ها و در جاهای دیگر استفاده شود.در حال حاضر دو زیرساخت نیاز است. یک زیرساخت فنی که خیلی پیچیدگی خاصی ندارد و در حوزه ی بلک چین مشخصاً این امکان وجود دارد که ما آن را ایجاد کنیم و یک زیرساخت فرایندی و مقرراتی نیاز است که بسیار پیچیدگی دارد و بایستی که رگولاتور بانک مرکزی در این حوزه ورود کند و قواعد و قوانین را طوری بنویسد که امکان استفاده از ارزهای دیجیتال و یا شاید خلق یک ارز دیجیتال ملی فراهم شود .
وی در باره تامین امنیت کابران بانکداری دیجیتال گفت: بلک چین ها همانطور که می دانید بسیار امن وتقریباً نفوذ ناپذیر هستند.به عنوان مثال در باشگاه ایران زمین ما را تهدید نمی کند. ایجاد امنیت زمانی جدی تر می شود که باشگاه ایران زمین باز می شود و پوینت ها پس از آن قرار است به راحتی در باشگاه های دیگر استفاده شود.در این مرحله ما بایستی مراقبت کنیم و مطمئن شویم که پذیرنده های پوینت های ما در باشگاه های دیگر از امنیت کافی برخوردار باشند .
-->


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

اتحادیه گازی روسیه در آسیای مرکزی به کجا رسید؟

مسئولان امنیت سرمایه گذاری را برای فعالان بورس ایجاد کنند

آلارم تشکیل رانت ارزی

5 چالش بزرگ حوزه سنگ‌آهن

تعمیر موتور تولید جهان

کنترل تورم اولویت اصلی است

استقبال از انتخابات اتاق

سه مهارت ضروری مدیر منابع انسانی

16 میلیارد تومان وصولی حقوق دولتی معادن لرستان

بانک چین در مسیر سبز قرار گرفت

243 هزار تن کالا از استان سمنان به کشورهای مختلف صادر شد

42 ماده معدنی در استان سمنان استخراج می‌شود

بیش از 2.5 میلیون قطعه بچه ماهی در تالاب شادگان رهاسازی شد

سامانه یکپارچه اموال تکمیلی باید سال آینده به طور کامل اجرا شود

عملیات حفاری علت قطع شبکه ارتباطی 4 شهر مازندران

ارتباط مستقیم بین بانک‌های ایران و روسیه برقرار شد

ساعت کار بازار متشکل ارزی اعلام شد

ارز پیش‌بینی شده برای واردات خودرو در 1402 بیشتر از امسال است

جزئیات تورم خوراکی ها در دی ماه/ گوشت قرمز 15 درصد گران شد

وام نداریم، سوال نکنید!

نشست شورای اطلاع‌رسانی وزارت اقتصاد به میزبانی بانک صادرات ایران

ضرورت تعیین دامنه نوسان برای سکه‌های بورسی/ عرضه در قیمت‌های پیشنهادی غیرمتعارف متوقف شود

جزو قشر خاکستری هستم و به آن افتخار می‌کنم/ باید آداب امر به معروف و نهی از منکر را بیاموزیم/ نباید عمل به سفارش رهبری در همراهی با مردم هزینه داشته باشد

تلاش اعضای کمیسیون برای ارتقا یا رساندن بودجه قوه قضائیه به 2.9 درصد/ تشکیل کمیته تخصصی در تلفیق برای تحقق این موضوع

قهر چینی‌ها از بازار گوشی موبایل

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.